10-дневната диета на Мадона

10-дневната диета на Мадона

Здравословното хранене е част от начина на живот...

Ексфолиант с кафе = тяло без целулит

Ексфолиант с кафе = тяло без целулит

Кафето може да е вредно, когато го пием, но пък...

Сексуалният темперамент според формата на гърдите

Сексуалният темперамент според формата на гърдите

Женският характер може да откриете във формата и...

Идеи с останали кутии за яйца

Идеи с останали кутии за яйца

Покрай великденските празници, при размяна на...

Никълъс Кейдж се явил на кастинг за шоу за срещи

Никълъс Кейдж се явил на кастинг за шоу за срещи

Като млад актьорът Никълъс Кейдж бил направо...

Мечка уби 9 овце, стопанин я гони с брадва

Мечка уби 9 овце, стопанин я гони с брадва

Мечка е убила 9 овце в овчарник на 5 км от...

Модератор: Rama

Мнениеот stasa75 » 18 Фев 2008, 09:52

Искам да попитам,за диагноза'Хидронефроза-3степен'лекува ли се.От доста години имам прблем с бъбреците,и са ми казвали че Х.не се лекува,и съм на лекарства.Предварително ви Благодаря.
Аватар
stasa75
нов

Мнениеот melisaani » 21 Фев 2008, 10:45

ЗДРАВЕИТЕ МИЛА,ИСКАМ ДА ВИ КАЖА ДА НЕ СЕ ПРИТЕСНИЯВАТЕ,АЗ ИМАМ ХИДРОНЕФРОЗА ОТ 3-4 ГОДИНИ,ПАРВО ИМАХ НА ДЕСНИЯТ БАБРЕК,СЛЕД ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ ПОЛУ4ИХ И НА ЛЕВИЯТ,ПИА ЛЕКАРСТВА И САМ НА 2 ТА БАБРЕКА С СТЕНДОВЕ,ОТ 2004 САМ ТАКА,ОТ ВЕМЕ НА ВРЕМЕ ИЗ4ЕЗВА И ОТНОВО СЕ ПОЯВЯВА.....ИСКА СЕ МНОГО ТАРПЕНИЕ И ДИЕТА.
Аватар
melisaani
нов

Мнениеот sher_11 » 21 Фев 2008, 11:01

Диагнозата е сериозна.Това означава ,че по време на бъбречна криза конкремента се е задържал в някое от физиологичните стеснения на уретерите,което е довело до стоп в оттичането на урината и съответно до прераздуване на бъбрека./степените за 1-2-3според тежеста/Състоянието налага чест УЗИ контрол,евентуално венозна урография за да се прецени проходимоста на уретера.Ако урината не се оттича се налага оперативно отстраняване на конкремента,защото в противен случай следва необратимо увреждане на бъбречния паренхим,свързано с нарушена функция на бъбрека.Усложненията са сериозни за целия организъм така че потърси консулт с нефролог.Това състояние не е нормално за организма.
Аватар
sher_11
наш човек

Мнениеот melisaani » 21 Фев 2008, 11:16

да това е вярно,но аз сам при нефролог от 2004 година и все едно и сащо,из4езне на десният и след време се появи на левиат,и пак отново........
Аватар
melisaani
нов

Мнениеот sher_11 » 21 Фев 2008, 11:48

Докато си млада компенсаторните възможности на организма за повишени,но когато дръпнат годините усложненията започват да доминират,а възможностите за лечение рязко намаляват.Най вероятно трябва да си на постоянно поддържащо лечение включващо не само лекарства,но и подходящи храни,билкови чайове,минерална вода.В книжарниците има подходяща литература.Прочети,самообразовай се,погрижи се за себе си.Ако има нещо неясно,консултирай с нефролог.
Аватар
sher_11
наш човек

Мнениеот stasa75 » 22 Фев 2008, 09:30

Благодаря ви за отзивите.Преди 7години получих субрефилна температура,и от'нефролози''вече ме набл.'уролози'.И аз съм с D.D.-двустранно от 2005г.които сменят на всеки 3месеца.Вече много се увредиха бъбреците,пия постоянно лекарства.Пия и билки които ми ги предписа билкар от с.Радуил.Но никакви подобрения нямам.Просто вече не издържам и търся от всъкаде помощ.Още веднъж ви Благодаря.
Аватар
stasa75
нов

Мнениеот Rachichka » 15 Мар 2008, 12:53

здравейте, какво представлява ДД вижда ли се, пречи ли, защото на мен предстои да ми слагат
Аватар
Rachichka
нов

Мнениеот stasa75 » 17 Мар 2008, 16:12

Rachichka написа:здравейте, какво представлява ДД вижда ли се, пречи ли, защото на мен предстои да ми слагат
ДД,са силиконови изкуствени уретри.Поставят се с лапароскоп с или без упойка.Не пречат.Какъв е при теб проблема-защо ще ти слагат./понякога слагат след операция на бъбреци/.
Аватар
stasa75
нов

Мнениеот melisaani » 19 Мар 2008, 08:15

АЗ ИМАМ СТЕНДОВЕ ОТ 2003 НЕ ПРЕЧАТ,НО Е МАЛКО НЕПРИЯТНО КОГАТО ГИ ПОСТАВЯТ,
Аватар
melisaani
нов

Мнениеот kalina_kalina » 26 Ное 2008, 19:31

Здравейте на всички тук.Когато бях малка получавах бъбречни кризи и се оказа че имам песачинки и камък,пиех билки и след време вече нямах проблеми.Не след дълго отново имах проблеми с бъбрека и отидах на лекар-диагнозата беше хидронефроза първа степен.Искаха веднага да ми правят операция,но аз отказах и започнах едно лудо ходене от лекар на лекар зада чуя всички мнения.Попаднах на много свястен лекар,който ми обясни ,че има два варианта зада се оправя-операция или поставяне на протеза(дабълджей).Не ми даваха гаранция с кой метод ще се оправя,всичко беше 50 на 50.Избрах варианта с протезата и ако нямах подобрения щях да прибегна до операция.Назначиха ми ден и постъпих в болница,поставиха ми дабълджея,няма да крия че беше доста неприятно и изпитвах дискомфорт.Стоях с протезата няколко месеца,през които се наблюдаваше подобрение.Дойде момента да ми махнат протезата.От тогава до сега изминаха около 2,3 години,като през това време ходех на прегледи постоянно зада ме наблюдават.Имаше огромно подобрение,дори всички лекари бяха доста учудени и не проумяваха как е възможно такова подобрение.Понякога отново ми откриваха задръжка в бъбрека но не и фатална,понякога не,явно изчезва и се появава от самосебе си и аз не знам.надявам се да че това е нормално,при условие че нямам болки или подобни симптоми.Лекарят ми казва че е нормално това ми състояние стига да не се увеличава хидронефрозата ми.Дори нося ластичен колан,който е подходящ за заболяването ми.Нека някой,който има подобен проблем сподели как е постъпил.Предварително ви благодаря.
Аватар
kalina_kalina
нов

Начало  • Назад към Здравословни проблеми