7 навика, които ви пречат да отслабнете

7 навика, които ви пречат да отслабнете

Понякога колкото и да се опитвате, колкото и да...

7 тайни за здраве от лятото

7 тайни за здраве от лятото

Всеки сезон крие както опасности за здравето,...

Направи си сам ефектен топ за лятото

Направи си сам ефектен топ за лятото

Ако от предишен летен сезон са ви останали...

Идеи за декор с рапани

Идеи за декор с рапани

Рапаните винаги навяват спомени за морето,...

Коли без шофьори по британските пътища от догодина

Коли без шофьори по британските пътища от догодина

Коли без шофьори ще могат да се движат по...

Модератор: Rama

Мнениеот irji » 10 Яну 2008, 22:58

Ортопедите са вещи в рехабилитацията точно толкова ,колото физиотерапевтите. :lol: Не съм си давала зор да те убеждавам честно казано.,а и не съм спорила.Ако ти си-твой проблем :roll:
Аватар
irji
приятел

Мнениеот диктатор4о » 11 Яну 2008, 16:18

Алексия написа:За Хисаря-знам,но за Банкя незнаех.Отново-благодаря! :wink:

Ами като гледам си от Сливен,кой ще търсиш чак в София,иди по морето,толкова много бази има,например Поморие,нали повечето бази от там взимат лечебната кал :D
Аватар
диктатор4о
нов

Мнениеот диктатор4о » 11 Яну 2008, 16:57

Krista bg написа:
irji написа:От всичко,което видях,те правят рехабилитация главно,заради курсовте ,които са изкарали.Все още твърдо държа на моето мнение.Колкото до специалността -да ,има такава"физикална терапия и рехабилитация",но тя е на физиотерапевтите(на тяхното сдружение).Така,че нещата са си съвсем различни-физиотерапевти и рехабилитатори.А това,че физиотерапевтите са изкарали някои курсове не ги прави вещи в рехабилитацията,колкото съответните специалисти.
Срещала съм подобни и съм наясно.
Информацията я черпя от това,кето виждам всеки ден.
Надявам се съм отговорила на въпросите :P

Какво сдружение, какви пет лева? Или може би ортопедите са по-вещи в рехабилитацията, хахаха. О.к. повече не ми се спори с теб. Не успя да ме убедиш. Но, това, разбира се, няма никакво значене.

Абе що се карате,обичайте се...Само ще направя едно допълнение,иначе и двете имате право,та-рехабилитацията е общото понятие,в което влиза и физикалната терапия,т.е. тя е част от рехабилитацията.Има лекар-физиотерапевт,има лекар кинезитерапевт,като към всички тях неизбежно са прикрепени рехабилитатори и кинезитерапевти-първите от Медицински колежи,вторите от Спортна академия.Но бих добавил,че в България всичко е объркано,в това число и тези неща не са подминати от тоталния абсурд в милата ни родина,време е да се направи отдиференциране на много неща,ама кой ти насреща,те само спят по Народното събрание и крадат пари колко могат да носят...Та исках да кажа да не се карате и да не се сърдите една на друга,просто няма смисъл,спора е направо нелеп...А между другото съм дипломиран рехабилитатор,темите,които обсъждате са ми до болка познати,събуждам се и всичко ми е в главата,като че така съм се родил,ужас,дето му викат професионално изкривяване,май си е скършване направо :D :D :D
Аватар
диктатор4о
нов

Мнениеот irji » 11 Яну 2008, 18:51

Не си прав :lol: Щом си дипломиран рехабилитатор,трябва много добре да знаеш ,че и рахабилитаторите и кинезитерапевтите не са лекари - "Има лекар-физиотерапевт,има лекар кинезитерапевт".
Явно ги бъркаш малко.И както каза,че трябва да има отдиференциране,то може би ще стане скоро.Защото по цял свят физиотерапевтите правят това,което нашите кинезитерапевти.И понеже и ние вече сме към ЕС-кинезитерапевтите ще се казват -физиотерапевти,а сегашните физиотерапевти(лекари) ще са лекари по физикална медицина. :P
Аз не споря ,но знам какво обсъждат академичните среди тук-там :P
Няма се карамя,я :1: :love2:
Аватар
irji
приятел

Мнениеот Krista bg » 11 Яну 2008, 21:27

irji написа:Ортопедите са вещи в рехабилитацията точно толкова ,колото физиотерапевтите. :lol: Не съм си давала зор да те убеждавам честно казано.,а и не съм спорила.Ако ти си-твой проблем :roll:

