Какво трябва да знаем за петната от пот и тяхното премахване?

Какво трябва да знаем за петната от пот и тяхното премахване?

Лятото е в разгара си с температури, които...

Грим съвети за горещо време

Грим съвети за горещо време

Лято е, живакът е термометрите надхвърля 30...

Защо комарите хапят някои хора, а други не?

Защо комарите хапят някои хора, а други не?

Комарите са една от най-досадните и неприятни...

Сподели и спечели: Обичате ли да плувате

Сподели и спечели: Обичате ли да плувате

Харесва ли ви да плувате в морето или пък в...

Кралското семейство струва с 5.4% по-скъпо на британците

Кралското семейство струва с 5.4% по-скъпо на британците

Общо кралската фамилия е похарчила 56.8 милиона...

Ед Шийрън работи от 6 години по четвъртия си студиен албум

Ед Шийрън работи от 6 години по четвъртия си студиен албум

Хитовият изпълнител Ед Шийрън призна, че работи...

Модератор: Rama

Мнениеот dariusa » 11 Юни 2008, 17:40

Здравейте тъкмо се вкл искам да попитам дали някой е имал моя проблем от вчера ми се появи по-скоро е нещо като зацапване отдолу с кафяв цвят а по принцип тия дни трябва да ми идва случва ми се за първи път мн е малко и леко дискомфорт се усеща но одеве си направих промивки с тетра или по-позната като смрадлика сега ми е по-добре ина1е не е болезнено но моля да ми пишете ако някоъ е имал подобно нещо или какво е правил мерси много и се извинявам нещо става с клавиатурата ми мерси отново
Аватар
dariusa
нов

Мнениеот Vanilli » 11 Юни 2008, 17:52

Окислена кръв.
Може да е раничка, може да е от хормонални изменения. Обикновено докторите ти казват какво е.
I object to violence because when it appears to do good, the good is only temporary; the evil it does is permanent. Mahatma Gandhi “Rewards and punishments are the lowest form of education.”-- Chuang-Tzu
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот dariusa » 12 Юни 2008, 02:04

Мерси мн за отговора :flower:
Аватар
dariusa
нов

Мнениеот excessive__f » 12 Юни 2008, 08:11

:( Казваш, че тези дни трябва да ти идва мензисът, тогава най-вероятно е това. Но запомни, всяко кървене - от най-невинното зацапване до обилно кървене между два цикъла не е нормално и е наложително посещение при гинеколог. Единствено абразиото може да установи точната причина, иначе той предполага - ама хормонално било, ама от климактериум и още куп причини. (Изключвам това, което е видимо от прегледа, разбира се.) Каквото и да каже, без да се изследва материал, взет чрез абразио е лечение на сляпо. Така, че ако една жена в такъв случай не бъде насочена към тази манипулация, сама трябва да си я поиска. В края на краищата това е грижа за собственото ни здраве и не е неудобно да бъде предложено на всезнаещите напоследък гинеколози. :(
Аватар
excessive__f
кандидат

Мнениеот *tanita* » 12 Юни 2008, 08:17

Според мен-.един преглед при гинеколог не е излишен! :cry:
Изображение
Аватар
*tanita*
наш човек

Мнениеот mishela » 12 Юни 2008, 09:00

Наскоро имах същия проблем и сега се лекувам! Ходих на лекар и се оказа раничка на шийката! Адски се уплаших и все още съм доста притеснена! Не съм раждала, а искат да ми я горят! Много ме притеснява това!
Но със сигурност трябва да посетиш гинеколог! Колкото по-скоро толкова по-бързо ще разбереш какво е! Може наистина да е от наближаващия ти цикъл!
Аватар
mishela
приятел

Мнениеот pepi_87 » 12 Юни 2008, 09:11

dariusa написа:Здравейте тъкмо се вкл искам да попитам дали някой е имал моя проблем от вчера ми се появи по-скоро е нещо като зацапване отдолу с кафяв цвят а по принцип тия дни трябва да ми идва случва ми се за първи път мн е малко и леко дискомфорт се усеща но одеве си направих промивки с тетра или по-позната като смрадлика сега ми е по-добре ина1е не е болезнено но моля да ми пишете ако някоъ е имал подобно нещо или какво е правил мерси много и се извинявам нещо става с клавиатурата ми мерси отново

