Днес е световният ден на пастата

Днес е световният ден на пастата

Световният ден на пастата се чества всяка година...

5 задължителни връхни дрехи за есента

5 задължителни връхни дрехи за есента

Винаги трябва да сме готови за капризите на...

Биодиета – 4 килограма за 1 месец

Биодиета – 4 килограма за 1 месец

Има начин да отслабнете, без да гладувате. Трябва...

Хартиени лампи за арт декор

Хартиени лампи за арт декор

Хартиените лампи са все по-често срещани в...

Вече не се прави секс на първата брачна нощ

Вече не се прави секс на първата брачна нощ

Младоженците вече не правят секс по време на...

Започна подготовката за полет до Марс на хавайски вулкан

Започна подготовката за полет до Марс на хавайски вулкан

Проект на НАСА, чиято цел е да се установи с какви...

Модератор: Rama

Мнениеот Деничка » 31 Яну 2008, 15:19

Какво знаете за болестта псориазис :( ? Някой от вас сблъсквал ли се е с нея? С какво се лекувате? И има ли ефект :?:
Аватар
Деничка
наш човек

Мнениеот Деничка » 31 Яну 2008, 15:23

Ще започна първа.
Приятелят ми има псориазис........от 6 години сме заедно и му помагам и се борим заедно с/у нея, но е много упорита/както всяка кожна болест/......... :( :( :(

Морската вода и слънцето много помагат
Аватар
Деничка
наш човек

Мнениеот Elina » 31 Яну 2008, 15:54

Ако пуснеш търсачката, ще намериш страшно много информация за псориазиса. Много неприятно заболяване, не е изяснена нито етиологията, нито точния механизъм на възникване. И като така, лечението е симптоматично. Кожните доктори го лекуват предимно с големи дози кортизон, които скапват имунната система. При едни хора се влияе добре от слънцето и морската вода, при други - се обостря.
От приятели, които от много години имат това страдание знам, че има вече и други начини на лечение - има една докторка в София, която провежда витаминотерапия по някакви схеми и то, с добър ефект. Няма пълно излекуване, но много продължителни ремисии. Освен това, във Варна има някаква клиника, където също се провежда лечение. Мога да разпитам и да кажа.
Имам една пациентка, която страда от много години, в скоро време беше дошла при мен и видях, че е много добре. Каза ми, че въобще няма пари за лекарства и се маже само с нещо, което сама си е направила от невен и мас, ма как точно се прави, също мога да разпитам.
Последна промяна Elina на 31 Яну 2008, 16:12, променена общо 1 път
Аватар
Elina
наш човек

Мнениеот Деничка » 31 Яну 2008, 16:02

Elina написа:Ако пуснеш търсачката, ще намериш страшно много информация за псориазиса. Много неприятно заболяване, не е изяснена нито етиологията, нито точния механизъм на възникване. И като така, лечението е симптоматично. Кожните доктори го лекуват предимно с големи дози кортизон, които скапват имунната система. При едни хора се влияе добре от слънцето и морската вода, при други - се обостря.
От приятели, които от много години имат това страдание знам, че има вече и други начини на лечение - има една докторка в София, която провежда витаминотерапия по някакви схеми и то, с добър ефект. Няма пълно излекуване, но много продължителни ремисии. Освен това, във Варна има някаква клиника, където също се провежда лечение. Мога да разпитам и да кажа.

Всичко съм изчела в тая търсачка миличка :shock:
Просто исках хората да споделят / ако има такива/ какво правят
Аватар
Деничка
наш човек

Мнениеот Деничка » 31 Яну 2008, 16:04

Elina написа:Ако пуснеш търсачката, ще намериш страшно много информация за псориазиса. Много неприятно заболяване, не е изяснена нито етиологията, нито точния механизъм на възникване. И като така, лечението е симптоматично. Кожните доктори го лекуват предимно с големи дози кортизон, които скапват имунната система. При едни хора се влияе добре от слънцето и морската вода, при други - се обостря.

