Дънки според фигурата

Дънки според фигурата

Любима дреха за ежедневието, дънките присъстват...

Какво говори за здравето ви консистенцията на менструалната кръв?

Какво говори за здравето ви консистенцията на менструалната кръв?

Менструалната кръв е съвсем различна от тази,...

Как да предпазим децата от летните горещини?

Как да предпазим децата от летните горещини?

Какви предпазни мерки трябва да предприемем...

Как да се грижите за кожените мебели?

Как да се грижите за кожените мебели?

Ако обмисляте да си купите кожени мебели или...

Ким Кардашиан се обзаведе с часовник на Джаки Кенеди

Ким Кардашиан се обзаведе с часовник на Джаки Кенеди

Собственик на златния ръчен часовник на бившата...

Тайландско семейство живя месеци под покрив, разрушен от защитено дърво

Тайландско семейство живя месеци под покрив, разрушен от защитено дърво

Семейство в Тайландската провинция Каласин беше...

Модератори: ROZALI, Journal

Мнениеот tzruseva » 10 Юли 2007, 14:00

Здравейте на всички,които четът това прекрасно онлайн списание :D
Ще се опитам да ви представя проблема си възможно в по сбит вариант.
На 24 години съм,работеща и учеща в голям град.Ежедневието ми е доста ангажирано и рядко намирам време дори за себе си.
Аз съм общителна,завръзвам лесно приятелства.Проблема ми е в това, че не намирам време за всичките си приятели, за което те са ми сърдити и ме обвиняват в несериозност!Това ме засяга, може би защото усещам, че наистина имам вина!Но представяте ли си един дълъг изморителен ден, в който комбинирате: работа,учение,любимия човек,домашните задължения + още нещо изникнало по между това.....и телефона ви позвънява,на екрана се изписва името на онази ваша приятелка,която знаете, че ще Ви държи на телефона 1 час,за да се оплаче от всичко на тази земя или другата, която иска услуга....дали ще вдигнете телефона?....Да,нали приятелите са за това...!Решавате да не вдигнете и последиците са реплики от рода:най-несериозната,все нямаш толкова време за мен....и т.н.
Идват ми много мисли,разсъждения,обвинения,защити спрямо самата мен....но искам да прочета Вашите мнения за това : кой е истински приятел,колко приятели са ни нужни,трябва ли да се чувстваме виновни,че не можем да помогнем и обърнем внимание на всичките си пеиятели?
Предварително БЛАГОДАРЯ:)Желая на всички успешен и изпълнен с усмивки ден:)
tzruseva
нов

Мнениеот obichashta » 10 Юли 2007, 14:49

Според мен истинските приятели трябва да са малко. Няма нужда да се разкриваш пред много хора. Когато са малко, ти ще имаш повече време за тях. Друг е въпроса, че с истинските приятели не е нужно да се виждаш всеки ден и да висиш по един час на телефона, за да поддържате взаимоотношения на такива. Те би трябвало да те разбират и подкрепят. От своя страна ти трябва да има отвръщаш със същото.

Аз имам една приятелка и ми е напълно достатъчна.

Напълно те разбирам и смятам, че няма за какво да се притесняваш и обвиняваш. Просто трябва да обясниш на "приятелките" си, какво е положението и ако все пак не те разберат, просто се дистанцирай. Човек няма нужда от подобни "времеизяждатели".
Аватар
obichashta
наш човек

Мнениеот Bibon » 10 Юли 2007, 14:54

Ето това ми дойде, като четох постинга на авторката:

Нямам нужда от много приятели, стигат ми двама - трима.

Ала само такива, които в сърцата си рани от моите болки да имат!

Ала само такива, които с радост те срещат, с радост изпращат! В своите редки и трудни празници моите песни, моите песни те да си пеят!

Ала само такива, които гръм ги удари, свят ги помръкне, даже и в гроба да знаеш, че някой рови земята, рови земята да те измъкне!
"...I could not awaken
My heart to joy at the same tone;
And all I loved, I loved alone..."

Edgar Allan Poe
Аватар
Bibon
наш човек

Мнениеот Vanilli » 10 Юли 2007, 16:23

Това да не връщаш пропуснатите обаждания си е доста гадно. Нещо като "Не ми дреме за тебе" изразено с бездействие! :? Поне пускай по един SMS "Имам спешна задача. Извини ме сега."

Първо и аз да кажа, че приятелите ми са малко. Познатите за кръчми, веселие и празни приказки - доста повече. Но когато приятел ми поиска помощ - не отказвам. Отменям някой битовизъм, съкращавам времето за половинката или за учене (много важно, че на някой изпит ще имам по-нисък резултат) и хуквам.

