Обувки – тенденции есен/зима 2014-15

Обувки – тенденции есен/зима 2014-15

Tенденциите при обувките за сезон есен/зима 2014-15...

Секс с... думи

Секс с... думи

Възбуждате ли се от „мръсни“ приказки леглото?...

Дете манипулатор

Дете манипулатор

Детето ни едва е навършило 3 годинки, а вече...

Преувеличаването -  прищявка или болест?

Преувеличаването - прищявка или болест?

Обичате да представяте нещата не точно такива,...

Медитацията влияе на някои гени

Медитацията влияе на някои гени

Медитацията може да подтикне към промени някои...

Кели Брук: Мъжете са свине

Кели Брук: Мъжете са свине

Актрисата и модел Кели Брук насочи гнева си към...

Модератори: Rama, vesal

Мнениеот MrFerdo » 18 Фев 2008, 21:46

Здравейте! Родителите ми са на 55-60 години и забелязвам, че понякога се държат странно и реагират твърде емоционално. Моля ви споделете опита си във вашето семсйство с хора, които навлизат или се "тресат" от критическата възраст. Сигурен съм, че това е обяснение за голяма част от кавгите с родители, свекърви и други "сърдити старчета". :roll:
Аватар
MrFerdo
приятел

Мнениеот Rama » 18 Фев 2008, 21:55

Фердо, майка ти трябва да е излязла от критическата вече. За баща ти не знам. Казват, че мъжете от пубертета влизат директно в критическата.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот miloto77 » 19 Фев 2008, 09:09

Моята майка я хвана критическата сравнително късно.В момента е на 58, преди две три години беше направо ужас, то не беше рев, тръшкате. На всичко отгоре стана и плиткообидна, направо да не знаеш как да се държиш.Спокойствие му е майката, не им обръщай много внимание, не влизай в конфронтации, погледни ситуацията отстрани, ще видиш колко е смешно, а не трагично.
Аватар
miloto77
нов

Мнениеот Нев5 » 19 Фев 2008, 13:34

Единственото,което забелязвам в нашите е ,че са станали по-емоционални от преди и,че по-малко им се "хойка",че преди не се спираха.
Аватар
Нев5
наш човек

Мнениеот Perfect Stranger » 19 Фев 2008, 15:11

Майка ми тепърва влиза в критическата,понякога направо не мога да я понасям..
Ако няма какво да кажеш,по-добре мълчи!
Аватар
Perfect Stranger
нов

Мнениеот Elinel » 19 Фев 2008, 15:50

Майка е в критическа. Е, има студени и горещи вълни, и леко вдетинена и по емоционална е, но ако си приема хормоните е о'к. Само не мога я накарам да си пие калция и тва е :evil:
Аватар
Elinel
наш човек

Мнениеот elina_20 » 19 Фев 2008, 16:44

Маика ми е от 3 години във критическата и искам да кажа че стана много по добра от преди :)
Аватар
elina_20
приятел

Мнениеот relq » 19 Фев 2008, 23:41

маика ми тепърва навлиза в крити4еската.напоследък стана много изнервена и кръвното и налягане много варира.топли и студени вълни има от известно време но кръвното ме притеснява.пие си редовно хап4етата за кръвно но и те не помагат.това нормално ли е за крити4еската?
Аватар
relq
нов

Мнениеот Фем » 21 Фев 2008, 12:20

Направо ви пиша като "патило" .На мен ми предизвикаха климакс - махнаха ми матката, имаше доста усложнения. :(
Съвпадна и със смъртта на съпругът ми - беше някакъв кошмар.
Та мисълта ми е т.н. критическа възраст . Само да ви кажа, че може да продължи от 3 до 5 години това състояние на родителите ви. Освен така наречените "горещи вълни" - направо ти падат очите от жега и напрежение, имаш усещането, че настъпва краят на света от нерви, от нервно безпокойство, стяга те в областта на гушата до задушаване. В повечето случаи е съпроводено с плач, просто от нищо съществено, но на теб ти се реве и можеш да ревнеш и по средета на улицата и по средата на делова спеща или където и да се намираш. Не искаш да го правиш, но си го правиш. После се срамуваш, от това, което си сътворил и става още по-зле. Тревожиш се за всяко нещо, което е свързано с децата ти и близките ти / поне при мен беше / и Е/ много силно изразено. На никого не му е лесно в тази "възраст ", обидчива си, раздразнителна. Понякога можеш с часове да гледаш в една точка без да ти минава нищо през ума. Някое момиче каза, че родителите й повишават кръвното налягане, да - вярно е и не помагат и таблетките против кръвно, ами трябва да са комбинирани с леки успокоителни таблетки-поне при мен беше така, самоче, не ЛЕКИ, ами моята терапия беше доста драстична бих казала, пред вид съвкупността от събитията.
Мисълта ми е : не им се сърдете, те не са виновни за това си състояние, просто със всяка жена се случва, за мъжете - не знам-нямам наблюдения.
Обичай ме сега,
когато те обичам!
Когато твоя съм,
жадувай ме, зови ме!
Сега простри ръце,
когато ще дотичам!
Че утре ще е късно
и непоправимо.
Аватар
Фем
нов

