Как да използваме Алое вера в домашната козметика?

Как да използваме Алое вера в домашната козметика?

Алое вера е една от най-популярните съставки за...

Кайсии – защо са толкова полезни?

Кайсии – защо са толкова полезни?

Кайсиите са сред любимите ни летни плодове. Те са...

Организация на перално помещение

Организация на перално помещение

Напоследък отделянето на пералнята в...

Какво да гледаме, когато избираме бански

Какво да гледаме, когато избираме бански

Да изглеждаме перфектно на плажа е мисия номер 1...

Мила Кунис и Аштън Къчър ще се женят догодина

Мила Кунис и Аштън Къчър ще се женят догодина

Горещата холивудска двойка Мила Кунис и Аштън...

Писателка обу токчета на връх Килиманджаро

Писателка обу токчета на връх Килиманджаро

Писателката Рима Суки ознаменува края на...

Модератори: Rama, vesal, momo

Мнениеот ninitoy » 10 Апр 2009, 18:02

Здравейте.Искам да ви попитам били ли сте с човек които е бил агресивен към вас и често пъти ви е посягал или удрял?Какво да направя в такава ситуация?Приятеля ми(вече бивш) ме бие...подадох жалба в полицията и пак нищо...когато им разказвах те чак ми се присмиваха,а аз бях цялата насинена и подута...извикали го да дава обяснения и нищо повече.След като е бил на разпит естествено ме намери и отново ме нарани...Стигнах до там да кажа на родителите му,а той им казал че лъжа..Не знам какво да правя?Как да се отърва от този ад?Вече започвам да мисля че трябва да се махна от града и да замина някъде далеч :( Само това ли ми остава? :cry:
Аватар
ninitoy
нов

Мнениеот Vanilli » 10 Апр 2009, 18:16

Подай нова жалба. Завеждат се.
Ако трябва подавай жалба и от липса на съдействие от полицията.
Иди при родителите му, при приятелите му, но най-вече се огледай за твоите - някой да те "пази". Номерът е да не си сама докато на този изрод му се укротят емоциите. Всъщност нямаш ли братовчед или друг роднина, който да му изчете едно конско по телефона и да му обясни какви лоши неща ще му се случат, ако те докосне отново?
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот Rama » 10 Апр 2009, 19:14

На този му трябва някой, който да го направи труден за рисуване :evil:
бахти изродите :evil:
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот СуАйгъръ » 10 Апр 2009, 19:16

Подай пак жалба, ама този път и срещу полицията - за неспазване на задълженията! И изобщо го съди скапаняка! Изрод! Гад! Слабохарактерно мекотело, дето посяга на някого, е по-низше и от амеба!
Дано вече ти е бивш и да си остане все такъв.
Изображение
Аватар
СуАйгъръ
наш човек

Мнениеот ninitoy » 10 Апр 2009, 19:42

Благодаря на всички за разбирането.Аз вече изпитвам страх да сляза до магазина..Просто е ужасно-живея в абсолютен страх :( Утре че отида отново в полицията,а може би и в съда..може би трябва да отида при съдебен лекар за да ми изкара той медицинското.Дано това да помогне,защото иначе найстина ще трябва да се махна от Варна,за да мога да живея спокойно :cry:
Аватар
ninitoy
нов

Мнениеот СуАйгъръ » 10 Апр 2009, 19:44

Ама ти нямаш ли медицинско? Не съм много запозната, но не беше ли необходимото условие за повдигане на обвинение?
Изображение
Аватар
СуАйгъръ
наш човек

Мнениеот Rama » 10 Апр 2009, 19:45

Ако досега не си си направила медицинско след побой, значи си допуснала много сериозна грешка. Надявам се да няма друг повод, но ако има, бягай веднага да го направиш.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот СуАйгъръ » 10 Апр 2009, 19:49

Ох, сега си мисля, че ако преживея такова нещо, може и да нямам сили да отида на лекар...Имам предвид не физически сили. Дано да няма следващ път, но, както е казала Рама, ако има - веднага на доктор.
Изображение
Аватар
СуАйгъръ
наш човек

Мнениеот slun4ice » 10 Апр 2009, 19:54

айде и за да се изкажа...нещата са брутални и сериозни........
на първо място след побой се отива в съдебна медицина на "здраве"2 в столицата и там се прави медицински преглед и се издава удостоверение....
с документа се отива в районната прокуратура и се подава жалба, нужно е да има поне двама свидетели на побоя, да се посочи кога точно, къде и от кого е извършен побоя
жалба се подава и в районното управление по местослучване
полицията завежда молбата и извършва проверка по случая, прокуратурата прави същото като изпраща на полицията преписката да се извърши проверка...просто казано добре е и на двете места да има жалби, повече шанс има да се обърне внимание
от друга страна може да се заведе частно дело срещу побойника по закона за защита срещу домашното насилие, щом като са били некви гаджета там.....
Не е важно да знаеш всичко, важно е да знаеш нужното!
Аватар
slun4ice
наш човек

Мнениеот СуАйгъръ » 10 Апр 2009, 19:57

slun4ice написа:айде и за да се изкажа...нещата са брутални и сериозни........
на първо място след побой се отива в съдебна медицина на "здраве"2 в столицата и там се прави медицински преглед и се издава удостоверение....
с документа се отива в районната прокуратура и се подава жалба, нужно е да има поне двама свидетели на побоя, да се посочи кога точно, къде и от кого е извършен побоя
полицията завежда молбата и извършва проверка по случая, прокуратурата прави същото като изпраща на полицията преписката да се извърши проверка...просто казано добре е и на двете места да има жалби, повече шанс има да се обърне внимание
от друга страна може да се заведе частно дело срещу побойника по закона за защита срещу домашното насилие, щом като са били некви гаджета там.....

