Диетата и фитнес тайните на Мария Шарапова

Диетата и фитнес тайните на Мария Шарапова

Мария Шарапова е една от най-красивите и...

Грижа за луковиците през есента

Грижа за луковиците през есента

В градината през есента е не по-малко натоварено,...

Видовете маслини и какво трябва да знаем за тях

Видовете маслини и какво трябва да знаем за тях

Имате ли любим сорт маслини или по-скоро се...

Красиви съвети с грозде

Красиви съвети с грозде

Малко хора знаят, че гроздето всъщност е може би...

София Лорен на 80 години

София Лорен на 80 години

Не е за вярване, но легендарната София Лорен днес...

Хапчета за мъже блокират хормона на любовта

Хапчета за мъже блокират хормона на любовта

Хапчетата, които блокират хормона на любовта...

Модератори: RamboSilek, Rama

Мнениеот Ани » 20 Юни 2009, 10:22

Благодаря ви,момичета. Аз го пия 4 дни,но тябва да стигна до 6 т. от 25 мг. Още ми е ревливо и отпаднало,спи ми се, а трябва да бъда на работа на 6 юли. Това са 2 седмици само и незнам дали ще се оправя поне малко до тогава. При вас как беше?
Аватар
Ани
приятел

Мнениеот Marmaid » 20 Юни 2009, 21:32

Ани, до 6-ти юли има много време. Просто се отпусни. Не мисли в дати, срокове и задължителни ефекти от лекарството. Аз с АД-та свиквам за цял месец. Така че няма как веднага да си добре, дори ще се влошиш в началото, това го пише и в упътванията. Обаче просто се отпусни и се наслаждавай на гадорията, знаейки, че скоро вече няма да я има.
Ти какво точно лекуваш с това лекарство? ПР, депресия, нещо друго?
Щастието е в голяма степен самоделно.
Аватар
Marmaid
наш човек

Мнениеот Ани » 20 Юни 2009, 21:58

Ох,ако знаех и аз какво точно лекувам.... бях с ПР,сега съм с много тежка депресия и ПР. Сложна работа.Опитах какви ли не АД,сега съм на добрия стар анафранил в конски дози. Мисля,че ще подейства,но мисълта за работата,която трябва да започна след две седмици,не ми дава покой!Ами ако не се оправя до тогава? :(
Аватар
Ани
приятел

Мнениеот titi_tt » 20 Юни 2009, 22:00

Ани написа:Ох,ако знаех и аз какво точно лекувам.... бях с ПР,сега съм с много тежка депресия и ПР. Сложна работа.Опитах какви ли не АД,сега съм на добрия стар анафранил в конски дози. Мисля,че ще подейства,но мисълта за работата,която трябва да започна след две седмици,не ми дава покой!Ами ако не се оправя до тогава? :(

Какво значи да не се оправиш? :shock: Да не си тежко болна на легло?Стегни се и не се подавай на такива мисли!В крайна сметка ако пък не се чувстваш все още добре ще ти продължат болничния,ако си в болничен.
Аватар
titi_tt
наш човек

Мнениеот Joanna » 20 Юни 2009, 22:37

Много те съчувствам Ани. Дано по бързо се съвземеш. Аз също имам голям страх да ходя на работа когато ми е зле и поради това не съм почвала, а докато съм работила не съм спирала АД, макар, че лекарката ме караше. Като се почувстваш по-добре мисля и ,че депресията ти ще отмине. Стискам палци, миличка!!!
Аватар
Joanna
приятел

Мнениеот Ани » 20 Юни 2009, 22:37

В момента съм в платен отпуск. Лошото е,че ,ако си взема болничен,става много сложно. Заради толкова лутане с най-различни лекарства,ползвах доста болнични и сега ми е неудобно,по-точно страхувам се и се притеснявам какво ще каже шефката. Тя и без това е на нож с мен,та не ми се мисли.... Иначе работя в държавно предприятие-детска градина и трябва да ми се търси заместник,ако изляза в болничен. Ох,дано се подобря за 2 седмици ,че не ми се мисли за последиците.
Аватар
Ани
приятел

