Сладки с фъстъчено масло и шоколад

Сладки с фъстъчено масло и шоколад

Рецепта за Сладки с фъстъчено масло и шоколад....

Полента (качамак) на фурна

Полента (качамак) на фурна

Рецепта за Полента (качамак) на фурна, която е...

Питка "Възел"

Питка "Възел"

Рецепта за Питка "Възел". Продукти и начин на...

Екстремна плодова диета

Екстремна плодова диета

Екстремната плодова диета позволява храненето...

Модератор: Rama

Мнениеот Лия » 02 Авг 2010, 11:25

за съжаление истината е, че ако имаш някакъв проблем с бременността, не можеш да си позволиш обикновената държавна женска консултация. там оцеляват тези, които имат късмет в общи линии.

аз нямах никакви проблеми и пак не ходих там, щото само ми мереха корема и кръвното, дори кантар4ето им беше развалено и не знаеха колко кила съм ка4ила...апарати - ни веднъж, добре, 4е ходех на 4астно и така раждах...
Лия
наш човек

Мнениеот zenata » 02 Авг 2010, 14:01

Лия написа:
за съжаление истината е, че ако имаш някакъв проблем с бременността, не можеш да си позволиш обикновената държавна женска консултация. там оцеляват тези, които имат късмет в общи линии.

аз нямах никакви проблеми и пак не ходих там, щото само ми мереха корема и кръвното, дори кантар4ето им беше развалено и не знаеха колко кила съм ка4ила...апарати - ни веднъж, добре, 4е ходех на 4астно и така раждах...

съвсем правилно, и аз не бих се доверила :?
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот Kep » 02 Авг 2010, 14:06

zenata написа:
Лия написа:

съвсем правилно, и аз не бих се доверила :?

Ееее, ужасни сте :lol: ми пък има и свестни АГ-та, дето бачкат по здравната каса :roll: Аз например нямам оплаквания от моята. Всеки път ме гледа обстойно и ме разпитва подробно.
Bacteria is sometimes the only culture some people have.
Аватар
Kep
наш човек

Мнениеот zenata » 02 Авг 2010, 14:27

свестни, свестни, колко да са свестни.... :lol: лошото е, че обикновено:
1/нямат апаратура;
2/имат "рутинни познания";
3/мързи ги и нямат мотивация, кибичат на ниво 80-те. например като ги питаш кво е влиянието на wi-fi вълните в/у плода и :shock: или на ти едни генетични и имунологични изследвания с некви особености и :shock: ;
.....и други.
а за акушерките, които водят ЖК / :shock: /, да не шепна :lol: едната все ме гони да пия витамини :shock:
но пък и аз попаднах на уникален лекар на частно, тъй че всички ми бледнеят яко :shock: направо е без думи :shock: заслужава си всяка стотинка. ма взимал пари - ми да взима. бачка по 15 часа на ден, вкл. събота и неделя и по празниците, има сума специализации, тва-онва, прави ФМ, киризи сърца,на баба ти фърчилото, има бахти апаратурата и може да работи с нея, всеки преглед е поне 40 мин...шъ мъ прощават :lol: и е моторджия и любител на животните :lol:
сори за офф-а :oops:
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот Kep » 02 Авг 2010, 14:29

zenata написа:едната все ме гони да пия витамини :shock:

:shock: МолА ти сА :shock: по-добре не ми шепни значи...
Bacteria is sometimes the only culture some people have.
Аватар
Kep
наш човек

Мнениеот veje » 02 Авг 2010, 14:41

сега се замислих, че в Бургас почти всички гинеколози (частни, държавни) работят с касата. Разликата е в техниката и знанията, разбира се. наистина касата поема минималния набор изследвания и 2 ехографски прегледа за цялата бременност, останалото си го плащаш като поп.
Аватар
veje
наш човек

Мнениеот Маргарита » 02 Авг 2010, 15:10

Аз пък нямам никакви оплаквания от държавното здравеопазване. Миналата година ми се наложи да го ползвам за много сериозно нещо и се справиха перфектно. Като бременна (преди повече от 12 г.) ходех в началото на един частен гинеколог - не за друго, а защото ми беше близо. Доволна съм. После се прехвърлих към съответната поликлиника, раждах в Майчин дом - пак съм доволна. Сега личният ми лекар не е частник и няма грешка.
Казвам това, за да не се шашкат тези, които не могат да си позволят да ходят на частно по прегледи. Иначе, здравната каса не покрива доста изследвания, а и за тези, които покрива, пак се искат някакви такси. Аз миналата година все на много специални изследвания попадах, които си се плащаха, но всичко беше на много високо ниво и лекарите бяха отлични професионалисти. Ще си изкривя душата, ако не го призная :D
Маргарита
VIP

