Еньовден – празникът на лечебните билки

Еньовден – празникът на лечебните билки

Еньовден е български народен празник, който се...

Сладки с фъстъчено масло и шоколад

Сладки с фъстъчено масло и шоколад

Рецепта за Сладки с фъстъчено масло и шоколад....

Полента (качамак) на фурна

Полента (качамак) на фурна

Рецепта за Полента (качамак) на фурна, която е...

Питка "Възел"

Питка "Възел"

Рецепта за Питка "Възел". Продукти и начин на...

Модератор: Rama

Мнениеот Maret » 01 Юли 2016, 12:32

Майки моля помагайте. Моят син е вече на 2г и още не иска да пишка е гърне. Вие какво направихте? Някакви трикове има ли, защото почвам да се отчайвам :(.
Махам му памперса, стои си напикан и наакан, няма проблеми. Изобщо не му прави впечатление и не казва. :(
Maret
нов

Мнениеот Shiny » 01 Юли 2016, 22:33

Аз и с моята дъщеря голям зор видях по отношение на памперса. При нея беше на инат работата. Питам я "пишка ли ти се", тя отговаря "не" и точно след 5 мин. е направила локвата. 8)
Ти откога го слагаш на гърне?
Не е правилно да вярваме в магията. Със силната вяра се създава магия. Румпелщилцхен.
Аватар
Shiny
наш човек

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 02 Юли 2016, 10:13

Доста деца съм научила на тая работа... :P
В момента даже сме в такъв период с момченцето и почти успяхме.
Та.., често слагане на гърне и много говорене. Без нерви и с търпение.
Постепенно свиква , че всичко се върши в гърнето и започва да казва.
Но наистина трябва да го слагате често в началото , като през цялото време му говорите. Започвате с 5 мин и постепенно увеличавате престоя .... Всичко става неусетно , докато детето няма нужда да стои дълго. Стимулирате го с дълго бравооо и аплодисменти...
:lol:
Сега успяхме заедно с майката , разбира се , за около 20 дни. По- трудна е голямата работа :D и ако има някакъв час на изхожданията , по-добре да ги спазвате.
Например винаги след храна...и т.н.
Успех и търпение !
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот Champagne » 15 Юни 2017, 10:53

И аз имам такива вълнения сега. С тая разлика, че моето момченце ще стане на три години след 4 дена. Седи на гърне, върши работа, обаче през другото време не може да се стиска и не казва когато има нужда. По- точно казва, обаче не когато трябва, а когато наистина има нужда си мълчи и пиша в гащите. На градина е с памперс, вкъщи го махам, имам чувството, че така само се обърква детето.... В краен случай ще махна окончателно памперса през месец август (тогава градината е във ваканция) и така... Срам ме е че толкова късно, ама...
Някои хора преминават набързо през живота ни, други спират за миг и оставят диря в сърцата ни... после никога не можем да бъдем същите.

Научих, че хората, които най-много обичаме, биват отнети от нас твърде рано.
Аватар
Champagne
наш човек

Мнениеот lilimih » 15 Юни 2017, 16:16

Моят внук е в Германия и е на 3 годинки и 6 месеца. Чак сега хвърли памперса и то сам, без чужда намеса. Там немците не насилват децата и ги оставят сами когато узреят за това. Колкото и да му говореха мама и тати, той все отказваше и то пишкането. Но един ден сам решил и започнал да си казва и бяга в тоалетната. Няма място за притеснение или срам, че малчо не е узрял за това. Успех, най-вече на мама за търпение и подход. Остави детето намира с тормоза и следенето.... :D
Аватар
lilimih
нов

Мнениеот Kayra » 20 Юни 2017, 10:55

Имахме голям проблем с памперса и по-скоро с акането в него. За пишкането се бяхме справили, но изглежда имаше някакъв страх от акане в тоалетната и какво ли не опитвахме. Чак на 4г и нещо успя да направи първото ако в тоалетната - първо с дядо си на село и после с мен в къщи. Моето мнение е, че е нужно много търпение, говорене, приказки и никакво насилие. Ние прецакахмедоста нещата заради това че си изпускахме нервите от отчаяние...:(
Това, което помогна на нас е да муу пускам клипове от http://www.youtube.com с деца, които седят на гърне и правят ако...Да са живи и здрави тия родители дето са ги снимали...направо ни спасиха :) Вече е на 5г и всичко е наред :)
Аватар
Kayra
нов

Мнениеот Champagne » 21 Юни 2017, 12:25

При нас има развитие на нещата. От 5 дена малкия не ходи на градина - разболя се, и аз реших да използвам времето вкъщи да махам памперса. От три дена вече имаме голям напредък - слагам го през около час на гърне и така успявам да "хвана момента". Сега до обяд го гледа майка ми и казва, че сам си казва "ако" (дори и за пишането), сваля гащите и сяда на гърнето. След обяд като спи е с памперс - ще го махна когато видя, че остава сух. До края на седмицата ако е все така без инциденти, мисля и в градината да го заведа без памперс - ще обясня, че сега го отказваме, ще занеса резервни дрешки и така... Само дето в градината няма гърнета - там са с едни мънички тоалетни, та не знам как ще стане, дали ще си казва, а ако не казва дали ще го слагат през определено време... общо взето - притеснена съм, но все някога ще трябва да минем и през това.
Някои хора преминават набързо през живота ни, други спират за миг и оставят диря в сърцата ни... после никога не можем да бъдем същите.

Аватар
Champagne
наш човек

Мнениеот Kayra » 21 Юни 2017, 13:54

Поздравления за успеха. Дали не можете да занесете едно гърне там временно?
Аватар
Kayra
нов

Мнениеот Champagne » 22 Юни 2017, 08:35

Kayra написа:Поздравления за успеха. Дали не можете да занесете едно гърне там временно?

Гърне в градината? Не мисля, че може... по принцип повечето деца там са по-големички и са отучени от памперс, сами се обслужват в тоалетна сами се хранят.... моят е малчо още, малко са такива мънички като него. А и учителката има 25 деца да гледа, няма как само с моето да се занимава..

Аватар
Champagne
наш човек

Начало  • Назад към Проблеми с малките дяволчета