10 плода, които да ядете през бременността

10 плода, които да ядете през бременността

Плодовете са неизменна част от здравословното...

Sebologie - експерт в корекцията на кожни несъвършенства

Sebologie - експерт в корекцията на кожни несъвършенства

Пъпки, черни точки, лъщене, разширени пори, груба...

Най-продаваната спирала на Estee Lauder на невероятна цена

Най-продаваната спирала на Estee Lauder на невероятна цена

Миглите, за които винаги сте мечтали!

Вземете най-продавания фон дьо тен на страхотна цена!

Вземете най-продавания фон дьо тен на страхотна цена!

Върнете стария си фон дьо тен и вземете...

Модератори: Вещица, Bambulka, Rama, Лилит, vesal

Мнениеот Блум » 06 Мар 2017, 15:09

И нямам страх от нищо, защото Ти си с мен.

www.youtube.com/watch?v=60hYX8ssBm4
Аватар
Блум
наш човек

Мнениеот Bambulka » 13 Май 2017, 22:47

Щастието е добро здраве и лоша памет!
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот herkules » 14 Май 2017, 21:16

:) :) :) Бамбулче, сигурна ли си, че Деси го е създала? Туй дето го пише по книгите, не расте по нивите! Тя е толкова създател, колкото аз съм космонафт. Това, че създателя е с женско име не е случайно! Ако беше мъж, нямаше да се приеме. Ел. скутери има от време оно. Знаеш ли аз колко ел. скутера съм си създал сам? Освен фабричните имам и мое производство, с ел. двигател 1 киловат и с 48 волтово захранване. При моите 104 кг изминавам 80-90 км с едно зареждане на акумулаторите, на дълги разстояния, с около 50 стотинки разход на ток. Ако ползвам нощна енергия цената е по-ниска. Освен с двигател в предната капла, имам и модел с монтиран четков ел. двигател до венеца на централното задвижжване с педалите! С мини скоростна кутия се регулира скоростта и подходящата трансмисия, а верижното предаване се дублира с втора зъбчатка, към зъбчатката на веригата с педали. Дали ще съм и аз изобретател, защото това са мои разработки и изпълнения, които ползвам аз и приятелите ми?
Жените съществуват единствено само за разпространението на човешкия род и с това се изчерпва тяхното предназначение. - Артур Шопенхауер!
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот Bambulka » 15 Май 2017, 06:41

herkules написа:Знаеш ли аз колко ел. скутера съм си създал сам? Освен фабричните имам и мое производство, с ел. двигател 1 киловат и с 48 волтово захранване. При моите 104 кг изминавам 80-90 км с едно зареждане на акумулаторите, на дълги разстояния, с около 50 стотинки разход на ток. Ако ползвам нощна енергия цената е по-ниска. Освен с двигател в предната капла, имам и модел с монтиран четков ел. двигател до венеца на централното задвижжване с педалите! С мини скоростна кутия се регулира скоростта и подходящата трансмисия, а верижното предаване се дублира с втора зъбчатка, към зъбчатката на веригата с педали. Дали ще съм и аз изобретател, защото това са мои разработки и изпълнения, които ползвам аз и приятелите ми?

Темата е "За нас, българите", в която се споделят положителните постижения на нацията и тъкмо с този твой пост вече научихме за още един наш изобретател в твое лице, въпреки че постижението ти няма обществен характер и ползва само теб, а това естествено подбива неговата значимост :wink:

P. S. Ако смяташ, че си в "Мъжката и женската интелигентност - има ли разлика?" от "Истински истории", си се объркал. В тази тема няма да допусна дрязги по полов признак :idea:
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот herkules » 15 Май 2017, 21:24

Bambulka написа:
herkules написа:Знаеш ли аз колко ел. скутера съм си създал сам? Освен фабричните имам и мое производство, с ел. двигател 1 киловат и с 48 волтово захранване. При моите 104 кг изминавам 80-90 км с едно зареждане на акумулаторите, на дълги разстояния, с около 50 стотинки разход на ток. Ако ползвам нощна енергия цената е по-ниска. Освен с двигател в предната капла, имам и модел с монтиран четков ел. двигател до венеца на централното задвижжване с педалите! С мини скоростна кутия се регулира скоростта и подходящата трансмисия, а верижното предаване се дублира с втора зъбчатка, към зъбчатката на веригата с педали. Дали ще съм и аз изобретател, защото това са мои разработки и изпълнения, които ползвам аз и приятелите ми?