Не се притесняваи почти всеки месец при мен цикъла ми започва с кафеникъв оттенък, понякога има нещо като ..охх как да го обясня ..като малки късчета ..по съсирена кръв....и към края на деня започва същинския цикъл............АЗ пък месец Май видях чудо :shock: ...три пъти ми дойдоха гости от "червен бряг"...но не се притеснявам ,защото бях много нервна а и много хапчета изпуснах...така ги пиех ,че не за разправяне...чак сега ми свърши блистера и трябва да ми идва пак....по-принцип при мен като изпусна повече от три таблетки се почва .....ядосана съм на себе си :evil: ...здравата я оплесках :twisted: ........но сега съм по-спокойна на 17 юни се почва новия блистер
Жената е по-сладка от живота и по-горчива от смъртта
Аватар
pepi_87
кандидат

Мнениеот Alexa » 12 Юни 2008, 11:54

:shock: :shock: :shock: Гледам и не вярвам на очите си! Това в червеното е абсурдно!
excessive__f написа: Единствено абразиото може да установи точната причина, иначе той предполага - ама хормонално било, ама от климактериум и още куп причини. (Изключвам това, което е видимо от прегледа, разбира се.) Каквото и да каже, без да се изследва материал, взет чрез абразио е лечение на сляпо. Така, че ако една жена в такъв случай не бъде насочена към тази манипулация, сама трябва да си я поиска. В края на краищата това е грижа за собственото ни здраве и не е неудобно да бъде предложено на всезнаещите напоследък гинеколози. :(

АБРАЗИО, означава КЮРТАЖ! А КЮРТАЖ се прави обикновено под пълна упойка когато:
1. Се налага изчистване на матката след спонтанен аборрт :!:
2. Когато се налага поради някакви други причини, кръвоизливи и т.н. много са
3. при аборт по желание(нежелана бременност)
Тъ....много ми е интересно как от 3 капки кръв ще си поиска жената кюртаж? М? Това е абсурдно, направо нямам думи! Всяко остъргване на лигавицата на матката води до сериозни последици! Преглед при гинеколог е наложителен, нека той да прецени, виж вече ако девойката иска да си изследва хормоните, няма лошо
Понякога, когато губиш....не се знае какво печелиш:)))
Аватар
Alexa
наш човек

Мнениеот dariusa » 12 Юни 2008, 14:44

Благодаря на всички,които се вкл.Аз не живея в БГ и затова питах,в смисъл тука е малко по-сложно и не ми се ходи току-така на лекар,4е реват глави....но....дано не се налага...Вече втори ден си правя промивки с тетра/смрадлика/и това,което беше кафяво вече е ....като мръсно бяло....може да е било някакво леко жъзпаление или....знам ли....дето трябва да ми идва...все пак благодаря на всички,дано утре или вдругиден жвече всичко да е ок.Желая лек ден :wink:
Аватар
dariusa
нов

Мнениеот excessive__f » 12 Юни 2008, 16:36

До Алекса :) За разлика от теб аз вярвам на очите и на практиката си. :( Много се палиш, бързаш да пишеш, но точно тук си некомпетентна. Правилно описваш що е това абразио. НО! Три капки кръв може да има както от хормонални причини, така и от полипи, карцином...Те не се виждат, защото са в маточната кухина. Най-лесно е да се каже, че е хормонална причината, че е от климакса... И често неизвестно защо се пренебрегва манипулацията. Уточнявам, че това, за което говоря, в гинекологията се нарича "пробно абразио" и се прави с диагностична цел. Ще ти дам пример: Пациентка в климакс три поредни години е с този проблем и гинеколозите я успокояват, че е причината е хормонална. По нейно настояване всеки път й се прави абразио и трите пъти се установява ендометриален полип. При толкова чести рецидиви се налага сериозна оперативна намеса, т.к. е известно, че полипите са преканцероза. Ако не беше настоявала за абразио, можеше да се превърне в Са и вече да не е между живите. Та и аз като теб "М"? Не винаги човек знае всичко. Вероятно си от хората, на които им харесва да вървят след някой по-компетентен и да се опитват да го поправят. Та така, не се ли замисляш, когато пишеш, че не се познаваме и не знаем кой с какво се занимава? По-спокойно, съвсем не е абсурдно - това е практика и имам още много думи...:)
Аватар
excessive__f
кандидат

