6 мита за секса и интимното окосмяване

6 мита за секса и интимното окосмяване

Интимната прическа е тема, за която се говори...

8 неща, на които всеки баща трябва да научи сина си

8 неща, на които всеки баща трябва да научи сина си

Въпреки че мнозина смятат, че майката е тази,...

5 грешки, които допускаме с молива за очи

5 грешки, които допускаме с молива за очи

Моливът за очи е сред най-обичаните козметични...

Боливуд тренировка

Боливуд тренировка

Какво представлява Боливуд тренировката? Колко...

Най-продаваната спирала на Estee Lauder на невероятна цена

Най-продаваната спирала на Estee Lauder на невероятна цена

Миглите, за които винаги сте мечтали!

Вземете най-продавания фон дьо тен на страхотна цена!

Вземете най-продавания фон дьо тен на страхотна цена!

Върнете стария си фон дьо тен и вземете...

Модератори: Rama, vesal, momo

Мнениеот EEE » 06 Май 2017, 16:27

Tim написа: Какво имаш предвид, с това, че не си от тези хора. Явно е, че не си. А не желеаш ли да положиш усилия, да работиш върху себе си, да се променяш в положителна насока? Не само по отношение на изказа ти?

Многословието ми е моя особеност, която в голяма степен съм приела в себе си. Не мога да не бъда многословна, както не мога да бъда и руса по рождение, след като съм брюнетка. Мога да направя "козметични" промени, за да подобря нещата, но не мога да избягам от природата си. Отворена съм към идеята за промени и развитие. (Затова и толкова умувам, търся своите грешки, своите правоти и т.н.) Но заучени поведения - колкото искаш. Достатъчно съзнателни и несъзнателни игри играем и маски носим. Аз искам да правя нещата с разбиране. А разбирането при мен става бавно, минава през множество въпроси, многословие и неувереност.

Tim написа: Тази беше причината да те попитам и за предишните ти приятели. За да разбера всички ли те поставят пред свършен факт или имат предвид и твоето мнение, все пак двойка сте.

Моето усещане (което подлежи на въпроса само мое усещане ли си е или имам основания) е за незачитане на моето мнение, желания и други. Оттам идва и усещането за принуда, ограничение, несвобода и т.н., жертване (и съответно страха ми да се обвържа, за да не се обезлича). Това усещане е общо взето повторяемо в различните ми връзки и различните ситуации.

Разбирането на този въпрос ще ми бъде изключително полезно. Благодаря
EEE
нов

Мнениеот Tim » 06 Май 2017, 18:45

:D Благодаря, ЕЕЕ, че си ми отговорила кратко.
Аз не мисля, че хората се раждаме многословни. Това е особеност на ума, която се култивира.Стига да желае човек да направи промяната в себе си, каквато и да е тя. Знаеш, че това се нарича самоосъвършенстване. Не е лесно, изисква усилия и вътрешна убеденост. Същото важи и за другите промени, които човек прави със себе си. Прави ги за свое задоволство или за свое удобство.
ЕЕЕ, аз не мисля, че ти си необвързана. Нямаш сключен брак, но необвързана не си.
Щом пишеш, че във всичките твои връзки мъжете проявяват незачитане на мнението и желанията ти, къде бъркаш, според теб ? Защото мъжете няма как да бъдат един и същ характер и темперамент, ти тях няма да промениш, а себе си, за да бъдеш удовлетворена от отношението им към теб.
Аватар
Tim
кандидат

Мнениеот EEE » 06 Май 2017, 19:27

Tim написа::D Благодаря, ЕЕЕ, че си ми отговорила кратко.
Аз не мисля, че хората се раждаме многословни. Това е особеност на ума, която се култивира.Стига да желае човек да направи промяната в себе си, каквато и да е тя. Знаеш, че това се нарича самоосъвършенстване. Не е лесно, изисква усилия и вътрешна убеденост. Същото важи и за другите промени, които човек прави със себе си. Прави ги за свое задоволство или за свое удобство.
ЕЕЕ, аз не мисля, че ти си необвързана. Нямаш сключен брак, но необвързана не си.
Щом пишеш, че във всичките твои връзки мъжете проявяват незачитане на мнението и желанията ти, къде бъркаш, според теб ? Защото мъжете няма как да бъдат един и същ характер и темперамент, ти тях няма да промениш, а себе си, за да бъдеш удовлетворена от отношението им към теб.

Tim, не бързай да ми благодариш :D Съгласна съм, че това е особеност на ума, която се култивира. Аз съм си я отгледала, защото ми е удобна по някакви причини. (Гадно си е да те нарекат глупак (ин)директно, но ще ми мине и тогава може би ще помисля върху предложението ти) Разбирам, че това може да е дразнещо и объркващо, както за мен, така и за човека, който трябва да ме слуша. Но това си е моят начин. Освен "козметични" промени, засега нямам намерение да работя върху това.

