Когато тренираме в дъжда - 7 съвета

Когато тренираме в дъжда - 7 съвета

Ако обичат да тренирате навън или да бягате в...

Стилът на Тейлър Суифт

Стилът на Тейлър Суифт

Тейлър Суифт е сред най-популярните млади звезди...

Съвети, когато избирате кухненска мивка

Съвети, когато избирате кухненска мивка

Когато дойде време да сменяте кухненското...

Красиви ръце на всяка възраст

Красиви ръце на всяка възраст

Ако очите ни са огледало на душата, то ръцете са...

Пациент е изолиран във ВМА, изследват го за ебола

Пациент е изолиран във ВМА, изследват го за ебола

Днес в Министерство на здравеопазването (МЗ)...

25 000 кристала върху звездата на елхата в "Рокфелер Център"

25 000 кристала върху звездата на елхата в "Рокфелер Център"

Тази година коледната елха в "Рокфелер Център"в...

Модератори: Вещица, Bambulka, Rama, Лилит, vesal

Мнениеот .:::Believe in Me:::. » 03 Дек 2008, 23:01

Хора, нещо ме обзе паника..... Миналата седмица бяхме поканени на Р.Д. и купихме на момчето много хубав стенен часовник. Сега се прибираме от РД на приятелката му и у нас ми съобщават, че не било на хубаво да се подарява часовник. :roll: А с тях сме много близки приятели...
В началото на връзката ми аз подарих на приятеля ми часовник, по-късно и той на мен... на най-добрата си приятелка преди 2г. също подарихме часовник... а това означавало РАЗДЯЛА :shock:

Вярвате ли в подобни суеверия? И дали всъщност са само суеверия?

Ето какво намерих като инфо:

Сред подаръците, които НЕ трябва да подаряваме (защото носят лоша поличба) на първо място по популярност се нарежда часовникът. Да подариш часовник било на раздяла, не се подарява на партньор, защото се счита, че започва да отмерва времето ви заедно, което несъмнено води към скорошна раздяла. Още по-зловещо е съмнението, че подареният часовник отмерва времето, което остава на човека на тази земя и подарявайки му тази вещ можеш да предизвикаш лошата му съдба.
По отношение на часовниците има две улеснения: вярва се, че на съпрузи е разрешено да си подаряват часовници, защото са свързани по-силно и няма да се разделят; когато подарявате часовник е хубаво човекът, който го получава да ви го ‘плати’ символично с някакви дребни монети, така се откупва от лошата си съдба.

Ще се радвам да кажете какво мислите по въпроса... :roll:
Изображение
Изображение
* * *
Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения...Б. Ръсел
Аватар
.:::Believe in Me:::.
наш човек

Мнениеот magarence » 03 Дек 2008, 23:11

Абе..аз не вярвам много на тези работи, ама когато му подарих часовник на любимия, направо подскочи..От него го знам това..)
Всяко преживяване, всичко, което са ви причинили или вие сте причинили на другите, е страшно важно за развитието ви. Дори лъжите ви, жестокостта и несправедливостта към другите, дори и те са много важни. И това, което криете със срам в душата си, също е много важно, защото ви е помогнало да станете това, което сте. Всичко преживяно ви помага да станете милосърдни, цялостни и изпълнени с любов. Ако успеете да си простите и да се приемете такива, каквито сте, ще излекувате себе си, а заедно със себе си и планетата.
Помнете: Нищо не е нито хубаво, нито лошо. Ние не знаем цялата история...
"Некаква" ;)
Аватар
magarence
наш човек

Мнениеот сат » 03 Дек 2008, 23:14

Моят мъж за първи път ми подари часовник преди около 14 години, сигурно е искал да се отърве човека, но не му върза :lol:
Ако си струва да го направиш, значи си струва и да прекалиш.
Аватар
сат
наш човек

Мнениеот .:::Believe in Me:::. » 03 Дек 2008, 23:46

До тук добре.... никой с никой не се е разделил :D
Изображение
Изображение
* * *
Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения...Б. Ръсел
Аватар
наш човек