Мнениеот roxanna » 12 Юни 2008, 16:50

Да, ама приятелката ти е в климакс, не може едно младо момиче да му се прави абразио за щяло и не щяло, като си толокова компетентна трябва да знеш какви може да са последиците от абразиото. И какви са тези глупости, че се предполагало за хормоните и дрън дрън, пускат се хормонални изследвания виждат се стойности, даже и без да си лекар ще разбереш дали имаш хормонален проблем от референтните стойности. И ако всичко е нормално след гинекологичен преглед, цитонамазка, микробиология, хормонални изследвания и т.н тогава вече може да се направи абразио.
Аватар
roxanna
наш човек

Мнениеот excessive__f » 12 Юни 2008, 17:22

:? Само, дето на полипите и Са не му се вика щяло и не щяло, но няма смисъл повече да ви се обяснява нещо, което не желаете да разберете. Те се появяват не само при жените в климакс, зачестяват случаите и при млади жени. Основният симптом е метрорагия и т.к цитонамазката е изследване на шийката, а микробиологията е за възпалителни процеси, ясно е, че в случая няма да покажат нищо. Хормонални изследвания се правят в други случаи. При това описаният не е на приятелка, а на пациентка. Впечатляващо всеобщо мнение е, че отдавна регистрираните във форума не приемат новото "чуждо" мнение и дори нещо повече - настроени са враждебно. :D
Аватар
excessive__f
кандидат

Мнениеот Blood_and_wine » 12 Юни 2008, 22:32

Alexa написа::shock: :shock: :shock: Гледам и не вярвам на очите си! Това в червеното е абсурдно!
excessive__f написа: Единствено абразиото може да установи точната причина, иначе той предполага - ама хормонално било, ама от климактериум и още куп причини. (Изключвам това, което е видимо от прегледа, разбира се.) Каквото и да каже, без да се изследва материал, взет чрез абразио е лечение на сляпо. Така, че ако една жена в такъв случай не бъде насочена към тази манипулация, сама трябва да си я поиска. В края на краищата това е грижа за собственото ни здраве и не е неудобно да бъде предложено на всезнаещите напоследък гинеколози. :(

АБРАЗИО, означава КЮРТАЖ! А КЮРТАЖ се прави обикновено под пълна упойка когато:
1. Се налага изчистване на матката след спонтанен аборрт :!:
2. Когато се налага поради някакви други причини, кръвоизливи и т.н. много са
3. при аборт по желание(нежелана бременност)
Тъ....много ми е интересно как от 3 капки кръв ще си поиска жената кюртаж? М? Това е абсурдно, направо нямам думи! Всяко остъргване на лигавицата на матката води до сериозни последици! Преглед при гинеколог е наложителен, нека той да прецени, виж вече ако девойката иска да си изследва хормоните, няма лошо

Мацка, а не се изказвай неподготвена!!!
"Тъ... " сега на мен ми е много интересно защо пък да не си поиска кюртаж? Ти май предпочиташ по-тежките последици, отколкото по-леките. Вземи се позамисли малко и не философствай толкова! И спри да пишеш с тези големи букви, щото виждаме и без очила, а също можем да броим до 10, та не номерирай, щото пречиш на упражненията. "М"?
Обичам живота, а и той мен!
Аватар
Blood_and_wine
нов

Мнениеот Marmaid » 13 Юни 2008, 01:54

Абе що решихте вече, че има раничка на шийката, че и на кюретаж я пратихте!? :shock:
Аз имах същото нещо доста месеци като по-млада и се оказа, че поради някакви хормонални щуротии двата ми яйчника по различно време сигнализират за цикъл и съответно овулация. Та докато единият яйчник отделя яйцеклетка, другия дава сигнал за начало на цикъла. Та се оказа, че имам нещо като 2 менстуации (едната по време на овулацията, кафеникаво зацапване, понякога малко по-червено), както и две овулации, едната по време на цикъл. Та от тая разбърканост се оказа, че съм плодовита едва ли не по всяко време. Притеснена и без още да знам това отидох във Правителствена болница, при много добри специалисти, огледа ме докторът и ми вика: Ти знаеш ли, че си много опасна? И аз вече си викам Лелеее, то е и заразно. С треперлив глас питам Ама защо? и той вика, щото си красива, млада и плодовита. И ме изгони да не го занимавам с глупости. И наистина забременях моментално в 6тия ден от цикъла ми. Преди това пих някакви противозачатъчни уж за корекция, но като ги спрях работата се повтори. Чак след раждането се урегулираха нещата. При животните също е така - оплождането става по време на кървенето, а появи ли се мъжки наблизо, стимулира се началото на кървенето. Тя природата го е измислила, така че може изобщо да не е аномалия. Но си е добре един видеозон и едно прегледче, ей така, да ти е спокойна душицата.
Щастието е в голяма степен самоделно.
Аватар
Marmaid
наш човек