Аз се смятам и чувствам себе си обвързана. Така е. С брак, без брак - все едно. И все пак имам някакви спирачки като че ли. Или такова е усещането ми по наложени отвън представи. Не знам.

"Щом пишеш, че във всичките твои връзки мъжете проявяват незачитане на мнението и желанията ти, къде бъркаш, според теб?" Първо може би в самото изразяване на потребностите ми и по-точно в липсата на изразяване. (Тук идва въпросът Къде е разликата между това да изразиш потребностите си, да "поискаш" и в същото време "да не искаш", т.е. да даваш, без да очакваш и искаш в замяна). След това в начина, по който изразявам желанията и потребностите си, и мнението си. И после идва въпросът: Как може по-лесно и бързо да разбереш, че все пак си направил нужното и просто да приемеш, че не са ви съвместими нещата с другия? Един вид: Кога е въпрос на недобра комуникация и кога - въпрос на несъвместимост или нещо такова?

Не се чувствай длъжна да ми отговаряш. :wink:
Последна промяна EEE на 06 Май 2017, 19:44, променена общо 2 пъти
EEE
нов

Мнениеот Ziggi » 06 Май 2017, 19:31

Ами авторке, Тайс ти го е казала точно. Вие сте били заедно и той не е направил компромис със себе си, за да остане при теб. Заминал е, без да мисли за вашата връзка. А сега иска ти да направиш компромис със себе си и да заминеш при него, за да сте заедно. Според мен той не се държи коректно с теб и ти си права да имаш съмнения спрямо него.
Ziggi
нов

Мнениеот EEE » 06 Май 2017, 19:46

Благодаря, Зиги. :)
EEE
нов

Мнениеот Bambulka » 06 Май 2017, 19:49

EEE написа:Моето усещане (което подлежи на въпроса само мое усещане ли си е или имам основания) е за незачитане на моето мнение, желания и други. Оттам идва и усещането за принуда, ограничение, несвобода и т.н., жертване (и съответно страха ми да се обвържа, за да не се обезлича).

ЕЕЕ, а ти самата склонна ли си да зачиташ чуждото мнение и желание? Спомняш ли си някога да си принуждавала или ограничавала някого? Питам, защото принципно човек е особено чувствителен, когато челно се сблъска със собствените си недостатъци и най-често се дразни, когато трябва да се изправи именно срещу това, което той самият е. Предполагам си чувала, че Вселената е огледало...

EEE написа:Това усещане е общо взето повторяемо в различните ми връзки и различните ситуации.

Разбирането на този въпрос ще ми бъде изключително полезно. Благодаря

Мен лично тази повторяемост около теб започва да ме безпокои. Айнщайн е казал, че да правиш едно и също нещо и да очакваш различен резултат е лудост. Ако искаш различни резултати (разбирай, ситуации около себе си), не е ли време да промениш нещо в подхода си, дори това да е болезнено за теб?!
Щастието е добро здраве и лоша памет!
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот EEE » 06 Май 2017, 20:38

Bambulka написа: ЕЕЕ, а ти самата склонна ли си да зачиташ чуждото мнение и желание? Спомняш ли си някога да си принуждавала или ограничавала някого? Питам, защото принципно човек е особено чувствителен, когато челно се сблъска със собствените си недостатъци и най-често се дразни, когато трябва да се изправи именно срещу това, което той самият е. Предполагам си чувала, че Вселената е огледало...

Твърде възможно е. В последните месеци всъщност точно това излиза като нещо, върху което да обърна внимание, когато си говорим с приятели. Замисляла съм се и виждам, че и преди време различни хора и ситуации са го загатвали, но не съм имала очи и уши за това. (В последите месеци и други неща започнаха да се поразплитат за мен; неща, които съм отричала яростно и т.н.) Директно да заявя изискване или нещо - никога! Имам предвид, че с присъщата ми неувереност дори не ми е лесно да изказвам желания (в определени случаи). И на теория (като част от разбиранията ми) не бих ограничила или принудила никого за нищо. Но това, което излиза като мнение от приятели, е точно, че не зачитам чуждото мнение, че имам осъдително отношение към различното, т.е. един вид съм толкова праволинейна, че виждам нещата черно-бяло. Нещо такова. Не го разбирам все още. Сега имам очи за обратната връзка, която получавам отвън. Но не съм го проумяла за себе си - как се случват нещата, как точно проявявам това. Има разбира се неща, които не одобрявам, принципни неща. Всеки си има някакви критерии за добро и лошо. В други отношения се смятам за много толерантна (едно от нещата например, които не одобрявам по принцип по ирония е точно нетолерантността към различието, което не вреди на никого).

