Когато тренираме в дъжда - 7 съвета

Когато тренираме в дъжда - 7 съвета

Ако обичат да тренирате навън или да бягате в...

Стилът на Тейлър Суифт

Стилът на Тейлър Суифт

Тейлър Суифт е сред най-популярните млади звезди...

Съвети, когато избирате кухненска мивка

Съвети, когато избирате кухненска мивка

Когато дойде време да сменяте кухненското...

Красиви ръце на всяка възраст

Красиви ръце на всяка възраст

Ако очите ни са огледало на душата, то ръцете са...

Ричард Гиър може да плати 100 млн. на бившата си жена

Ричард Гиър може да плати 100 млн. на бившата си жена

Бившата съпруга на Ричард Гиър е поискала 100...

Кайли Миноуг предизвика слухове за бебе

Кайли Миноуг предизвика слухове за бебе

Певицата Кайли Миноуг предизвика слухове, че ще...

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот barbi111 » 13 Юни 2008, 00:59

Някой знае ли колко струват курсовете в частното училище за фризьори в Бургас?Доколкото знам те са на стилист Капанов,но се ръководят от Данчо и са най-добрите в Бургас.Моля ако някой ги е изкарал там да сподели дали е доволен.Колко време са?Усигоряват ли работа след това?
Аватар
barbi111
нов

Мнениеот Anna_Maria » 13 Юни 2008, 15:16

1000 лв. за 3 месеца
Аватар
Anna_Maria
кандидат

Мнениеот barbi111 » 14 Юни 2008, 00:05

Ти изкарала ли си ги?Ако да,доволна ли си?Заслужават ли си високата цена?
Аватар
barbi111
нов

Мнениеот Aleksa » 14 Юни 2008, 08:46

barbi111 написа:Ти изкарала ли си ги?Ако да,доволна ли си?Заслужават ли си високата цена?

Аз ги изкарах преди време ,но не в Бургас... 800лв.- 3 месеца... доволна съм,определено е добра инвестиция :)
А ако смяташ и да практикуваш тази професия, това е най-доброто за обучение...
Успех :flower:
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
Аватар
Aleksa
наш човек

Мнениеот Anna_Maria » 15 Юни 2008, 15:11

barbi111 написа:Ти изкарала ли си ги?Ако да,доволна ли си?Заслужават ли си високата цена?

Все още не съм ги изкарала,но много се интересувах,говорила съм с хора който са посещавали това училище ( моя стилист включително ) и няма някой който да не е доволен....Ти смяташ ли да записваш и кога?
Аватар
Anna_Maria
кандидат

Мнениеот barbi111 » 26 Юни 2008, 21:37

Здрасти!Все още се чудя какво да правя.Не мога да реша за фризьор ли да изкарам,за гримьор или за масажист.Може да изглежда странно,но наистина ми е трудно да реша.Проблемът е че не съм сигурна дали ще ми се оттдават тези професии,но мисля че се изкарват добри доходи и си заслува труда..
Аватар
barbi111
нов

Мнениеот krisyty » 26 Юни 2008, 21:55

barbi111 докато не опиташ никога няма да разбереш дали е за теб!Първо избери това което най-много те влече....вземи под внимание че за масажи ти трчбват силни ръце...за грим колко често се търси а в фризьорството си има хляб :D Това е което мога да кажа :wink:
Аватар
krisyty
нов

Мнениеот barbi111 » 27 Юни 2008, 13:27

Да права си наистина.Мисля да изкарам фризьорските,след като събера паричките.Има известен риск,заради това дали ще ми се отдава тази професия,но без риск няма и успех.Бих искала да се консултирам с хора,които вече са минали през този път,но засега няма такива
Аватар
barbi111
нов

Мнениеот Lora2 » 27 Юни 2008, 13:52

Барби, в София има и колеж със специалност Мениджмънт на фризьорството и козметиката или нещо такова -учат се две години нещата, които спомена, че те интересуват - и фризури, и козметика, и масажи, а и английски. Накрая имаш диплома, която след време може и в чужбина да използваш, пък и наистина ще си по-добре подготвена за всичко - минава се през анатомия и рисуване и квото там си трябва според спецовете. Учи се и мениджмънт - ако за в бъдеще ще си правиш и салон - там вероятно ще придобиеш някакви основи.
Потърси в нета - колеж ОМЕГА - София - доколкото знам таксата е около 300 евро на семестър.
Успех!