а тая лекарка е пълна шарлатанка!!! :evil: :evil: :evil:
Аватар
Деничка
наш човек

Мнениеот Гея » 31 Яну 2008, 16:05

Наш близък е болен от много години.Не се е излекувал, но се чувства много добре от билковата смес за псориазис, описана в книгата на Мария Требен "Аптека от господа".
В някой билкови аптеки сместа се продава, а в други трябва да я поръчаш.
Не съм много сигурна, но мисля че за последно му я купих от аптеката на "6-ти септември".
[img:14f038zn]http://www.tsarkva.com/sites/default/files/images/traur.jpg[/img:14f038zn]

Ignorancia Suprema
Аватар
Гея
наш човек

Мнениеот Деничка » 31 Яну 2008, 16:07

Гея написа:Наш близък е болен от много години.Не се е излекувал, но се чувства много добре от билковата смес за псориазис, описана в книгата на Мария Требен "Аптека от господа".
В някой билкови аптеки сместа се продава, а в други трябва да я поръчаш.
Не съм много сигурна, но мисля че за последно му я купих от аптеката на "6-ти септември".

Много благодаря :flower:
Също я зная тази рецепта но има много непознати за мен билки, но трябва да ги има в билковите аптеки.Ще пробваме :wink:
Аватар
Деничка
наш човек

Мнениеот Elina » 31 Яну 2008, 16:16

А защо смяташ, че тази лекарка е пълна шарлатанка? Опитвали ли сте това лечение? Не я познавам, една моя пациентка след раждането на детето си се сдоби с псориазис и ходи при нея. Медицинската сестра на една колега също ходи там - и при двете има подобрение. Искам да ти кажа, че не познавам въпросната докторка и не и правя реклама, просто споделям това, което са ми казали.
Аватар
Elina
наш човек

Мнениеот Деничка » 31 Яну 2008, 16:29

Elina написа:А защо смяташ, че тази лекарка е пълна шарлатанка? Опитвали ли сте това лечение? Не я познавам, една моя пациентка след раждането на детето си се сдоби с псориазис и ходи при нея. Медицинската сестра на една колега също ходи там - и при двете има подобрение. Искам да ти кажа, че не познавам въпросната докторка и не и правя реклама, просто споделям това, което са ми казали.

Да ходил е при нея и нищо и половина :evil:
Аватар
Деничка
наш човек

Мнениеот orchidblossom » 15 Апр 2008, 15:54

Здравейте!
Относно темата с псориазиса....
Мой близък човек от повече от 15 години страда и е пробвал всичко познато у нас, и шарлатанката, която го лъга 2 години и билки и чайове и мехлеми и хранителни добавки. Истината за мен е, че тази болест не се лекува, а само се контролира донякъде. Важното е спокойния живот, защото болестта се стимулира от стрес. И още нещо... Няма как да не сте чували за Веселин Марешки, има аптеки във Варна и други градове и се кандидатира за кмет на последните избори във Варна. Та той е болен от псориазис и не може да се излекува. Не че искам да обезкуражавам някого, но щом човек с аптеки и връзки в целия свят не може да се излекува, какво остава за останалите.....
Аватар
orchidblossom
нов

Мнениеот Акупунктурист » 15 Апр 2008, 21:11

Добре е, че си знаеш че кожните болести се лекуват трудно. При лечение с акупунктура има облекчение, но е трудно да се предвиди до каква степен.
Иглотерапевт и Фитотерапевт
Акупунктурист
нов

Мнениеот Нев5 » 05 Юли 2008, 11:34

И аз се сблъсках с тази болест.Вчера водих дъщеря ми на кожен лекар/не за първи път/ и останах като гръмната при поставяне на диагнозата-псориазис.Сега сме на диета,специален шампоан за тази болест,мазило,витамини и хранителни добавки.Заболяването е много упорито и му трябва дълго лечение.Вчера веднага влязох в интернет,изчетох всичко за болеста,и единственото, което разбрах,е че лечение няма,само облекчаване :cry: .
Аватар
Нев5
наш човек

Мнениеот well,who...now? » 05 Юли 2008, 13:36

Боледувах преди 17г.,лежах даже и в болница цял месец..нямаше празно място по кожата на тялото ми без рани от псориазиса,беше ужас..Мазаха ме с мазила които ги приготвяха в самата болница в Кожно венерическия в Плевен...там приемаха болните от псориазис,бяхме около 30души...После ходих в санаториум в Овча Могила..Оправих се,до ден днешен няма и помен от болестта да чукна на дърво,но задължително всяко лято море :wink:
Аватар
well,who...now?
приятел

Мнениеот vili20 » 06 Юли 2008, 15:25

А някой може ли да ми каже дали се предава в семейството, дали е заложено генетично да заболееш от псориазис, майка ми го има ( появи се когато беше на 39) и дядо ми го има (нейния баща и него откакто го помня я има болестта), та възможно ли е аз или сестра ми да заболеем от това.
Аватар
vili20
нов

Начало  • Назад към Здравословни проблеми