Забелязвам, че ставам настоятелна (може би малко или много това е характерно за всеки) в мнението си, когато не се усещам чута и разбрана. И колкото по-неразбрана се чувствам, толкова повече имам нужда да се обяснявам. Скоро ми се случи да се развикам на един приятел, защото не ме остави да довърша едно изречение. Звучах така "А..." "А..." - тъкмо си започна думата и той ме прекъсва. Та не знам кога наистина не ме чуват другите и кога аз не чувам тях.

Не знам как да изказвам своите си желания и предпочитания ефективно. В много случаи имам чувството, че само казвайки нещо (без да съм стигнала да настоявам или нещо си), това вече предизвиква негативна реакция - ама защо, ама това, ама онова. Кога моят подход не е подходящ и кога реакцията на отсрещния няма много общо с подхода ми?

"Ако искаш различни резултати (разбирай, ситуации около себе си), не е ли време да промениш нещо в подхода си, дори това да е болезнено за теб?!" Разбира се! Въпросът е какво трябва да преосмисля и променя?
EEE
нов

Мнениеот EEE » 06 Май 2017, 22:55

Сега се зачетоах в темата ми от преди години... И... "Леле-мале!" Коя година сме сега? 3-4 години след това - същите въпроси, същите колебания! И отново:"Олеле!"
EEE
нов

Мнениеот Tim » 06 Май 2017, 23:11

EEE написа:
Tim написа::D Благодаря, ЕЕЕ, че си ми отговорила кратко.

Tim, не бързай да ми благодариш :D Съгласна съм, че това е особеност на ума, която се култивира. Аз съм си я отгледала, защото ми е удобна по някакви причини. (Гадно си е да те нарекат глупак (ин)директно, но ще ми мине и тогава може би ще помисля върху предложението ти)
...................................
Как ти дойде точно това на ума ?! И през ум не ми е минало да окачествявам непознат за мен човек. Изцяло добронамерена съм към теб. С въпросите си имам намерение да ти помогна да отговориш сама на част от въпросите си.
Чувала си,предполагам, за характера на човек, че този ,който сам вижда не е идентичен с този, който демонстрира пред хората и не съвпада с този,който околните виждат. Дори може никога да не разбере как точно хората го възприемат, ако не разчита правилно техните сигнали или думи.
...................................
"Разбирам, че това може да е дразнещо и объркващо, както за мен, така и за човека, който трябва да ме слуша. Но това си е моят начин. Освен "козметични" промени, засега нямам намерение да работя върху това."
......................................
ЕЕЕ, за мен това не е проблем. Аз ще бъда за кратко с теб. Но споменаваш, че част от хората те прекъсват, а други не те изслушват.
Според теб как точно ще се открои искането ти / към партньора ти /, къде точно го поставяш в този поток от думи ? Знаеш, че началото и края на един изказ се запомнят от насрещният. За края не съм съвсем убедена, зависи от дължината на речта.така че, не само си го отглеждай многословието, ами и си го наторявай, щом ти помага и си го харесваш. От мен толкова по този ти проблем.
...............................................
"Аз се смятам и чувствам себе си обвързана. Така е. С брак, без брак - все едно. И все пак имам някакви спирачки като че ли. Или такова е усещането ми по наложени отвън представи. Не знам."

"Щом пишеш, че във всичките твои връзки мъжете проявяват незачитане на мнението и желанията ти, къде бъркаш, според теб?" Първо може би в самото изразяване на потребностите ми и по-точно в липсата на изразяване. (Тук идва въпросът Къде е разликата между това да изразиш потребностите си, да "поискаш" и в същото време "да не искаш", т.е. да даваш, без да очакваш и искаш в замяна). След това в начина, по който изразявам желанията и потребностите си, и мнението си."
..............................................................
ЕЕЕ, п :D роблема ти е ясен, от това какво по- добро. Остава ти да поискаш да го отстраниш.
Относно да искаш и да не искаш за мен е различно от да даваш без да очакваш в замяна. Когато искам или не искам нещо от съпруга си или от друг човек го назовавам ясно , кратко и разбрано. Когато правя нещо за него или някого, го правя без да очаквам друго, освен думата благодаря.
........................................................
"И после идва въпросът: Как може по-лесно и бързо да разбереш, че все пак си направил нужното и просто да приемеш, че не са ви съвместими нещата с другия? Един вид: Кога е въпрос на недобра комуникация и кога - въпрос на несъвместимост или нещо такова?"
.................................................
ЕЕЕ, най - трудно е не да си честен, а да си честен пред самия себе си. Несъвместимостите няма как да ги сбъркаш или да не ги откриеш.
......................................................

