Дънки според фигурата

Дънки според фигурата

Любима дреха за ежедневието, дънките присъстват...

Какво говори за здравето ви консистенцията на менструалната кръв?

Какво говори за здравето ви консистенцията на менструалната кръв?

Менструалната кръв е съвсем различна от тази,...

Как да предпазим децата от летните горещини?

Как да предпазим децата от летните горещини?

Какви предпазни мерки трябва да предприемем...

Как да се грижите за кожените мебели?

Как да се грижите за кожените мебели?

Ако обмисляте да си купите кожени мебели или...

Тайландско семейство живя месеци под покрив, разрушен от защитено дърво

Тайландско семейство живя месеци под покрив, разрушен от защитено дърво

Семейство в Тайландската провинция Каласин беше...

Жегите в Гърция може да надхвърлят рекорда от 2007

Жегите в Гърция може да надхвърлят рекорда от 2007

Големите горещини в Гърция през последните дни...

Модератори: Лилит, Roko

Мнениеот KFresh » 13 Мар 2016, 19:02

Marchela_1, пак говориш за фантазии, но не ми отговаряш на въпросите. ;)
Не ме разбирай погрешно, аз също смятам, че има извънземни. Но тези извънземни вероятно са пригодени за други условия, а ние трябва да се пригодим за нашите условия на Земята. А нашите тела имат невероятни способности, ако знаем как да ги развиваме правилно - и мозъка, и мускулите, и всичко! Но това няма общо с ядене на месо или само на растителна храна. :roll:
А за това, че ние влияем донякъде на климата, както и на околната среда, като цяло - съм съгласна. Но, все пак, климата на Земята не знаем какъв би трябвало да е към днешна дата, не знаем и какво точно е нашето участие в промяната му. Промени в климатичните условия е имало доста преди хората. :roll: И пак - това не означава, че ние ще можем да контролираме климата.
Аватар
KFresh
наш човек

Мнениеот Nora1968 » 13 Мар 2016, 19:18

Аз смятам,че ние сме такива ,каквито сме ,защото трябва да сме такива . Така ни е заложено . Също по отношение на храненето смятам , че телата ни дават индикации кое е ок за нашето ,точно нашето тяло и кое не е . Има хора месоядни ,които са супер и други ,които не са .Има хора които са ок със зеленчуци ,плодове , ядки и други ,които не са ок с тях . Не виждам защо едните или другите трябва да отричат съществуването на другия .
За мен е важно на първо и единствено място съзнанието . Чистотата в съзнанието води до чистота на тялото . Освен това искам да поставя един много важен въпрос към всички .
Давате ли си сметка ,когато пишете по темите за здравословно хранене и борба с килограми,какво се случва всъщност навън с децата ? Усещате ли се как се изгражда един образ на красивия ,слаб човек /казвам човек ,въпреки че по-скоро жена / и как всеки се стреми да бъде слаб и красив ... а не вътрешно красив ! Съвсем наскоро 15годишната дъщеря на моя близка се разболя - АНОРЕКСИЯ . Много е страшно да видиш едно момиче ,което никога не е било с наднормено тегло ,единственото и "лошо" във външния вид е височината И ... да стане коже и кости ,да влезе в болница ... Зарекла съм се ,че килограмите никога няма да бъдат приоритет в общуването с хората и че дали вегетарианци ,дали вегани , дали всеядни няма никакво значение . Много ми стана мъчно за детето и се надявам да се оправи .
Не забравяйте, че щастието е начин на пътуване, а не дестинация
Аватар
Nora1968
наш човек