Мнениеот dariusa » 13 Юни 2008, 02:32

Благодаря на всички за бързите отговори....дано всичко се оправи....Ако има някакво развитие пак ще пиша.А нещо извън темата-може ли да светнете мен непросветената как да си сменя тая тъпа снимка....че нещо не разбрах как става :D мерси предварително
Аватар
dariusa
нов

Мнениеот excessive__f » 13 Юни 2008, 08:09

Marmaid написа:Абе що решихте вече, че има раничка на шийката, че и на кюретаж я пратихте!? :shock:
Аз имах същото нещо доста месеци като по-млада и се оказа, че поради някакви хормонални щуротии двата ми яйчника по различно време сигнализират за цикъл и съответно овулация. Та докато единият яйчник отделя яйцеклетка, другия дава сигнал за начало на цикъла. Та се оказа, че имам нещо като 2 менстуации (едната по време на овулацията, кафеникаво зацапване, понякога малко по-червено), както и две овулации, едната по време на цикъл. Та от тая разбърканост се оказа, че съм плодовита едва ли не по всяко време. Притеснена и без още да знам това отидох във Правителствена болница, при много добри специалисти, огледа ме докторът и ми вика: Ти знаеш ли, че си много опасна? И аз вече си викам Лелеее, то е и заразно. С треперлив глас питам Ама защо? и той вика, щото си красива, млада и плодовита. И ме изгони да не го занимавам с глупости. И наистина забременях моментално в 6тия ден от цикъла ми. Преди това пих някакви противозачатъчни уж за корекция, но като ги спрях работата се повтори. Чак след раждането се урегулираха нещата. При животните също е така - оплождането става по време на кървенето, а появи ли се мъжки наблизо, стимулира се началото на кървенето. Тя природата го е измислила, така че може изобщо да не е аномалия. Но си е добре един видеозон и едно прегледче, ей така, да ти е спокойна душицата.
Теб пък ква раничка те гони? Най-малко за дисплазиите се налага кюретаж, та да беше видяла, че никой не я праща за това. Само с прегледче при начален процес в матката нищо няма да се види, умнице. С видеозон също. Толкова от мен по темата. По-горе мацката не може да напише правилно думата, ма не - тупнала я чак с големи букви. Кво да кажа повече...Чао ви, но все пак внимавайте при кои гинеколози ходите, щото не всичките правят необходимото. А, и бъдете здрави! :o
Аватар
excessive__f
кандидат

Мнениеот roxanna » 13 Юни 2008, 08:29

excessive__f написа:
Marmaid написа:
Теб пък ква раничка те гони? Най-малко за дисплазиите се налага кюретаж, та да беше видяла, че никой не я праща за това. Само с прегледче при начален процес в матката нищо няма да се види, умнице. С видеозон също. Толкова от мен по темата. По-горе мацката не може да напише правилно думата, ма не - тупнала я чак с големи букви. Кво да кажа повече...Чао ви, но все пак внимавайте при кои гинеколози ходите, щото не всичките правят необходимото. А, и бъдете здрави! :o

При тебе само ще идваме на преглед ,едно абразио да ни направиш набързо :lol:
Аватар
roxanna
наш човек

Мнениеот excessive__f » 13 Юни 2008, 09:54

roxanna написа:
excessive__f написа:
Marmaid написа:

При тебе само ще идваме на преглед ,едно абразио да ни направиш набързо :lol:
Без реклама, моля, спазвай правилата на сайта... :D
Аватар
excessive__f
кандидат

Мнениеот ss_w_ee_t » 21 Юни 2008, 17:26

Аз имам сащия проблем. Разликата е,че имам лека болка.Много се притеснявам...незнам какво да правя...
Аватар
ss_w_ee_t
нов

Мнениеот charovnica87 » 21 Юни 2008, 17:35

Аз ли не съм добре или .....
Защо смятате, че след като има проблем венага трябва да се сложи диагноза!!! Според мен е редно да идеш на консултация с АГ специалист, а не да очакваш, че след промивка със смрадлика и няколко съвета какво евентуално може да ти мине!
Отивай право при гинеколог!!!!
Аватар
charovnica87
приятел

Начало  • Назад към Здравословни проблеми