Аксесоари и бижута пролет/лято 2017

Аксесоари и бижута пролет/лято 2017

Вижте кои са най-актуалните тенденции при...

Направи си сам: Алтернативни саксии

Направи си сам: Алтернативни саксии

Винаги може да си купите нови, но колко...

Как дъждът ви лекува?

Как дъждът ви лекува?

Ако дъждът е най-омразното време за едни, за...

Компромисът – една от основите на стабилната връзка

Компромисът – една от основите на стабилната връзка

Защо е важно да правим компромис, ако искаме да...

Топмоделът Кара Делевин ще става писателка

Топмоделът Кара Делевин ще става писателка

24-годишната британска актриса и модел Кара...

Пиърс Броснан похапнал плъх, без да знае

Пиърс Броснан похапнал плъх, без да знае

Ирландският актьор и продуцент Пиърс Броснан се...

Модератор: Rama

Мнениеот tahito » 26 Мар 2015, 22:59

Здравейте,
от около 2-3 години имам следните оплаквания:
Главоболие - всекидневно, притискащо чувство още със ставането, на моменти е с тутптене. Притискането е в предната част на главата локирано в челото, слепоочито, мисля че термина се води brain fog или мъгла в мозъка
Слаба памет и концентрация - вече все по трудно запомням каквото и да било, четая статия след малко не я помна... на моменти бъркам думи... неща които са ми казали ги забравям.. все едно ми е бяло петно през повечето време в главата.
Умора и сънливост - Гледам да спя по 8-9ч и ми се получава, но въпреки това след като се събудя не се чувствам бодър, въпреки, че съм спал достатъчно... след обед ми се приспива още повече едвам успявам да не заспя на работата.
Сухи/чувствителни очи - на задимени места ми сълзят, чувствителни са към светлина, но проблема с тях че при стискане на очите, затваряне/стискане се усеща някакво напрежение/треперене.Работата ми е свързана с компютър и прекарвам 10+ часа на пц-то, имам очила и ползвам редовно сълзи за очи.
Болки в гърба - имам почти постоянни болки в гърба. схващане.

Консултации които съм правил
Психятър
Офталмолог
Невролози- 2-3, имам и скенер на главата и снимка на връта за шипове
Ендокринолог

Всички доктори които посетих с изключение на ендокринолог-а нямаха обяснение на симптомите ми... опитаха лечение с различни медикаменти, но без резултат...
Оказа се че имам Хашимото, леко завишени стойности на TSH 6.09, MAT - 44,29 (34 ref), приемам синтетичн хормон и стойностите ми се подобряват, въпреки че прочетох целия интернет за тази болет (въпреки че не помня почти нищо от тях, заради проблемите ми паметта) и според мненията описанието от мен симптоми наподобяват симптомите на болестта, но въпреки лечението подобрение няма.

Опитал съм с спорт, в момента съм на диета кат избягвам препоръчителните в нета глутен и мляко свързани с болестта.
Нямам проблеми, мъж на 24г съм, без проблеми семейни или каквито и да било... затова ми е трудно да си обясня състоянито.

Приемам и хранителни добавки: Селен, Омега 3, Цинк, Магнезии.. но без подобрение.

Приемам всякакви предложения от какво може да са симптомите ми и какво да изследвам.

Благодаря ви!
tahito
нов

Мнениеот Vanilli » 26 Мар 2015, 23:44

За проблемите на щитовидната жлеза най-добре да се консултираш с нутриционист.
Не да приемаш добавки по препоръки в нета.
I object to violence because when it appears to do good, the good is only temporary; the evil it does is permanent. Mahatma Gandhi “Rewards and punishments are the lowest form of education.”-- Chuang-Tzu
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот volokos » 06 Мар 2017, 20:33

И аз имах подобни симптоми, но по- скоро ужасно главоболие и проблеми с паметта, съяо пих какви ли не добавки, но чак след дълго време някой ми препоръча добавката revitalum mind, мисля, че ми помага. Опитай, може би и ти ще имаш полза от нея. Успех.
volokos
нов

Мнениеот Mimitoto » 09 Мар 2017, 22:06

volokos написа:И аз имах подобни симптоми, но по- скоро ужасно главоболие и проблеми с паметта, съяо пих какви ли не добавки, но чак след дълго време някой ми препоръча добавката revitalum mind, мисля, че ми помага. Опитай, може би и ти ще имаш полза от нея. Успех.

волокос, а ти на колко години си???
Аватар
Mimitoto
нов

Мнениеот Pavniko » 13 Мар 2017, 20:54

volokos написа:И аз имах подобни симптоми, но по- скоро ужасно главоболие и проблеми с паметта, съяо пих какви ли не добавки, но чак след дълго време някой ми препоръча добавката revitalum mind, мисля, че ми помага. Опитай, може би и ти ще имаш полза от нея. Успех.

а за по-добрата концентрация става ли??
Аватар
Pavniko
нов

Мнениеот danidana » 15 Мар 2017, 21:56

Добър ден, ,
плаша се за моя баща, на 70 години е а като тръгне да излиза от дома се връща по 4-5 пъти, все нещо забравил. Дребна работа, ако не си е закопчал панталона, ама ако загуби ключовете някъде, докато пазарува или ако не е изключил печката, след като си е варил кафе- това ми е зорът. Не мога по цял ден да стоя у дома и да го пазя кога какво забравя и да не направи някоя беля, да запали къщата. Има ли някакво добро, сигурно и не много скъпо средство? Пишете, много ви моля, помогнете!
Аватар
danidana
нов

Мнениеот Domakinka » 16 Мар 2017, 08:57

danidana, баща ти не е твърде възрастен и тези прояви може да са съвсем невинни - и аз се връщам по няколко пъти, за да проверявам печката и осветлението, просто защото мисля за много неща и съм разсеяна в някакви моменти. Опитай се спокойно да разговаряш с него и да му вмениш кои са основните неща, които трябва да проверява и за които трябва да внимава. После е редно да го заведеш на разговор с личния му лекар, или твоя - ако му имаш доверие. Нека той прецени дали не са симптоми на ранна старческа деменция, или друго заболяване. Пак съобразено със заболяванията му, които е имал досега може да се започне с някакъв лек и простичък медикамент - от широко рекламираните такива за памет, оросяване и т.н. Възможно е баща ти да се противопостави на лекарството, може и да се обиди - но ти наблегни на широкоспектърните им въздействия и посочи и себе си, че го приемаш. При всички случаи следва да го стимулираш да се стегне, а не да го отписваш, или той сам себе си, като безмозъчен "дядка", защото все още не е.
Domakinka
нов

Начало  • Назад към Здравословни проблеми