Кристиан Лубутен с луксозен лак за нокти за 675 долара

Кристиан Лубутен с луксозен лак за нокти за 675 долара

Най-новото предложение на френския дизайнер на...

Когато тренираме в дъжда - 7 съвета

Когато тренираме в дъжда - 7 съвета

Ако обичат да тренирате навън или да бягате в...

Стилът на Тейлър Суифт

Стилът на Тейлър Суифт

Тейлър Суифт е сред най-популярните млади звезди...

Съвети, когато избирате кухненска мивка

Съвети, когато избирате кухненска мивка

Когато дойде време да сменяте кухненското...

Благодарим за безвкусната храна, Мишел!

Благодарим за безвкусната храна, Мишел!

Американчета "благодариха"на Мишел Обама за...

Жените с широки бедра по-активни в секса

Жените с широки бедра по-активни в секса

Учените открили как физиката на жените може да...

Модератори: Вещица, Bambulka, Rama, Лилит, vesal

Мнениеот may » 20 Мар 2008, 20:32

Нова съм, но искам да попитам дали някой учи в този колеж, дали има приятели, които учат там, и като цяло, какво ви е мнението за него?
Dancing in the Rain...
Аватар
may
нов

Мнениеот Vanilli » 26 Мар 2008, 10:50

Преди 5 години беше едно от най-добрите училища в София.
После направили достъпът до колежа и паричен, не само по успех и казват, че нивото на учениците малко е спаднало.
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот Lora2 » 26 Мар 2008, 15:51

Мисля, че е само платен и таксата е 5000 евро. При тия пари -подборът се предопределя по други критерии...
Колкото повече, толкова повече! Мечо Пух
Аватар
Lora2
наш човек

Мнениеот may » 27 Мар 2008, 06:25

Само да кажа, че не е само платен - има стипендии. Все пак благодаря. :D
Dancing in the Rain...
Аватар
may
нов

Мнениеот Ignorancia Suprema » 27 Мар 2008, 12:00

Колежът е едно от най-добрите училища в София. За разлика от други частни училища, там дисциплината е желязна и обучението е на ниво.
Изображение
Аватар
Ignorancia Suprema
наш човек

Мнениеот Olive_Oil » 07 Апр 2008, 17:29

Детето на една моя приятелка учи там и тя е много доволна, плаща 2000 евро и малко отгоре тъй като детето й беше едно от първите 50 момчета. Нивото е много високо, учи се здраво, английски се научава перфектно (70% от преподавателите са англоговорящи и не знаят и бъкел български), децата се занимават с благотворителност, танци, спорт, искуства, и какво ли още не. Периодично от учениците се изнасят предсавления (Коледен концерт, българска и английска драма, мюзикъл) и други мероприятия като крос, пролетен бал, партита за Св. Валентин и Хелуин и мн. други. Дисциплината е много строга, базата е страхотна (някои от сградите са по-стари, но добре поддържани), а всички работещи там са професионалисти.
Моят съвет: Училището е страхотно и най-доброто в България и наистина дава прекрасна подготовка за чуждите университети, НО ако детето не е много по ученето и дисциплината, няма смисъл да се трошат пари, защото рано или късно или ще го изключат или ще завърши със слаб успех.
Аватар
Olive_Oil
нов

Мнениеот may » 08 Апр 2008, 07:42

Благодаря :) .
Ще се радвам ако е така! Е, ще се радвам и да ме приемат, де.
Dancing in the Rain...
Аватар
may
нов

Мнениеот Lora2 » 08 Апр 2008, 08:05

Ще се радвам да видя и мнения за други колежи тук. Дайте инфо, който разполага.
Колкото повече, толкова повече! Мечо Пух
Аватар
Lora2
наш човек

Мнениеот zenata » 08 Апр 2008, 08:25

Olive_Oil написа: Училището е страхотно и най-доброто в България и наистина дава прекрасна подготовка за чуждите университети, НО ако детето не е много по ученето и дисциплината, няма смисъл да се трошат пари, защото рано или късно или ще го изключат или ще завърши със слаб успех.

