Как Даутцен отслабна след бременността?

Как Даутцен отслабна след бременността?

В края на месец юли топмоделът Даутцен Крус роди...

Видове хума – лечебни свойства

Видове хума – лечебни свойства

Хумата е лечебна глина, позната под различни...

Съвети при избор на фон дьо тен

Съвети при избор на фон дьо тен

Фон дьо тенът е най-трудният за избиране...

Най-стилните рокли на Американските музикални награди

Най-стилните рокли на Американските музикални награди

В неделя се раздадоха Американските музикални...

В САЩ пушат все по-малко хора

В САЩ пушат все по-малко хора

Делът на пушачите сред възрастното население на...

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот barbi111 » 13 Юни 2008, 00:59

Някой знае ли колко струват курсовете в частното училище за фризьори в Бургас?Доколкото знам те са на стилист Капанов,но се ръководят от Данчо и са най-добрите в Бургас.Моля ако някой ги е изкарал там да сподели дали е доволен.Колко време са?Усигоряват ли работа след това?
Аватар
barbi111
нов

Мнениеот Anna_Maria » 13 Юни 2008, 15:16

1000 лв. за 3 месеца
Аватар
Anna_Maria
кандидат

Мнениеот barbi111 » 14 Юни 2008, 00:05

Ти изкарала ли си ги?Ако да,доволна ли си?Заслужават ли си високата цена?
Аватар
barbi111
нов

Мнениеот Aleksa » 14 Юни 2008, 08:46

barbi111 написа:Ти изкарала ли си ги?Ако да,доволна ли си?Заслужават ли си високата цена?

Аз ги изкарах преди време ,но не в Бургас... 800лв.- 3 месеца... доволна съм,определено е добра инвестиция :)
А ако смяташ и да практикуваш тази професия, това е най-доброто за обучение...
Успех :flower:
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
Аватар
Aleksa
наш човек

Мнениеот Anna_Maria » 15 Юни 2008, 15:11

barbi111 написа:Ти изкарала ли си ги?Ако да,доволна ли си?Заслужават ли си високата цена?

Все още не съм ги изкарала,но много се интересувах,говорила съм с хора който са посещавали това училище ( моя стилист включително ) и няма някой който да не е доволен....Ти смяташ ли да записваш и кога?
Аватар
Anna_Maria
кандидат

Мнениеот barbi111 » 26 Юни 2008, 21:37

Здрасти!Все още се чудя какво да правя.Не мога да реша за фризьор ли да изкарам,за гримьор или за масажист.Може да изглежда странно,но наистина ми е трудно да реша.Проблемът е че не съм сигурна дали ще ми се оттдават тези професии,но мисля че се изкарват добри доходи и си заслува труда..
Аватар
barbi111
нов

Мнениеот krisyty » 26 Юни 2008, 21:55

barbi111 докато не опиташ никога няма да разбереш дали е за теб!Първо избери това което най-много те влече....вземи под внимание че за масажи ти трчбват силни ръце...за грим колко често се търси а в фризьорството си има хляб :D Това е което мога да кажа :wink:
Аватар
krisyty
нов

Мнениеот barbi111 » 27 Юни 2008, 13:27

Да права си наистина.Мисля да изкарам фризьорските,след като събера паричките.Има известен риск,заради това дали ще ми се отдава тази професия,но без риск няма и успех.Бих искала да се консултирам с хора,които вече са минали през този път,но засега няма такива
Аватар
barbi111
нов

Мнениеот Lora2 » 27 Юни 2008, 13:52

Барби, в София има и колеж със специалност Мениджмънт на фризьорството и козметиката или нещо такова -учат се две години нещата, които спомена, че те интересуват - и фризури, и козметика, и масажи, а и английски. Накрая имаш диплома, която след време може и в чужбина да използваш, пък и наистина ще си по-добре подготвена за всичко - минава се през анатомия и рисуване и квото там си трябва според спецовете. Учи се и мениджмънт - ако за в бъдеще ще си правиш и салон - там вероятно ще придобиеш някакви основи.
Потърси в нета - колеж ОМЕГА - София - доколкото знам таксата е около 300 евро на семестър.
Успех!