Мнениеот NadetoV » 22 Фев 2008, 17:06

Ауу, ужас, на мен ми предстои такова нещо, т.е. не знам точно кога ще се случи, но много се страхувам, че ще влияе на околните и ще ги притесявам с изнервеност и сприхавост и още какви ли не странични характерни черти за тази възраст. Нали при някои жени е възмжно да мине по- леко....
Аватар
NadetoV
кандидат

Мнениеот Фем » 26 Фев 2008, 13:28

Да, възможно е да мине и по-леко. Знам, че понякога се хващам да правя неща, които никак, ама никак не са ми присъщи и все пак ги правя. Много се радвам на подкрепата на децата и приятеля ми. Като ми видят ококорена и всички замлъкват, ама пък и не искам да съм непрестанно център на внимание с моите състояния. Трябва да има и баланс между хората и точно тази тънка граница понякога се прекрачва. Особено, ако избухна в плач без да има някаква причина, приятелят ми веднага "Така ти диктуват от горе ли, моето момиче"... понякога пък се срамувам, че ми обръщат толкова голямо внимание, ми коя жена не минава по този път?! Важното е да се овладяват нещата, а не да се тропа с крак/ щото така ти идва от време на време :wink: /
Обичай ме сега,
когато те обичам!
Когато твоя съм,
жадувай ме, зови ме!
Сега простри ръце,
когато ще дотичам!
Че утре ще е късно
и непоправимо.
Аватар
Фем
нов

Мнениеот qnita » 23 Апр 2008, 13:44

Даа неприятен период за жените.Мама я е хванала от няколко години и милата ту плаче,ту се смее,абе чак до депресия го докарва.А не е само моита и на приятелки.А пък на приятелят ми приятелят му се изнесе от тях-не издържа момчето на капризите на маика си.Много е лошо,но с наша помощ и подкрепа всичко си идва на мястото :wink:
една от вас
Аватар
qnita
кандидат

Мнениеот plumeriq » 24 Апр 2008, 18:48

ох, и аз съм на същия хал. мойте и двамата така ги друса критиката, че чак не се търпи. Майка само върви и ту се съблича, ту се облича ама това е от скоро, по- лошо е с татко. Той чак не се усещта, че само вика и като дойде да ми говори нещо и ми говори на висок глас. Аз му викам : ай стига си ми викал бе човек, пък той ми отговаря : ти стига си викала :lol: и продължава да ми вика. абе направо не знам още колко ще мога да издържа така,защото на всичкото отгоре татко е станал и такъв нервак,че чак не знам майка как го търпи. Не й завиждам на жената. То не се знае аз каква ненормалница ще стана на техните години, Пази боже!!!
Аватар
plumeriq
нов

Мнениеот krasii » 24 Апр 2008, 20:35

Имам наблюдения и те са,че в критическа възраст хората се засягат и сърдят за най-малкото.Майка ми е един такъв пример.
Както си седим и ми казва,"защо ме гледаш,аз си тръгвам!" :evil:
Е какво е това чудо :roll:
Изображение

Крайна цел -10 кг :)
Начало на Първа фаза 3.12.2011
Аватар
krasii
наш човек

Мнениеот the lioness » 24 Апр 2008, 20:41

krasii написа:Имам наблюдения и те са,че в критическа възраст хората се засягат и сърдят за най-малкото.Майка ми е един такъв пример.

