Време е за Хелоуин

Време е за Хелоуин

Хелоуин не е български празник, но пък носи...

Когато си правим плитка – практични съвети

Когато си правим плитка – практични съвети

Плитката е любима прическа за ежедневието и за...

Хроно диета – да се храним по график

Хроно диета – да се храним по график

Хроно диетата е хранителен режим, разработен от...

Природни средства срещу пърхот

Природни средства срещу пърхот

Често битката срещу пърхота е неравностойна....

Идеалната температура за любовта е...

Идеалната температура за любовта е...

По традиция, когато температурите паднат...

Туристите в Турция отново на рекордно ниво

Туристите в Турция отново на рекордно ниво

Приходите от туризъм в Турция са се увеличили с...

Модератор: Rama

Мнениеот Деничка » 31 Яну 2008, 15:19

Какво знаете за болестта псориазис :( ? Някой от вас сблъсквал ли се е с нея? С какво се лекувате? И има ли ефект :?:
Аватар
Деничка
наш човек

Мнениеот Деничка » 31 Яну 2008, 15:23

Ще започна първа.
Приятелят ми има псориазис........от 6 години сме заедно и му помагам и се борим заедно с/у нея, но е много упорита/както всяка кожна болест/......... :( :( :(

Морската вода и слънцето много помагат
Аватар
Деничка
наш човек

Мнениеот Elina » 31 Яну 2008, 15:54

Ако пуснеш търсачката, ще намериш страшно много информация за псориазиса. Много неприятно заболяване, не е изяснена нито етиологията, нито точния механизъм на възникване. И като така, лечението е симптоматично. Кожните доктори го лекуват предимно с големи дози кортизон, които скапват имунната система. При едни хора се влияе добре от слънцето и морската вода, при други - се обостря.
От приятели, които от много години имат това страдание знам, че има вече и други начини на лечение - има една докторка в София, която провежда витаминотерапия по някакви схеми и то, с добър ефект. Няма пълно излекуване, но много продължителни ремисии. Освен това, във Варна има някаква клиника, където също се провежда лечение. Мога да разпитам и да кажа.
Имам една пациентка, която страда от много години, в скоро време беше дошла при мен и видях, че е много добре. Каза ми, че въобще няма пари за лекарства и се маже само с нещо, което сама си е направила от невен и мас, ма как точно се прави, също мога да разпитам.
Последна промяна Elina на 31 Яну 2008, 16:12, променена общо 1 път
Аватар
Elina
наш човек

Мнениеот Деничка » 31 Яну 2008, 16:02

Elina написа:Ако пуснеш търсачката, ще намериш страшно много информация за псориазиса. Много неприятно заболяване, не е изяснена нито етиологията, нито точния механизъм на възникване. И като така, лечението е симптоматично. Кожните доктори го лекуват предимно с големи дози кортизон, които скапват имунната система. При едни хора се влияе добре от слънцето и морската вода, при други - се обостря.
От приятели, които от много години имат това страдание знам, че има вече и други начини на лечение - има една докторка в София, която провежда витаминотерапия по някакви схеми и то, с добър ефект. Няма пълно излекуване, но много продължителни ремисии. Освен това, във Варна има някаква клиника, където също се провежда лечение. Мога да разпитам и да кажа.

Всичко съм изчела в тая търсачка миличка :shock:
Просто исках хората да споделят / ако има такива/ какво правят
Аватар
Деничка
наш човек

Мнениеот Деничка » 31 Яну 2008, 16:04

Elina написа:Ако пуснеш търсачката, ще намериш страшно много информация за псориазиса. Много неприятно заболяване, не е изяснена нито етиологията, нито точния механизъм на възникване. И като така, лечението е симптоматично. Кожните доктори го лекуват предимно с големи дози кортизон, които скапват имунната система. При едни хора се влияе добре от слънцето и морската вода, при други - се обостря.

а тая лекарка е пълна шарлатанка!!! :evil: :evil: :evil:
Аватар
Деничка
наш човек

Мнениеот Гея » 31 Яну 2008, 16:05

Наш близък е болен от много години.Не се е излекувал, но се чувства много добре от билковата смес за псориазис, описана в книгата на Мария Требен "Аптека от господа".
В някой билкови аптеки сместа се продава, а в други трябва да я поръчаш.
Не съм много сигурна, но мисля че за последно му я купих от аптеката на "6-ти септември".
[img:14f038zn]http://www.tsarkva.com/sites/default/files/images/traur.jpg[/img:14f038zn]

Ignorancia Suprema
Аватар
Гея
наш човек

Мнениеот Деничка » 31 Яну 2008, 16:07

Гея написа:Наш близък е болен от много години.Не се е излекувал, но се чувства много добре от билковата смес за псориазис, описана в книгата на Мария Требен "Аптека от господа".
В някой билкови аптеки сместа се продава, а в други трябва да я поръчаш.
Не съм много сигурна, но мисля че за последно му я купих от аптеката на "6-ти септември".