Не се чувствай длъжна да ми отговаряш. :wink:

На това нямам никакво намерение да обърна внимание, както забеляза, защото знам, че произтича от факта, че си ми вменила незаслужено нещо, което не ми е присъщо.
Освен това оставам с впечатление, че ти просто искаш да си говорим за теб. Прочетох коментарите към предишните ти две участия във форума с твои теми и видях че си получила много добри напътствия,какво повече или по- различно очакваш ? / риторичен въпрос/. По тази причина прекратявам участието си. :D
Аватар
Tim
кандидат

Мнениеот EEE » 06 Май 2017, 23:51

Тим, първо искам да ти се извиня, ако те засегнах. Така го усетих, така го предадах. Без значение какво си искала да кажеш и как съм го рзабрала аз, почувствах се аз засегната. Реагирах първосигнално и под влияние на негативното си усещане (донякъде го направих умишлено, като упражнение за това да назовавам и признавам как се чувствам). Съзнавам, че човек каквото си мисли за другия може и да не го възприема реално. Не случайно казах, че като ми мине, ще помисля над думите ти неутрално. Ако се бях сдържала, пак щях да изпадна в някакви дилеми така ли е, не е ли. А като действах спонтанно и по усещане - пак зле. Е, нещо няма ли да направя, както трябва? (риторичен въпрос). Наистина съжалявам, ако те засегнах. Надявам се да ми простиш. Искрено ти благодаря!
EEE
нов

Мнениеот herkules » 07 Май 2017, 21:22

Здравей ЕЕЕ ! Първо честит празник на всички YL - жени радиолюбителки (радиолюбителско съкращение (абривиатура ) от "Young Ladies"), ако има тук такива. Мъжете радиолюбители се обозначават с ОМ („old man”). Днес 7 май е ден на радиото и късовълновите обхвати особено на 7 и 14 MHz, въпреки лошото прохождение са препълнени, и излизат дори DX (далечни междуконтинентални) любителски радиостанции! А сега по темата, понеже влязох за малко.

EEE написа:Херкулес, защо да не те харесвам? Дори си ми леко симпатичен :) Не харесвам пристрастията ти към физическата сила (и употребата й) и отношението към женския пол. Дори ми е омразно. Но точно защото смятам, че е крайно и точно защото реакциите, които предизвиква в мен са крайно негативни, смятам, че общуването с теб може да ми помогне да разбера разни неща в себе си. И въпреки голямата черна точка, която виждам пред теб :), личи си, че си интелигентен мъж и може би не лош човек.

ЕЕЕ , ще ти отговоря едновременно и по двете теми, че съм ограничен с времето и бързам за работа в ефира! Употреба на грубата мъжка физическа сила срещу женския пол не е задължителна. Тя е предизвикана от нагло, безобразно женско поведение и злоупотреба с по-равните женски права, от тези на мъжете, и покровителството на законите, спрямо това женско отношение. За това отношението вече на над 70% от мъжете е пренебрежително, и дори враждебно към женския пол, обхванати от мизогиния ! Мизогинията е предизвикана (отглеждана) целенасочено, Статуквото налага принудително съгласие на мъжкия пол с налагането на равенство, при което мъжете уж са съгласни, но съгласието им е измамно (лицемерно)! За това действителността е такава, и обективно погледнато, жените сами предизвикват насилието на мъжете спрямо тях. Всички жени тук, грешно разбирате какво говоря, и свързвате негативното ми отношение към жените със женомразство , което е неправилно ваше умозаключение. Аз просто обяснявам, защо насилието над жените прогресивно се увеличава от моята гледна точка, а не че злорадствам заради това увеличение. Колко пъти да ви повтарям, че семейството ми е само от жени? Щяха ли още да са при мен и да се грижа за тях, ако ги мразех и не ги обичах? Мъка ми е, че нямам син за наследник, защото благородно завиждам на други мъже заради синовете им, но това не значи, че мразя моите си жени! Много пъти до сега съм спасявал други жени от побой. Получавал съм и женска неблагодарност, дори обвинение за това. Както казват "нямало ненаказано непоискано добро"! Мъже като мен, с моето възпитание инстинктивно защитават жените, изпаднали в беда, когато имат такава възможност, ако е по силите им!

EEE написа:Кажи ми, моля те, какво мислиш за дилемата ми от преди години (Блум я спомена) - мъжът, с когото тогава излизах, ми каза, че ако отида на почивка с моя приятелка, ще ме напусне. Как виждаш нещата?

