Сладки с фъстъчено масло и шоколад

Сладки с фъстъчено масло и шоколад

Рецепта за Сладки с фъстъчено масло и шоколад....

Полента (качамак) на фурна

Полента (качамак) на фурна

Рецепта за Полента (качамак) на фурна, която е...

Питка "Възел"

Питка "Възел"

Рецепта за Питка "Възел". Продукти и начин на...

Екстремна плодова диета

Екстремна плодова диета

Екстремната плодова диета позволява храненето...

Модератор: vesal

Мнениеот Маргарита » 13 Яну 2009, 22:46

-
Последна промяна Маргарита на 16 Апр 2015, 20:10, променена общо 1 път
Маргарита
VIP

Мнениеот estirra » 14 Яну 2009, 12:43

аз все си мисля, че ако имам апартамент ще си избия част от стените за да освободя място и да прелива.
Видях тук мнение , че не ви харесва това.Ок. МОжете ли да ми изкажете вашата гледна точка относно бутането на вътрешни стени и сливането на площ за отваряне за повече място.
Вие сте .
Аватар
estirra
наш човек

Мнениеот СуАйгъръ » 14 Яну 2009, 12:48

estirra написа:аз все си мисля, че ако имам апартамент ще си избия част от стените за да освободя място и да прелива.
Видях тук мнение , че не ви харесва това.Ок. МОжете ли да ми изкажете вашата гледна точка относно бутането на вътрешни стени и сливането на площ за отваряне за повече място.
Вие сте .

Аз съм ЗА, но е малко студено. Иначе се отваря много място и апартаментът става с модерен вид. Оформят се едни приятни ъгли, но пак с уговорката, че е студено. Холът ни е такъв, но го купихме в този вид, не съм ходила по съседите, така че не знам, сградата е нова и може така да си е бил проектът. Имам три като малки стаички тук. :D
Изображение
Аватар
СуАйгъръ
наш човек

Мнениеот rachona » 14 Яну 2009, 12:51

Не харесвам преходните апартаменти. Така например ако един си е легнал в едната стая ще трябва да му се пази гробна тишина и т.н. Неудобно е. Обичам да има обособени отделни стаи. Пък и се отопляват по лесно. Друг пример- ако се пуши в едната стая това моментално води до вмирисване и на другата стая. Така става и с миризмите от кухнята, ако не е самостоятелно обособена.
I think I'll find another way
There's so much more to know
I guess I'll die another day
It's not my time to go!
Аватар
rachona
наш човек

Мнениеот Bett » 14 Яну 2009, 13:47

estirra написа:аз все си мисля, че ако имам апартамент ще си избия част от стените за да освободя място и да прелива.
Вие сте .

Аз съм за,кухнята с хола ми е отоворена,отделена е с плот,искам да го махнем и да сложим "остров" .
the internet, where the men are real men,
the women are real men, and the children are the FBI.
Аватар
Bett
наш човек

Мнениеот Rama » 14 Яну 2009, 13:51

Естира, можеш да буташ вътрешни стени, ако не са носещи. Ти писа, че 2 стаи ти вършат работа - имаш предвид 2 спални или дневна и една спалня :?:
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Дия_б » 14 Яну 2009, 13:52

Почти всички нови жилища са проектирани по този начин-кухня и дневна общо. Няма по-добро решение ,поне за мен.
Аватар
Дия_б
VIP

Мнениеот Маргарита » 14 Яну 2009, 16:13

-
Последна промяна Маргарита на 16 Апр 2015, 20:09, променена общо 1 път
Маргарита
VIP

Мнениеот Vanilli » 14 Яну 2009, 17:12

То е и въпрос на усещане. Аз например не бих се чувствала добре да живея във филмово студио - един павилион и само по един ъгъл на стая маркиран някъде. Но познавам човек, който си умира за такава обстановка.
I object to violence because when it appears to do good, the good is only temporary; the evil it does is permanent. Mahatma Gandhi “Rewards and punishments are the lowest form of education.”-- Chuang-Tzu
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот estirra » 15 Яну 2009, 12:46

Rama написа:Естира, можеш да буташ вътрешни стени, ако не са носещи. Ти писа, че 2 стаи ти вършат работа - имаш предвид 2 спални или дневна и една спалня :?:

понеже, все още сме на етап оглеждане и т.н., не мога да ти отговоря конкретно.
Идеята, която ми се върти в щурата глава е следната.