Моля, да не се счита за реклама, голяма част от хората тук ме познават лично и знаят, че нито съм от София, нито съм колежански преподавател :D
Колкото повече, толкова повече! Мечо Пух
Аватар
Lora2
наш човек

Мнениеот Aleksa » 27 Юни 2008, 13:53

Аз пък ти се чудя... Ти какво искаш да работиш? Кове те влече...можеш ли да си правиш косата,прилагаш ли разни трикови,идват ли ти идеи за прически? С гримирането как си? Имаш ли усет? Гримирала ли си приятелка?
Искам да ти кажа ,че никой няма да ти даде занаята си срещу 800лв. ,дори и срещу 8000лв. нали се сещаш ,че тия курсове са по-скоро да добиеш представа и да се усъвършенстваш, а не да научиш всичко наготово от някой ,който 20г. се е бъхтал за да стане име...
Аз съм минала по този път... искарах два фризьорски курса. Единия специализиран за удължаване и сгъстяване.Дали има работа ... има ,ама за най-добрите. Защото от почти една година не мога да намеря свястна фризьорка.Която да си разбира от работата, да има усет,да се досеща ,да се информира, да трупа знания над това ,което е научила в тъпия курс... хората да останат доволни и да я търсят пак и пак... Иначе фризьори и салончета под път и над път...ама един курс не те прави добър.
Въобще не си мисли ,че е идеш 3 месеца и хоп- вече ще можеш всичко...
Гримьорите нямат много работа, обикновенно козметичките, изкарват допълнително такъв курс, но сама с грим,няма да изкарваш хубави пари...а това е "сезонна" работа по празници евентуално, за балове и сватби...
Масажист... ами мисля ,че тая идея е Ок, предвид това, че се търсят , предвид и факта ,че Спа-центровете никнат кат гъби... Предвид ,че тази услуга става все по-търсена...
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
Аватар
Aleksa
наш човек

Мнениеот barbi111 » 28 Юни 2008, 13:10

Съгласна съм с теб за повечето от нещата.Няма смисъл да се заблуждаваме,макар че повечето добри фризьори са тръгнали точно от такива курсчета.Истината е че първо бях решила да пробвам с масажите.Мисля че ако изкарам такъв курс няма как да не понауча нещо,докато фризьорството определено мисля че е по сложно и не е за всеки.Дотук добре,обаче много познати ми казват че това не е за жена,че трябват силни ръце,че е много изтощително и си капнал след един масаж.Един приятел масажист дори вече има болест по ръцете си.Но пък то и много други професии са изтощителни,а и наистина тези процедури се очаква все повече да се развиват..
Аватар
barbi111
нов

Мнениеот ivelinkata » 26 Юни 2010, 15:49

ПИШИ НА КИРИЛИЦА
Аватар
ivelinkata
нов

Мнениеот vvaallyyaa » 26 Юни 2010, 16:10

ivelinkata написа:kakvo da...
да си видяла някой тук да пише на шльокавица :evil:
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и Вселената. За второто не съм съвсем сигурeн...
Алберт Айнщайн
Аватар
vvaallyyaa
VIP

Мнениеот ivelinkata » 26 Юни 2010, 18:30

извинявай...просто така съм свикнала
Аватар
ivelinkata
нов

Мнениеот paloma__1 » 27 Май 2011, 13:12

Относно въпросите Ви мога да ви препоръчам да изкарате две години за придобиване на квалификация за фризьорство и козметика. Колеж Омега предлага такива услуги. Може да влезете в сайта им. Имат качени снимки на салоните на които се обучават. Изглеждат много яки и са нови. www.omegacollege.org
Аватар
paloma__1
нов

Начало  • Назад към Коса