Боядисване на яйца с лак за нокти

Боядисване на яйца с лак за нокти

Здравейте, това са моите яйца боядисани са първо...

Захарни сладки

Захарни сладки

Моята рецепта на захарни сладки за Великден!

Спаначена баница със шунка

Спаначена баница със шунка

Спаначена баница със шунка - един специалитет и...

Великденска украса

Великденска украса

Здравейте, организатори на този хубав...

Домашните любимци помагат в намирането на истинската любов

Домашните любимци помагат в намирането на истинската любов

Любовта в интернет пламва бързо, изгаря бързо и...

Яйцето във Великденския хляб - за Господ, стопанина и домочадието

Яйцето във Великденския хляб - за Господ, стопанина и домочадието

Традицията за великденските български хлябове е...

Модератори: RamboSilek, Rama

Мнениеот Ани » 20 Юни 2009, 10:22

Благодаря ви,момичета. Аз го пия 4 дни,но тябва да стигна до 6 т. от 25 мг. Още ми е ревливо и отпаднало,спи ми се, а трябва да бъда на работа на 6 юли. Това са 2 седмици само и незнам дали ще се оправя поне малко до тогава. При вас как беше?
Аватар
Ани
приятел

Мнениеот Marmaid » 20 Юни 2009, 21:32

Ани, до 6-ти юли има много време. Просто се отпусни. Не мисли в дати, срокове и задължителни ефекти от лекарството. Аз с АД-та свиквам за цял месец. Така че няма как веднага да си добре, дори ще се влошиш в началото, това го пише и в упътванията. Обаче просто се отпусни и се наслаждавай на гадорията, знаейки, че скоро вече няма да я има.
Ти какво точно лекуваш с това лекарство? ПР, депресия, нещо друго?
Щастието е в голяма степен самоделно.
Аватар
Marmaid
наш човек

Мнениеот Ани » 20 Юни 2009, 21:58

Ох,ако знаех и аз какво точно лекувам.... бях с ПР,сега съм с много тежка депресия и ПР. Сложна работа.Опитах какви ли не АД,сега съм на добрия стар анафранил в конски дози. Мисля,че ще подейства,но мисълта за работата,която трябва да започна след две седмици,не ми дава покой!Ами ако не се оправя до тогава? :(
Аватар
Ани
приятел

Мнениеот titi_tt » 20 Юни 2009, 22:00

Ани написа:Ох,ако знаех и аз какво точно лекувам.... бях с ПР,сега съм с много тежка депресия и ПР. Сложна работа.Опитах какви ли не АД,сега съм на добрия стар анафранил в конски дози. Мисля,че ще подейства,но мисълта за работата,която трябва да започна след две седмици,не ми дава покой!Ами ако не се оправя до тогава? :(

Какво значи да не се оправиш? :shock: Да не си тежко болна на легло?Стегни се и не се подавай на такива мисли!В крайна сметка ако пък не се чувстваш все още добре ще ти продължат болничния,ако си в болничен.
Аватар
titi_tt
наш човек

Мнениеот Joanna » 20 Юни 2009, 22:37

Много те съчувствам Ани. Дано по бързо се съвземеш. Аз също имам голям страх да ходя на работа когато ми е зле и поради това не съм почвала, а докато съм работила не съм спирала АД, макар, че лекарката ме караше. Като се почувстваш по-добре мисля и ,че депресията ти ще отмине. Стискам палци, миличка!!!
Аватар
Joanna
приятел

Мнениеот Ани » 20 Юни 2009, 22:37

В момента съм в платен отпуск. Лошото е,че ,ако си взема болничен,става много сложно. Заради толкова лутане с най-различни лекарства,ползвах доста болнични и сега ми е неудобно,по-точно страхувам се и се притеснявам какво ще каже шефката. Тя и без това е на нож с мен,та не ми се мисли.... Иначе работя в държавно предприятие-детска градина и трябва да ми се търси заместник,ако изляза в болничен. Ох,дано се подобря за 2 седмици ,че не ми се мисли за последиците.
Аватар
Ани
приятел

