Аксесоари и бижута пролет/лято 2017

Аксесоари и бижута пролет/лято 2017

Вижте кои са най-актуалните тенденции при...

Направи си сам: Алтернативни саксии

Направи си сам: Алтернативни саксии

Винаги може да си купите нови, но колко...

Как дъждът ви лекува?

Как дъждът ви лекува?

Ако дъждът е най-омразното време за едни, за...

Компромисът – една от основите на стабилната връзка

Компромисът – една от основите на стабилната връзка

Защо е важно да правим компромис, ако искаме да...

Топмоделът Кара Делевин ще става писателка

Топмоделът Кара Делевин ще става писателка

24-годишната британска актриса и модел Кара...

Пиърс Броснан похапнал плъх, без да знае

Пиърс Броснан похапнал плъх, без да знае

Ирландският актьор и продуцент Пиърс Броснан се...

Модератори: Rama, vesal

Мнениеот mimi854 » 10 Мар 2017, 13:51

Здравейте! Нова съм във форума. И бих искала съвет от вас. Историята ми е следната:
С моят приятел сме заедно от около 3години, живеем заедно.Всичко до този момент беше прекрасно, докато не разбрах,че майка му не спира да говори против мен и да плете интриги.От това най-боли. Уж беше много мила с мен.Аз винаги съм я уважавала и помагала.Докато един ден не ми каза,че аз съм никоя в тяхната къща.Аз съм просто приятелката му.Не разбирам защо...Винаги е казвала,че е млада за бебе да сме се пазили...Но приятелят ми е на 31години...не разбирам защо..Адски го ревнува от мен..иска всеки ден да ходим в тях и да преспиваме там...Аз готвя всеки ден,а тя иска да ми дава храна в кутий...и е превзета от Веганство...а ние си обичаме да похапваме месо..Животът ми е пълен АД..и не знам какво да направя...Много обичам приятела си..но ми идва в повече майка му...в началото тя не беше такава...Моля ви за съвет... какво да направя,за да бъде малко по мила и добра майка му..
Благодаря ви предварително.
mimi854
нов

Мнениеот Викторияreal » 10 Мар 2017, 14:35

Абсолютно нищо не можеш да направиш, за да бъде по-добра и мила майка му
И не е твоя работа
Мъжът ти трябва да се погрижи отношенията между вас двамата да не бъдат засягани от трети човек, било това и майка му. Просто му кажи как се чувстваш. Той е човекът, който трябва да постави граници
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот Bambulka » 10 Мар 2017, 15:10

Със създаването на нова връзка (семейство или съжителство на семейни начала) неизбежно покрай партньора в живота ни нахлуват и много нови, често досадни и/или нежелани хора. Работа на всяка нова семейна клетка на обществото е да укрепи границите си от външни посегателства в отношенията. Поговори по въпроса с приятеля си. Разбери той какво мисли и дали заедно ще можете да отстоявате позициите си на свободни зрели хора.
Ако той е съгласен с теб, нека поеме инициативата и започне от време на време да прави откази на майка си (напр. "Тази вечер няма да останем тук" или "Днес имаме други ангажименти и ще се видим в следващите дни"). Лека-полека се отделете от полата на мама и докажете способността си да сте независими.
Ако приятелят ти е от породата, която не може да счупи хатъра на мамчето, ще се наложи да се разделиш с него. Обичаш го не обичаш, това е положението. Семейството е от двама и те вземат решенията, трети човек във вътрешните му дела няма работа. Или ще е годен за глава на семейство, или не ти трябва такъв.
И... не отлагай дълго разговора. От гледна точка на здравето ти не е полезно продължително да живееш в АД, а ти си си най-важна!
Щастието е добро здраве и лоша памет!
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот mimi854 » 10 Мар 2017, 20:46

Благодаря за съветите.пПонякога сама се замислям дали да не се разделя с него, но наистина не мога, знам, че той ме обича и би направил всичко за мен... но като стане дума за майка му всичко се променя... ( в момента е много болна)... но имам чувството, че от болестта се е озлобила и ревнува адски много сина си

...
mimi854
нов

Мнениеот Викторияreal » 13 Мар 2017, 12:38

аз го казвам именно от позицията на човек, който нямаше никакви проблеми със свекървата, докато не се появи детето... всичко беше чудесно, но тя просто не разбира от дума и моят мъж няколко пъти я скастри, докато накрая пак тикна в ръцете на детето шоколад точно преди обяд и без да пита никой и тогава вече имаше ...абе не е скандал (и не пред детето, разбира се), но мъжът ми й се обади и каза да не го прави с думите"забранявам ти". не, не одобрявам,ч е е толкова рязък с майка си, но нещо трябваше да се направи. т.е. мъжът трябва да постави гранца
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот Domakinka » 13 Мар 2017, 16:08

Може да мине и без да насъскваш любимия си срещу майка му.Това може да бъде много тежко и за двама ви. А ако той започне да те кара да се противопоставяш на твоите родители, близки, приятели? Нали се сещаш, че и той може да намери за какво да им е сърдит и да не ги одобрява. Ще се започне едно надцакване - кой родител е по-проклет и маловажен... Аз отдавна съм се дистанцирала от изцепките, коварството, хрумките и бръщолевенето и на едните, и на другите. Изключвам. Или просто ги приемам за необходимото зло на планетата. Изслушвам, съгласявам се привидно, но си действам както ми харесва. Предполагам, че нещо може и да ме преплюват неговите, но не го коментирам, не питам. Залагам но това, че любимият ми е достатъчно умен, разсъдлив и обичащ ме, за да се влияе от другите.
Domakinka
нов

Начало  • Назад към Взаимоотношения 2