Имай предвид, че всеки попада в периоди, когато има нужда да се оплаква на някого един час. Прави нещата така, че да има на кого ти да се обадиш, когато ти се наложи.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот mishapi » 24 Сеп 2007, 15:09

Според мен първо трябва да разбереш кои са ти т.н. 'истински' приятели. Ще е добре за теб самата да си направиш равносметка кои са хората които държиш на тях и кои са хората които държат на теб.
По този начин ще имаш шанса да разбереш на кои от твоите приятели да дадеш повече време и на кои например да ислушваш, без да отделяш толкова време и енергия.
Според мен следкато си изясниш сама за себе си кой заслужава и кой не тогава няма нищо лошо в това лошо някой път да не вдигаш телефона на тези които са в списъка на 'само познати', но във всички случаи ще е по- добре да го вдигнеш и да казеш нещо от сорта на: ' В момента нямам възможност имам работа. Ще направия всично възможно, но нищо не обещавам'.
Аватар
mishapi
нов

Мнениеот ягода » 14 Окт 2007, 20:02

За мен истинския приятел е този с когото мозе6 да сподели6 и наи ли4ните си не6та да се довериш защото не вси4ко мозес да казес на половинката си
Аватар
ягода
нов

Мнениеот violetamb » 29 Апр 2008, 13:13

приятелите са тези,които ни подкрепят винаги,готови са да се жертват за нас и най-важното- ни обичат :)
Аватар
violetamb
кандидат

Мнениеот DESCA » 29 Апр 2008, 14:34

Приятел ти е този, не който те гледа как падаш, а седи отдолу за да те хване!
Аватар
DESCA
нов

Мнениеот violina_edikojsi » 11 Май 2008, 22:53

prosto iskah da ti kaja,4e dori nikoga pove4e da ne govorq s teb,6te pogledna napred i 6te te uvajavam,i 6te te cenq!Ti si specialen za men i si promenil jivota mi!Prati tova na vsi4kite si priqteli,nezavisimo kolko 4esto si govorite,ili kolko ste bliski!Pokaji na priqtelite si 4e ne si gi zabravil,i kaji na novite si,4e nikoga nqma da gi zabravi6!Zapomni 4e vseki ima nujda ot priqteli!Utre tvoqta lubov 6te osaznae kolko mnogo te obi4a mejdu 1 i 4 sutrinta!No ako prekasne6 verigata utre 6te prejivee6 nai golqmiq 6ok v jivota si!I 6te ima6 lo6 kasmet v sledva6tite nqkolko godini,ako ne izprati6 tova na pone 15 4oveka!Ako si polu4il tova,to zna4i,4e za 4oveka,koito ti go izpra6ta ti ozna4ava6 mnogo,kakavto i da e,bilo to priqtel,priqtelka,ili gadje!Ti si obi4an..nakarai i tvoite priqteli da se 4ustvat taka
Аватар
violina_edikojsi
нов

Мнениеот Мелита » 14 Май 2008, 21:47

Моя приятелка ми каза следното:Приятел ти е този,на който като се обадиш по сред нощ и му кажеш"Убих човек",той само да те пита "Кажи къде ще го заровим".............
Аватар
Мелита
нов

Мнениеот rozova_lady » 25 Окт 2008, 12:42

Аз нямам нужда от много приятели,достатъчни са ми тези които имам и знам че мога винаги да разчитам на тях,в това число влиза и моя приятел,и едно момиче от България.
Аватар
rozova_lady
нов

Мнениеот Доня Васи » 22 Фев 2009, 14:26

За мен приятелството е много важно.Нямам много приятелки-само две са,но зная,че когато и да ги потърся за помощ или съвет,ще се отзоват веднага.Приятелството е да можеш да разбереш от половин дума какво искат да ти кажат,или кога имат нужда от теб,и да се отзовеш на момента.
Аватар
Доня Васи
нов

Мнениеот anibanany » 22 Фев 2009, 19:12

Аз имам само две в които съм сигурна,че и в 2 презноща да им се обадя няма да имам проблем.Както и те значт,че могат по всяко време да разчитат на мен. :wink:
Аватар
anibanany
нов

Мнениеот strawberry__40 » 05 Юли 2009, 11:17

Според мен истинските приятели ще те разберат, че не ти остава никакво време, за да се видите. щом не го правиш нарочно, за да се отървеш от тях просто ей така, защото не ти се занимава няма за какво да се притесняваш. Те би трябвало да проявят разбиране. А иначе мисля, че познатите са много, но малко са истинските приятели. и трябва да си останат малко, дори един/една, на който/която можеш да
се довериш.
Аватар
strawberry__40
наш човек

Мнениеот Valio_Sf » 22 Окт 2016, 00:07

Точно тази тема я търсих,радвам се че я намерих,тъй като я бях загубил а исках да пиша в нея.Лошото е,че е писана доста отдавна,дали момичето ще прочете,това което ще напиша.Според мен човек не е задължително да има приятели или поне не много.Аз например бих се оплакал от обратното-че като нямам приятели,няма с кого да споделя и няма с кого да се развлека.Но повярвайте ми,че човек ако сам не е щастлив (най-напред),няма с кого другиго да е щастлив.tzruseva се оплаква,че приятелите и' досаждат и не и' остава време за самата себе си,което просто не е здравословно.Както съм чел,по-добре човек да се освободи от 10 приятели на ден,отколкото да спечели един нов.Това е здравословен егоизъм.И е нормално.Ими и други такива хора,като tzruseva и незнам как го търпят това нещо.Написал съм го и в моята тема,че приятел на когото не можеш да разчиташ,просто не ти е приятел.Въобще не трябва да се чувстваме виновни,когато някой ни досажда или прехвърля топката към нас,защото ние не сме длъжни да я поемаме.И и според мен в днешно време много,много рядко се намират добри и свестни приятели.
Valio_Sf
нов

Начало  • Назад към Журнал за жената