Идея: Декупаж върху буркан от кафе

Идея: Декупаж върху буркан от кафе

Когато изпиете последната чаша NESCAFÉ®, не...

5 причини, заради които трупате мазнини по корема

5 причини, заради които трупате мазнини по корема

Кои може да са виновниците за по-голямата...

ИГРА: Колко и какви цветя отглеждате?

ИГРА: Колко и какви цветя отглеждате?

Тази седмица ви питаме колко и какви цветя...

Защо да изберем къса булчинска рокля?

Защо да изберем къса булчинска рокля?

За или против късите булчински рокли сте? Вижте...

Топла и слънчева седмица

Топла и слънчева седмица

Почивните дни ще бъдат хладни и дъждовни на...

Кръв от гигантски гущер затваря рани

Кръв от гигантски гущер затваря рани

Мощен антибиотик, който ускорява зарастването...

Модератори: Вещица, Bambulka, Rama, Лилит, vesal

Мнениеот Nora1968 » 07 Дек 2014, 15:32

Тази тема ще ви прозвучи странно , както странно се чувствам и аз . Много от вас ме познават и вярвам ще приемете , че това което ще разкажа не е плод на болен мозък на първо място . Възможно ли е ...и питам съвсем сериозно , дъщеря ми да вижда духове ?
Всичко е започнало , когато е била малка .Каза ми , че до 5 годишна виждала разни хора да се появяват в нас и да изчезват . след това ми разказа за една среднощна случка след която тя се пренесе да спи при мен . За това , че е видяла в стаята си дух на жена , която безумно приличала на мен ... Тази жена и говорела и дори се е опитала да я докосне . Изведнъж се е изпарила , като в мъгла . Снощи отново пожела да спя при нея и да ми ги покаже , хората се върнали . Тя ги приема добронамерено и не се плаши .
Аз се плаша ...че нещо с детето ми не е наред . Преди време минах къщата със светена вода , след като една нощ намерихме мебелите в стаята на сина ми разместени и аз спях при него защото мислехме , че е проява на сомнабулизъм .
Аз съм реален човек и всичко това ми идва в повече . Вярвам в това , което виждам и усещам , но вярвам , че има светове които ние не виждаме . Сложно ми е като възрастен да разбера до къде е фантазията и от къде тръгва реалността .
Не забравяйте, че щастието е начин на пътуване, а не дестинация
Аватар
Nora1968
наш човек

Мнениеот Rama » 07 Дек 2014, 16:49

Аз лично вярвам, че е възможно дъщеря ти да вижда духове. Но не вярвам, че те са разместили мебелите ти.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Vanilli » 07 Дек 2014, 16:53

В детска възраст е в реда на нещата. Ама сега...
Нямаш ли познат психилог, с когото да се консултираш?
I object to violence because when it appears to do good, the good is only temporary; the evil it does is permanent. Mahatma Gandhi “Rewards and punishments are the lowest form of education.”-- Chuang-Tzu
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот Nora1968 » 07 Дек 2014, 17:06

Първо ми е много гадно , защото ми се иска да не е вярно . Второ ,колкото и да съм гледала разни предавания , когато се случи на собственото ти дете е кофти . Не знам как да разбера дали е сънувала просто или наистина има някаква способност и това ме тормози много особено от снощи .
Рама и аз мисля , че е било проява на сомнабулизъм при сина ми ...но преместих гадната картина от стаята му и изхвърлих въпросния шкаф :)))
Ванили имам познати ... но ме е страх как ще ме погледнат ... И без това е малко различна , сега и това ...снощи , като ми каза ...ама аз мамо ги виждам от малка не знам дали си имате идея как се почувствах . От една страна ако наистина е възможно да ги вижда ...и аз кажа , че просто сънува ще и предам доверието . От друга ако пък сънува и има нужда от някаква адекватна консултация ...
Аватар
Nora1968
наш човек

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 07 Дек 2014, 17:13

Норче , само добър психолог може да установи дали не си измисля, за да търси внимание. :roll:
Не ти пожелавам да е истина... :retard:
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот Nora1968 » 07 Дек 2014, 17:19