Мнениеот Tony_Dragon » 13 Мар 2016, 19:23

Действително опити за влияние върху климата се правят още от далечното минало и това е всеизвестен факт. Не сте ли чували за програмата HAARP или руският и вариант СУРА. На практика, военни смаолети разпръскват химикали в небето, което води до изменения на климата. Огромни съоръжения, като HAARP и СУРА нагряват йоносферата, чрез мощни вълни. Не сте ли гледали предавания с Еленко Ангелов, който не спираше да тръби за химическите следи в небето на България, а и навсякъде по света? Откъде мислите, че са невижданите температури от -50 в САЩ тази година. Най известният американски тв водещ на програмата за времето тиражираше, че тези температури са " подарък" за американците именно от руснаците и от руската СУРА. Вероятно човечеството вече може да управлява частично климата. Въпросът е може ли да се справи с ефекта на пеперудата настъпващ паралелно с опитите му за власт над природата и отговорът е твърдо и голямо НЕ и аномалиите го доказват!
KFresh и аз съм възхитен от гледната ти точка и от философският поглед с който анализираш нещата. Респект и към двата ти поста. Макар и някой неща да са в разрез с разбиранията ми, чувствам, че ти си правата и поради това съм спо-склонен да премисля моята позиция по тези въпроси!
Марч, виж например, колко хубав въпрос ти задава Kfresh: "Ще намалиш болестите и ще удължиш живота на хората (или ще ги направиш безсмъртни) - но как ще се справиш с пренаселването на планетата? ". Ето ти го ефекта на пеперудата и тук!
Като цяло, моето мнение е, че живота е съвършен именно, чрез несъвършеннствата на малките детайли! Въпросът е, че макар и след стотици години, научно-техническият прогрес, ще доведе до унищожаването на планетата от човека или до унищожаването на човека от планетата. И в двата случая човешката цивилизация, ше загуби.
Значи стигаме до заключението, че живота все пак не е толкова съвършен, защото ако беше, нямаше да се случи нито едно от двете.
Подкрепям еволюционната теория на Дарвин, но паралелно с това не отричам и божията намеса. Бих искал да споделя с вас и любимият ми цитат на Дарвин, а именно:
"Не най-силният от един вид оцелява, нито най-интелигентния, а този, който най-добре се приспособява!" Чарлз Дарвин
Последна промяна Tony_Dragon на 14 Мар 2016, 09:52, променена общо 3 пъти
Светът е съвършен именно, чрез несъвършенствата си!
Tony_Dragon
нов

Мнениеот Tony_Dragon » 13 Мар 2016, 19:24

Tony_Dragon написа:Действително опити за влияние върху климата се правят и това е всеизвестен факт. Не сте ли чували за програмата HAARP или руският и вариант СУРА. На практика, военни смаолети разпръскват химикали в небето, което води до изменения на климата. Огромни съоръжения, като HAARP и СУРА нагряват йоносферата, чрез мощни вълни. Не сте ли гледали предавания с Еленко Ангелов, който не спираше да тръби за химическите следи в небето на България, а и навсякъде по света. Откъде мислите, че са невижданите температури от -50 в САЩ тази година. Най известният американски тв водещ на програмата за времето тиражираше, че тези температури са " подарък" за американците именно от руснаците и от руската СУРА. Вероятно човечеството вече може да управлява частично климата. Въпросът е може ли да се справи с ефекта на пеперудата настъпващ паралелно с опитите му за власт над природата и отговорът е твърдо и голямо НЕ и аномалиите го доказват!
KFresh и аз съм възхитен от гледната ти точка и от философският поглед с който анализираш нещата. Респект и към двата ти поста, макар и някой неща да са в разрез с разбиранията ми, чувствам, че ти си правата и поради това съм спо-склонен да премисля моята позиция по тези въпроси!
Марч, виж например, колко хубав въпрос ти задава Kfresh: "Ще намалиш болестите и ще удължиш живота на хората (или ще ги направиш безсмъртни) - но как ще се справиш с пренаселването на планетата? ". Ето ти го ефекта на пеперудата и тук!
Като цяло, моето мнение е, че живота е съвършен именно, чрез несъвършеннствата на малките детайли! Въпросът е, че макар и след стотици години, научно-техническият прогрес, ще доведе до унищожаването на планетата от човека или до унищожаването на човека от планетата. И в двата случая човешката цивилизация, ше загуби.
Значи стигаме до заключението, че живота все пак не е толкова съвършен, защото ако беше, нямаше да се случи нито едно от двете.
Подкрепям еволюционната теория на Дарви, но паралелно с това не отричам и божията намеса. Бих искал да споделя с вас и любимият ми цитат на Дарвин, а именно:
"Не най-силният от един вид оцелява, нито най-интелигентния, а този, който най-добре се приспособява!" Чарлз Дарвин
Светът е съвършен именно, чрез несъвършенствата си!
Tony_Dragon
нов