Много благодаря :flower:
Също я зная тази рецепта но има много непознати за мен билки, но трябва да ги има в билковите аптеки.Ще пробваме :wink:
Аватар
Деничка
наш човек

Мнениеот Elina » 31 Яну 2008, 16:16

А защо смяташ, че тази лекарка е пълна шарлатанка? Опитвали ли сте това лечение? Не я познавам, една моя пациентка след раждането на детето си се сдоби с псориазис и ходи при нея. Медицинската сестра на една колега също ходи там - и при двете има подобрение. Искам да ти кажа, че не познавам въпросната докторка и не и правя реклама, просто споделям това, което са ми казали.
Аватар
Elina
наш човек

Мнениеот Деничка » 31 Яну 2008, 16:29

Elina написа:А защо смяташ, че тази лекарка е пълна шарлатанка? Опитвали ли сте това лечение? Не я познавам, една моя пациентка след раждането на детето си се сдоби с псориазис и ходи при нея. Медицинската сестра на една колега също ходи там - и при двете има подобрение. Искам да ти кажа, че не познавам въпросната докторка и не и правя реклама, просто споделям това, което са ми казали.

Да ходил е при нея и нищо и половина :evil:
Аватар
Деничка
наш човек

Мнениеот orchidblossom » 15 Апр 2008, 15:54

Здравейте!
Относно темата с псориазиса....
Мой близък човек от повече от 15 години страда и е пробвал всичко познато у нас, и шарлатанката, която го лъга 2 години и билки и чайове и мехлеми и хранителни добавки. Истината за мен е, че тази болест не се лекува, а само се контролира донякъде. Важното е спокойния живот, защото болестта се стимулира от стрес. И още нещо... Няма как да не сте чували за Веселин Марешки, има аптеки във Варна и други градове и се кандидатира за кмет на последните избори във Варна. Та той е болен от псориазис и не може да се излекува. Не че искам да обезкуражавам някого, но щом човек с аптеки и връзки в целия свят не може да се излекува, какво остава за останалите.....
Аватар
orchidblossom
нов

Мнениеот Акупунктурист » 15 Апр 2008, 21:11

Добре е, че си знаеш че кожните болести се лекуват трудно. При лечение с акупунктура има облекчение, но е трудно да се предвиди до каква степен.
Иглотерапевт и Фитотерапевт
Акупунктурист
нов

Мнениеот Нев5 » 05 Юли 2008, 11:34

И аз се сблъсках с тази болест.Вчера водих дъщеря ми на кожен лекар/не за първи път/ и останах като гръмната при поставяне на диагнозата-псориазис.Сега сме на диета,специален шампоан за тази болест,мазило,витамини и хранителни добавки.Заболяването е много упорито и му трябва дълго лечение.Вчера веднага влязох в интернет,изчетох всичко за болеста,и единственото, което разбрах,е че лечение няма,само облекчаване :cry: .
Аватар
Нев5
наш човек

Мнениеот well,who...now? » 05 Юли 2008, 13:36

Боледувах преди 17г.,лежах даже и в болница цял месец..нямаше празно място по кожата на тялото ми без рани от псориазиса,беше ужас..Мазаха ме с мазила които ги приготвяха в самата болница в Кожно венерическия в Плевен...там приемаха болните от псориазис,бяхме около 30души...После ходих в санаториум в Овча Могила..Оправих се,до ден днешен няма и помен от болестта да чукна на дърво,но задължително всяко лято море :wink:
Аватар
well,who...now?
приятел

Мнениеот vili20 » 06 Юли 2008, 15:25

А някой може ли да ми каже дали се предава в семейството, дали е заложено генетично да заболееш от псориазис, майка ми го има ( появи се когато беше на 39) и дядо ми го има (нейния баща и него откакто го помня я има болестта), та възможно ли е аз или сестра ми да заболеем от това.
Аватар
vili20
нов

Начало  • Назад към Здравословни проблеми