Темата е "За нас, българите", в която се споделят положителните постижения на нацията и тъкмо с този твой пост вече научихме за още един наш изобретател в твое лице, въпреки че постижението ти няма обществен характер и ползва само теб, а това естествено подбива неговата значимост :wink:

P. S. Ако смяташ, че си в "Мъжката и женската интелигентност - има ли разлика?" от "Истински истории", си се объркал. В тази тема няма да допусна дрязги по полов признак :idea:

Че кой казва, че трябва да има дразги в тая или в която и да е тема, по полов или друг признак? Споровете осмислят диалога и се заформя дискусия, защо трябва да се приемат за дразги? Аз нищо не смятам, а знам точно историята на скутера, защото пряко или непряко може и да съм учасвал в разработката на някои възли, а идеята ....абе спирам до тук! Забравяш, че Добруджа граничи с русенския регион, а аз често имам поръчки за работа там!
Можеш да бъдеш абсолютно спокойна, вече съм много ограничен от към свободно време, защото трябва да се работи. За това вече много рядко ще влизам, за да ви "досаждам" тук. И така дразгите с мен ще са невъзможни!
Жените съществуват единствено само за разпространението на човешкия род и с това се изчерпва тяхното предназначение. - Артур Шопенхауер!
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот Bambulka » 15 Май 2017, 22:36

herkules написа:Че кой казва, че трябва да има дразги в тая или в която и да е тема, по полов или друг признак? Споровете осмислят диалога и се заформя дискусия, защо трябва да се приемат за дразги? Аз нищо не смятам, а знам точно историята на скутера, защото пряко или непряко може и да съм учасвал в разработката на някои възли, а идеята ....абе спирам до тук! Забравяш, че Добруджа граничи с русенския регион, а аз често имам поръчки за работа там!
Можеш да бъдеш абсолютно спокойна, вече съм много ограничен от към свободно време, защото трябва да се работи. За това вече много рядко ще влизам, за да ви "досаждам" тук. И така дразгите с мен ще са невъзможни!

В тази тема не се очаква дискусия с познат на всички тук характер, а факти, които издигат националното самочувствие на българите!

P. S. Пише се дрЯзги и ти желая добро здраве, ползотворна работа и (съвсем не между другото) време за себе си и за нас.
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот Блум » Днес, 06:56

нещо интересно, източник - таен :)

" По следите на българската азбука

Кой е съставил кирилицата?

На св. Кирил се приписва друга азбука - глаголицата. А кирилицата? Официалните историци мълчат, за да не засегнат чужди интереси.
През 4 век в българските земи един християнски епископ - Урфил - съставя азбука и превежда Библията на нов език - "готски". Германия го почита така, както ние почитаме Кирил и Методий - като създател на германската писменост и основоположник на германската литература. Но...
В Германия тази азбука не се използва. Използваме я ние в България, където е съставена, използват я и други страни в Източна Европа.
Кои са всъщност готите? Германски народ ли са?
Българският професор в Берлинския университет д-р Ганчо Ценов установява и доказва, че древните народи готи и гети по нашите земи са един и същ народ и това сме ние - българите. Древните летописци (най-вече гръцките) наричат едно и също население на Балканите ту готи и гети, ту българи и славяни. Преди да станат "славянски", "седемте славянски племена" са седем гетски/готски племена.

От кога е днешната българска азбука?
Eпископ Урфил превежда Библията за българите.
Германците си присвояват Урфил, прекръщават го на Улфила/Вулфила, за да звучи "по-немско", присвояват си и неговото дело, но то е епохално за нас - българите.
И преди него отдавна съществуват български писмености, но от него води началото си азбуката, на която пишем днес."

off: И аз пиша и изговарям дрАзги, дрЯзги ми мяка някак. Не че не си права. Бамби. :)
И нямам страх от нищо, защото Ти си с мен.

www.youtube.com/watch?v=60hYX8ssBm4
Аватар
Блум
наш човек

Мнениеот herkules » преди 22 минути

Блум написа:нещо интересно, източник - таен :)

" По следите на българската азбука

Кой е съставил кирилицата?

На св. Кирил се приписва друга азбука - глаголицата. А кирилицата? Официалните историци мълчат, за да не засегнат чужди интереси.
През 4 век в българските земи един християнски епископ - Урфил - съставя азбука и превежда Библията на нов език - "готски". Германия го почита така, както ние почитаме Кирил и Методий - като създател на германската писменост и основоположник на германската литература. Но...
В Германия тази азбука не се използва. Използваме я ние в България, където е съставена, използват я и други страни в Източна Европа.
Кои са всъщност готите? Германски народ ли са?
Българският професор в Берлинския университет д-р Ганчо Ценов установява и доказва, че древните народи готи и гети по нашите земи са един и същ народ и това сме ние - българите. Древните летописци (най-вече гръцките) наричат едно и също население на Балканите ту готи и гети, ту българи и славяни. Преди да станат "славянски", "седемте славянски племена" са седем гетски/готски племена.