Мнениеот Joanna » 28 Юни 2009, 15:38

Ани, би ли споделила каква диагноза ти пишат в болничните? Аз все това се питам като се влоша, а съм на работа (добре, че сега не работя) каква диагноза трябва да ми пишат. Все пак повечето хора не разбират нищо от ПР и мисля, че ако пишат тази диагноза шефа би гледал странно. Та за това те питам .
Аватар
Joanna
приятел

Мнениеот Ани » 28 Юни 2009, 16:21

Ами те вече не пишат диагнозата с думи,а с кодове. А преди това ми пишеха рецидивиращо депресивно разстройство,защото аз освен ПР,винаги си влача и депресията.
Аватар
Ани
приятел

Мнениеот polyyy » 28 Юни 2009, 21:50

ксанакса силен антидепресант ли е? Преди време ми изписаха да пия ксанакс 1 мес и успоредно с него ципралекс,само че за по дълго време. Така и не съм ги почнала все още, мнооого ме е страх от тези хапчета бе хора, защо ме е хванало такова шубе незнам. Но след снощната ПА нещо съм на косъм да се престраша, само че се чудя дали да не пиина само ксанакса за 1 мес. или само ципралекса,нещо двете ми идват в повечко. Кое е по лекичкото?
Аватар
polyyy
приятел

Мнениеот Раче » 28 Юни 2009, 22:07

Ксанаксът е успокоително, а не антидепресант?!
Аватар
Раче
наш човек

Мнениеот Joanna » 28 Юни 2009, 23:45

Ани, а шефа ти пита ли те от какво си била болна?
Аватар
Joanna
приятел

Мнениеот Joanna » 28 Юни 2009, 23:55

polyyy, точно така е както ти е писала Раче, ксанаксът не е АД, а е бензодиазипинов медикамент и действа успокоително . Не трябва да се пие повече от максимум 12 седмици, защото води към зависимост.
Аватар
Joanna
приятел

Мнениеот Ани » 29 Юни 2009, 11:42

Йоана,аз никога не съм крила проблема си и може би това ми е грешката. С шефката сме на нож заради болничните и тя дори няколко пъти ми е искала епикриза/когато съм била в болница/,но по-късно разбрах,че тя няма право да иска епикризи и въобще мед. документи и й се опълчих последния път.
Аватар
Ани
приятел

Мнениеот Joanna » 29 Юни 2009, 14:43

Ани, понеже хората са невежи и много малко разбират сащността на заболяването, затова не казвам и се чудих как би се поднесло това на шеф. Аз когато работих и лежах в болница от пневмония и имах по-дълги болнични, шефа също ми искаше епикризата и беше недоверчив , че съм била толкова дълго болна. А той беше лекар самия и работих в болница:).
Аватар
Joanna
приятел

Мнениеот vesy_85 » 01 Юли 2009, 22:22

Някой ползвал ли е Невролаксин на д-р Тошков?Какво ви е мението за тези билкови таблетки,аз не съм пила антидепресанти,ходя на психотерапия и засега си мисля че мога да се справя и без АД,тъй като при мен всичко почна от безразборно пиене на лекарства,грешни диагнози и така 3 години ме въргаляха по болници и лекари,докато накрая си придобих и ПР,а истинския проблем оправих с билки сама си варях но се справих и сега искам да пробвам да се оттърва и от ПР-то с билки ако мога или хомеопатия.От Варна съм ако знаете и добур хомеопат за нашето състояние тук споделете моля.:))Поздрави на всички и бързо оздравяванв:)
Аватар
vesy_85
нов

Мнениеот albelm » 02 Юли 2009, 14:49

".....според психотерапевта ми било нормално да има рецидиви и каза да не се плаша че ще стана по-зле:"

Психотерапията те учи да се справяш с кризите и да не се страхуваш от тях. Няма логика да ставаш по-зле. От колко време ходиш на психотерапия?