Щом ме питаш, ще ти кажа. Има няколко варианта.

1-ви вариант: - Мъжът не те обича истински, и търси причина, при която ти да си виновна за раздялата.
2-ри вариант: - Мъжът те изпитва, колко много държиш на него, и кого би предпочела, него или приятелката ти.
3-ти вариант: - Обича да си играе с чувствата ти и му е забавно, защото той поставя условията, а ти трябва да избираш, дали да се съгласяваш с него, или ще сте винаги опоненти, като спора по между ви ще е ежедневие при сериозна ваша връзка да речем! При всички случаи, той не те обича истински, защото ако те обичаше, нямаше да те кара да избираш, а щеше да ти помогне да осъществиш желанието си, и да е щастлив, защото е направил теб щастлива Ти също не го обичаш истински, защото ако го обичаше, щеше веднага да му кажеш, че си се пошегувала, и че той е много по-важен, от приятелката ти, като преглътнеш обидата от създалата се ситуация.

Блум написа:Ако ти и това момче се обичахте, щяхте да сте заедно сега. И заедно да решавате какво и как да стане. Без значение кой къде се намира по света.

Ето това е най-добро, от всичко казано. Послушай сърцето си! Женската интуиция ще ти подскаже как да постъпиш!

Срам ме е да си призная, но и аз съм подвластен на тази дума любов, в истинския и смисъл на думата. Бяхме деца, и при мен се породи особено чувство към едно слабичко и много красиво и скромно момиче, което още ме държи, и не ме пуска. Аз съм си виновен, защото от прекалена гордост, не можах да призная чувствата си към нея. Разминахме се в живота, и всеки пое по своя път. Срещнахме се случайно преди доста време в крайпътно заведение. Аз с жена ми и щерките, тя с нов приятел, - развела се с мъжа си. Като я видях, краката ми се подкосиха, и адреналинът ми се качи, като при предсъстезателна треска. Поговорихме си с нея и страшно ме заболя, след като разбрах за житейските и неволи. Ако можех да върна времето назад, може би щеше да е друго. Казвам ти го ей така, по скоро за моя утеха, а и за твое добро, за да не повтаряш грешките на другите.

Ziggi написа:По темата за свободата и любовта- щом човек е във връзка с друг, то той се е отказал от част от свободата си. Любовта ни кара да се откажем доброволно от част от свободата си, за да сме с друг човек.

Блум написа:защото се приема че любовта е отговорност и ангажимент, но всъщност тя е свобода. Истинската свобода е точно любовта.

Bambulka написа:Интересно :)
Колко различно звучат двете тези, а всъщност колко истина има във всяка от тях...
Свобода или по-скоро несвобода е любовта :question:

Оксиморон! Въпросът тук е много сложен за тълкуването му. Ще ти цитирам един философ, който е много мразен от жените, но философията му е актуална в днешно време, отнасяща се за мъжете!
Да се ожениш - това означава наполовина да намалиш своите права и два пъти да увеличиш своите задължения."
"Истинският характер на човека се разкрива в дребните неща, когато той престава да следи за себе си." - Артур Шопенхауер!

Любовта е дълбоко, неизразимо чувство, което в същност е потребност на човек, за самия него, да бъде всеотдаен към друг човек. За това любовта е обвързаност - лично решение на всеки индивид, доброволно да се лиши от свободата на фриволната безотговорност, и да приеме несвободата, да заживее с друг човек, като споделя с него радости и скръб, свободен от общо приети-наложени норми от обществото! Влюбеният в същност е свободен вътре в себеси, и е щастлив, правейки щастлив човека, в когото е влюбен!
Жените съществуват единствено само за разпространението на човешкия род и с това се изчерпва тяхното предназначение. - Артур Шопенхауер!
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот EEE » 07 Май 2017, 22:52

herkules написа:
Блум написа:Ако ти и това момче се обичахте, щяхте да сте заедно сега. И заедно да решавате какво и как да стане. Без значение кой къде се намира по света.

Ето това е най-добро, от всичко казано. Послушай сърцето си! Женската интуиция ще ти подскаже как да постъпиш!

Точно така!

Само че, без първата част на изречението. Никой да не смее да оспорва любовта ми към и със този мъж! :)

herkules написа: Срам ме е да си призная, но и аз съм подвластен на тази дума любов, в истинския и смисъл на думата. Бяхме деца, и при мен се породи особено чувство към едно слабичко и много красиво и скромно момиче, което още ме държи, и не ме пуска. Аз съм си виновен, защото от прекалена гордост, не можах да призная чувствата си към нея. Разминахме се в живота, и всеки пое по своя път. Срещнахме се случайно преди доста време в крайпътно заведение. Аз с жена ми и щерките, тя с нов приятел, - развела се с мъжа си. Като я видях, краката ми се подкосиха, и адреналинът ми се качи, като при предсъстезателна треска. Поговорихме си с нея и страшно ме заболя, след като разбрах за житейските и неволи. Ако можех да върна времето назад, може би щеше да е друго. Казвам ти го ей така, по скоро за моя утеха, а и за твое добро, за да не повтаряш грешките на другите.