Искам апартамент с изглед към две посоки (нямам претенции, само не север)
Идеята ми също така, ако е възможно да намеря апартамент с два балкона(тука този вид конструкция е шикоро разпространена.
Единният балкон се остъклява и част от кухнята се измества там.
Кухнята я превръщаме в кухня-трепезария-може би и хол(сори , ако правя грешки с терминологията).
Другият балкон смятам да си го направя уютно местенце за лятото и евентуално няколко цветя.
Едната стая да е нашата(за мен и мЪжо). Другата стая да е за дете.

До колкото знам когато се казва двустаен апартамент в броя на стаите не се включва кухнята.
Не претендирам за две тоалетни-баня(много работа е според мен чистене тук, чистене там.По-добре май да е накуп чистенето, чеи без това понякога така ме мързи , че и семките не мога да си обеля.

Аз не се похвалих, че ремонтирахме апартамента, в който сме под наем.
Боядисахме стените в пепел от рози ама много нежно, но и малко по-тъмно от самият цвят :shock:
Сложихме и балатум(с шарка на паркет от тия старите паркети)
Купихме легло(страхотно е и е мнгоо меко и удобно и е с цвят на махагон.
Облепихме вратата и гардероба с фолио (цвят тъмен махагон като цвета на леглото).
сложихме ъглова етажерка на стената.
Сложихме новият телевизор на стената с специален съпорт и готово.
Махнах и щорите.Сложих красиви пердета.Боядисахме и рамките на прозорците, след като остъргахме старата боя.
Банята я направих в червено бяло и венге.(не можех да махна бялото(плочките, защото много работа и пари и не ми се занимава, а и не е моят апартамент :wink: )

ще приложа тези дни и снимки.

Та каквво мислите за по-горният текст относно апартамента като разпределение и дайте идейки..
Аватар
estirra
наш човек

Мнениеот tanya357 » 15 Яну 2009, 13:37

Ести, новият ни апартамент е точно такъв, за какъвто ти си писала. С тази разлика, че терасите са твърде малки и няма как да прехвърлим там кухнята, затова тя си е с хола. Аз също съм почитател на просторните помещения и нямаме врата от хола към коридора. Трудно се отоплява, но ми дава едно такова усещане за свобода... Апартаментът е удобен и функционален, перфектен за младо семейство :thumbsup:
Мога да ти пратя снимки, ако искаш, само ми пиши :)
Аватар
tanya357
наш човек

Мнениеот Leana* » 27 Яну 2009, 10:48

Най-добре за живеене е в къща, на тихо и спокойно място. Лошото на къщите, е че през зимата ако успееш да я топлиш цялата, сметките ще са огромни, докато един апартамент е по-лесния вариянт. Вярно, е че да живееш в къща е страшничко. Както казвате в апартамент чуваш съседите, но това е другия проблем на апартамента, постоянно има шум и ако комшията ти чие нещо от твоя няма да обърне внимание, докато през това време може да те обират. Аз сега живея в къща, в тих квартал и комшиите ми са главно старци, постоянно следят кой влиза и кой излиза, което е някакво успокоение. Въпреки всичко, не е толкова важно къде живееш и в какво, най-важното е да сте с любимия човек (без родители) и да си направите жилището дом, обзаведено по ваш вкус.
Аватар
Leana*
нов

Мнениеот DELETED » 11 Фев 2009, 10:42

DELETED
DELETED

Мнениеот Лилит » 11 Фев 2009, 11:47

Psihar написа:И не на последно място провери за шумни и нетактични съседи,освен ако нямаш план как да ги отстраниш.

Това ми хареса :lol: . Ако някой има такъв план, да споделя, че не се трае :lol: .
Аватар
Лилит
наш човек

Мнениеот Black Panther » 11 Фев 2009, 20:46

Освен да викаш полицията всеки път като се разшумят съседите по никое време, не знам какво друго може да направиш, ако вече живееш там. Най-добре докато избираш жилище, да внимаваш за откачени съседи.
Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Black Panther
наш човек

Мнениеот mistress » 11 Фев 2009, 21:05

Vanilli написа:То е и въпрос на усещане. Аз например не бих се чувствала добре да живея във филмово студио - един павилион и само по един ъгъл на стая маркиран някъде. Но познавам човек, който си умира за такава обстановка.

Аз също страхотно харесвам такива студиа - обожавам високите тавани и нивата :thumbsup:

Аз, ако трябваше да си купувам жилище сега, бих търсила задължително такова до ключ - мноооо мразя основни ремонти, градене на стени и прочие :puke:
Държа също на големи тераси и ненавиждам остъклени такива.

