Модни гафове от Фестивала в Кан 2017

Модни гафове от Фестивала в Кан 2017

Тази година Фестивалът в Кан отбеляза своята...

5 неща, с които ще „нагорещите” сексуалния си живот

5 неща, с които ще „нагорещите” сексуалния си живот

Не става въпрос за конкретни пози, тъй като при...

Лечение с дестилирана газ

Лечение с дестилирана газ

Ако традиционната медицина смята дадено...

Разводът вреди на здравето на децата

Разводът вреди на здравето на децата

Това установи изследване, извършено от...

Първи случаи на Зика в Индия

Първи случаи на Зика в Индия

Индийското министерство на здравеопазването...

Модератор: Вещица

Мнениеот tuni91 » 10 Мар 2015, 12:25

Здравейте, незнам дали трябва да питам точно тук, но ще продължа. Краят на януари си купих ме къща, но 2014г. мисля ноември е имало починал човек. А знам че една год. не трябва да се празнуват празници,като великден и коледа. Нанесохме се март, а др. месец е пасха. Нямаме никаква родствена връзка, но знам ли може и да не трябва. Моля ви посъветвайте ме какво да правя и също има и два никролога на външната врата, какво да правя и с тях да ги дам на старият собстеник или да ги изхвърля, изгоря или незнам какво се правят.
Благодаря предварително.
Аватар
tuni91
нов

Мнениеот Bambulka » 10 Мар 2015, 12:31

Не съм чувала за подобни поверия, че в дома на покойник не се празнува Великден :roll:
Попитай за това някой свещеник. Защо всъщност не поискаш от представител на духовенството да освети и чете молитва за здраве в дома ви? Аз така бих постъпила в случай на колебание.
За некролозите нямаше да се замисля дори, а щях да ги махна 8)
Щастието е добро здраве и лоша памет!
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 10 Мар 2015, 13:32

Bambulka написа: Защо всъщност не поискаш от представител на духовенството да освети и чете молитва за здраве в дома ви? Аз така бих постъпила в случай на колебание.

:nod:
Другото е суеверие ( наистина ли българите сме толкова суеверни ) :shock:
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот veje » 10 Мар 2015, 14:02

tuni91 написа:Здравейте, незнам дали трябва да питам точно тук, но ще продължа. Краят на януари си купих ме къща, но 2014г. мисля ноември е имало починал човек. А знам че една год. не трябва да се празнуват празници,като великден и коледа. Нанесохме се март, а др. месец е пасха. Нямаме никаква родствена връзка, но знам ли може и да не трябва. Моля ви посъветвайте ме какво да правя и също има и два никролога на външната врата, какво да правя и с тях да ги дам на старият собстеник или да ги изхвърля, изгоря или незнам какво се правят.
Благодаря предварително.

:shock: откъде-накъде :?: :shock: да не говорим, че дори не познаваш въпросния човек... :roll: а за нЕкролозите не знам какво чакаш, а не ги махаш, те са просто известие за околните. чак пък да ги гориш :shock:
съветът за водосвет е най-точен.
Аватар
veje
наш човек

Мнениеот Kep » 10 Мар 2015, 14:07

tuni91 написа:Краят на януари си купих ме къща, но 2014г. мисля ноември е имало починал човек.

Затова като си купиш нов дом, викаш свещеник да ти направи водосвет, за да можете да започнете живота си начисто, без да се притеснявате от живота и енергиите на предишните собственици. Попитай в най-близката църква да дойде свещеник и да направи каквото трябва. После спокойно си празнувайте всякакви празници. Защо е нужно да се съобразяваш с предишните обитатели? Това вече си е твоят дом.
Bacteria is sometimes the only culture some people have.
Аватар
Kep
наш човек

Мнениеот Vanilli » 10 Мар 2015, 14:18

Траурът го носи семейството (хората), не недвижимият имот.
I object to violence because when it appears to do good, the good is only temporary; the evil it does is permanent. Mahatma Gandhi “Rewards and punishments are the lowest form of education.”-- Chuang-Tzu
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот tuni91 » 10 Мар 2015, 18:59

Водосвет направихме още два дни след, като купихме къщата. Значи няма за какво да се притеснявам. Благодаря ви за мненията. Ако се сетите нещо, споделете.
Аватар
tuni91
нов

Мнениеот katencemo » 15 Мар 2017, 21:50

хахах, аз всяка година си задавам този въпрос;)
Аватар
katencemo
нов

Мнениеот naranjo » 26 Апр 2017, 18:22

Да "трябва" не трябва. На сила нищо не трябва.
Вече, дали почиташ някаква традиция или някакво вярване, това си е личния избор.
Ние празнуваме всички християнски празници традиционно. Това е част от културата ни.
naranjo
нов

Мнениеот whn » 03 Май 2017, 09:05

whn
нов

Начало  • Назад към Клубни срещи и общи теми