Невролаксинът е билков препарат и няма да ти навреди - все пак не пиеш други лекарства.
Аватар
albelm
приятел

Мнениеот vesy_85 » 02 Юли 2009, 16:17

Ами отскоро,ходих първо при една психоложка но някак не я чувствах близка,получих в последствие ужасно силни кризи имах неприятни преживявания тогава и отклучих и агорафобия ,помолих я да доиде поне един път до вкъщи беше още в началото да поговорим защото ми беше невъзможно излизането,но тя ми каза като стигна сама до нея тогава ще говорим..И така....тръгвах,криза,връщам се,докато съвсем се наплаших и сега близо 3 месеца не излизам,освен пред блока за по 20 мин,си налагам за да се тренирам:))и така сега се обърнах към друг психолог ,с който се уговорихме известно време да идва в нас докато се окуража съвсем и да ходя вече сама до него.По-спокойна съм уж вече ,но и много далеч от истината,най ме е яд че сама се бях оправила доста,преди време ,а сега се върнах много назад.А за Невролаксина казвате че поне няма да навреди така ли?Еми ще го пия засега,да видим...Бъдете щастливи и спокойни!:)))
Аватар
vesy_85
нов

Мнениеот Лилия-Кливия » 07 Юли 2009, 15:08

vesy_85 написа:Бъдете щастливи и спокойни!:)))

Искам само да ти кажа - кураж и от мен! :)

С помощта на моята психотерлапвтка намерихме подходящото лекарство за мен - вземам го вече 4 години и съм добре - живея и функционирам нормално.
Майка ми как взема лекарство срещу високо кръвно, аз пък си вземем АД!

Нова съм във форума, но от 10 тина години съм с депресия, и чак когато открих "моята" лекарка, нещата се канализираха.

Бързам и пиша несвързано, но искам да ти кажа, че лекарствата действат и помагат.
Аватар
Лилия-Кливия
приятел

Мнениеот Лилия-Кливия » 07 Юли 2009, 15:13

Joanna написа:Ани, понеже хората са невежи и много малко разбират сащността на заболяването, затова не казвам и се чудих как би се поднесло това на шеф. Аз когато работих и лежах в болница от пневмония и имах по-дълги болнични, шефа също ми искаше епикризата и беше недоверчив , че съм била толкова дълго болна. А той беше лекар самия и работих в болница:).

Значи аз съм извадила късмет с моята шефка? Тя проявава разбиране....към кризите ми, към невъзмогността ми да се справя с определените задачи когато тя ги ми ги постави....

Хм. Аз просто отидох при нея, но когато бях спокойна и в ремисия и и обясних нещата. Тя разбра.

Когато имам криза тя се дразни (нормално е за ефективните хора като нея) но поне аз знам, и съм спокойна, че няма да ме уволни...

Аз нямаша да се реша да споделя с нея, но нещата бяха опрели до кокъла....
Аватар
Лилия-Кливия
приятел

Мнениеот Toshko88 » 09 Юли 2009, 20:32

Интерисува ме възможен ли е косопад или окосмяване от антидеприсантите и атаракса благодаря предварително
Toshko88
нов

Мнениеот Desi9 » 10 Юли 2009, 08:38

Toshko88 написа:Интерисува ме възможен ли е косопад или окосмяване от антидеприсантите и атаракса благодаря предварително

Доколкото ми е известо, не.
Моят косопад, дължащ се на стрес, спря след като започнах лечение с антидепресанти. Много често дерматолозите предписват атаракс, като съпътстващо лечение на дерматологични състояния, когато се дължат на емоционално напрежение.
Доколкото съм чела, стресът имитира действието на едни мъжки хормон, чието завишено производство е свързано с косопада при мъжете - дехидротестостерон /може и да греша за точното име на хормона/.
Аватар
Desi9
приятел