Мнениеот Блум » 14 Мар 2016, 12:22

Марч, поздрави за темата, но и също упрек от мен имаш. Няма смисъл да се говори за тези неща, винаги стават словесни дуели, защото истината е многолика. И дори непознаваема тук бих казала. За теб е добро това, но за друг може да е фатално. Неслучайно има дни назовани Прошка преди постите. Ако човека започне да изчиства тялото, без да е изчистена мисълта и подсъзнанието, той по-скоро ще си навреди, отколкото помогне. При липса на храна /или при малки количества/ се засилват енергиите на Душата. Ако те са унищожителни за човека и дремят, сега ще се събудят и задействат. Неслучайно е сложена тази прошка. Но не като помилване, а като разбиране на процесите. Болестта рядко зависи от храната. Изборът на храна зависи от нивото на съзнание, а болестите са пряко свързани и с кармата и с нисшето проявление на Духа в осмо дъно на подобията, каквото е Земята. В дуалността няма съвършено здраве и не може да има /Спомни си Детлефсен и Далке/
Да, има вариант да се оправят нещата, но то не е оправяне, а нов "ред", по-скоро приближаване към изначалния творчески хаос. Но трябва да отпадне реда, Системата, Матрицата и низшата йерархичност. Тов асе случва сега. Като имаш предвид че те все пак работят тук, трябва да знаеш и че откъсването не става чрез борба /до скоро и аз се борех, буквално до преди дни/ а чрез приемане. Като го приемеш и го неутрализираш за себе си. Има го и какво от това. Битието е многобразно, нека всичко съществува и следва своя път. Не можеш да повлияеш на другите, само ако те поискат, иначе ти слизаш надолу по стълбите на своята истина, затлачваш се с чужда карма.

Аз знам за херцовете и шумановия резонанс от много време, това е факт. Другото е проекция на желанието. За някои хора важи, но за други е точно обратното. Земята няма да стане скоро райски кът. И като се замислиш това пак е дуалност. Рай и Ад са дуалности, Единството е над тях.

С което не искам да кажа, че Земята сега е Ок. Тя е нещо като затвор и за такъв е Ок и има шансове да се издигне, но това зависи от много неща. Разните материали за Възнесение са много опростени и в голяма степен неверни според мен. Разните контактьори се свързват с различни същности и черпят от тях инфо, но обикновено това са астрални същества и оттам немного възвишени.

Всеки трябва да върви по пътя си и нито един път не е равен на пътя на другия. Това е Егопроекция, да се сравняваме. Макар че всички го правим, не е в наша полза. Без его не може, но нека не е господар то. То е като парите - лош господар, добър слуга.

За да се излезе от затвора на Земята и съвременното робство, трябва постепенно да се откачаме, не да правим революции /късно го осъзнах/ а да осъществяваме собствена еволюция, като термин може да е неточно, но се разБира мисля. След врече ще стане и общо, но прибързано не може...

За храните. Не може да се приравни убийство на животно с вземане на плодове от живо растение. Ябълките падат и умират, дървото живее. Грозда го обираме, лозата остава. Морковите са едногодишни, телето може да живее и да стане крава. Ако ще го мислим така.

В заключение ще кажа, че всяко ниво на мирознанието, където се консумира живот в каквато и да е форма /ядеш за да живееш/, е демиургично според природата си, а не божествено.

Поздрави :)
И нямам страх от нищо, защото Ти си с мен.

www.youtube.com/watch?v=60hYX8ssBm4
Аватар
Блум
наш човек

Мнениеот Блум » 14 Мар 2016, 13:26

А за Дарвин това, която сте писали - живота е създаден като еволюция на видовете - добре, обаче - божественото дихание на полуживотно ли се вдъхва?

Човекът не е толкова биологичен вид, колкото проявление на Духа в материя.

Аватар
Блум
наш човек

Мнениеот Marchela_1 » 14 Мар 2016, 14:25

Блум написа:За храните. Не може да се приравни убийство на животно с вземане на плодове от живо растение. Ябълките падат и умират, дървото живее. Грозда го обираме, лозата остава. Морковите са едногодишни, телето може да живее и да стане крава. Ако ще го мислим така.