Мнениеот the lioness » 04 Дек 2008, 00:00

.:::Believe in Me:::. написа:До тук добре.... никой с никой не се е разделил :D

Споко, моето слънце също ми подари часовник, но кога беше :roll:
миналата година до колкото си спомням, заедно сме си :nlove: Това е само суеверие!
Изображение
Аватар
the lioness
наш човек

Мнениеот magarence » 04 Дек 2008, 00:03

Аааа..да не те плаша..
Но имам 2 часовника подарък досега - от мъжо и от едни приятели..
И с всичките съм разделена вече.. :? :o
Всяко преживяване, всичко, което са ви причинили или вие сте причинили на другите, е страшно важно за развитието ви. Дори лъжите ви, жестокостта и несправедливостта към другите, дори и те са много важни. И това, което криете със срам в душата си, също е много важно, защото ви е помогнало да станете това, което сте. Всичко преживяно ви помага да станете милосърдни, цялостни и изпълнени с любов. Ако успеете да си простите и да се приемете такива, каквито сте, ще излекувате себе си, а заедно със себе си и планетата.
Помнете: Нищо не е нито хубаво, нито лошо. Ние не знаем цялата история...
"Некаква" ;)
Аватар
magarence
наш човек

Мнениеот jennny » 04 Дек 2008, 00:40

По принцип не съм суеверна, но тази тема ми напомни за случка от миналото ми. Преди 2 години имах връзка с мъж, който ми изглеждаше перфектния за мен, просто всичко беше супер. И така за Коледа получих за подарък от него един прекрасен ръчен часовник, който много харесвах и носех постоянно. Но 2 месеца по-късно просто всичко между нас се изпари, станахме тотално безразлични един към друг, противоречиво на обещаващото начало. Надявам се, че не часовникът-подарък е бил причината :)
Аватар
jennny
нов

Мнениеот rachona » 04 Дек 2008, 00:43

Аз в едба друга тема пуснах мухата за тоя подарък. Защото и аз много искам един часовник, а мъжо не иска да ми го подари, защото било на раздяла.

Аз лично имах едно гадже, което ми подари два часовника и се разделихме. А всичко беше ок и бяхме доста време заедно. Никога не съм си мислела, че е заради часовника, но.... :?
I think I'll find another way
There's so much more to know
I guess I'll die another day
It's not my time to go!
Аватар
rachona
наш човек

Мнениеот sweet_escape76 » 04 Дек 2008, 01:38

И аз да не те плаша,но имам два подаръка-часовник от екс ....както се сещаш от думата ,вече сме разделени.Е,всяко зло за добро,че иначе нямаше да срещна съкровище :D
Изображение
Аватар
sweet_escape76
наш човек

Мнениеот Black Mimsss » 04 Дек 2008, 02:35

Не че много вярвам на суеверия, но... На първото ми сериозно гадже умирах да му подарявам часовници,слабост са ми и щом намерех някой красив модел го купувах за него. В крайна сметка се разделихме след време. Не че часовниците имат нещо общо ама знам ли, може и да има нещо вярно...
Аватар
Black Mimsss
наш човек

Мнениеот Anelim » 04 Дек 2008, 09:53

.:::Believe in Me:::. написа:Хора, нещо ме обзе паника..... Миналата седмица бяхме поканени на Р.Д. и купихме на момчето много хубав стенен часовник. Сега се прибираме от РД на приятелката му и у нас ми съобщават, че не било на хубаво да се подарява часовник. :roll: А с тях сме много близки приятели...
В началото на връзката ми аз подарих на приятеля ми часовник, по-късно и той на мен... на най-добрата си приятелка преди 2г. също подарихме часовник... а това означавало РАЗДЯЛА :shock:

Believe in Me,не се шашкай няма такова нещо.На юбилея на мъжа ми му подарих ръчен часовник/той е фен на марката/ и нямаме проблеми,нито преди,нито към момента!
Всъщност едно от суевериятата,които се разпространяват от уста на уста е,че не се празнува и 40г.-юбилей.Било на лошо,защото се асоциирало с 40 дена при помена :shock:
И докато се чудихме,какво да правим/слуховете са страшно нещо/предложих на моя човек да отидем и да попитаме в някой църковен храм.
Потърсихме свещенник и той ни увери,че такова нещо няма! Напротив,убеди ни,че човек веднъж в живота си ставал на 40г.и е хубаво да си отпразнува юбилея с приятели и близки!
Та,точно тогава използвах момента,да попитам има ли нещо вярно и в суеверието,че не трябва да се кръщава първо дете на починал близък?
Отговора също бе отрицателен :?Кратко,точно и ясно ни обясни,че именно избора да кръстиш детето си на починал вече близък е акт на обич,признание и желание да съхраниш спомена за дадения човек.В този аспект,детето при самото кръщение приемало избрания от вас ангел-хранител!
Мъжо обаче/за да е напълно сигурен/реши да попита и други храмове и отговорите бяха все едни и същи.
Та до тук бях със суеверията! :evil:
Преди години сестра ми страшно искаше да кръсти дъщеря си Илина,на баща ни/който не бе сред живите,а имаха дълбока връзка/,точно заради тези слухове и суеверия се отказа от желанието си.
Когато разбрахме,че нищо от това не е вярно,искрено се ядоса на себе си,че не е отишла да попита,а наивно е повярвала на голи и неподплатени слухове!

п.п.Сега си спомням,че преди 15г.мъжа ми също ми подари страхотен часовник и да си призная това по никакъв начин не е попречило на отношенията и към момента.Не трябваше ли по тази логика и ние да сме разделени :? Все пак 15г. са достатъчно време за това :wink:
Подарих същия аксесоар и на приятелката ми,а вече доста години приятелството ни е непоклатимо.
Аватар
Anelim
наш човек

Мнениеот foxy05 » 04 Дек 2008, 10:14

Не вярвай в суеверията, само те товарят психически.
За да се насладиш на дъгата - първо трябва да преживееш дъжда!
Аватар
foxy05
приятел

Мнениеот xixilina » 04 Дек 2008, 13:17

Скоро имах рожден ден и принудих либето да ми подари един часовник, който много си бях харесала, той се дърпаше точно заради тези суеверия, но аз бях доста убедителна и сега, ако нещо се случи ще се гръмна :cry: , а иначе преди няколко години получих часовник от брат ми- не сме се разделяли, в смисъл отношенията ни са повече от добри, та и аз незнам вече да вярвам ли или не, ама то ше се види :shock:
Аватар
xixilina
нов

Мнениеот veje » 04 Дек 2008, 13:32

.:::Believe in Me:::. написа:Хора, нещо ме обзе паника..... Миналата седмица бяхме поканени на Р.Д. и купихме на момчето много хубав стенен часовник. Сега се прибираме от РД на приятелката му и у нас ми съобщават, че не било на хубаво да се подарява часовник. :roll: А с тях сме много близки приятели...

Ето какво намерих като инфо:

Сред подаръците, които НЕ трябва да подаряваме (защото носят лоша поличба) на първо място по популярност се нарежда часовникът. Да подариш часовник било на раздяла, не се подарява на партньор, защото се счита, че започва да отмерва времето ви заедно, което несъмнено води към скорошна раздяла. Още по-зловещо е съмнението, че подареният часовник отмерва времето, което остава на човека на тази земя и подарявайки му тази вещ можеш да предизвикаш лошата му съдба.
По отношение на часовниците има две улеснения: вярва се, че на съпрузи е разрешено да си подаряват часовници, защото са свързани по-силно и няма да се разделят; когато подарявате часовник е хубаво човекът, който го получава да ви го ‘плати’ символично с някакви дребни монети, така се откупва от лошата си съдба.