Любовта е дълбоко, неизразимо чувство, което в същност е потребност на човек, за самия него, да бъде всеотдаен към друг човек. За това любовта е обвързаност - лично решение на всеки индивид, доброволно да се лиши от свободата на фриволната безотговорност, и да приеме несвободата, да заживее с друг човек, като споделя с него радости и скръб, свободен от общо приети-наложени норми от обществото! Влюбеният в същност е свободен вътре в себеси, и е щастлив, правейки щастлив човека, в когото е влюбен!

Благодаря за отговорите ти, Херкулес.

Хубави думи. Така е. Когато обичаш, ти искаш другият да е щастлив и неговото щастие е и твое. И обвързаността с него е съвсем естествена и желана и "неусетна".

Пред мен все още стоят въпроси. Аз не можах и съвсем правилно да задам темата. Донякъде защото не исках да бъда твърде конкретна, за да не нарушавам в себе си усещането за "личното пространство" на връзката ми. До голяма степен и защото не успявам да видя какво точно искам да разбера.

Хубава вечер!
EEE
нов

Мнениеот EEE » 08 Май 2017, 12:24

.
Последна промяна EEE на 19 Май 2017, 07:57, променена общо 1 път
EEE
нов

Мнениеот Блум » 08 Май 2017, 17:22

Ти си добро момиче, но си объркана. Дано ние не те объркаме още повече. Изтрих коментара размисляйки, но писано било да го прочетеш :) Нека остане така, по-загадъчно :wink:

Имай предвид, че точно тези периоди на объркване водят до разместване и наместване и без тях ще тъпчем на едно място.
И нямам страх от нищо, защото Ти си с мен.

www.youtube.com/watch?v=60hYX8ssBm4
Аватар
Блум
наш човек

Мнениеот KFresh » 08 Май 2017, 19:52

За мен такива сериозни решения зависят само и единствено от едно нещо - доколко човекът си струва и доколко ти е дал причина да рискуваш за него! :roll:
Има хора, за които и за много малки неща - ще се чудим, ще се маем и накрая няма да ги направим (защото най-малкото интуицията ще ни крещи, че нещо не е наред). Има други хора, за които ще се хвърлим през глава - пък каквото ще да става...ама това ще е защото знаеш, че човекът си заслужава риска.
Сега според мен ти не мисли колко е възможна/невъзможна връзка от разстояние, а доколко този конкретен човек си струва и е важен/значим за теб - а това само ти си го знаеш, никой друг! ;)
Аватар
KFresh
наш човек

Мнениеот EEE » 09 Май 2017, 00:12

KFresh, много добре казано! Благодаря ти.

Най-важното е да открия посоката на търсенията си, да си задам правилните въпроси. Защото нали "правилният въпрос е половин отговор". Да търсиш игла в купа сено може да отнеме мнооого време или да ти проблесне в един миг. Но ако не знаеш игла ли търсиш или какво, става... :faint: :hor: Във всеки случай всичко ми беше полезно (или ще ми се отрази в някакъв момент), включително завръщането към старата история. Благодаря на всички.

Да питам... Профилното име може ли да се променя или каквото си написал при регистрацията, такова си остава? Не видях да може. (Ето един ясен въпрос с недвусмислен отговор :) :) :) )
EEE
нов

Мнениеот Bambulka » 09 Май 2017, 14:47

EEE написа:Да питам... Профилното име може ли да се променя или каквото си написал при регистрацията, такова си остава? Не видях да може. (Ето един ясен въпрос с недвусмислен отговор :) :) :) )

В рамките на твоя недвусмислен въпрос отговарям, че профилното име не може да се променя.