Това точно отговаря на по-горните въпроси. :nod:
Блум,благодаря,че се включи. :flower:
Аз също съм на мнение,че Земята не е кой знае колко добро място за живеене,по-точно начина по който ние самите живеем.А колкото до контактьорите-да вземем например БАН и отдела за космически изследвания,както и мнението на проф.Лъчезар Филипов от същия отдел-той също твърди,че има извънземни и че ние сме потомци на Сириус,както и твърди че вибрациите се променят.Правят се опити в по-развитите страни и то в държавните им лаборатории за влизане в Акаша и измерване на енергиите на Земята-ЦЕРН,НАСА и др.Също-има много уфолози,които също говорят за повдигането на вибрациите на Земята.Просто информацията се крие от официалните източници и то защото трябва да се промени цялата система и да обясни научно какво се случва,а системата е тромава и не може да обясни какво става наистина.
А колкото до научните теории на Дарвин и сие-всички ги знаем,но мисля,че човек има много по-големи възможности от материалното и видимото.Човека трябва да се осведоми за това,което по право му е дадено по рождение като възможности,но не е развил и да се опита да ги развие.Иначе казано всеки може да разсъждава със своите си 10% от мозъка,както го е правел и Айнщайн,но не трябва ли вече да се поинтересуваме и от останалите 90%?
Аватар
Marchela_1
наш човек

Мнениеот Блум » 14 Мар 2016, 15:03

Така е.

ПРедвид че нещата се покриват, трябва още повече ние да търсим истината. Но. Кой както реши. Т.нар. извънземни са идвали и дефакто живяли винаги покрай нас, самата идея за произхода на човека има и тази опция.
Ако излезем от Дарвин разбира се, който е само една възможност, приета от Системата като валидна и работеща за целите й.

Тепърва ще се разкриват нещата.

Марч, ето нещо за вегетарианството от Петър Дънов:

Учителя за вегетарианството

Началото на духовния живот е вегетарианството. То е начало и на възпитанието, защото духовният живот изключва насилието. Никой не би могъл да бъде духовен, ако не е вегетарианец. Месото е една неестествена храна, понеже съдържа много отровни вещества. При клането се заражда страх и омраза у животното, поради което в организма му се образуват и отровни реакции. На това се дължи и нервността на цялата Бяла раса, а и днешната неврастения произлиза до голяма степен по същите причини. От друга страна, веднага след смъртта на животното започва трупното разлагане и възникват други отрови, наречени птомаини, левкомаини и пр. Много е умна котката, че предразполага мишката, преди да я изяде – оставя я малко, играе си с нея и когато почувства нейното разположение, чак тогава я стиска от един път и я изяжда, за да получи месо без отрова.
Понеже трептенията на бозайниците са по-низши от тези на човека, затова той се спъва, когато ги яде, и не може да се развива. Месната храна е проникната от трептения на животински страсти, а в това отношение растителната храна е чиста. Човек трябва да се храни с чиста храна, за да имат клетките му послушание. Ако човек дълго време се храни със свинско месо, ще добие свински характер, ако се храни с кокоше месо, ще добие кокоши характер.

Едно време, преди повече от две хиляди години, Даниил и другарите му се хранеха с вегетарианска храна и станаха по-красиви и по-здрави, отколкото другите, които се хранеха с месо. За много хора вече не е полезна месната храна. Засега най-здравословната храна е растителната, но тя трябва да бъде прясна. Разумните Същества са ни приготвили най-хубавото ядене, а ние сме го оставили настрана и ядем суха пастърма. Растенията са много добри готвачи и кой друг може да готви така добре като тях.

Българинът яде повече хляб, за да стане по-мек. Някои други народи ядат месо – на закуска, на обяд и на вечеря – и добиват една груба активност в по-низша област. Ще мине доста време, докато човек се отучи да употребява месна храна. Но какво ще стане с него, ако е изял сто кокошки? – Ще го турят и в стоте, тъкмо когато ги колят, и ще изпитва състоянието им. Сто пъти ще се повтори, а това е страшна работа. И в края на краищата хората ще станат вегетарианци, защото по вътрешен път ще се отучат. Клетките, които идват в нас от животинското царство, повече изразходват и по-малко придобиват, а растителните клетки, които влизат в нас, по-малко харчат и повече придобиват. Освен това животинските клетки, които приемаме, са твърде непослушни. Сега човек е изостанал много назад и за да се повдигне, не бива да яде месо. Месоядните животни много повече боледуват, отколкото тревопасните. Вегетарианската храна е чиста.
Хората на безлюбието са месоядци. Сприхавите хора са всякога болни. Има ли търпелив болен? Всичко му е криво, мрачно и твърди, че условията му не са хубави. Хубаво е такъв човек да стане вегетарианец, понеже растителната храна дава търпение. Хубаво е да яде домати, краставици, сливи и пр.; такива храни са метод за укротяване на човека.