Да, бе, добре, разправяй ги на някой друг тия. Айде, със здраве! :1:
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот irji » 11 Яну 2008, 21:49

Айде и на теб,със здраве! :1:
Аватар
irji
приятел

Мнениеот диктатор4о » 11 Яну 2008, 23:46

irji написа:Не си прав :lol: Щом си дипломиран рехабилитатор,трябва много добре да знаеш ,че и рахабилитаторите и кинезитерапевтите не са лекари - "Има лекар-физиотерапевт,има лекар кинезитерапевт".
Явно ги бъркаш малко.И както каза,че трябва да има отдиференциране,то може би ще стане скоро.Защото по цял свят физиотерапевтите правят това,което нашите кинезитерапевти.И понеже и ние вече сме към ЕС-кинезитерапевтите ще се казват -физиотерапевти,а сегашните физиотерапевти(лекари) ще са лекари по физикална медицина. :P
Аз не споря ,но знам какво обсъждат академичните среди тук-там :P
Няма се карамя,я :1: :love2:

.Има лекар-физиотерапевт,има лекар кинезитерапевт,като към всички тях неизбежно са прикрепени рехабилитатори и кинезитерапевти-първите от Медицински колежи,вторите от Спортна академия.-от това кое не разбра,че нещо съвсем го обърка???Нали съм ти го написал де?...Да съм казал някъде,че рехабилитатора и кинезитерапевта са лекари :lol: Ако те интересува мога да ти кажа и разликата между рехабилитатор и кинезитерапевт :idea: А относно твърдението ти,че ортопедите вършат това,което и физиотерапевтите,не мислиш ли,че тогава едните са излишни :lol:Що се отнася до ЕС,много са далеч нещата още,за съжаление,доста по-различно е при нас,няма да стане същото като в ЕС,пак за съжаление,ех де да беше права,ама дано де,дай боже... :o
Аватар
диктатор4о
нов

Мнениеот irji » 12 Яну 2008, 11:17

Не си го казал-"Има лекар-физиотерапевт,има лекар кинезитерапевт".Това ти го казваш ,не аз :wink: Нищо не съм объркала и знам прекрасно разликата.
А относно ортопедите и физиотерапевтите не си ме разбрал :roll:
Ами аз мисля,че нещата скоро ще се оправят-оптимист съм :roll: :flower:
Аватар
irji
приятел

Мнениеот диктатор4о » 12 Яну 2008, 21:19

irji написа:Не си го казал-"Има лекар-физиотерапевт,има лекар кинезитерапевт".Това ти го казваш ,не аз :wink: Нищо не съм объркала и знам прекрасно разликата.
А относно ортопедите и физиотерапевтите не си ме разбрал :roll:
Ами аз мисля,че нещата скоро ще се оправят-оптимист съм :roll: :flower:

:D Ами прочети добре,къде съм го казал и кога,точно си го казах още в първия коментар,но не си обърнала внимание,можеш да се увериш,коментара си стои с датата от тогава :wink: Относно ортопеди и физиотерапевти според теб колкото са "вещи" едните,толкова и другите,което пък е абсурдно.Да, за някой неща имат еднакво мнение,което в никакъв случай не означава,че са еднакво "вещи",в случая е невъзможно да се прави такова сравнение,не мислиш ли :shock:
Все едно лицевия хирург да е "вещ" колкото специалиста УНГ,всъщност е абсурдно :? Единият си е специалист в неговата област,другият в своята и всеки върши легеартис нещата по различни критерии.Освен разбира се,ако не си имала в предвид,че са "един дол дренки",т.т. че не вършат както трябва,това,което трябва да вършат.Е, така съм съгласен донякъде... :? Със здраве
:thanks:
Аватар
диктатор4о
нов

Мнениеот irji » 12 Яну 2008, 22:40

"Ортопедите са вещи в рехабилитацията точно толкова ,колото физиотерапевтите."
И ти не четеш май :roll:
Аватар
irji
приятел

Мнениеот g_k » 27 Яну 2008, 22:48

Здравейте, само да допълня:
От масажистите не се изискват детайлни познания по различните медицински области, а само специфичните противопоказания и показания при тях за използването на масаж. Няма висше или дори полувисше образование за масажисти. Масажист може да стане всеки дори само с основно образование и изкаран курс. Рехабилитаторите изучават допълнително и други средства и в известна степен по-детайлно приложението им при различни медицински диагнози. Рехабилитаторите са с полувисше образование.
Кинезитерапевтите изучават най-детайлно медицинските дисциплини. Те са обучавани да прилагат голямо разнообразие от средства, като някой специфични. Получават знания и за планиране и контрол на лечебния процес и, поне на теория, имат способностите да са относително самостоятелни специалисти, макар и закона в България да не го позволява. Кинезитерапевтите са само с висше образование.
Т.е. един рехабилитатор задължително изпълнява назначените от доктора процедури. Един кинезитерапевт има знанията да провери до каква степен тези процедури ще са полезни и да предложи други или допълнителни, с които да се подобри лечението.
Лека вечер на всички.
Аватар
g_k
приятел