Никога не съм и отказала да спи при мен или аз при нея ... в последните пък месец и половина и отделям особено внимание - женски дни в МОЛ-а , пижамено парти , готвим двете , ходим заедно на курс , ходим с кучето , на пазар ... все неща . които аз инициирам по нейно желание ...
Не мисля , че страда от липса на внимание
Ако някой иска ...да пише на лични ...ако се притеснява да се изкаже ...приемам всякакви мнения
Аватар
Nora1968
наш човек

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 07 Дек 2014, 17:24

Норче, няма нужда някой от нас да те обърква повече с личните си представи и опит. Аз съм прочела доста книжки, но какво от това... кой може да каже каква част от тях е истинна..?
Със сигурност хората, които виждат духове не са много и е цял живот.
Заведи детето на психолог, няма да сбъркаш.. :nod:
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот marapepelia6ka » 07 Дек 2014, 17:34

Шесто чувство с Брус Уилис. Само това е опитът ми по темата, но пък защо да не го гледате заедно с дъщеря ти, Нора. Ще видиш дали ще открие себе си в момчето герой от филма.
Аватар
marapepelia6ka
VIP

Мнениеот Krista bg » 07 Дек 2014, 17:46

Аз не съм виждала, но ми се е случвало туй - онуй, което....В работата, особено, където сме изпратили не един и двама във вечността. :? Но, темата не е за това, за да ви разправям. 8)
...Във всеки случай, Норче, я изслушвай, не я убеждавай, че "няма нищо такова" и я консултирай, както и другите са посочили. Аз съм склонна да вярвам, че не си измисля, но знае ли човек...
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот monkata87 » 03 Юли 2015, 06:36

може да се виждат духове
monkata87
нов

Мнениеот tutinka » 03 Юли 2015, 16:19

Норче, дъщеря ти има ли приятели? Възможно е да си създава свой собствен свят и да го представя, като действителност.
Всеки артист е бил първо аматьор. Ралф Валдо Емерсън
Аватар
tutinka
приятел

Мнениеот Nora1968 » 03 Юли 2015, 18:24

Има приятели и то доста . Много контактно дете е . Бяхме на психолог и дори на невролог . Беше в болница дори , защото появата им е свързана със силно главоболие . Нищо и няма , здрава и права . Но лекарката при която бяхме ни изпрати с едно изречение . Аз вярвам и вярвам , че тя ги вижда :)
Тутинка темата е много интересна и научих много неща през тези месеци .
Аватар
Nora1968
наш човек

Мнениеот marapepelia6ka » 03 Юли 2015, 23:12

Krista bg написа:Аз не съм виждала, но ми се е случвало туй - онуй, което....В работата, особено, където сме изпратили не един и двама във вечността. :? Но, темата не е за това, за да ви разправям. 8)
...

Криста, аз бих те изслушала точно заради естеството на работата ти. И мисля, че е съвсем по темата, ако прецениш че не е прекалено лично....Никога не съм вярвала и съм скептично настроена, но да ви кажа имам няколко случая откак живея тук, в които поведението на моето куче е било меко казано странно и различно. А знаете, че живея на място с много история и много стари сгради, за които се носят поверия. Във всеки случай вече се страхувам да стоя сама късно вечер. :?
Аватар
marapepelia6ka
VIP

Мнениеот Krista bg » 04 Юли 2015, 11:01

:-?
Последна промяна Krista bg на 05 Юли 2015, 14:34, променена общо 1 път
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот marapepelia6ka » 05 Юли 2015, 09:28

Krista bg написа:Та...предпочитам да не съм толкова категорична в отричането на нещо, което не мога логично да си обясня. :|

