Безглутенова диета – по-здрави и по-слаби

Безглутенова диета – по-здрави и по-слаби

Безглутеновата диета е хранителен режим, който...

Как да носим гащеризон това лято?

Как да носим гащеризон това лято?

Гащеризонът е една от топтенденциите за лято 2014....

Как да изберете цвят за стената?

Как да изберете цвят за стената?

Лятото е сезонът на ремонтните дейности вкъщи –...

1 август - Международен ден на бирата

1 август - Международен ден на бирата

На 1 август светът празнува Международния ден на...

Славена Вътова се сгоди

Славена Вътова се сгоди

Носителката на титлата "Мис България" Славена...

Луксозна спа терапия за дупе

Луксозна спа терапия за дупе

Спа процедурите за дупе са най-новия хит в Лондон.

Модератор: Rama

Мнениеот melani » 08 Май 2007, 11:10

Здравейте,от доста време ме тревожи един проблем.След настинка със силна кашлица получих нещо като спазъм на гърлото.Имам усещането,че имам нещо като буца в него.Усещам го най-силно при преглъщане с празна уста.Иначе нямам болка,при хранене също нямам проблеми.Не съм ходила на лекар,по простата причина,че незнам към какъв специалист да се обърна.При консултация по интернет със специалист разбрах,че може да е на нервна почва.При жени подложени на стрес е възможно да се образува спазъм на мускулатурата и да се появи подобен симптом.Лекува се с спазмолитици или седативи.В момента пия спазмалгон,но не усещам да има полза.Също така това може да е симптом на проблем с щитовидната жлеза илил тумор.Проблем с щитовидната изключвам,защото съвсем наскоро бях на преглед където ми направиха ехограф на щитовидна и ми изследваха хормоните и антителата.Аз съм притеснителна и затова моля,някоя от вас,ако е имала подобен проблем да го сподели с мен.
Благодаря!
Свобода за българските медици в Либия!
Изображение
melani
нов

Мнениеот дарина » 09 Май 2007, 22:14

Здравей,
Това също може да е фарингит или ларингит. Отиди на УНГ.
Може да отшуми и само! Дано!
Аватар
дарина
приятел

Мнениеот didka-bd » 17 Май 2007, 15:44

Здравей, melani!
Точно такава тема търсех. От повече от месец имам усещането за чуждо тяло в гърлото, не постоянно. Понягога усещанията се засилват и е много неприятно. Дори когато се храня имам чувството, че храната засяда някъде в гърлото ми и ще ме задави. Само сутрин мога да се храня без проблем. Обиколих няколко кабинета- ендокринолог, гастроентеролог и накрая уши, нос, гърло. Не установиха проблеми нито с щитовидната жлеза, нито с хранопровода, нито нещо по гърлото. Накрая се спряха на диагнозата "Глобус Истерикус". Доколкото можах да намеря информация в интернет, ми стана ясно, че усещанията ми са на нервна почва.
Ще бъда благодарна ако някой сподели информация за такъв проблем и как се е избавил от него.
Аватар
didka-bd
нов

Мнениеот melani » 18 Май 2007, 09:36

didka-bd,почти съм сигурна,че и при мен нещата са на нервна почва,но това не ме успокоява.Между другото тази седмица започнах нова работа и покрай напрежението там почти бях забравила за това неприятно усещане.Опитай с някое леко успокояващо лекарство-може да има ефект.
Свобода за българските медици в Либия!
Изображение
melani
нов

Мнениеот Ая » 20 Май 2007, 16:26

На преглед за щитовидната жлеза преди настинката ли си била или след като имаш оплакването?Ще ти споделя от личен опит,че след трахеобронхит аз получих тириодит (възпаление на щитовидната жлеза )И субективното усещане,което имах беше същото каквото ти описваш.Преди това бях лекувана с невролептици,които не оказаха промяна в моето състояние защото се считаше,че е от нерно напрежение.Впоследствие на ехография се установи възпалението на щитовидката и след прецизно лечение нещата отшумяха.
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!
Аватар
Ая
кандидат

Мнениеот елитобг7000 » 10 Яну 2008, 20:24

Zdraveite!Iskam da ........

Здравейте!Искам да попитам във връзка с тази буца,защото майка ми има този проблем и след 1 седмица и е операцията.Мина през трима лекари и двама от тях казаха че е киста а третия че е тумор на гърлото :cry: Както казах следвашатът седмица е операцията.Моля да ме посъветвате и ако може да е по-скоро. Благодаря предварително! :cry:

Служебно: тук се пише на кирилица!
Аватар
елитобг7000
нов

Начало  • Назад към Здравословни проблеми