Моля, да не се счита за реклама, голяма част от хората тук ме познават лично и знаят, че нито съм от София, нито съм колежански преподавател :D
Колкото повече, толкова повече! Мечо Пух
Аватар
Lora2
наш човек

Мнениеот Aleksa » 27 Юни 2008, 13:53

Аз пък ти се чудя... Ти какво искаш да работиш? Кове те влече...можеш ли да си правиш косата,прилагаш ли разни трикови,идват ли ти идеи за прически? С гримирането как си? Имаш ли усет? Гримирала ли си приятелка?
Искам да ти кажа ,че никой няма да ти даде занаята си срещу 800лв. ,дори и срещу 8000лв. нали се сещаш ,че тия курсове са по-скоро да добиеш представа и да се усъвършенстваш, а не да научиш всичко наготово от някой ,който 20г. се е бъхтал за да стане име...
Аз съм минала по този път... искарах два фризьорски курса. Единия специализиран за удължаване и сгъстяване.Дали има работа ... има ,ама за най-добрите. Защото от почти една година не мога да намеря свястна фризьорка.Която да си разбира от работата, да има усет,да се досеща ,да се информира, да трупа знания над това ,което е научила в тъпия курс... хората да останат доволни и да я търсят пак и пак... Иначе фризьори и салончета под път и над път...ама един курс не те прави добър.
Въобще не си мисли ,че е идеш 3 месеца и хоп- вече ще можеш всичко...
Гримьорите нямат много работа, обикновенно козметичките, изкарват допълнително такъв курс, но сама с грим,няма да изкарваш хубави пари...а това е "сезонна" работа по празници евентуално, за балове и сватби...
Масажист... ами мисля ,че тая идея е Ок, предвид това, че се търсят , предвид и факта ,че Спа-центровете никнат кат гъби... Предвид ,че тази услуга става все по-търсена...
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
Аватар
Aleksa
наш човек

Мнениеот barbi111 » 28 Юни 2008, 13:10

Съгласна съм с теб за повечето от нещата.Няма смисъл да се заблуждаваме,макар че повечето добри фризьори са тръгнали точно от такива курсчета.Истината е че първо бях решила да пробвам с масажите.Мисля че ако изкарам такъв курс няма как да не понауча нещо,докато фризьорството определено мисля че е по сложно и не е за всеки.Дотук добре,обаче много познати ми казват че това не е за жена,че трябват силни ръце,че е много изтощително и си капнал след един масаж.Един приятел масажист дори вече има болест по ръцете си.Но пък то и много други професии са изтощителни,а и наистина тези процедури се очаква все повече да се развиват..
Аватар
barbi111
нов

Мнениеот ivelinkata » 26 Юни 2010, 15:49

ПИШИ НА КИРИЛИЦА
Аватар
ivelinkata
нов

Мнениеот vvaallyyaa » 26 Юни 2010, 16:10

ivelinkata написа:kakvo da...
да си видяла някой тук да пише на шльокавица :evil:
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и Вселената. За второто не съм съвсем сигурeн...
Алберт Айнщайн
Аватар
vvaallyyaa
VIP

Мнениеот ivelinkata » 26 Юни 2010, 18:30

извинявай...просто така съм свикнала
Аватар
ivelinkata
нов

Мнениеот paloma__1 » 27 Май 2011, 13:12

Относно въпросите Ви мога да ви препоръчам да изкарате две години за придобиване на квалификация за фризьорство и козметика. Колеж Омега предлага такива услуги. Може да влезете в сайта им. Имат качени снимки на салоните на които се обучават. Изглеждат много яки и са нови. www.omegacollege.org
Аватар
paloma__1
нов

Начало  • Назад към Коса