Онова за двамата свидетели ме порази! А ако няма такива?! Не може ли да бъде осъден!!!!! Ужас!!!!
Изображение
Аватар
СуАйгъръ
наш човек

Мнениеот slun4ice » 10 Апр 2009, 20:02

СуАйгъръ написа:
slun4ice написа:айде и за да се изкажа...нещата са брутални и сериозни........

Онова за двамата свидетели ме порази! А ако няма такива?! Не може ли да бъде осъден!!!!! Ужас!!!!

ами гадно е, ама просто така се случва...как ще докаже момичето, че точно той е биячът......не чене се занимават в прокуратурата и с такива преписки, пишат се много обяснения, но за жалост не издържат в съда....
важно е да се знае, че трябва да има средна телесна повреда, за да почне преследване от държавата....всяка по-малка повреда е от частно правен характер и жертвата всъщност сама трябва да се бори със системата
Аватар
slun4ice
наш човек

Мнениеот ninitoy » 10 Апр 2009, 21:13

Аз изкарах медицинско от личен лекар,но нали ви казвам-в полицията ми се надсмиваха..За тях това беше смешно...Какво да направя?ак да се измъкна от всичко като нямам съдействието на полицията.За съжаление сме в България..ако беше другаде,до сега всичко да е свършило..а не да изпитвам ужас да сляза да си купя цигари че да не ме хване пред блока :cry:
Аватар
ninitoy
нов

Мнениеот slun4ice » 10 Апр 2009, 21:16

ninitoy написа:Аз изкарах медицинско от личен лекар,но нали ви казвам-в полицията ми се надсмиваха..За тях това беше смешно...Какво да направя?ак да се измъкна от всичко като нямам съдействието на полицията.За съжаление сме в България..ако беше другаде,до сега всичко да е свършило..а не да изпитвам ужас да сляза да си купя цигари че да не ме хване пред блока :cry:

за жалост го има момента, но човек не бива да се отказва да си търси правата......опитай с прокуратурата....
важно е в молбата да посочиш конкретни факти, това, че изпитваш основателен страх за живота и здравето си, тъй като си се уверила лично в това.....
Аватар
slun4ice
наш човек

Мнениеот Kiss » 11 Апр 2009, 00:23

Ами живеем в държава на абсурдите, затова всичко е по-сложно и идиотско - един наш познат за 1 шамар, който ударил на жена си, лежа в затвора 6 месеца в Испания.

Ако след хиляди опити не успееш с институциите, мини на вариант Б - намери някой да го поразкраси малко. :evil:
Ad cogitandum et agendum homo natus est.
Изображение
Аватар
Kiss
наш човек

Мнениеот foxy05 » 11 Апр 2009, 06:39

ninitoy написа:Здравейте.Искам да ви попитам били ли сте с човек които е бил агресивен към вас и често пъти ви е посягал или удрял?Какво да направя в такава ситуация?Приятеля ми(вече бивш) ме бие...подадох жалба в полицията и пак нищо...когато им разказвах те чак ми се присмиваха,а аз бях цялата насинена и подута...извикали го да дава обяснения и нищо повече.След като е бил на разпит естествено ме намери и отново ме нарани...Стигнах до там да кажа на родителите му,а той им казал че лъжа..Не знам какво да правя?Как да се отърва от този ад?Вече започвам да мисля че трябва да се махна от града и да замина някъде далеч :( Само това ли ми остава? :cry:

Сестра ми имаше същият проблем. Разделиха се , а той където я видеше - тормоз. От полицията нищо не направиха, нищо. По това време имах богат любовник и въпросният гъз го знаеше. Накарах един втори братовчед да му звънне и да му скръцне със зъби. Онзи реши, че е лИбовникът и спря.
Що наистина не намериш някой, който да му спече л..ното.
За да се насладиш на дъгата - първо трябва да преживееш дъжда!
Аватар
foxy05
приятел

Мнениеот demigod » 12 Апр 2009, 19:49

ninitoy написа:Не знам какво да правя?Как да се отърва от този ад?Вече започвам да мисля че трябва да се махна от града и да замина някъде далеч :( Само това ли ми остава? :cry:

съди го

ако не стане нищо, махни се направо от държавата и отиди някъде където който бие плаща или го затварят
demigod
нов

Мнениеот Champagne » 13 Апр 2009, 11:07

ninitoy написа:Благодаря на всички за разбирането.Аз вече изпитвам страх да сляза до магазина..Просто е ужасно-живея в абсолютен страх :( Утре че отида отново в полицията,а може би и в съда..може би трябва да отида при съдебен лекар за да ми изкара той медицинското.Дано това да помогне,защото иначе найстина ще трябва да се махна от Варна,за да мога да живея спокойно :cry:

Задължително - извади си медицинско, мисля, че не е задължително да е от съдебен лекар.
Егати изрода... нямам думи, бясна съм им на такива комплексари - как може да бие жена бе! :evil: :evil: :evil:
Някои хора преминават набързо през живота ни, други спират за миг и оставят диря в сърцата ни... после никога не можем да бъдем същите.