е чак пък най-доброто :!: с какво по-точно е по-добро от една езикова гимназия /ма от истинските, не напр. 5-та английска или 6-та немска/. въпросът е, че в този колеж, както е споменала ванили, има и други критерии за подбор. имам познати оттам, не съм мега впечатлена, но стават. единият е голямо леке, но едва ли за тва е повлияло у-щето, по-скоро семейството. все пак е много добро училище.
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот Olive_Oil » 08 Апр 2008, 11:39

най-доброто е, защото изгражда качества, които в нашите училища са отдавна забравени (свързани са с респект към учителя, задължително участие в извънкласни мероприятия, заетост всеки ден, строга дисциплина), а и не мисля, че вече има истински езикови гимназии, защото от това, което чувам за първа английска, немската и другите ме побиват тръпки. Естествено и в Колежа не всичко е перфектно, предполагам че и там има зрънца като навсякъде. Но съм сигурна че ако попиташ твоя познат какъв му е успеха или дали е бил на "пробейшън" (изпитателен срок, през коъто провинилият се ученик се наблюдава внимателно и при повторно нарушение се изключва) ще си проличи, че е леке. А между другото на всеки ученик се води нещо като досие, в което се вписват провиненията и добрите изяви и автоматично се изпраща на университетите, в които се кандидатства (една от причините за добрата дисциплина). :P
Аватар
Olive_Oil
нов

Мнениеот Лия » 08 Апр 2008, 11:41

преди да стане платен, нивото му беше в пъти по-добро
Лия
наш човек

Мнениеот zenata » 08 Апр 2008, 11:53

Olive_Oil написа:най-доброто е, защото изгражда качества, които в нашите училища са отдавна забравени (свързани са с респект към учителя, задължително участие в извънкласни мероприятия, заетост всеки ден, строга дисциплина), а и не мисля, че вече има истински езикови гимназии, защото от това, което чувам за първа английска, немската и другите ме побиват тръпки. Естествено и в Колежа не всичко е перфектно, предполагам че и там има зрънца като навсякъде. Но съм сигурна че ако попиташ твоя познат какъв му е успеха или дали е бил на "пробейшън" (изпитателен срок, през коъто провинилият се ученик се наблюдава внимателно и при повторно нарушение се изключва) ще си проличи, че е леке. А между другото на всеки ученик се води нещо като досие, в което се вписват провиненията и добрите изяви и автоматично се изпраща на университетите, в които се кандидатства (една от причините за добрата дисциплина). :P

учила ли си в някое от посочените?
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот захира » 08 Апр 2008, 14:11

Всичко зависи от човека,не толкова от училището,истина е че на доста от елитните гимназии им е паднало нивото,и общо взето на всички училища като цяло нивото не е особено високо,но има интелигентни хора,които знаят какво искат и за какво отиват на училище.А и въпреки всичко в езиковите гимназии/включвам и амреканския,който може би е на малко по високо ниво/,нещата някак си са по добре отколкото в кварталните,където е пълна свободия.
Животът е безкрайно търсене,в което накрая човек осъзнава,че намира само себе си!!!!
ИзображениеИзображение
Аватар
захира
наш човек

Мнениеот ladyleda » 20 Юни 2008, 14:24

Аз имам един въпрос-Общежитието влиза ли в цената или се плаща отделно?
Аватар
ladyleda
нов

Мнениеот ValqStoeva85 » 11 Юли 2013, 12:55

Някой може ли даде прясна информация относно този колеж. Много ми е спешно ... Тук съм пред дилема дали да се занимавам с колежи или да кандидатствам, имам добра оферта от Света Ариадна но още се чудя.
ValqStoeva85
нов

Начало  • Назад към Тийн проблеми