P. S. Ако беше задала двусмислено въпроса си, щеше да получиш друг отговор :wink:
P. P. S. Извод (съвсем в контекста на темата ти): Формулирай правилно въпросите пред себе си, за да откриеш или получиш правилните за теб отговори :P
Щастието е добро здраве и лоша памет!
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот Ivinela » 18 Май 2017, 09:40

Здравей, авторке. Възможна е връзката от разстояние когато хората си вярват и се уважават. Познавам хора които се разделиха, защото единият не беше ок да живеят отделно. За всеки е различно. Подобно ми се случи и на мен. В моята ситуация моя човек не ме притискаше, разбра ме и разстоянието не ни пречеше. След време аз отидах при него по мое желание, когато бях готова и сега живеем заедно. Не казваш много подробности, но мисля че при вас няма разбирателство. И ти пишеш че не те чуват и разбират. Някои са коментирали че си неуверена, че не се изразяваш. Мисля че това няма значение. Не била уверена, не можела да говори, живеела по правила и какво от това. Ако някой иска да обърне внимание на някой ще го изслуща. И аз не се изразявам добре но моя човек ме изслуша и всичко ни е наред. Мисля че зависи с какъв човек говориш, дали е готов да те изслуша ако ще да пелтечиш и да кършиш пръсти. Някои хора каквото и да кажеш си знаят тяхното и не мислят за другите. Важното е да са прави
Ivinela
нов

Мнениеот EEE » 18 Май 2017, 12:38

Благодаря ти за коментара. Думите ти ме вдъхновяват - ето, че може. И разбира се, не че сама не мога да си отговоря възможно ли е или не. Но човек затова пита другите - да чуе различни мнения и да поразсъждава с тях. Нещата наистина се отклониха - Блум направи препратка към предишна моя история, за която съм писала тук, неувереност. Всичко това безспорно има значение за общия фон, но породиха като че ли излишни насока и многословия. Засега ще си дам почивка.
EEE
нов

Мнениеот EEE » 22 Май 2017, 12:38

Връщам се на тази тема, защото останаха неразбрани за мен неща. Ако ставам „досадна” за някого, съжалявам. Но не са ли форумите за това - безплатна възможност за споделяне, самоопознаване, приказки и какво ли още не :) Мисля си за...

Блум написа:Защо очакваш, че можеш да ми зададеш тон по твое желание? Питам заради теб самата и мисля, че е важно да си отговориш на този въпрос, като не става въпрос за мен, а по принцип за хората, с които комуникираш и съжителстваш. Защо твоите очаквания трябва да са водещи и вместо да четеш какво ти пиша /или някой друг ти съобщава нещо по някакъв начин/, ти гледаш други неща и те те интересуват.

Блум, не те ангажирам с отговор. Ако имаш време и желание, моля те да ми обясниш. За мен е важно да разбера този момент. Както казах, в последно време това в общи линии излиза като нещо, на което да обърна внимание.

Защо изразяването на самото предпочитание да ми говориш във 2л. (ако изобщо от там е дошъл извода, че ти давам тон) се възприема като даване на тон? Да де, разбирам, че то си е искане. Но на този етап е по-скоро само изразяване на желание/предпочитание, което подлежи евентуално на преразглеждане/компромис и все още не е настоятелно изискване. Какво от това, което казвам/правя и начина, по който го казвам/правя всъщност създава впечатлението, че задавам тон, че моите очаквания са водещи, че не чувам и не ме интересува другия и т.н.? И какво място имат все пак моите желания, заявки, предпочитания, позиции и други в общата картина между мен и другите (предполагам, че да чувам другия не зизключва да чувам и изразявам себе си...)

Обръщам се към Блум, защото репликите са нейни. Но ако някой друг има да каже нещо, добре е дошъл. Без да ангажирам никого.
(Искам да кажа...нека само да си говорим, без да очакваме, че непременно и веднага трябва да се съглася с нещо или да стигна до някакво решение или друго нещо. Когато и ако му дойде времето...)
EEE
нов

Мнениеот Nora1968 » 22 Май 2017, 22:55

EEE написа:Благодаря ти за коментара. Думите ти ме вдъхновяват - ето, че може. И разбира се, не че сама не мога да си отговоря възможно ли е или не. Но човек затова пита другите - да чуе различни мнения и да поразсъждава с тях. Нещата наистина се отклониха - Блум направи препратка към предишна моя история, за която съм писала тук, неувереност. Всичко това безспорно има значение за общия фон, но породиха като че ли излишни насока и многословия. Засега ще си дам почивка.

Спомням си историята с почивката . Много възмутена бях .
А сега едно съвсем различно мнение . Мъжете са малко егоисти . Намерил е работа извън България , заминал е , не го е обсъдил с теб ... Какво точно трябваше да се обсъди ? Той намира работа ,която го удовлетворява , вие сте двойка и е логично да го последваш .Той се грижи за домашното гнездо , ти намираш своя начин да се социализираш в чужбина , отглеждате си две деца и чудно , нали ? Ако ти харесва - ок , ако не - сори . Търсиш си друг . Мъжът няма да се съобрази с теб , ако не му изнася в момента . Дългите връзки и бракове се градят на взаимната изгода един от друг . И на факта , че на мъжа сега му изнася така . Не обобщавам . Разсъждавам си на глас . Този човек никога няма да обсъди с теб каквото и да е . Просто не е твоя тип мъж .
Не забравяйте, че щастието е начин на пътуване, а не дестинация
Аватар
Nora1968
наш човек

Мнениеот EEE » 23 Май 2017, 11:05

Благодаря за коментара, Нора. Май ще се съглася с теб (полусериозно, полу-на шега), че мъжете са егоисти. С най-добри чувства към мъжката част от човечеството. То изглежда им е вродено. Традицията нали повелява мъжът да е водещ, а жената да следва... :) Колко удобно.

