Прически за влажно време

Прически за влажно време

Есента е тук, а с нея и влажното време. Една от...

Упражнения с пудовка у дома

Упражнения с пудовка у дома

Пудовката е уред за силова тренировка, подходящ...

Полезни съвети за добър сън

Полезни съвети за добър сън

Малки корекции в начина на живот могат да...

Как да изберем раница на ученика?

Как да изберем раница на ученика?

С настъпването на новата учебна година родители...

Не се очаква вирусът ебола да се предава по въздушен път

Не се очаква вирусът ебола да се предава по въздушен път

Вероятността вирусът ебола да мутира, така че да...

Катрин Деньов с награда от кинофестивал в Индия

Катрин Деньов с награда от кинофестивал в Индия

Френската кино легенда Катрин Деньов ще бъде...

Модератор: Rama

Мнениеот mariqivanova799 » 01 Мар 2009, 13:54

Nebula написа:Степените на влагалищна чистота са следните (по Manu и Heurlin 1914г.):
I степен: в намазката се виждат само дьодерлайнови бацили и епителни клетки (здраво влагалище)
II степен: дьодерлайнови бацили, епителни клетки и умерено левкоцити (здраво влагалище)
III степен: оскъдно количество дьодерлайнови бацили, много левкоцити и бактерии - Gr (+) и (-).
IV степен: липса на дьодерлайнови бацили, огромно количество левкоцити и бактерии, евентуално трихомони и др.

Това е бактериоскопската класификация, вие може да си прецените къде се намирате.

. Много от жените с флуор всъщност имат ерозио на маточната шийка, това също трябва да се вземе под внимание. :thumbsup:
имам въпрос-сега като погледнах на листовете пише влагалище-бял флуор,от цитонамазката и двата пъти пише степен на чистота-втора,но в микробиологичните изследвания имах кандида и обилно левкоцити,може ли този бял флуор,който са видяли и двамата лекари да е от кандидата???Наистина ми бяха казали преди време,че имам раничка ,но се съмняваха,че е на хормонална основа и всеки път питам имам ли раничка-отговорът е НЕ,трябва ли да се притеснявам,че имам някакво ерозио,след като изследванията и лекарите са на мнение,че няма???Заради тези левкоцити толкова посявки ми правиха в какви ли не среди,но се изолира кандида,никаква друга патогенна флора,това ерозио как се доказва,видимо ли е при гинекологичен преглед,вижда ли се на цитонамазка?
Изображение
Аватар
mariqivanova799
наш човек

Мнениеот naddeto:) » 02 Мар 2009, 09:51

krasii написа:
naddeto:) написа:Имам един въпрос за лактацида. Значи гинеколожката ми предписа да си правя промивки с него. И аз с рецептата отидох в аптеката и там ми дадоха някаква "Гинекологична течност", но това което ме притеснява е, че на листовката много подчертано е написано, че е само за външна употреба. Не, че нямам доверие на лекарката, но все пак всякакви глешки стават и все още не съм го ползвала по предписание. Въпросът ми е към по-запознатите - мога ли да ползвам лактацида за промивки?

Мисля,че под външна употреба имат впредвид,че не се пие.
На мен преди време ми изписаха един мехлем за гъбичките и на листовката пишеше "за външна употреба" тогава и аз попитах,как така за външна,а трябва да се мажа и на вътре :lol: тогава лекарката ми обясни,че не се приема орално :lol: Ама човек като не се е сблъсквал с тия неща и всичко със здравето му е наред изглежда невеж за тия неща :D

Да и аз това си помислих в първия момент. Но Отдолу (на листовката) пишеше да се разрежда "във ръка или върху мокра гъба", а с никое от тези неща не мога да се промия( :lol: Та за това..
Аватар
naddeto:)
вътрешен човек

Мнениеот Shiny » 02 Мар 2009, 11:25

naddeto:) написа:
krasii написа:
naddeto:) написа:Имам един въпрос за лактацида. Значи гинеколожката ми предписа да си правя промивки с него. И аз с рецептата отидох в аптеката и там ми дадоха някаква "Гинекологична течност", но това което ме притеснява е, че на листовката много подчертано е написано, че е само за външна употреба. Не, че нямам доверие на лекарката, но все пак всякакви глешки стават и все още не съм го ползвала по предписание. Въпросът ми е към по-запознатите - мога ли да ползвам лактацида за промивки?

Мисля,че под външна употреба имат впредвид,че не се пие.
На мен преди време ми изписаха един мехлем за гъбичките и на листовката пишеше "за външна употреба" тогава и аз попитах,как така за външна,а трябва да се мажа и на вътре :lol: тогава лекарката ми обясни,че не се приема орално :lol: Ама човек като не се е сблъсквал с тия неща и всичко със здравето му е наред изглежда невеж за тия неща :D

Да и аз това си помислих в първия момент. Но Отдолу (на листовката) пишеше да се разрежда "във ръка или върху мокра гъба", а с никое от тези неща не мога да се промия( :lol: Та за това..

