Дънки според фигурата

Дънки според фигурата

Любима дреха за ежедневието, дънките присъстват...

Какво говори за здравето ви консистенцията на менструалната кръв?

Какво говори за здравето ви консистенцията на менструалната кръв?

Менструалната кръв е съвсем различна от тази,...

Как да предпазим децата от летните горещини?

Как да предпазим децата от летните горещини?

Какви предпазни мерки трябва да предприемем...

Как да се грижите за кожените мебели?

Как да се грижите за кожените мебели?

Ако обмисляте да си купите кожени мебели или...

Ким Кардашиан се обзаведе с часовник на Джаки Кенеди

Ким Кардашиан се обзаведе с часовник на Джаки Кенеди

Собственик на златния ръчен часовник на бившата...

Тайландско семейство живя месеци под покрив, разрушен от защитено дърво

Тайландско семейство живя месеци под покрив, разрушен от защитено дърво

Семейство в Тайландската провинция Каласин беше...

Модератор: vesal

Мнениеот simona321 » 29 Мар 2017, 18:06

От три месеца съм офис сътрудник в една частна фирма. Шефът ми е по-възраст мъж. В началото го смятах за сериозен и улегнал, но още на втория месец той започна да прави неприлични предложения към мен. Много съм доволна от работата, добре платена е, но този проблем много ме притеснява. Досега успешно отбивах намеците му, но последваха заплахи за дисциплинарно уволнение и това ме притеснява. Дори и да реша да напусна, не се знае по какъв член от трудовия кодекс ще ме освободи. Посъветвайте ме какво да правя :(
Аватар
simona321
кандидат

Мнениеот ivafileva » 29 Мар 2017, 23:21

Много кофти ситуация, но няма как да оставиш нещата така. Моят съвет е да си вземеш един подслушвател. Виж този модел https://diversant.bg/profesionalna-flas ... ktivaciya/ е идеален за твоята цел. Запиши го и се обърни към адвокат. Така ще може да напуснеш спокойно и шефът ти няма да се размине безнаказано.
ivafileva
нов

Мнениеот milenn » 30 Мар 2017, 14:06

Записите не са доказателство.....
И ситуацията е кофти, но ако искаш да работиш във фирмата и си вършиш добре работата е трудно да те уволнят напълно законно.
Ако имаш някой от намеците/неприлични закачки и предложения в писмен вид - това е друга работа. Ще го осъдиш - не се давай на такива хора!!!
Аватар
milenn
кандидат

Мнениеот Bambulka » 02 Апр 2017, 13:29

simona321 написа:От три месеца съм офис сътрудник в една частна фирма. Шефът ми е по-възраст мъж. В началото го смятах за сериозен и улегнал, но още на втория месец той започна да прави неприлични предложения към мен. Много съм доволна от работата, добре платена е, но този проблем много ме притеснява. Досега успешно отбивах намеците му, но последваха заплахи за дисциплинарно уволнение и това ме притеснява. Дори и да реша да напусна, не се знае по какъв член от трудовия кодекс ще ме освободи. Посъветвайте ме какво да правя :(

Дисциплинарното уволнение трябва да е аргументирано. Не давай поводи за дисциплинарно уволнение, карай си работата, отстоявай си достойнството и се надявай меракът му да отмине.
Ако все пак те уволни, му кажи да се готви за война, защото ще занимаеш медиите с наглото му поведение. Едва ли си единствената работила при него, която е търпяла сексуалните му щения. Журналистите ще разнищят всяка от офис-сътрудничките кога и защо е била освободена от работа, а след това ще можете да предявите общ съдебен иск заради униженията.
Щастието е добро здраве и лоша памет!
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот ivafileva » 04 Апр 2017, 22:03

Изнервен шеф винаги може да намери причина.
ivafileva
нов

Мнениеот KFresh » 08 Апр 2017, 09:39

За да се стигне до дисциплинарно уволнение, доколкото знам, трябва да имаш поне 3 провинения (и то сериозни)! Ако си вършиш работата - няма от къде да ги извади.
А като напускаш - пишеш молба, подаваш в деловодство (ако има такова) и искаш входящ номер. Ако няма такава практика (макар, че е редно да има) - искаш да ти подпишат, че са я приели, и си пазиш копие за себе си. Целта е да се докаже, че си подала ти молба за напускане - тогава няма на какво основание да те уволняват дисциплинарно. :roll:
Аватар
KFresh
наш човек

Мнениеот vld_pshv » 21 Апр 2017, 14:22

Записа със скрита камера може да свърши работа ако над него има друг шеф на който може да му го покажеш и той да вземе някакви мерки. Ситуацията е много неприятна.
На мен запис със скрита камера ми свърши работа наскоро в едно обинско предприятие, където се държаха адски нагло и арогантно. След като показах записа на началниците им, персонала се поизчисти.
vld_pshv
нов

Мнениеот naranjo » 26 Апр 2017, 17:55

Как така ти харесва работата, след като фирмата е частна, а шефа олигофрен?
Ако той не е собсвеник, потърси контакт със собсвеника и постави въпроса. Ако пък той е собсвеник, тегли му една и си намери хубава работа. Дори и да ти харесва принципно длъжността, няма как да ти е приятна работата, когато се опитват да те пренуждават. Намери си подобна в друга фирма.
naranjo
нов

Мнениеот ivafileva » 05 Юни 2017, 17:45

Не знам при нея как е, но при мен винаги ме изнервят някакви неща, но трябва да търпя, защото в България знаем колко е трудно да си намериш добре платена работа.
ivafileva
нов

Мнениеот milenn » 07 Юни 2017, 14:43

Добра сентенция за който може да си го позволи. По мои наблюдения малко хора наистина си харесват работата. По една или друга причина...
Аватар
milenn
кандидат

Начало  • Назад към Женски работи