Ще се радвам да кажете какво мислите по въпроса... :roll:

ние пък с мъжа ми за годежа взаимно си подарихме часовници :D :D вече 7 години сме женени :lol:
Аватар
veje
наш човек

Мнениеот Bett » 04 Дек 2008, 13:43

Black Mimsss написа:Не че много вярвам на суеверия, но... На първото ми сериозно гадже умирах да му подарявам часовници,слабост са ми и щом намерех някой красив модел го купувах за него. В крайна сметка се разделихме след време. Не че часовниците имат нещо общо ама знам ли, може и да има нещо вярно...

то тва малко като всеки който е умрял е пил през живота си вода :idea: :wink:
the internet, where the men are real men,
the women are real men, and the children are the FBI.
Аватар
Bett
наш човек

Мнениеот Деничка » 04 Дек 2008, 13:50

Деничка написа:
rachona написа:Не е хубаво да се подаряват часовници- на раздяла е :?

глупости :evil:
приятеля ми ми подари часовник за РД преди 6 год :D :arrow: още сме заедно :wink:

:D :D
Аватар
Деничка
наш човек

Мнениеот ha-ha » 04 Дек 2008, 14:41

Това е голяма глупост :lol:
Аватар
ha-ha
приятел

Мнениеот mishela » 04 Дек 2008, 17:05

За да се предотврати това суеверие, като се подаряват часовници се разменят и монети! Ние като ставахме кръстници си подарихме с кумците стенни часовници и така си разменихме монети!
Изображение
Аватар
mishela
приятел

Мнениеот .:::Believe in Me:::. » 04 Дек 2008, 22:26

mishela написа:За да се предотврати това суеверие, като се подаряват часовници се разменят и монети!

Еми да, ама аз не се усетих.......

А и една приятелка днес ми каза, че в Библията пише да не се вярва на суеверия :!:
А като се замисля и аз съм подарявала на брат ми часовник, който даже сега е в нашия хол и отношенията ми с него са си съвсем нормални :D
Anelim, няма да се шашкам :1:
Това за празнуването на 40-те също съм го чувала.... и за кръщаването... :roll:
Благодаря все пак на всички за мненията :)
Изображение
Изображение
* * *
Аватар
наш човек

Мнениеот Tonita » 05 Дек 2008, 08:43

Специално за часовника може да има нещо... Не знам. Аз от няколко години го знам това и вече не правя такива подаръци.
Колкото повече, толкова повече ...
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот londa » 05 Дек 2008, 09:13

Преди около 4-5год.гаджето ми подари часовник!месец след това се разделихме,след това събирания,раздели и т.н.Но сега сме си заедно все още!Не мисля,че е хубаво да подаряваш,но пък чак толкова да се шашкаш...
Аватар
londa
кандидат

Мнениеот Викторияreal » 05 Дек 2008, 11:01

Разбира се, че е суеверие! А сетихте ли се с колко хора сте се разделяли, без да сте си подарявали часовници?!
Важно е дали ще зардаваш някого, а не дали какво би се случило евентуално, ако.....
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот СуАйгъръ » 05 Дек 2008, 13:22

не вярвам в суеверията. Един подарък няма силата да раздели никого. :D
Изображение
Аватар
СуАйгъръ
наш човек

Мнениеот *tanita* » 07 Дек 2008, 22:22

А, аз съм чувала че,не е на хубаво да подариш на любимият/а часовник!
Казват че така,дните ви,заедно,са преброени.. :wink:
Който е суеверен,нека го има в предвид! :wink:
Изображение
Аватар
*tanita*
наш човек

Мнениеот .:::Believe in Me:::. » 08 Дек 2008, 19:51

СуАйгъръ написа:не вярвам в суеверията. Един подарък няма силата да раздели никого. :D

:clap: ей тва е! :kiss:
Изображение
Изображение
* * *
Аватар
наш човек

Следваща

Начало  • Назад към Споделено