Мнениеот Joanna » 28 Юни 2009, 15:38

Ани, би ли споделила каква диагноза ти пишат в болничните? Аз все това се питам като се влоша, а съм на работа (добре, че сега не работя) каква диагноза трябва да ми пишат. Все пак повечето хора не разбират нищо от ПР и мисля, че ако пишат тази диагноза шефа би гледал странно. Та за това те питам .
Аватар
Joanna
приятел

Мнениеот Ани » 28 Юни 2009, 16:21

Ами те вече не пишат диагнозата с думи,а с кодове. А преди това ми пишеха рецидивиращо депресивно разстройство,защото аз освен ПР,винаги си влача и депресията.
Аватар
Ани
приятел

Мнениеот polyyy » 28 Юни 2009, 21:50

ксанакса силен антидепресант ли е? Преди време ми изписаха да пия ксанакс 1 мес и успоредно с него ципралекс,само че за по дълго време. Така и не съм ги почнала все още, мнооого ме е страх от тези хапчета бе хора, защо ме е хванало такова шубе незнам. Но след снощната ПА нещо съм на косъм да се престраша, само че се чудя дали да не пиина само ксанакса за 1 мес. или само ципралекса,нещо двете ми идват в повечко. Кое е по лекичкото?
Аватар
polyyy
приятел

Мнениеот Раче » 28 Юни 2009, 22:07

Ксанаксът е успокоително, а не антидепресант?!
Аватар
Раче
наш човек

Мнениеот Joanna » 28 Юни 2009, 23:45

Ани, а шефа ти пита ли те от какво си била болна?
Аватар
Joanna
приятел

Мнениеот Joanna » 28 Юни 2009, 23:55

polyyy, точно така е както ти е писала Раче, ксанаксът не е АД, а е бензодиазипинов медикамент и действа успокоително . Не трябва да се пие повече от максимум 12 седмици, защото води към зависимост.
Аватар
Joanna
приятел

Мнениеот Ани » 29 Юни 2009, 11:42

Йоана,аз никога не съм крила проблема си и може би това ми е грешката. С шефката сме на нож заради болничните и тя дори няколко пъти ми е искала епикриза/когато съм била в болница/,но по-късно разбрах,че тя няма право да иска епикризи и въобще мед. документи и й се опълчих последния път.
Аватар
Ани
приятел

Мнениеот Joanna » 29 Юни 2009, 14:43

Ани, понеже хората са невежи и много малко разбират сащността на заболяването, затова не казвам и се чудих как би се поднесло това на шеф. Аз когато работих и лежах в болница от пневмония и имах по-дълги болнични, шефа също ми искаше епикризата и беше недоверчив , че съм била толкова дълго болна. А той беше лекар самия и работих в болница:).
Аватар
Joanna
приятел

Мнениеот vesy_85 » 01 Юли 2009, 22:22

Някой ползвал ли е Невролаксин на д-р Тошков?Какво ви е мението за тези билкови таблетки,аз не съм пила антидепресанти,ходя на психотерапия и засега си мисля че мога да се справя и без АД,тъй като при мен всичко почна от безразборно пиене на лекарства,грешни диагнози и така 3 години ме въргаляха по болници и лекари,докато накрая си придобих и ПР,а истинския проблем оправих с билки сама си варях но се справих и сега искам да пробвам да се оттърва и от ПР-то с билки ако мога или хомеопатия.От Варна съм ако знаете и добур хомеопат за нашето състояние тук споделете моля.:))Поздрави на всички и бързо оздравяванв:)
Аватар
vesy_85
нов

Мнениеот albelm » 02 Юли 2009, 14:49

".....според психотерапевта ми било нормално да има рецидиви и каза да не се плаша че ще стана по-зле:"

Психотерапията те учи да се справяш с кризите и да не се страхуваш от тях. Няма логика да ставаш по-зле. От колко време ходиш на психотерапия?