Обичам да живея нависоко, по възможност в мансарди или пентхауси /ама ми се е отварял парашута само за мансардна квартира до момента/ :lol: :lol: :lol:
Цял живот съм живяла на високи етажи и сега този първи етаж направо ме влудява :roll:

И колкото и странно да ви звучи - не желая да живея в къща :shock: 8) Предпочитам мансарда на централна улица и/или площад. Мда, предпочитам да живея на натоварено с интензивен трафик място, колкото и откачено да ви звучи. В момента съм в центъра, но на тиха и спокойна улица, и в началото откачах от тишината :lol:
HELPING UGLY GUYS HAVE SEX SINCE 1903.
106 years of great motorcycles. Harley-Davidson.
Аватар
mistress
наш човек

Мнениеот Vanilli » 12 Фев 2009, 12:01

И аз обичам да съм нависоко. Преди време един познат се беше хванал да строи кооперация и аз му викам "Един апартамент на последния етаж го пазиш за мене." А той: "Аз си мислех целия етаж да е за мене си, но ти може да живееш при мене." :lol:
Аз също не си падам по къщите, някак са ми самотни. Голямото им предимство обаче е, че можеш да си вземеш 6 кучета. :lol:
I object to violence because when it appears to do good, the good is only temporary; the evil it does is permanent. Mahatma Gandhi “Rewards and punishments are the lowest form of education.”-- Chuang-Tzu
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот Praskovka- mimito » 12 Фев 2009, 12:09

А мен високите етажи ме побъркват откакто преживях 88 земетресението в Русе бях на 11 етаж. Отсреща строяха голям стоеж и гледах крана как му се мандахерза товара във въздуха и защо ли се оприличавах винаги с този товар.
Аз обичам да съм с двата крака стъпила здраво на земята . Това може би е от зодията ми.
Отделно не мога да търпя хората и техния начин на живот. Аз съм доста саможива и обичам като ми се крещи да крещя, музика слушам винаги на МАХ без да ми пука от мнението на някой , а от както съм в къща си скимтя и рева на воля в кревата.
Не понасям на хората мръсотиите .Аз не съм никаква чистофайница ама това са си моите мръсотии. По-рано трябваше да прескачам повръщаното на някой на междуетажните площадки, да ме събуждат в 3 сутринта , защото точно тогава са решилби да си изясняват дали всички жени са курви .
За моя егоцентричен мозък къщата с имението си е идеалното място. И ако може по-далеч от светска суета. Басейни мразя.
Не е важно какво влиза в устата ти, а какво излиза от нея!

http://www.komar.org/bbq/bbq_grill_reci ... uirrel.jpg

http://img119.imageshack.us/img119/3432 ... 8b669a.gif
Аватар
Praskovka- mimito
наш човек

Мнениеот Дия_б » 12 Фев 2009, 13:05

Тонитка ,ето за този диван става въпрос. Може би него ще поръчаме ,но друг цвят.
Не знам ще видим дали да вкараме и червено .Ето каква ни е идеята

дивана

http://www.aksaga.com/ProductsDetailsPa ... 116&lang=3

Изображение
Аватар
Дия_б
VIP

Мнениеот Tonita » 12 Фев 2009, 13:14

Май си объркала темичката :D Ходих да те търся в Нова къща.
На мен ми харесват и формата, и цвета :lol:
Колкото повече, толкова повече ...
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот Дия_б » 12 Фев 2009, 13:16

Tonita написа:Май си объркала темичката :D
На мен ми харесват и формата, и цвета :lol:

Видях ,но другата тема не ми се търсеше.

Хубав е .И цвета ,да. Но бяло ще е по-добре.
Аватар
Дия_б
VIP

Мнениеот simona321 » 02 Май 2017, 13:31

За мен основен фактор е да бъде на удобно и лесно достъпно място и да е в безопасен квартал. Ако е и в модерен комплекс още по-добре. Този комплекс http://www.stonehard.bg/bulgaria/oblast ... ofiya.html е мечтаното място за мен.
Аватар
simona321
кандидат

Мнениеот ivafileva » 25 Май 2017, 23:11

Изглежда уникално. За мен най-важно е да е безопасно. Това е нещото, от което най-много ме е страх.
ivafileva
нов

Предишна

Начало  • Назад към Женски работи