Мнениеот nellita » 28 Яну 2008, 18:03

Не съм изчела всички коментари, така че може би ще повторя нечие мнение, но.... Дископатията и дисковата херния са много сериозни заболявания, които за съжаление не се лекуват. Може да се постигне подобрение и намаляване на болката, но с помощта на специални масажи и упражнения. На моменти болката се появява, после изчезва и така цял живот. Не мога да си представя, че човек болен от нещо не е потърсил цялостна и подробна информация за заболяването си, като Aleksa. Този кростренажор го хвърли някъде, където хора не минават, защото ще си докараш такива проблеми на главата, че не мога да ти опиша. Ходи на плуване, само и единствено. В противен случай ще развиеш дискова херния, а това е бич Божи. И следващия път се информирай по подробно и търси мнение от доктор. Но не такъв, който да ти каже, че не знае. Успех!
Аватар
nellita
нов

Мнениеот irji » 01 Фев 2008, 16:21

"g_k"-това твое мнение ли е,или си го копирал/а от друго място?
Аватар
irji
приятел

Мнениеот Гея » 01 Фев 2008, 21:02

g_k написа:Здравейте, само да допълня:
От масажистите не се изискват детайлни познания по различните медицински области, а само специфичните противопоказания и показания при тях за използването на масаж. Няма висше или дори полувисше образование за масажисти. Масажист може да стане всеки дори само с основно образование и изкаран курс. Рехабилитаторите изучават допълнително и други средства и в известна степен по-детайлно приложението им при различни медицински диагнози. Рехабилитаторите са с полувисше образование.
Кинезитерапевтите изучават най-детайлно медицинските дисциплини. Те са обучавани да прилагат голямо разнообразие от средства, като някой специфични. Получават знания и за планиране и контрол на лечебния процес и, поне на теория, имат способностите да са относително самостоятелни специалисти, макар и закона в България да не го позволява. Кинезитерапевтите са само с висше образование.
Т.е. един рехабилитатор задължително изпълнява назначените от доктора процедури. Един кинезитерапевт има знанията да провери до каква степен тези процедури ще са полезни и да предложи други или допълнителни, с които да се подобри лечението.
Лека вечер на всички.

В грешка си за масажистите в частта за образованието. За да се запишеш за такъв курс и да практикуваш в Бг се изисква завършено средно образование.В Европа, САЩ и по-цивилизованите страни освен тапията от курса се изисква и завършено висше образование.
[img:14f038zn]http://www.tsarkva.com/sites/default/files/images/traur.jpg[/img:14f038zn]

Ignorancia Suprema
Аватар
Гея
наш човек

Мнениеот Hmmm... » 11 Фев 2008, 21:59

Слушай неллита - една дискова херния, която можеш да си докараш, ако не внимаваш, може да те направи инвалид или поне да направи живота ти страшно труден... посъветвай се не с един, а с няколко неврохирурзи, направи си ядрено-магнитен резонанс, за да видиш доколко си застрашена от дискова херния, а после си намери много добър кинезитерапевт, който да ти покаже упражнения за стойката и мускулите на гърба, така че да се поддържаш и да забавиш процесите на дегенерация и усложненията... не бъди безотговорна към себе се, особено ако планираш бременност! Кураж и здраве!
Аватар
Hmmm...
нов

Мнениеот g_k » 13 Фев 2008, 15:26

irji написа:"g_k"-това твое мнение ли е,или си го копирал/а от друго място?

използвала съм думите на мой колега, дипломиран кинезитерапевт, който със сигурност е наясно и знае какво говори... защо irji, нещо лошо ли има, че съм се изразила по този начин и че съм използвала неговите думи?
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!
Аватар
g_k
приятел

Мнениеот irji » 13 Фев 2008, 16:35

Не,разбира се ,че няма лошо,но трябваше поне да ги промениш малко :wink:
"Чистата ми съвест е по-важна от всички присъди."
Аватар
irji
приятел

Предишна

Начало  • Назад към Здравословни проблеми