Невролаксинът е билков препарат и няма да ти навреди - все пак не пиеш други лекарства.
Аватар
albelm
приятел

Мнениеот vesy_85 » 02 Юли 2009, 16:17

Ами отскоро,ходих първо при една психоложка но някак не я чувствах близка,получих в последствие ужасно силни кризи имах неприятни преживявания тогава и отклучих и агорафобия ,помолих я да доиде поне един път до вкъщи беше още в началото да поговорим защото ми беше невъзможно излизането,но тя ми каза като стигна сама до нея тогава ще говорим..И така....тръгвах,криза,връщам се,докато съвсем се наплаших и сега близо 3 месеца не излизам,освен пред блока за по 20 мин,си налагам за да се тренирам:))и така сега се обърнах към друг психолог ,с който се уговорихме известно време да идва в нас докато се окуража съвсем и да ходя вече сама до него.По-спокойна съм уж вече ,но и много далеч от истината,най ме е яд че сама се бях оправила доста,преди време ,а сега се върнах много назад.А за Невролаксина казвате че поне няма да навреди така ли?Еми ще го пия засега,да видим...Бъдете щастливи и спокойни!:)))
Аватар
vesy_85
нов

Мнениеот Лилия-Кливия » 07 Юли 2009, 15:08

vesy_85 написа:Бъдете щастливи и спокойни!:)))

Искам само да ти кажа - кураж и от мен! :)

С помощта на моята психотерлапвтка намерихме подходящото лекарство за мен - вземам го вече 4 години и съм добре - живея и функционирам нормално.
Майка ми как взема лекарство срещу високо кръвно, аз пък си вземем АД!

Нова съм във форума, но от 10 тина години съм с депресия, и чак когато открих "моята" лекарка, нещата се канализираха.

Бързам и пиша несвързано, но искам да ти кажа, че лекарствата действат и помагат.
Аватар
Лилия-Кливия
приятел

Мнениеот Лилия-Кливия » 07 Юли 2009, 15:13

Joanna написа:Ани, понеже хората са невежи и много малко разбират сащността на заболяването, затова не казвам и се чудих как би се поднесло това на шеф. Аз когато работих и лежах в болница от пневмония и имах по-дълги болнични, шефа също ми искаше епикризата и беше недоверчив , че съм била толкова дълго болна. А той беше лекар самия и работих в болница:).

Значи аз съм извадила късмет с моята шефка? Тя проявава разбиране....към кризите ми, към невъзмогността ми да се справя с определените задачи когато тя ги ми ги постави....

Хм. Аз просто отидох при нея, но когато бях спокойна и в ремисия и и обясних нещата. Тя разбра.

Когато имам криза тя се дразни (нормално е за ефективните хора като нея) но поне аз знам, и съм спокойна, че няма да ме уволни...

Аз нямаша да се реша да споделя с нея, но нещата бяха опрели до кокъла....
Аватар
Лилия-Кливия
приятел

Мнениеот Toshko88 » 09 Юли 2009, 20:32

Интерисува ме възможен ли е косопад или окосмяване от антидеприсантите и атаракса благодаря предварително
Toshko88
нов

Мнениеот Desi9 » 10 Юли 2009, 08:38

Toshko88 написа:Интерисува ме възможен ли е косопад или окосмяване от антидеприсантите и атаракса благодаря предварително

Доколкото ми е известо, не.
Моят косопад, дължащ се на стрес, спря след като започнах лечение с антидепресанти. Много често дерматолозите предписват атаракс, като съпътстващо лечение на дерматологични състояния, когато се дължат на емоционално напрежение.
Доколкото съм чела, стресът имитира действието на едни мъжки хормон, чието завишено производство е свързано с косопада при мъжете - дехидротестостерон /може и да греша за точното име на хормона/.
Аватар
Desi9
приятел