Така е!
Втората ти история за мен е страшничка. Аз имах подобна когато бях на 19 и тъкмо бях загубила най-добрата си приятелка. Бяхме три и няколко дни след смъртта ѝ с другото момиче си купихме бутилка вермут, както правехме трите, сложихме чашка и за нея и си пуснхаме музиката, която слушахме. Тя бе върл фен на Дюран Дюран и в един момент започна любимата ѝ тяхна песен. Аз изкоментирах колко много я обичаше тя тази песен и в този момент касетофона спря. Хубава машинка, никога не беше правила такива проблеми и никога повече не направи. Но в онзи момент ни накара да настръхнем..... А тук понякога моето куче гледа към ъгъла ръмжи целият настръхнал и нищо не е в състояние да го успокои, докато това, което "вижда" не отмине. Което естествено нищо не означава, но аз отказвам да стоя късно вечер сама. :?
Аватар
marapepelia6ka
VIP

Мнениеот tutinka » 06 Юли 2015, 13:02

Норче, аз лично вярвам в духове. Вярвам, че много малка част, единици ем е дадено да виждат в друго измерение. Вярвам също, че дъщеря ти е специална. При мен много силно е развито шестото чувство, а при дъщеря ми още по-силно е изявено. Тя също ми е казвала, че като по-малка е виждала разни фигури. Понякого буквално може да чете мисли. Вярвам в необяснимото в свръхестественото.
Всеки артист е бил първо аматьор. Ралф Валдо Емерсън
Аватар
tutinka
приятел

Мнениеот Nora1968 » 06 Юли 2015, 17:41

Не знам до колко мога да споделя , без историята ми да бъде изопачена оттатък в историите. Че ги вижда е ясно . Пепеляш и нашето куче се държи странно и по същия начин лае по една картина . Историята на картината и появата и у нас е тъжна . И самата картина е такава .
След дълги месеци разбрахме кой вижда тя . Не е случаен човек .
Но най - настръхващата история се случи в болницата . Влязохме в отделението и тя каза , че има нещо , случило се е нещо лошо ...аз я погледнах , в болница сме все пак , в това отделение умират хора ... тогава тя ми каза , че вижда конкретен нещастен случай и го описа с подробности , които по дяволите няма от къде да знае . Отворих нета и го открих . Случка от 2005 година , която е описана в пресата , а тя няма от къде да знае подробностите . Има и други неща . Аз намерих отговорите . Навързах много неща и разбрах всичко . А духа си отиде . Имало е защо да дойде . Колкото и странно да звучи . Тя го е наследила от мен , моето е оше по-силно , но когато бях на 5 го "забравих" , наложи ми се да се допитам до майка ми и да извадя от дълбокия склад на спомените някои неща . Днес тя говори с тях . А аз отново се изплаших и спрях . Всеки път , когато спра ми се напомня чрез децата ми , но това са много дълбоко лични неща и поради факта , че тук има едно същество , не желая да пиша . На вас имам доверие нищо , че не ви познавам лично , но ако сте забелязали в последно време спрях да пиша ...
Аватар
Nora1968
наш човек

Мнениеот denidimitrova » 09 Юли 2015, 09:44

Мисля, че имаш повече от едно доказателство, че има присъствие на духове. :roll: Децата са най-искрените същества, защо да лъже? А това да се води на психолог за мен е абсурдно... Не мисля, че е и първото дете, което е виждало и е споделяло. Има много информация в интернет и книги, че децата до някаква възраст могат да ги виждат и след това тази способност се губи (при някой остава, но тук се намесват други фактори). А това, което се случва според мен въобще не е толкова неестествено.
Имам много близка приятелка (не е луда и не си измисля), която на зряла възраст е виждала баба си и то не веднъж.. Това е голям шок, но децата не приемат тези неща точно така. Да не говорим пък за хора, които са ми казвали, че са усещали присъствие и са ставали странни неща в дома им след смърт на близък.
Безкрайното търпение поражда незабавни резултати. http://www.zebra-online.com/
Аватар
denidimitrova
нов

Мнениеот Zefi » 04 Апр 2017, 11:28

И аз вярвам че може да вижда духове, но не мисля, че това е повод за притеснение не щом тя самата ги приема и не се плаши. Това по скоро е дарба, която малцина притежават!
Zefi
нов

Начало  • Назад към Мистика