Обезкосмяване с конец - плюсове и минуси

Обезкосмяване с конец - плюсове и минуси

Обезкосмяването с конец е процедура, позната...

ИГРА: Какво държите в килера?

ИГРА: Какво държите в килера?

Тази седмица ви питаме какво държите в килера....

Отслабване с куркума

Отслабване с куркума

Куркумата е изключително полезна не само за...

JP 1880 – само за истински мъже

JP 1880 – само за истински мъже

JP 1880 е вдъхновена от прогреса и динамиката в...

Невероятната история на жената, която доживя до 117 години

Невероятната история на жената, която доживя до 117 години

Тя губи първата си любов по време на Първата...

Бившата най-пълна жена в света вече се събира в седалката на самолет

Бившата най-пълна жена в света вече се събира в седалката на самолет

Египтянката Ина Ахмад Абдулати, която доскоро...

Модератор: Вещица

Мнениеот tuni91 » 10 Мар 2015, 12:25

Здравейте, незнам дали трябва да питам точно тук, но ще продължа. Краят на януари си купих ме къща, но 2014г. мисля ноември е имало починал човек. А знам че една год. не трябва да се празнуват празници,като великден и коледа. Нанесохме се март, а др. месец е пасха. Нямаме никаква родствена връзка, но знам ли може и да не трябва. Моля ви посъветвайте ме какво да правя и също има и два никролога на външната врата, какво да правя и с тях да ги дам на старият собстеник или да ги изхвърля, изгоря или незнам какво се правят.
Благодаря предварително.
Аватар
tuni91
нов

Мнениеот Bambulka » 10 Мар 2015, 12:31

Не съм чувала за подобни поверия, че в дома на покойник не се празнува Великден :roll:
Попитай за това някой свещеник. Защо всъщност не поискаш от представител на духовенството да освети и чете молитва за здраве в дома ви? Аз така бих постъпила в случай на колебание.
За некролозите нямаше да се замисля дори, а щях да ги махна 8)
Щастието е добро здраве и лоша памет!
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 10 Мар 2015, 13:32

Bambulka написа: Защо всъщност не поискаш от представител на духовенството да освети и чете молитва за здраве в дома ви? Аз така бих постъпила в случай на колебание.

:nod:
Другото е суеверие ( наистина ли българите сме толкова суеверни ) :shock:
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот veje » 10 Мар 2015, 14:02

tuni91 написа:Здравейте, незнам дали трябва да питам точно тук, но ще продължа. Краят на януари си купих ме къща, но 2014г. мисля ноември е имало починал човек. А знам че една год. не трябва да се празнуват празници,като великден и коледа. Нанесохме се март, а др. месец е пасха. Нямаме никаква родствена връзка, но знам ли може и да не трябва. Моля ви посъветвайте ме какво да правя и също има и два никролога на външната врата, какво да правя и с тях да ги дам на старият собстеник или да ги изхвърля, изгоря или незнам какво се правят.
Благодаря предварително.

:shock: откъде-накъде :?: :shock: да не говорим, че дори не познаваш въпросния човек... :roll: а за нЕкролозите не знам какво чакаш, а не ги махаш, те са просто известие за околните. чак пък да ги гориш :shock:
съветът за водосвет е най-точен.
Аватар
veje
наш човек

Мнениеот Kep » 10 Мар 2015, 14:07

tuni91 написа:Краят на януари си купих ме къща, но 2014г. мисля ноември е имало починал човек.

Затова като си купиш нов дом, викаш свещеник да ти направи водосвет, за да можете да започнете живота си начисто, без да се притеснявате от живота и енергиите на предишните собственици. Попитай в най-близката църква да дойде свещеник и да направи каквото трябва. После спокойно си празнувайте всякакви празници. Защо е нужно да се съобразяваш с предишните обитатели? Това вече си е твоят дом.
Bacteria is sometimes the only culture some people have.
Аватар
Kep
наш човек

Мнениеот Vanilli » 10 Мар 2015, 14:18

Траурът го носи семейството (хората), не недвижимият имот.
I object to violence because when it appears to do good, the good is only temporary; the evil it does is permanent. Mahatma Gandhi “Rewards and punishments are the lowest form of education.”-- Chuang-Tzu
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот tuni91 » 10 Мар 2015, 18:59

Водосвет направихме още два дни след, като купихме къщата. Значи няма за какво да се притеснявам. Благодаря ви за мненията. Ако се сетите нещо, споделете.
Аватар
tuni91
нов

Мнениеот katencemo » 15 Мар 2017, 21:50

хахах, аз всяка година си задавам този въпрос;)
Аватар
katencemo
нов

Мнениеот naranjo » 26 Апр 2017, 18:22

Да "трябва" не трябва. На сила нищо не трябва.
Вече, дали почиташ някаква традиция или някакво вярване, това си е личния избор.
Ние празнуваме всички християнски празници традиционно. Това е част от културата ни.
naranjo
нов

Начало  • Назад към Клубни срещи и общи теми