След като гинеколожка ти е казала,че може да се промиваш с гинекологичната течност,значи е преценила какво трябва да стане :roll: Ако не се лъжа,на листовката пише и какво трябва да е съотношението на препарата и водата за промивки.Не помня как беше...,но ако не си сигурна,можеш да и се обадиш :wink:
Не е правилно да вярваме в магията. Със силната вяра се създава магия. Румпелщилцхен.
Аватар
Shiny
наш човек

Мнениеот esi_ilieva » 26 Сеп 2011, 11:11

Здравейте! И аз от дълги години страдах от упоритото бяло течение, изпих какво ли не, да не говорим за парите, които дадох. От чужбина ми донесоха билката Варбургия салутарис, която горещо препоръчвам на всички. От 3 месеца я пия и напълно се оттървах от този отвратителен проблем. Билката отскоро я има и в България, което много ме радва, тъй като тук е на много по-ниска цена. За повече информация потърсете Warburgia salutaris. Наистина ефикасна билка и хубавото е, че е органично производство и не е химия. Пожелавам успех на всички и дано съм помогнала!
Аватар
esi_ilieva
нов

Мнениеот Vanilli » 26 Сеп 2011, 11:19

Да беше казала и причината за твоето течение, след като препоръчваш билката. Защото течението е симптом, не диагноза.
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот Beaut1full » 20 Яну 2012, 19:23

esi_ilieva написа:Здравейте! И аз от дълги години страдах от упоритото бяло течение, изпих какво ли не, да не говорим за парите, които дадох. От чужбина ми донесоха билката Варбургия салутарис, която горещо препоръчвам на всички. От 3 месеца я пия и напълно се оттървах от този отвратителен проблем. Билката отскоро я има и в България, което много ме радва, тъй като тук е на много по-ниска цена. За повече информация потърсете Warburgia salutaris. Наистина ефикасна билка и хубавото е, че е органично производство и не е химия. Пожелавам успех на всички и дано съм помогнала!

Въпросът е колко ти платиха за да разпространяваш това copy/paste във всички форуми, понеже се опитвам да намеря информация за този продукт, но не желая да е от техния сайт тъй като нямам доверие на мненията написани там.И колкото и странно да е въпросната еси илиева е писала във всички форуми това съобщение, без отговор на въпросите които после са я питали...
Аватар
Beaut1full
нов

Мнениеот lina_20 » 21 Яну 2012, 20:53

Какво съвпадение само,че случайно попаднах на тази тема :) Тъкмо вчера братовчедка ми разправяше,че е чела някъде с какво може да се намали или премахне бялото течение. Та прави се следното. Взема се едно тампонче (такова с което си триете грима) и се потапя в мед (но домашна, а не купена от магазина). След това тампончето се слага като превръзка (нз как да го обясня по друг начин) и си слягате така. На сутринта се маха, това се повтаря няколко дена, може и седмица.
Тя се оплакваше много често, ходила е на различни лекари, но никой така и не и помогна. Към този час го е изпробвала една нощ и каза, че на следващия ден за първи път не е имала нищо по бикините си.
Честно казано дали наистина помага, аз не мога да потвърдя, не съм го изппобвала лично. Дали медта може да навреди или дали цялата процедура е глупава също не мога да кажа. Все пак ще изчакам да видя какво ще ми докладва след седмица :D
Не спирам да живея,защо да спра да обичам..
Аватар
lina_20
приятел

Мнениеот Фая » 22 Яну 2012, 14:34

Beaut1full написа:
esi_ilieva написа:Здравейте! И аз от дълги години страдах от упоритото бяло течение, изпих какво ли не, да не говорим за парите, които дадох. От чужбина ми донесоха билката Варбургия салутарис, която горещо препоръчвам на всички. От 3 месеца я пия и напълно се оттървах от този отвратителен проблем. Билката отскоро я има и в България, което много ме радва, тъй като тук е на много по-ниска цена. За повече информация потърсете Warburgia salutaris. Наистина ефикасна билка и хубавото е, че е органично производство и не е химия. Пожелавам успех на всички и дано съм помогнала!

Въпросът е колко ти платиха за да разпространяваш това copy/paste във всички форуми, понеже се опитвам да намеря информация за този продукт, но не желая да е от техния сайт тъй като нямам доверие на мненията написани там.И колкото и странно да е въпросната еси илиева е писала във всички форуми това съобщение, без отговор на въпросите които после са я питали...

Туй се вика форумен спам и по принцип се заплаща, но изглежда, че есито е аматьор или е чисто и просто самия вносител. Аз тая варбургия я знам и съм я виждала, но честно казано, не бих се решила да пия чак толкова екзотична билка. Докато не се разбере как действа на европейци и какви са и страничните ефекти...Че то и една проста мащерка си има противопоказания даже.
П.П. сори за отклонението от темата, но ме дразни това нахлуване на знайни и незнайни треволяци от далечни земи.
Аватар
Фая
кандидат

Предишна

Начало  • Назад към Здравословни проблеми