Човек трябва да стане вегетарианец във физическо, в умствено и в духовно отношение. Някой може да е вегетарианец във физическо отношение, обаче в мисълта и в обноските си да не е. И по чувства, и по мисли трябва да се върви паралелно с вегетарианството. Ако има дори една разрушителна мисъл или едно разрушително желание, това е месоядство. Необходима е една нова философия на вегетарианство. Вегетарианството има резултат, но това все още не е онзи резултат, който трябва. Плодовете са богата литература на Невидимия свят и аковегетарианството мине в по-високо поле, ще има и очаквания резултат. В яденето се съдържа и един умствен процес. То е цяла наука. Ще ти дадат да ядеш картофи, за да ги изучиш; другояче не би ги изучил. Този глупав наглед лук е философ, ще ти даде нещо. Казваш: „Ядох лук и оздравях“. Отслабнал си, обезкуражен си, но ядеш ябълки и се освежаваш.

http://www.zdravjivot.org/13168/%D1%83% ... %82%D0%BE/

Аватар
Блум
наш човек

Мнениеот Marchela_1 » 16 Мар 2016, 18:38

Прехода в енергията ще продължи от 2016 до 2030г:
https://www.youtube.com/watch?v=5QYEw3K ... CAOjA7Tbcw
Ние сме колкото животни, толкова и...растения.Чрез епифизната си жлеза ние "приемаме" светлина отвън,подобно на растенията и 30% от жизнената си енергията ние приемаме през очите или по-точно през епифизата.Ако тази енергия от 30% не се приеме и задвижи,то тялото ни няма да може да функционира.Ето защо и човека си е пранаяд по природа,той дори не е растителнояден.
Е,за какво месоядство говорим... :shock: :shock: :shock:
Аватар
Marchela_1
наш човек

Мнениеот Marchela_1 » 05 Апр 2016, 09:08

Ето един пример как с помощта на суровоядство и пост могат да се излекуват такива болести като ревматоиден артрит и хормонален дисбаланс:
http://www.btv.bg/video/shows/predi-obe ... eneto.html
Аватар
Marchela_1
наш човек

Мнениеот Bambulka » 05 Апр 2016, 11:36

Marchela_1 написа:Ето защо и човека си е пранаяд по природа,той дори не е растителнояден.
Е,за какво месоядство говорим... :shock: :shock: :shock:

Човекът като последна брънка в еволюционната верига на Природата и единствено разумно нейно творение е подготвен за всякакви ситуации с цел оцеляване, вкл. посредством това, че е всеядно същество. Видовете на по-ниско стъпало от нас са или само растителноядни или само хищници. Всеядството е прогрес в еволюционното развитие на храносмилателната система. Природата регрес не знае и надявам се не се съмняваш в това.
Щастието е добро здраве и лоша памет!
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот Vanilli » 05 Апр 2016, 15:21