Мнениеот Лия » 02 Авг 2010, 15:52

4е нямат апаратура - нямат, ама не е само това дале4...Примерно, работното й време е от 8 до 14, аз отивам в 12 в обедната по4ивка, моята, а сестрата й ме върна за следващия денм било ве4е много късно :shock: и лекарката пиела кафе :shock: А през цялото време дуднеха срещу 4астното, 4е съм си била давала парите на вятъра... :shock:
Лия
наш човек

Мнениеот zenata » 02 Авг 2010, 18:11

Маргарита написа:Аз пък нямам никакви оплаквания от държавното здравеопазване. Миналата година ми се наложи да го ползвам за много сериозно нещо и се справиха перфектно. Като бременна (преди повече от 12 г.) ходех в началото на един частен гинеколог - не за друго, а защото ми беше близо. Доволна съм. После се прехвърлих към съответната поликлиника, раждах в Майчин дом - пак съм доволна. Сега личният ми лекар не е частник и няма грешка.
Казвам това, за да не се шашкат тези, които не могат да си позволят да ходят на частно по прегледи. Иначе, здравната каса не покрива доста изследвания, а и за тези, които покрива, пак се искат някакви такси. Аз миналата година все на много специални изследвания попадах, които си се плащаха, но всичко беше на много високо ниво и лекарите бяха отлични професионалисти. Ще си изкривя душата, ако не го призная :D

ами защото н еси имала проблеми по време на бременността, а и преди 12 години, ще ме прощаваш, дори не уцелваха пола :lol: нещата преди и сега са несравними. га в държавните б-ци правят това, което са правели по твое време, т.е. на практика нищо особено. а в майчин дом е направо късмет да оцелееш, тва е една от най-гадните болници :evil:
и сестра ми роди и двете така, ама щото всичко беше ок. ако не ходех на частно сега нямаше да съм бременна, тва е гаранция, и то заради нещо дребно. да, ама много момичета не са се светнали и нещата при тях са приключили. знаеш ли колко деца са изгубени заради липсата на късмет в държавното здравеопазване и стават част от статистиката :? щото лекарите не знаят какво и как да гледат. плюс това частните прегледи не са толкова скъпи.
така че сравнението ти е неподходящо.
а, лия, на вятъра друг път. някой в държавното да ти казва дали етето има някакви гоеми дефекти? не. дали има стомах, проблеми със сърцето, с които няма д аможе да живее? не. дали всичко е ок с плацентата и бебето се захранва добре? не. и още милиарди неща. не.
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот Лия » 02 Авг 2010, 18:22

zenata, 4eстито де, сега ми се изЯсни въпросът ти с алкохола :lol:
Ми, да, в интерес на истината, за това, което полу4аваш, особено при раждането, когато е супер спек, направо си е евтино на 4астно, само от пиене и цигари можеш да го спестиш :haha:
Лия
наш човек

Мнениеот zenata » 02 Авг 2010, 18:26

Лия написа:zenata, 4eстито де, сега ми се изЯсни въпросът ти с алкохола :lol:
Ми, да, в интерес на истината, за това, което полу4аваш, особено при раждането, когато е супер спек, направо си е евтино на 4астно, само от пиене и цигари можеш да го спестиш :haha:

ми да, аз лично изпушвах и изпивах много повече :lol: ся един преглед е 30 кинта, аз ходя често - на 2 или 3 седмици. ми то си е нищо, а предотврати голяма беля :evil: ся изследвания и други допълнителни неща ако се налагат са скъпи, ама кво да се прави, като се налага :lol: пак е по-евтино от кръчата :lol:
тенкс :wink: аз си мислех, че така съм опищяла света с тва непиене и непушене, че всички знаят :haha:
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот Лия » 02 Авг 2010, 18:35

а, споко, знам, 4е не ти се вярва, ама много бързо минава...ти в кой месец си, мен до петия хи4 не ми се пушеше...Колкото до кинтите за 9 месеца около 500 лв, бяха моите консултации с изследванията, със сигурност за това време щях да изпия мноооого пове4е :lol:
Лия
наш човек

Мнениеот zenata » 02 Авг 2010, 18:44

Лия написа:а, споко, знам, 4е не ти се вярва, ама много бързо минава...ти в кой месец си, мен до петия хи4 не ми се пушеше...Колкото до кинтите за 9 месеца около 500 лв, бяха моите консултации с изследванията, със сигурност за това време щях да изпия мноооого пове4е :lol:

в 7-ми, ама вече съм крив, щото ми се пие, пуши и съм дебел :haha: на морето беше много, ама много терсене :lol: трезвен хипопотам :lol:
оспамихме :oops:
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот Маргарита » 02 Авг 2010, 19:02

О, пола го разбрах чак в края на 9-ия месец :lol: И то казано под формата на "предполагам" :wink: Наистина, самото раждане беше кошмарно. В смисъл - чувствах се като на конвейер. Дали защото всичко беше нормално и действията им бяха рутинни, или просто сме оцелели като по чудо, но с мен се занимаваха поне 20-ина човека, на всеки кръгъл час различни, имаше и студенти ... луда работа 8) Тя цялата ми бременност беше следена някак между другото. Та, може и да си права.
Но от Военно-медицинска академия съм очарована. Чак не ми се тръгваше от там :lol:
Маргарита
VIP

Мнениеот zenata » 02 Авг 2010, 19:09

а на мен ми го казаха в края на трети /док каза, че спокойно мога да се хващам на бас на каси водки с бабиерите, които продължават да твърдят, че ще е мъжко :lol: /. което е важно не толкова от клюкарска гледна точка, а щото се следят нЕкви неща, май при мъжките, щото може да се наложи интервенция веднага след раждането. и некви други неща, ама не ги разбирам :D
а в поликлиниката последния път каза, че не може да го види още :?
абе и божа работа е :wink: да не дава господ.
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот mmani » 02 Авг 2010, 19:26

Да, частните клиники имат супер оборудване, защото са направени от хора с пари. Но това не е определящ фактор за кадърността на докторите. Има и добри и лоши лекари и в частните и в държавните болници.
Аватар
mmani
приятел

Мнениеот Hris » 02 Авг 2010, 19:48

zenata написа:
Лия написа:а, споко, знам, 4е не ти се вярва, ама много бързо минава...ти в кой месец си, мен до петия хи4 не ми се пушеше...Колкото до кинтите за 9 месеца около 500 лв, бяха моите консултации с изследванията, със сигурност за това време щях да изпия мноооого пове4е :lol:

в 7-ми, ама вече съм крив, щото ми се пие, пуши и съм дебел :haha: на морето беше много, ама много терсене :lol: трезвен хипопотам :lol:

Стига бе, Жена :roll: Аз преди няколко дни разбрах, а ти скоро ще раждаш :lol:
Ай да си жива и здрава, като се появи мъничето специално ще се напия заради теб :lol:
Аватар
Hris
наш човек

Мнениеот Krista bg » 02 Авг 2010, 20:46

Hris написа:
zenata написа:

Ай да си жива и здрава, като се появи мъничето специално ще се напия заради теб :lol:

Ааааа, аз също, Женко, аз също като Хрис! :lol: :lol: :lol:
Е, то повечето минало, бе... :kiss:
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот zenata » 02 Авг 2010, 21:51

Hris написа:
zenata написа:

ааааааааа, тенкс, поне някой да попие :haha:
бе то отстрани бързо минава :lol:
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот Razumna » 02 Авг 2010, 22:03

Женко, ти само си го износи и роди без проблеми, пък в твоя и на бебката чест ДАЖЕ аз ще се напия!
Аватар
Razumna
наш човек

Мнениеот pepi86 » 16 Окт 2010, 17:13

material_girl написа:Аз те съветвам да си го родиш :)

И аз съм на това мнение! Междодругото имаш ли вече деца?
Аватар
pepi86
кандидат

Мнениеот zenata » 16 Окт 2010, 18:21

pepi86 написа:

кво :roll:
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот Лилит » 16 Окт 2010, 19:32

pepi86 написа:

Може и да не е важно, ама темата е от 27 юли.
Мисля си, че е малко късно за съвети.
“Here's all you have to know about men and women: women are crazy, men are stupid. And the main reason women are crazy is that men are stupid.”
George Carlin

Лилит
наш човек

Мнениеот albena2020 » 14 Май 2017, 21:14

Здравейте, може да има много критики по въпроса , но когато се наложи никой не е застрахован и решението винаги е лично , аз съм много доволна от д-р Домусчиев и тяхната клиника , работи се много внимателно и с лична грижа , препоръчвам ги при всички случаи
albena2020
нов

Предишна

Начало  • Назад към Бременност и раждане