Слава Богу моята майка не е така, тя винаги се радва да ме види и да съм около нея и да я гледам (това е защото живее в чужбина и се виждаме 1-2 пъти годишно) Иначе се оплаква от студени и топли вълни. Забелязала съм че е малко по-емоционална, но общо взето е добре.
Аватар
the lioness
наш човек

Мнениеот krasii » 24 Апр 2008, 20:44

the lioness написа:
krasii написа:Имам наблюдения и те са,че в критическа възраст хората се засягат и сърдят за най-малкото.Майка ми е един такъв пример.

Слава Богу моята майка не е така, тя винаги се радва да ме види и да съм около нея и да я гледам (това е защото живее в чужбина и се виждаме 1-2 пъти годишно) Иначе се оплаква от студени и топли вълни. Забелязала съм че е малко по-емоционална, но общо взето е добре.

Тя и моята много се радва да се видим,мрънка,че не се сещам да и отида на гости,а само я търся като трябва някой да гледа детето :D Въпроса е,че е тънкоубидна и то много :!:
Изображение

Крайна цел -10 кг :)
Начало на Първа фаза 3.12.2011
Аватар
krasii
наш човек

Мнениеот Mariam » 29 Апр 2008, 15:03

Да, това са женските неволи. Искам само да ви разкажа за себе си - бях на 22 години, когато претърпях тежка гинекологична операция, около една година изкарах в София на лечение (между другото вече бях родила двете си деца), та от тогава съм в състояние на критическа възраст, в каквото вие описвате родителите си. Доста години изминаха от тогава, но да си призная до сега не съм почуствала нищо от това, което изброявате - нямам топли и студени вълни, не съм раздразнителна, не съм емоционална, съвсем обикновен и нормален човек съм. Мисля, че всичко е много индивидуално. Дано не ми се случи да чуя, че и моите деца ме обсъждат някъде, все пак това е физиология и рано или късно всяка жена се сблъсква с подобно състояние.
Повече мисли, по-малко говори!
Аватар
Mariam
нов

Мнениеот skorpio » 12 Май 2008, 20:58

Майка е в критическа. Е, има студени и горещи вълни, и леко вдетинена и по емоционална е, но ако си приема хормоните е о'к. Само не мога я накарам да си пие калция и тва е
Ако знаеш, кажи какви хормони взема майка ти. Благодаря ти предварително :D
Аватар
skorpio
нов

Мнениеот Elinel » 12 Май 2008, 21:23

skorpio написа:Майка е в критическа. Е, има студени и горещи вълни, и леко вдетинена и по емоционална е, но ако си приема хормоните е о'к. Само не мога я накарам да си пие калция и тва е
Ако знаеш, кажи какви хормони взема майка ти. Благодаря ти предварително :D

Ами едното е лепенки, КЛИМАРА се казват, те се лепят отзад малко под кръста. Отделят хормони малко по малко всяка седмица се сменя лепенката. Другото е инжекция, с която не съм много наясно за около 6 месеца е.RESELLE май се казваше поне това разчитах на рецептата.

(забравих да кажа, тя е в принудителна критическа след операция и тези и ги изписаха след изследвания)Така че, не би трябвало да се взимат без лекар.Ако си с високо кръвно недей.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят; Руски форум: питаш нещо и теб те питат; Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп !
Аватар
Elinel
наш човек

Мнениеот garmella » 31 Май 2008, 12:32

На 39 години съм. Искам да забременея. Правим опити от около 10 месеца. Мисля, че имам симптоми на критическа възраст. Как да постъпя?
Аватар
garmella
нов

Мнениеот Една Българка » 31 Май 2008, 17:46

MrFerdo написа:Здравейте! Родителите ми са на 55-60 години и забелязвам, че понякога се държат странно и реагират твърде емоционално. Моля ви споделете опита си във вашето семсйство с хора, които навлизат или се "тресат" от критическата възраст. Сигурен съм, че това е обяснение за голяма част от кавгите с родители, свекърви и други "сърдити старчета". :roll:

Знам те само по кученцето другите могат да са във ведение на колко години си и какво ти е положението с жените.Но като съдя от възраста на родителите ти ако си към 30 и си ерген??? може би да са от обикновенни притеснения за теб и бъдещето ти.
Ния тук като пишем по женски за разни диви свекърви имаме в предвид рядно срещани болни жени който си мислят,че синът си ще го командват цял живтот, че са го родили за да ги слуша вечно ...... и т.н.
Това няма нищо общо с норамните човешки отношения в семейства без патологии.