Marchela_1 написа:Ето един пример как с помощта на суровоядство и пост могат да се излекуват такива болести като ревматоиден артрит и хормонален дисбаланс:
http://www.btv.bg/video/shows/predi-obe ... eneto.html
Отделих време и изгледах видеото. Младежът е прав частично - ревматоиден артрит е възпалително заболяване, което може да бъде овладяно, като се спре приемът на възпалителни за него храни, балансира се рН-то на тялото с подходящи зеленчуци, вкарат се живи ензими от неготвени зеленчуци и плодове, набавят се липсвашите минерали и се изкарат излишните... Т.е. той спирайки всякаква храна за определен период прави първата и най-важна стъпка - спира възпалителните за него храни /и съвсем логично вижда подобрени кръвни показатели/. Но спира и приема на важни минелари... Вярно, спира да си вади очите, ама не е точно като да си изписва веждите.
За хормоните пак е вярно - плътните въглехидрати влияят много зле, т.е. минаването на зеленчуци е добро решение. Но да препоръчваш до обяд да се ядат плодове от един вид без да сложиш ограничение на количестото... това е като да караш хората да си тестват инсулиновите способности.
Добре е, че има такива видеа, които биха накарали хората да се замислят за източника на здравословните си проблеми. Не е добре, че са така повърхностни и непрофесионални.
I object to violence because when it appears to do good, the good is only temporary; the evil it does is permanent. Mahatma Gandhi “Rewards and punishments are the lowest form of education.”-- Chuang-Tzu
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот Marchela_1 » 05 Апр 2016, 15:44

Bambulka написа:Човекът като последна брънка в еволюционната верига на Природата и единствено разумно нейно творение е подготвен за всякакви ситуации с цел оцеляване, вкл. посредством това, че е всеядно същество. Видовете на по-ниско стъпало от нас са или само растителноядни или само хищници. Всеядството е прогрес в еволюционното развитие на храносмилателната система. Природата регрес не знае и надявам се не се съмняваш в това.

Да,за съжаление така разсъждават 90% от хората-че те са върха на хранителната пирамида.А истината е,че ние сме част от нея.
Аватар
Marchela_1
наш човек

Мнениеот Marchela_1 » 05 Апр 2016, 15:51

Vanilli написа:Добре е, че има такива видеа, които биха накарали хората да се замислят за източника на здравословните си проблеми. Не е добре, че са така повърхностни и непрофесионални.

Но е факт,че се хранят суровоядно от години,излекували са заболяванията си и се чувстват перфектно.А колкото до минералите-специално Александър най-вероятно няма проблем с тях,а и надали тича редовно да ги изследва.Това е така защото при гладолечението организма се пречиства из основи и приема минерали от всякакви източници.Защо всъщност повечето референтни стойности в лабораториите са завишени-защото сме със замърсени организми,които трябва да приемат много повече храна,за да си набавят необходимото,за разлика от пречистените такива. :wink:
Аватар
Marchela_1
наш човек

Мнениеот Bambulka » 05 Апр 2016, 21:02

Marchela_1 написа:
Bambulka написа:Човекът като последна брънка в еволюционната верига на Природата и единствено разумно нейно творение е подготвен за всякакви ситуации с цел оцеляване, вкл. посредством това, че е всеядно същество. Видовете на по-ниско стъпало от нас са или само растителноядни или само хищници. Всеядството е прогрес в еволюционното развитие на храносмилателната система. Природата регрес не знае и надявам се не се съмняваш в това.

Да,за съжаление така разсъждават 90% от хората-че те са върха на хранителната пирамида.А истината е,че ние сме част от нея.

Чети сега внимателно и не преиначавай думите ми, моля:
Никога и никъде не съм казвала, че човекът е връх на хранителна пирамида. Човекът е последна брънка в еволюционната верига на Природата и единствено разумно нейно творение. Това му позволява да реагира бързо и да отговаря адекватно на променящи се обстоятелства, защото в живота на Земята оцеляват не най-силните, а най-присписобимите. На други планети може да е по друг начин, но тук е така. Природата се е погрижила добре и е защитила най-висшето свое творение човечеството като му е дала различни опции за добив на жизнена енергия за телесно функциониране и оцеляване в зависимост от географските ширини и климатичните особености на хабитата. Съществуването на ескимос пранаяд е повече от абсурдно. Сега оставям на теб да обясниш на уважаемата аудитория къде и защо всъщност е възможно пранаядството, както и защо на Балканите то е трудно постижимо.
За вегетарианство и веганство пък не ми се говори, защото те могат както да лекуват (убедена съм в това), така и да навредят. Всяко залитане в крайности погубва както тялото, така и духа - не забравяй това!
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот Marchela_1 » 06 Апр 2016, 15:59

