Обезкосмяване с конец - плюсове и минуси

Обезкосмяване с конец - плюсове и минуси

Обезкосмяването с конец е процедура, позната...

ИГРА: Какво държите в килера?

ИГРА: Какво държите в килера?

Тази седмица ви питаме какво държите в килера....

Отслабване с куркума

Отслабване с куркума

Куркумата е изключително полезна не само за...

JP 1880 – само за истински мъже

JP 1880 – само за истински мъже

JP 1880 е вдъхновена от прогреса и динамиката в...

Невероятната история на жената, която доживя до 117 години

Невероятната история на жената, която доживя до 117 години

Тя губи първата си любов по време на Първата...

Бившата най-пълна жена в света вече се събира в седалката на самолет

Бившата най-пълна жена в света вече се събира в седалката на самолет

Египтянката Ина Ахмад Абдулати, която доскоро...

Модератори: Rama, vesal

Мнениеот mimi854 » 10 Мар 2017, 13:51

Здравейте! Нова съм във форума. И бих искала съвет от вас. Историята ми е следната:
С моят приятел сме заедно от около 3години, живеем заедно.Всичко до този момент беше прекрасно, докато не разбрах,че майка му не спира да говори против мен и да плете интриги.От това най-боли. Уж беше много мила с мен.Аз винаги съм я уважавала и помагала.Докато един ден не ми каза,че аз съм никоя в тяхната къща.Аз съм просто приятелката му.Не разбирам защо...Винаги е казвала,че е млада за бебе да сме се пазили...Но приятелят ми е на 31години...не разбирам защо..Адски го ревнува от мен..иска всеки ден да ходим в тях и да преспиваме там...Аз готвя всеки ден,а тя иска да ми дава храна в кутий...и е превзета от Веганство...а ние си обичаме да похапваме месо..Животът ми е пълен АД..и не знам какво да направя...Много обичам приятела си..но ми идва в повече майка му...в началото тя не беше такава...Моля ви за съвет... какво да направя,за да бъде малко по мила и добра майка му..
Благодаря ви предварително.
mimi854
нов

Мнениеот Викторияreal » 10 Мар 2017, 14:35

Абсолютно нищо не можеш да направиш, за да бъде по-добра и мила майка му
И не е твоя работа
Мъжът ти трябва да се погрижи отношенията между вас двамата да не бъдат засягани от трети човек, било това и майка му. Просто му кажи как се чувстваш. Той е човекът, който трябва да постави граници
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот Bambulka » 10 Мар 2017, 15:10

Със създаването на нова връзка (семейство или съжителство на семейни начала) неизбежно покрай партньора в живота ни нахлуват и много нови, често досадни и/или нежелани хора. Работа на всяка нова семейна клетка на обществото е да укрепи границите си от външни посегателства в отношенията. Поговори по въпроса с приятеля си. Разбери той какво мисли и дали заедно ще можете да отстоявате позициите си на свободни зрели хора.
Ако той е съгласен с теб, нека поеме инициативата и започне от време на време да прави откази на майка си (напр. "Тази вечер няма да останем тук" или "Днес имаме други ангажименти и ще се видим в следващите дни"). Лека-полека се отделете от полата на мама и докажете способността си да сте независими.
Ако приятелят ти е от породата, която не може да счупи хатъра на мамчето, ще се наложи да се разделиш с него. Обичаш го не обичаш, това е положението. Семейството е от двама и те вземат решенията, трети човек във вътрешните му дела няма работа. Или ще е годен за глава на семейство, или не ти трябва такъв.
И... не отлагай дълго разговора. От гледна точка на здравето ти не е полезно продължително да живееш в АД, а ти си си най-важна!
Щастието е добро здраве и лоша памет!
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот mimi854 » 10 Мар 2017, 20:46

Благодаря за съветите.пПонякога сама се замислям дали да не се разделя с него, но наистина не мога, знам, че той ме обича и би направил всичко за мен... но като стане дума за майка му всичко се променя... ( в момента е много болна)... но имам чувството, че от болестта се е озлобила и ревнува адски много сина си

...
mimi854
нов

Мнениеот Викторияreal » 13 Мар 2017, 12:38

аз го казвам именно от позицията на човек, който нямаше никакви проблеми със свекървата, докато не се появи детето... всичко беше чудесно, но тя просто не разбира от дума и моят мъж няколко пъти я скастри, докато накрая пак тикна в ръцете на детето шоколад точно преди обяд и без да пита никой и тогава вече имаше ...абе не е скандал (и не пред детето, разбира се), но мъжът ми й се обади и каза да не го прави с думите"забранявам ти". не, не одобрявам,ч е е толкова рязък с майка си, но нещо трябваше да се направи. т.е. мъжът трябва да постави гранца
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот Domakinka » 13 Мар 2017, 16:08

Може да мине и без да насъскваш любимия си срещу майка му.Това може да бъде много тежко и за двама ви. А ако той започне да те кара да се противопоставяш на твоите родители, близки, приятели? Нали се сещаш, че и той може да намери за какво да им е сърдит и да не ги одобрява. Ще се започне едно надцакване - кой родител е по-проклет и маловажен... Аз отдавна съм се дистанцирала от изцепките, коварството, хрумките и бръщолевенето и на едните, и на другите. Изключвам. Или просто ги приемам за необходимото зло на планетата. Изслушвам, съгласявам се привидно, но си действам както ми харесва. Предполагам, че нещо може и да ме преплюват неговите, но не го коментирам, не питам. Залагам но това, че любимият ми е достатъчно умен, разсъдлив и обичащ ме, за да се влияе от другите.
Domakinka
нов

Начало  • Назад към Взаимоотношения 2