Както и да е не мога да гадя и да включвам телепатията.От мен съвет-забележи си много внимателно в какъв момет стават разправийте.Когато излизаш/заминаваш с колеги?Когато сменяш приятелка? Или нещо друго ....може когато се връщаш от работа например.
Следващият път като наближи момента на скандала вместо да чакаш попитай какво очакват от теб твойте родители.Те ще ти кажат.
Например връщаш се от работа- вместо да се хвърляш пред тв.питай първо -може да се окаже, че майка ти цял ден е мислела да те помоли да окачиш пердетата.Заминаваш за 3 дни- може те просто искат да чуят къде с кого и кога се връщаш за да са спокойни.

Май то си излиза малко като с децата, ама така е.Аз с мойте родители нямам никакъв проблем .............и последният десерт дето ще ги разтопяваш един път на месец-Връщаме се към историята за заминаването (някъде) ти си на вратата....всичко си им обяснил за 100 път, вече направо ще ти избият шайбите защото все се въртят около теб, майка ти те гледа тъжно-не знаеш защо .....иска ти се да избягаш колкото се може по-бързо и като затвориш вратата да кажеш едно голямо УФФФФФФ.....Тогава е момента обърни се, прегърни ги и им кажи,че могат да са спокойни защото ти си голям и разумен и знаеш какво правиш. Възпитали са те на стабилен мъж и сега е време да си почиват а не да те мислят (нещо в тоя стил).

За това,че аз като се видя рядко с майка ми и баща ми(живея в чужбина) обезателно ходя на заведение с тяхната компания майка ми пенсионерки на кафе, а баща ми с приятелите си в селската кръчма на бира.........Може и да ти е смешно, но за тях това е най-големият кеф да се покажат с дъщеря си която не само че е голяма но и познава и уважава "тяхната среда".
Разбери какво им е приятно и започни малко да ги глезиш.Една любима тортичка и майка ти ще знае че мислиш постоянно за нея.
То че понякога и това не помага и е нож с две остриета е ясно.Помня как преди години майка ми направи луд скандал защо не съм и купила И ДНЕС розов грейфрут -незнам ли аз че тя всеки ден яде по един казах и тогава да отива брат ми да и купува и още го помня скандала.
Аватар
Една Българка
вътрешен човек

Мнениеот Муньо » 31 Май 2008, 18:05

Една Българка написа:Следващият път като наближи момента на скандала вместо да чакаш попитай какво очакват от теб твойте родители.Те ще ти кажат.

златно, изпитано правило! чудесни идеи, Една Българка! :flower:
Аватар
Муньо
приятел

Мнениеот Хриси69 » 13 Юни 2008, 09:16

аз съм на 38г и мен ме очаква същото, майка ми е на 59г сега е в критическа, държи се много добре, само понякога се вдетинява и се държи като дъщеря ми която е на 16г
Аватар
Хриси69
нов

Мнениеот Pebbles » 13 Юни 2008, 20:38

ох баба ми и дядо ми са в критическа(родителите ми са млади още) и са толкова зле горките...държат се досущ като малки деца,а се налага да живея с тях и ми е много трудно...а горе-долу към колко год влизат мъжете и жените в критическата?Че да знам кога да го очаквам от наште...
Chacun se dit ami; mais fol qui s'y repose:
Rien n'est plus commun que ce nom,
Rien n'est plus rare que la chose.

Jean de La Fontaine
Аватар
Pebbles
наш човек

Мнениеот Elinel » 13 Юни 2008, 21:32

Pebbles написа:ох баба ми и дядо ми са в критическа(родителите ми са млади още) и са толкова зле горките...държат се досущ като малки деца,а се налага да живея с тях и ми е много трудно...а горе-долу към колко год влизат мъжете и жените в критическата?Че да знам кога да го очаквам от наште...

Сладурче,....май бъркаш критическата със склерозата :lol:
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят; Руски форум: питаш нещо и теб те питат; Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп !
Аватар
Elinel
наш човек

Начало  • Назад към Взаимоотношения 2