Човека е започнал да се храни с животинска храна и по този начин силно е свалил вибрациите си.Оцеляването не би трябвало да бъде висша цел.Не и с цената на чужд живот.
Пранаяди са хора,които живеят на базата на енергия от космоса.А слънцеядите се "хранят" със слънце.Следващата стъпка след бретарианството(слънцеядство) е пранаядството-поемане на енергия,но не е задължително източника й да е слънцето.
А защо ескимосите не може да бъдат пранаяди?
В Русия специално има слънцеяди и то доста.
Аватар
Marchela_1
наш човек

Мнениеот Bambulka » 06 Апр 2016, 22:58

Marchela_1 написа:Пранаяди са хора,които живеят на базата на енергия от космоса.А слънцеядите се "хранят" със слънце.Следващата стъпка след бретарианството(слънцеядство) е пранаядството-поемане на енергия,но не е задължително източника й да е слънцето.

Тук си правиш някакви удобни за теб "класации" - няма това е първо, пък онова следващо, Марчела. Това, за което говориш, си върви в комплект, защото бретарианството е част от праноядството и няма как да си бретарианец без да си пранояд, с което искам да кажа, че праноядството е по-глобалното обобщаващо понятие. В действителност прана означава светлина и основен източник за добив на жизнена енергия на праноядите е именно Слънцето :arrow: Прана – жизнената енергия

Ето един филм, който подробно разглежда темата за алтернативните източници на хранене.
Ако нямате нерви да изгледате всичко, вижте поне кадрите в онези 5 минути от частта "В търсене на обяснение" (от 1:09:51 до 1:14:53). От тях безспорно става ясно, че праноядството не е за всеки и че са нужни години подготовка, за да се стигне до задоволяване на жизнените функции с нематериални енергийни източници.
Затова :!: :!: подхождайте внимателно и не си правете експерименти със себе си, за които нямате нужната подготовка :idea: Аз лично смятам да си остана в третото измерение от еволюцията на храненето - ядене на живи същества :mrgreen:
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот Marchela_1 » 07 Апр 2016, 08:35

Прана означава енергия или по-точно жизнена енергия.Неин източник е не само слънцето.Тези,които използват слънцето като източник на енергия са слънцеяди.Следващият етап е пранаядство-доставяне на енергия от други източници напр.космическа енергия.
Хора,които си доставят енергия чрез алтернативни източници,а не твърда или течна храна трябва да са много добре развити духовно и психически.Има изследване,че ако те не са направили това, слънцеядството не е полезно за тях-това е така,защото в момента вибрацията на земятае ниска и това ще влияе на психическото им ниво.Затова трябва да са наистина много добре подготвени.
Ние живеем във вибрационна вселена.Всичко вибрира-хората,животните,неживата природа.Вибрира дори атома,няма нищо в застой.Всички вибрираме и сме част от един огромен океан от енергия.Всички сме едно цяло.Вибрира с определена честота и самата Земя.А вибрациите й се определят от тези,които я населяват.При ниско ниво на съзнание вибрацията е ниска.А в ниските вибрации се влиза чрез прекален материализъм,злоба,алчност,войни,убиване и хранене с други живи същества,хранене с твърда храна и пр.Всичките мисли и емоции,които изпитваме не се изпаряват,а се "записват" и представляват мощна енергия,част от океана от енергия.Тази енергия определя вибрацията.Защо на световен мащаб провеждат молитви за мир например-защото тази молитва,материализирала се под формата на енергия и оказва влияние върху "океана",в който плуваме.

Храненето с месо е част от еволюцията на душата.Ние преминаваме през този етап,след което следва вегетарианство,суровоядство,бретарянство,пранаядство.Това е еволюцията.По своята природа месояденето предизвиква стоене на душата в ниските вибрации.Но това е част от ПЪТЯ.
Аватар
Marchela_1
наш човек

Мнениеот blackbirdravm » 17 Юни 2017, 09:07

Вегетарианството е преди всичко етично отношение към животните. Вегетарианци има от много векове, но чак през 1847 г. се появява думата вегетарианство, която да събере в обща рамка намеренията на хората, които смятат за ненужно, морално грешно и ирационално да се храним с плътта на съзнателни и чувстващи същества.

Тук е обяснено защо вегетарианството е етика, която е свързана едновременно с животните, здравето и отношението ни към света.
Аватар
blackbirdravm
нов

Предишна

Начало  • Назад към Здравословно хранене