Дънки според фигурата

Дънки според фигурата

Любима дреха за ежедневието, дънките присъстват...

Какво говори за здравето ви консистенцията на менструалната кръв?

Какво говори за здравето ви консистенцията на менструалната кръв?

Менструалната кръв е съвсем различна от тази,...

Как да предпазим децата от летните горещини?

Как да предпазим децата от летните горещини?

Какви предпазни мерки трябва да предприемем...

Как да се грижите за кожените мебели?

Как да се грижите за кожените мебели?

Ако обмисляте да си купите кожени мебели или...

Ким Кардашиан се обзаведе с часовник на Джаки Кенеди

Ким Кардашиан се обзаведе с часовник на Джаки Кенеди

Собственик на златния ръчен часовник на бившата...

Тайландско семейство живя месеци под покрив, разрушен от защитено дърво

Тайландско семейство живя месеци под покрив, разрушен от защитено дърво

Семейство в Тайландската провинция Каласин беше...

Модератор: Rama

Мнениеот tahito » 26 Мар 2015, 22:59

Здравейте,
от около 2-3 години имам следните оплаквания:
Главоболие - всекидневно, притискащо чувство още със ставането, на моменти е с тутптене. Притискането е в предната част на главата локирано в челото, слепоочито, мисля че термина се води brain fog или мъгла в мозъка
Слаба памет и концентрация - вече все по трудно запомням каквото и да било, четая статия след малко не я помна... на моменти бъркам думи... неща които са ми казали ги забравям.. все едно ми е бяло петно през повечето време в главата.
Умора и сънливост - Гледам да спя по 8-9ч и ми се получава, но въпреки това след като се събудя не се чувствам бодър, въпреки, че съм спал достатъчно... след обед ми се приспива още повече едвам успявам да не заспя на работата.
Сухи/чувствителни очи - на задимени места ми сълзят, чувствителни са към светлина, но проблема с тях че при стискане на очите, затваряне/стискане се усеща някакво напрежение/треперене.Работата ми е свързана с компютър и прекарвам 10+ часа на пц-то, имам очила и ползвам редовно сълзи за очи.
Болки в гърба - имам почти постоянни болки в гърба. схващане.

Консултации които съм правил
Психятър
Офталмолог
Невролози- 2-3, имам и скенер на главата и снимка на връта за шипове
Ендокринолог

Всички доктори които посетих с изключение на ендокринолог-а нямаха обяснение на симптомите ми... опитаха лечение с различни медикаменти, но без резултат...
Оказа се че имам Хашимото, леко завишени стойности на TSH 6.09, MAT - 44,29 (34 ref), приемам синтетичн хормон и стойностите ми се подобряват, въпреки че прочетох целия интернет за тази болет (въпреки че не помня почти нищо от тях, заради проблемите ми паметта) и според мненията описанието от мен симптоми наподобяват симптомите на болестта, но въпреки лечението подобрение няма.

Опитал съм с спорт, в момента съм на диета кат избягвам препоръчителните в нета глутен и мляко свързани с болестта.
Нямам проблеми, мъж на 24г съм, без проблеми семейни или каквито и да било... затова ми е трудно да си обясня състоянито.

Приемам и хранителни добавки: Селен, Омега 3, Цинк, Магнезии.. но без подобрение.

Приемам всякакви предложения от какво може да са симптомите ми и какво да изследвам.

Благодаря ви!
tahito
нов

Мнениеот Vanilli » 26 Мар 2015, 23:44

За проблемите на щитовидната жлеза най-добре да се консултираш с нутриционист.
Не да приемаш добавки по препоръки в нета.
I object to violence because when it appears to do good, the good is only temporary; the evil it does is permanent. Mahatma Gandhi “Rewards and punishments are the lowest form of education.”-- Chuang-Tzu
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот volokos » 06 Мар 2017, 20:33

И аз имах подобни симптоми, но по- скоро ужасно главоболие и проблеми с паметта, съяо пих какви ли не добавки, но чак след дълго време някой ми препоръча добавката revitalum mind, мисля, че ми помага. Опитай, може би и ти ще имаш полза от нея. Успех.
volokos
нов

Мнениеот Mimitoto » 09 Мар 2017, 22:06

volokos написа:И аз имах подобни симптоми, но по- скоро ужасно главоболие и проблеми с паметта, съяо пих какви ли не добавки, но чак след дълго време някой ми препоръча добавката revitalum mind, мисля, че ми помага. Опитай, може би и ти ще имаш полза от нея. Успех.

волокос, а ти на колко години си???
Аватар
Mimitoto
нов

Мнениеот Pavniko » 13 Мар 2017, 20:54

volokos написа:И аз имах подобни симптоми, но по- скоро ужасно главоболие и проблеми с паметта, съяо пих какви ли не добавки, но чак след дълго време някой ми препоръча добавката revitalum mind, мисля, че ми помага. Опитай, може би и ти ще имаш полза от нея. Успех.

а за по-добрата концентрация става ли??
Аватар
Pavniko
нов

Мнениеот danidana » 15 Мар 2017, 21:56

Добър ден, ,
плаша се за моя баща, на 70 години е а като тръгне да излиза от дома се връща по 4-5 пъти, все нещо забравил. Дребна работа, ако не си е закопчал панталона, ама ако загуби ключовете някъде, докато пазарува или ако не е изключил печката, след като си е варил кафе- това ми е зорът. Не мога по цял ден да стоя у дома и да го пазя кога какво забравя и да не направи някоя беля, да запали къщата. Има ли някакво добро, сигурно и не много скъпо средство? Пишете, много ви моля, помогнете!
Аватар
danidana
нов

Мнениеот Domakinka » 16 Мар 2017, 08:57

danidana, баща ти не е твърде възрастен и тези прояви може да са съвсем невинни - и аз се връщам по няколко пъти, за да проверявам печката и осветлението, просто защото мисля за много неща и съм разсеяна в някакви моменти. Опитай се спокойно да разговаряш с него и да му вмениш кои са основните неща, които трябва да проверява и за които трябва да внимава. После е редно да го заведеш на разговор с личния му лекар, или твоя - ако му имаш доверие. Нека той прецени дали не са симптоми на ранна старческа деменция, или друго заболяване. Пак съобразено със заболяванията му, които е имал досега може да се започне с някакъв лек и простичък медикамент - от широко рекламираните такива за памет, оросяване и т.н. Възможно е баща ти да се противопостави на лекарството, може и да се обиди - но ти наблегни на широкоспектърните им въздействия и посочи и себе си, че го приемаш. При всички случаи следва да го стимулираш да се стегне, а не да го отписваш, или той сам себе си, като безмозъчен "дядка", защото все още не е.
Domakinka
нов

Начало  • Назад към Здравословни проблеми