Всъщност моят приятел е много широкоскроен мъж, така го усещам. Това е и една от причините да го обичам. Аз щях да замина, подготвях се психически и всякак за промяната. Трябваше ми само време. Той прояви достатъчно търпение. Но в един момент май му писна вече да ме чака. Разбирам го и него. Ако бях на негово място дали щях да съумея да проявя търпение и разбиране (въпреки че сега си говоря колко съм толерантна и не знам си каква) или щях да се усъмня в любовта му и в желанието му да е с мен... Ох, те нещата при нас не са едно и две. Както и да е...
EEE
нов

Мнениеот Блум » Вчера, 07:10

Е, не. Няма да се изяснявам. Ти сама прецени кое е вярно, доколко е вярно и защо, по дяволите, някой си си мисли така :)

Вече казах, че не ми се влиза в дискусия. Мога да дам насока някаква, но другото е от теб. И това е важно, защото всеки може всичко да си мисли, пише, цитира, прогнозира и т.н. но е важно за теб твоето лично усещане, твоята мъдрост така да се каже. Да се събуди. Сърцето ти, умът ти, къде са те в картинката. В една посока ли гледат? Защото не може да казваш Аз се виних, че не го последвам, пък в същото време да си напълно Ок, че той просто си е заминал или както се изразяваш - използвал възможността. Пак ще повторя и от тук, и от другата ти тема /със същия проблем/ нямаш увереност нито в себе си, нито в усещанията си, нито в собствения си път. И защо е така, това само ти можеш да кажеш. И как да се промени, също само ти можеш да разбереш.

И любовта прокуцва. И от двете страни, отново.

Вече ме е яд, че изтрих поста си. Компромис не може да прави някой, някой може да прави отстъпка, компромисът е междинен вариант - компромисен, самата дума си го казва. Но в любовта изобщо не става въпрос за компромиси. От компромис се нуждаят взаимоотношенията. Понякога.

Ще хвърлям едно око от време на време. А ти си действай. :)

Аватар
Блум
наш човек

Мнениеот Блум » Вчера, 07:57

Оставям два помощни материала, за размисъл.

http://www.beinsadouno.com/%D1%81%D1%82 ... D0%B0-r26/

http://psychology.dir.bg/_wm/diary/diar ... 46&dflid=3

И поздрав с една песен за силата на любовта. Хеви метъл е, но .... Думите и не съвсем буквално, са важни.

https://www.youtube.com/watch?v=vka6wPrB4E0

Към авторката, в трето лице единствено число :)

off: Нора, здравей :)

Аватар
Блум
наш човек

Мнениеот EEE » Вчера, 09:17

Здравей, Блум. Благодаря, че си отделила време да пишеш.

Харесвам коментарите ти. Говориш за неща, които ме вълнуват и са близки на душата ми, така да се каже. Но обикновено нищо не разбирам от думите ти :) Общо ми звучи, като нахвърляно набързо, изпратено във въздуха :)

Блум написа:Ти сама прецени кое е вярно, доколко е вярно и защо, по дяволите, някой си си мисли така :) Мога да дам насока някаква, но другото е от теб.
Разбира се, боже мой, накрая за добро или лошо последната дума ще е моя и ще си действам, както ми дойде отвътре. Не вярвам някой... аз поне със сигурност не споделям проблем, за да получа готов отговор или някой да го реши вместо мен. Когато търся обяснение и питам кой какво иска да каже, то е защото искам да разбера неговото мнение, за да преценя (сама :)) какво да взема, дали изобщо да се съглася и т.н.

И за увереността си права. Достатъчно добре познавам себе си и знам, че ми липсва увереност в много отношения. Но така "функционирам" - за да стигна до увереност, трябва да мина през неувереността. А и в особени моменти, моменти на раздвоение и т.н., мисля, че неувереността е неизбежна.

Авторката благодари на Блум :) за материалите и музикалния поздрав. Харесва хеви метъл понякога, в определени настроения.

Честит празник!
EEE
нов

ПредишнаСледваща

Начало  • Назад към Взаимоотношения