Мнениеот Micha79 » 13 Юли 2009, 17:36

От около една година бях в ролята на "опитно зайче" на психиатри от разград,Русе и Варна.Пила съм золовт,ривотрил,сероксат,анафранил,транксен,атаракс - в различни дози и комбинации.резултат -нищо добро,дори и за момент.Напротив -тревожността ми се засили до паники,изгубих тотално съня си,концентрацията ми вече я няма,напълнях ,а в момента се появи много неприятен сърбеж по цялата глава,придружен с косопад.Спирала съм лекарствата и на своя глава - в началотое ужас,но после е по- добре.Мисля,че ако бях потърсила психолог-терапевт преди да започне тоя кошмар с лекарства нямаше да се стигне до тоя кошмар.Чувствам се зле! Преди да започнете с каквито и да е лекарства опитайте първо по друг начин!
Аватар
Micha79
нов

Мнениеот Лилия-Кливия » 14 Юли 2009, 07:12

Micha79 написа:От около една година бях в ролята на "опитно зайче" на психиатри от разград,Русе и Варна.Пила съм золовт,ривотрил,сероксат,анафранил,транксен,атаракс - в различни дози и комбинации.резултат -нищо добро,дори и за момент.Напротив -тревожността ми се засили до паники,изгубих тотално съня си,концентрацията ми вече я няма,напълнях ,а в момента се появи много неприятен сърбеж по цялата глава,придружен с косопад.Спирала съм лекарствата и на своя глава - в началотое ужас,но после е по- добре.Мисля,че ако бях потърсила психолог-терапевт преди да започне тоя кошмар с лекарства нямаше да се стигне до тоя кошмар.Чувствам се зле! Преди да започнете с каквито и да е лекарства опитайте първо по друг начин!

Аз съм на Пароксат - 20 mg сутрин, комбиниран с 1/4 ривотрил от 0.5 mg и при необходимост - по още една четвъртинка от ривотрила следобед или вечер.

При мен сероксатът не помогна, напротив, засили тревожността както при тебе и лекарката ми го смени на Пароксат.
Оттогава живея втори живот, вече 4 година. Така както мойка ми си взема нейните лекарстав за високо кръвно, така, както други хора пият медикаменти за справяне с диабета, ние пък - антидепресанти.

Моята докторка се мъчи около 2 години да мине само с разгонори и беседи да ми сбори депресията и биполярното афективно разстройство, но...накрая нямаше как и ми изписа медикаменти.

Не че правя реклама на пароксата, просто ти споделям моя опит...
Желая ти успех в борбата :)

Ти си млада и имаш време, аз съм на 42 и половина и пак продължавам...
Намери си психотерапевт, на който де се довериш, и да знаеш, че нещата не ес получават с мажгическа пръчка....

Както казва моята докторка: "Психиката на човека е голяма работа, изисква дълго време и желание за промяна..."
Умиране няма и задачата има рeшение. - Стъчо Джонсън
Аватар
Лилия-Кливия
приятел

Мнениеот давиа » 14 Юли 2009, 13:16

Здравейте на всички ! Иаз се включвам в темата . От два месеца съм с тревожно депресивно състояние и опитвам да се лекувам с хомеопатия , но досега никакъв резултат . От вчера съм на Анафранил +деанксит . много ми е отнесено и отпаднало - незнам това странични ефекти ли са или влошаване , ама е гадна работа . :o
Аватар
давиа
нов

Мнениеот Desi9 » 15 Юли 2009, 08:31

давиа написа:Здравейте на всички ! Иаз се включвам в темата . От два месеца съм с тревожно депресивно състояние и опитвам да се лекувам с хомеопатия , но досега никакъв резултат . От вчера съм на Анафранил +деанксит . много ми е отнесено и отпаднало - незнам това странични ефекти ли са или влошаване , ама е гадна работа . :o

Давиа, какъв лекар ти предписа тази комбинация? Питам, защото деанксит, освен невролептика флуанксол, съдържа антидепресант, Анафранил също е антидепресант, а комбинация от два антидепресанта :shock: доколкото знам не трябва да се прави. Флуанксол се продава и като самостоятелна форма.
Аватар
Desi9
приятел

ПредишнаСледваща

Начало  • Назад към Паническо разстройство