Научих, че хората, които най-много обичаме, биват отнети от нас твърде рано.
Аватар
Champagne
наш човек

Мнениеот Champagne » 13 Апр 2009, 11:12

ninitoy написа:Аз изкарах медицинско от личен лекар,но нали ви казвам-в полицията ми се надсмиваха..За тях това беше смешно...Какво да направя?ак да се измъкна от всичко като нямам съдействието на полицията.За съжаление сме в България..ако беше другаде,до сега всичко да е свършило..а не да изпитвам ужас да сляза да си купя цигари че да не ме хване пред блока :cry:

Чакай, отишла си с медицинското в полицията, подала си жалба, и са ти се надсмивали? :shock: Какви са тия простаци, бе? Друго да питам - нямаш ли близки, които да ти помогнат - баща, брат, братовчед, приятели...?
Някои хора преминават набързо през живота ни, други спират за миг и оставят диря в сърцата ни... после никога не можем да бъдем същите.

Научих, че хората, които най-много обичаме, биват отнети от нас твърде рано.
Аватар
Champagne
наш човек

Мнениеот mistress » 13 Апр 2009, 12:05

Скъсай ги от жалби. Извикай Господари на ефира. Направи така, че всички да разберат.

А ти няма от какво да се страхуваш или срамуваш. Просто действай. Задължително.
HELPING UGLY GUYS HAVE SEX SINCE 1903.
106 years of great motorcycles. Harley-Davidson.
Аватар
mistress
наш човек

Мнениеот DevilWish » 15 Апр 2009, 19:10

Жалната.Ще трябва пак да се обърнеш към властите и да подадеш нова жалба.Ако трябват доказателства сложи камера в апартамента си и може да имаш късмет да заснемеш нещо такова.Не знам. . като зная какви са законите в Б-я не зная дали много ще ти помогнат.Но това не трябва да го търпиш.Успех!
Аватар
DevilWish
нов

Мнениеот Жени799 » 15 Апр 2009, 19:28

Много съжалявам, за това което ти се случва.. :cry: Твойте родители къде са?! Нямаш ли приятели,които да те защитат?! :?
Аз също бих те посъветвала, да си изкараш медицинско и да си наемеш адвокат..по възможност! Не е добре да му показваш,че те е страх от него,той това иска и с това се опитва да те контролира! :?
Аз лично не съм имала такъв мъж в живота си,но съм имала приятел който в последния момент(когато късахме) стана агресивен-не ми направи нищо,но ми изкара акъла..а това не е малко също..Спря да ме преследва,в момента в който не пратих едни познати да го сплашат...Не беше нужно да го бият,за да се усети :twisted: ....Та ако с другото не стане, поне му прати някой на тоя! :evil: Нека види,че не те е страх и може да има последствия за него...не много приятни! :twisted:
Изображение
Изображение
Аватар
Жени799
наш човек

Мнениеот Ellcrys » 15 Апр 2009, 19:37

Мъже, които посягат на жените си, са страхливци по душа. Намери някои да го сплаши и това трябва да помогне, също така продължавай с жалбите и полицията.
Work is the curse of the drinking classes. - Oscar Wilde
Аватар
Ellcrys
нов

Мнениеот rumi_d.1970 » 26 Апр 2009, 14:25

slun4ice написа:

за жалост го има момента, но човек не бива да се отказва да си търси правата......опитай с прокуратурата....
важно е в молбата да посочиш конкретни факти, това, че изпитваш основателен страх за живота и здравето си, тъй като си се уверила лично в това.....

Да,за това ни е такова обществото-всъщност отва е много сериозен не само персонален,ами социален проблем -като знаем какво е нивото на редовия полицай :twisted: каква защита да очакваме от тях-това е абсурд,просто:!:
Относно жалбата в прокуратурата- ако няма парички,момичето :cry: ?
Розалинка,как може да говориш така! Ако ти се случи на теб и ако ти кажат същото нещо ...как ще се чувстваш,а?
Аватар
rumi_d.1970
кандидат

Мнениеот dolly23 » 26 Апр 2009, 14:55

rozaliika_po_havliika написа:Сигурно си въртиш гъза на 180 градуса,което за теб е нормално.И от там се чудиш защо те млати.

:shock: А за теб нормално ли е да те млатят, дори и за това??? :faint:
Към авторката: намери някой който да го сплаши тоя изрод!
Аватар
dolly23
приятел

Начало  • Назад към Взаимоотношения