Ники Минаж е новото лице на Роберто Кавали

Ники Минаж е новото лице на Роберто Кавали

Певицата Ники Минаж беше избрана за лице на...

Съвети за трайни букли

Съвети за трайни букли

Къдравата коса и женствените букли са сред...

Украса с коледни лампички

Украса с коледни лампички

За да се настроите на коледна вълна и да...

Предложения за Коледа от Marks & Spencer

Предложения за Коледа от Marks & Spencer

Българите купуват официалното си облекло в...

Почина Джо Кокър

Почина Джо Кокър

Певецът Джо Кокър почина на 70-годишна възраст.

Симона Евгениева стана Мис България 2014

Симона Евгениева стана Мис България 2014

На тържествена церемония снощи бе избрана...

Модератори: Вещица, Bambulka, Rama, Лилит, vesal

Мнениеот may » 20 Мар 2008, 20:32

Нова съм, но искам да попитам дали някой учи в този колеж, дали има приятели, които учат там, и като цяло, какво ви е мнението за него?
Dancing in the Rain...
Аватар
may
нов

Мнениеот Vanilli » 26 Мар 2008, 10:50

Преди 5 години беше едно от най-добрите училища в София.
После направили достъпът до колежа и паричен, не само по успех и казват, че нивото на учениците малко е спаднало.
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот Lora2 » 26 Мар 2008, 15:51

Мисля, че е само платен и таксата е 5000 евро. При тия пари -подборът се предопределя по други критерии...
Колкото повече, толкова повече! Мечо Пух
Аватар
Lora2
наш човек

Мнениеот may » 27 Мар 2008, 06:25

Само да кажа, че не е само платен - има стипендии. Все пак благодаря. :D
Dancing in the Rain...
Аватар
may
нов

Мнениеот Ignorancia Suprema » 27 Мар 2008, 12:00

Колежът е едно от най-добрите училища в София. За разлика от други частни училища, там дисциплината е желязна и обучението е на ниво.
Изображение
Аватар
Ignorancia Suprema
наш човек

Мнениеот Olive_Oil » 07 Апр 2008, 17:29

Детето на една моя приятелка учи там и тя е много доволна, плаща 2000 евро и малко отгоре тъй като детето й беше едно от първите 50 момчета. Нивото е много високо, учи се здраво, английски се научава перфектно (70% от преподавателите са англоговорящи и не знаят и бъкел български), децата се занимават с благотворителност, танци, спорт, искуства, и какво ли още не. Периодично от учениците се изнасят предсавления (Коледен концерт, българска и английска драма, мюзикъл) и други мероприятия като крос, пролетен бал, партита за Св. Валентин и Хелуин и мн. други. Дисциплината е много строга, базата е страхотна (някои от сградите са по-стари, но добре поддържани), а всички работещи там са професионалисти.
Моят съвет: Училището е страхотно и най-доброто в България и наистина дава прекрасна подготовка за чуждите университети, НО ако детето не е много по ученето и дисциплината, няма смисъл да се трошат пари, защото рано или късно или ще го изключат или ще завърши със слаб успех.
Аватар
Olive_Oil
нов

Мнениеот may » 08 Апр 2008, 07:42

Благодаря :) .
Ще се радвам ако е така! Е, ще се радвам и да ме приемат, де.
Dancing in the Rain...
Аватар
may
нов

Мнениеот Lora2 » 08 Апр 2008, 08:05

Ще се радвам да видя и мнения за други колежи тук. Дайте инфо, който разполага.
Колкото повече, толкова повече! Мечо Пух
Аватар
Lora2
наш човек

Мнениеот zenata » 08 Апр 2008, 08:25

Olive_Oil написа: Училището е страхотно и най-доброто в България и наистина дава прекрасна подготовка за чуждите университети, НО ако детето не е много по ученето и дисциплината, няма смисъл да се трошат пари, защото рано или късно или ще го изключат или ще завърши със слаб успех.

е чак пък най-доброто :!: с какво по-точно е по-добро от една езикова гимназия /ма от истинските, не напр. 5-та английска или 6-та немска/. въпросът е, че в този колеж, както е споменала ванили, има и други критерии за подбор. имам познати оттам, не съм мега впечатлена, но стават. единият е голямо леке, но едва ли за тва е повлияло у-щето, по-скоро семейството. все пак е много добро училище.
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот Olive_Oil » 08 Апр 2008, 11:39

най-доброто е, защото изгражда качества, които в нашите училища са отдавна забравени (свързани са с респект към учителя, задължително участие в извънкласни мероприятия, заетост всеки ден, строга дисциплина), а и не мисля, че вече има истински езикови гимназии, защото от това, което чувам за първа английска, немската и другите ме побиват тръпки. Естествено и в Колежа не всичко е перфектно, предполагам че и там има зрънца като навсякъде. Но съм сигурна че ако попиташ твоя познат какъв му е успеха или дали е бил на "пробейшън" (изпитателен срок, през коъто провинилият се ученик се наблюдава внимателно и при повторно нарушение се изключва) ще си проличи, че е леке. А между другото на всеки ученик се води нещо като досие, в което се вписват провиненията и добрите изяви и автоматично се изпраща на университетите, в които се кандидатства (една от причините за добрата дисциплина). :P
Аватар
Olive_Oil
нов

Мнениеот Лия » 08 Апр 2008, 11:41

преди да стане платен, нивото му беше в пъти по-добро
Лия
наш човек

Мнениеот zenata » 08 Апр 2008, 11:53

Olive_Oil написа:най-доброто е, защото изгражда качества, които в нашите училища са отдавна забравени (свързани са с респект към учителя, задължително участие в извънкласни мероприятия, заетост всеки ден, строга дисциплина), а и не мисля, че вече има истински езикови гимназии, защото от това, което чувам за първа английска, немската и другите ме побиват тръпки. Естествено и в Колежа не всичко е перфектно, предполагам че и там има зрънца като навсякъде. Но съм сигурна че ако попиташ твоя познат какъв му е успеха или дали е бил на "пробейшън" (изпитателен срок, през коъто провинилият се ученик се наблюдава внимателно и при повторно нарушение се изключва) ще си проличи, че е леке. А между другото на всеки ученик се води нещо като досие, в което се вписват провиненията и добрите изяви и автоматично се изпраща на университетите, в които се кандидатства (една от причините за добрата дисциплина). :P

учила ли си в някое от посочените?
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот захира » 08 Апр 2008, 14:11

Всичко зависи от човека,не толкова от училището,истина е че на доста от елитните гимназии им е паднало нивото,и общо взето на всички училища като цяло нивото не е особено високо,но има интелигентни хора,които знаят какво искат и за какво отиват на училище.А и въпреки всичко в езиковите гимназии/включвам и амреканския,който може би е на малко по високо ниво/,нещата някак си са по добре отколкото в кварталните,където е пълна свободия.
Животът е безкрайно търсене,в което накрая човек осъзнава,че намира само себе си!!!!
ИзображениеИзображение
Аватар
захира
наш човек

Мнениеот ladyleda » 20 Юни 2008, 14:24

Аз имам един въпрос-Общежитието влиза ли в цената или се плаща отделно?
Аватар
ladyleda
нов

Мнениеот ValqStoeva85 » 11 Юли 2013, 12:55

Някой може ли даде прясна информация относно този колеж. Много ми е спешно ... Тук съм пред дилема дали да се занимавам с колежи или да кандидатствам, имам добра оферта от Света Ариадна но още се чудя.
ValqStoeva85
нов

Начало  • Назад към Тийн проблеми