От кога е днешната българска азбука?
Eпископ Урфил превежда Библията за българите.
Германците си присвояват Урфил, прекръщават го на Улфила/Вулфила, за да звучи "по-немско", присвояват си и неговото дело, но то е епохално за нас - българите.
И преди него отдавна съществуват български писмености, но от него води началото си азбуката, на която пишем днес."

off: И аз пиша и изговарям дрАзги, дрЯзги ми мяка някак. Не че не си права. Бамби. :)

Здравей Блум! Радвам се да те видя тук. Ти си ми стимул да влизам във форума, и да отделям от свободното си време. Днес ме е обзела и малко носталгия по миналото, когато като деца нямахме отговорности и грижи, както сега. Ако попиташ днешните тийнейджъри (някога се наричаха юноши) кой е Стоян Михайловски? ....малко от тях ще ти отговорят!

"Върви, народе възродени,
към светла бъднина върви,............"

Този химн звучеше по всички училища. Не съм сигурен дали е още така! Днес не тачим вече културното си наследство и с ме с Look west. Отказваме се от традиции, които са ни съхранили до днес, а чуждопоклоничеството е на мода. Преди 255 години Пайсий е спасил българите и им е показал пътя, по който да вървят. Дали и днес ще се намери някой като Паисий, за да каже открито на всички .....

О, неразумний юроде, поради що се срамиш да се наречеш.....

Приятен ден Блум ... Честит празник!
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот herkules » преди 10 минути

Bambulka написа:В тази тема не се очаква дискусия с познат на всички тук характер, а факти, които издигат националното самочувствие на българите!

P. S. Пише се дрЯзги и ти желая добро здраве, ползотворна работа и (съвсем не между другото) време за себе си и за нас.

Здравей Бамбулче! Честит празник на всички българи! Не само славянската писменост сме дали на света. Дали сме много, и продължаваме да даваме. Благодаря за корекцията! Не знаех че дразги се пише като дрЯзги! Помислих си че идва от дрАзня, а не от дрЯзня! Учителката ми по БЕЛ беше особено строга към мен. Мразех я заради това, но и съм и много благодарен. Знам, че съм доста зле с правописа, но ме успокоява факта, че има и по-зле от мен. Тази тема е на Блум Бамбулче, която аз много уважавам и не бих искал да я превръщам в това, за което ме предупреждаваш. Като човек, на който техниката-електрониката освен професия ми е и хоби, следя нововъведенията и изобретенията. Бележити българи винаги е имало и винаги ще има. Знайни и незнайни, пръснали се по света, раздаващи се за човешкия прогрес.
Ето един ГОЛЯМ българин-конструктор, природно интелигентен, за който малко хора в България знаят. Малък на ръст, но с голямо сърце и благородна кауза!

https://www.youtube.com/watch?v=kL7h_o0aXQU

Всички сме чели, или са ни чели като деца приказката за неволята. Жалко е за отношението на държавата ни към интелигентни хора като този човек! Той е принуден да ползва познанията си, и да усъвършенства технологично галваничните елементи-химически источници на ел.енергия, за да оцелява. Сухият елемент на Лекланше е намерил приложение отдавна в бита, но бедните хора не могат да си позволят този лукс.

https://www.youtube.com/watch?v=V9S0uGi51AM

Този е от "моята черга", и аз като него съм сътворил доста рационализации на село и у дома, а гравитационният двигател е изобретение, на което учените-скептици, ще погледнат с насмешка. Никола Тесла е успял да трансформира заобикалящата ни енергия, но е бил недооценен, а и завистта на Томас Едисън (също голям изобретател) му е попречила да патентова много от изобретенията си. Няма празни пространства, пълни са с енергия и тя е кинетична. Трябва само да се намери начин да я извлечем, и да я превърнем в потенциална.
Етно един от начините и е българско изобретение, не знам дали е патентовано?

https://www.youtube.com/watch?v=xqEqjZl3ZOg

https://www.youtube.com/watch?v=S6Y0Twej7KA

Кой познава Илия Вълков, и защо от технологията му не се възползва България?

https://www.youtube.com/watch?v=FfKH_Q65Of8

Развам се за тази тема Бамбулче, и моля да бъда извинен за глупавото поведение от моя страна, но съм си такъв. Само че, хората се променят, аз също.
Поздрави, и приятно изкарване на празника!
Аватар
herkules
приятел

Предишна

Начало  • Назад към Общество