Мнениеот Micha79 » 13 Юли 2009, 17:36

От около една година бях в ролята на "опитно зайче" на психиатри от разград,Русе и Варна.Пила съм золовт,ривотрил,сероксат,анафранил,транксен,атаракс - в различни дози и комбинации.резултат -нищо добро,дори и за момент.Напротив -тревожността ми се засили до паники,изгубих тотално съня си,концентрацията ми вече я няма,напълнях ,а в момента се появи много неприятен сърбеж по цялата глава,придружен с косопад.Спирала съм лекарствата и на своя глава - в началотое ужас,но после е по- добре.Мисля,че ако бях потърсила психолог-терапевт преди да започне тоя кошмар с лекарства нямаше да се стигне до тоя кошмар.Чувствам се зле! Преди да започнете с каквито и да е лекарства опитайте първо по друг начин!
Аватар
Micha79
нов

Мнениеот Лилия-Кливия » 14 Юли 2009, 07:12

Micha79 написа:От около една година бях в ролята на "опитно зайче" на психиатри от разград,Русе и Варна.Пила съм золовт,ривотрил,сероксат,анафранил,транксен,атаракс - в различни дози и комбинации.резултат -нищо добро,дори и за момент.Напротив -тревожността ми се засили до паники,изгубих тотално съня си,концентрацията ми вече я няма,напълнях ,а в момента се появи много неприятен сърбеж по цялата глава,придружен с косопад.Спирала съм лекарствата и на своя глава - в началотое ужас,но после е по- добре.Мисля,че ако бях потърсила психолог-терапевт преди да започне тоя кошмар с лекарства нямаше да се стигне до тоя кошмар.Чувствам се зле! Преди да започнете с каквито и да е лекарства опитайте първо по друг начин!

Аз съм на Пароксат - 20 mg сутрин, комбиниран с 1/4 ривотрил от 0.5 mg и при необходимост - по още една четвъртинка от ривотрила следобед или вечер.

При мен сероксатът не помогна, напротив, засили тревожността както при тебе и лекарката ми го смени на Пароксат.
Оттогава живея втори живот, вече 4 година. Така както мойка ми си взема нейните лекарстав за високо кръвно, така, както други хора пият медикаменти за справяне с диабета, ние пък - антидепресанти.

Моята докторка се мъчи около 2 години да мине само с разгонори и беседи да ми сбори депресията и биполярното афективно разстройство, но...накрая нямаше как и ми изписа медикаменти.

Не че правя реклама на пароксата, просто ти споделям моя опит...
Желая ти успех в борбата :)

Ти си млада и имаш време, аз съм на 42 и половина и пак продължавам...
Намери си психотерапевт, на който де се довериш, и да знаеш, че нещата не ес получават с мажгическа пръчка....

Както казва моята докторка: "Психиката на човека е голяма работа, изисква дълго време и желание за промяна..."
Умиране няма и задачата има рeшение. - Стъчо Джонсън
Аватар
Лилия-Кливия
приятел

Мнениеот давиа » 14 Юли 2009, 13:16

Здравейте на всички ! Иаз се включвам в темата . От два месеца съм с тревожно депресивно състояние и опитвам да се лекувам с хомеопатия , но досега никакъв резултат . От вчера съм на Анафранил +деанксит . много ми е отнесено и отпаднало - незнам това странични ефекти ли са или влошаване , ама е гадна работа . :o
Аватар
давиа
нов

Мнениеот Desi9 » 15 Юли 2009, 08:31

давиа написа:Здравейте на всички ! Иаз се включвам в темата . От два месеца съм с тревожно депресивно състояние и опитвам да се лекувам с хомеопатия , но досега никакъв резултат . От вчера съм на Анафранил +деанксит . много ми е отнесено и отпаднало - незнам това странични ефекти ли са или влошаване , ама е гадна работа . :o

Давиа, какъв лекар ти предписа тази комбинация? Питам, защото деанксит, освен невролептика флуанксол, съдържа антидепресант, Анафранил също е антидепресант, а комбинация от два антидепресанта :shock: доколкото знам не трябва да се прави. Флуанксол се продава и като самостоятелна форма.
Аватар
Desi9
приятел

ПредишнаСледваща

Начало  • Назад към Паническо разстройство