Кристиан Лубутен с луксозен лак за нокти за 675 долара

Кристиан Лубутен с луксозен лак за нокти за 675 долара

Най-новото предложение на френския дизайнер на...

Когато тренираме в дъжда - 7 съвета

Когато тренираме в дъжда - 7 съвета

Ако обичат да тренирате навън или да бягате в...

Стилът на Тейлър Суифт

Стилът на Тейлър Суифт

Тейлър Суифт е сред най-популярните млади звезди...

Съвети, когато избирате кухненска мивка

Съвети, когато избирате кухненска мивка

Когато дойде време да сменяте кухненското...

Благодарим за безвкусната храна, Мишел!

Благодарим за безвкусната храна, Мишел!

Американчета "благодариха"на Мишел Обама за...

Жените с широки бедра по-активни в секса

Жените с широки бедра по-активни в секса

Учените открили как физиката на жените може да...

Модератор: Rama

Мнениеот Александър Иваов » 02 Юни 2009, 07:59

Bivshata mi priatelka ot koiato imam dete na godina i 4 meseca ,vchera e skluchila brak s drug maj a az oshte ne sam pripoznal deteto.Sega kakvo triabva da napravia za da go pripoznaia?
Predvaritelno vi blagodaria :idea:
Александър Иваов
нов
 
Мнения: 10
Регистриран на:
02 Юни 2009, 07:54
Местоположение:
София

Мнениеот Rama » 02 Юни 2009, 08:38

Пиши на кирилица!

(Изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Всеки родител може да припознае своето дете. Могат да бъдат припознати и заченати деца, както и починали деца, които са оставили низходящи.


Форма на припознаването

Чл. 36. (1) (Предишен текст на чл. 36 - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Припознаването се извършва лично с писмено заявление пред длъжностното лице по гражданското състояние или с декларация с нотариално заверен подпис, подадена до длъжностното лице по гражданското състояние. Заявлението може да се подаде и чрез управителя на заведението, в което се е родило детето.

(2) (Нова - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Длъжностното лице по гражданското състояние съобщава припознаването на другия родител, ако той е известен, на детето, ако то е пълнолетно, и на дирекция "Социално подпомагане" в 7-дневен срок от извършването му.


Оспорване на припознаването от другия родител и от детето

Чл. 37. (1) (Изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Родителят или детето може да оспори припознаването с писмено заявление до длъжностното лице по гражданското състояние в тримесечен срок от съобщението. Ако припознаването не бъде оспорено, то се вписва в акта за раждане.

(2) Когато припознаването се оспори, припознаващият може в тримесечен срок от получаването на съобщението да предяви иск за установяване на произход.

(3) Ако при припознаването детето не е навършило пълнолетие, то може да го оспори до изтичането на три години от навършване на пълнолетието или от узнаване на припознаването, ако това узнаване е станало по-късно. Ако искът бъде уважен, припознаването се заличава със съответна бележка в акта за раждане.


Оспорване на припознаването от трети лица

Чл. 38. (Доп. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Извън случаите по предходния член припознаването може да бъде оспорено от всяко лице, което има правен интерес, чрез иск, предявен в едногодишен срок от узнаването. Припознаването може да бъде оспорено и от Агенцията за социално подпомагане, както и от прокурора.


Унищожаване на припознаването

Чл. 39. Припозналият може да иска унищожаване на припознаването поради грешка или измама в едногодишен срок от припознаването, при заплашване - в едногодишен срок от прекратяване на заплашването, а при недееспособност - в едногодишен срок от придобиване на дееспособността.


Това са извадки от Семейния кодекс.
А ти защо не си припознал детето досега? И изобщо грижиш ли се по някакъв начин за детето си? :evil:
Ако не, по-добре остави бившата си приятелка да отглежда детето с истински баща, какъвто може да е съпругът й.
Аватар
Rama
VIP
 
Мнения: 25611
Регистриран на:
13 Юли 2006, 10:29
Местоположение:
София

Мнениеот Naomi » 03 Авг 2009, 14:46

Ей,защо така нападате момчето?
Наистина,доста майки се обявяват за самотни майки /за детските градини /също печелят привилегии.Жалко,че тази жена не е тук да обясни защо така.....защо в БГ все татковците са виновни,а майката е светица,така ли?
Аватар
Naomi
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на:
03 Авг 2009, 14:44
Местоположение:
София

Мнениеот armani_axn1 » 03 Авг 2009, 20:42

Кой го напада?..... :shock:
Nessun maggior dolore che ricordarsi del tempo felice nella miseria!
Аватар
armani_axn1
кандидат
 
Мнения: 230
Регистриран на:
09 Юни 2009, 21:37
Местоположение:
Варна

Мнениеот lili78 » 08 Сеп 2009, 11:32

Александър Иваов написа:Bivshata mi priatelka ot koiato imam dete na godina i 4 meseca ,vchera e skluchila brak s drug maj a az oshte ne sam pripoznal deteto.Sega kakvo triabva da napravia za da go pripoznaia?
Predvaritelno vi blagodaria :idea:

Аз ли съм тъпа или това е безсмислено? Какво значение има, че вчера е сключила брак? Това дете на 1г.и4м. Акт за раждане няма ли си? Там баща неизвестен ли пише, или твоето име? Ако пише баща неизвестен - евала, че сега когато тя се е омъжила си се сетил да припознаваш детето. Явно човешката тъпота край няма...............
Аватар
lili78
нов
 
Мнения: 50
Регистриран на:
05 Авг 2009, 11:15
Местоположение:
София

Мнениеот flora3054 » 09 Сеп 2009, 18:18

Ако майката не е съгласна не можеш да припознаеш детето.Остава ти да заведеш дело за бащинство.И ако детето в акта за раждане е писано на името на майката т.е. в графа баща-няма нищо, то тогава всеки който пожелае може да припознае детето, даже и сегашният и съпруг.
Аватар
flora3054
наш човек
 
Мнения: 1466
Регистриран на:
12 Яну 2009, 19:40
Местоположение:
друг град

Мнениеот Nova » 10 Сеп 2009, 09:25

flora3054 написа:Ако майката не е съгласна не можеш да припознаеш детето.

А как става припознаването? Някой се обажда и вика и майката ли? Как точно се иска съгласието й? Или съгласието на детето?
Аватар
Nova
наш човек
 
Мнения: 3865
Регистриран на:
13 Юли 2006, 12:17
Местоположение:
София

Мнениеот Rama » 10 Сеп 2009, 10:03

Nova написа:
flora3054 написа:Ако майката не е съгласна не можеш да припознаеш детето.

А как става припознаването? Някой се обажда и вика и майката ли? Как точно се иска съгласието й? Или съгласието на детето?


Бащата отива в общината и заявява, че е баща. Общината уведомява майката, която може да възрази. Ако го направи, бащата може да заведе дело за бащинство.
Аватар
Rama
VIP
 
Мнения: 25611
Регистриран на:
13 Юли 2006, 10:29
Местоположение:
София

Мнениеот Nova » 10 Сеп 2009, 10:16

Rama написа:
Nova написа:
flora3054 написа:Ако майката не е съгласна не можеш да припознаеш детето.

А как става припознаването? Някой се обажда и вика и майката ли? Как точно се иска съгласието й? Или съгласието на детето?


Бащата отива в общината и заявява, че е баща. Общината уведомява майката, която може да възрази. Ако го направи, бащата може да заведе дело за бащинство.

10x :flower:
Аватар
Nova
наш човек
 
Мнения: 3865
Регистриран на:
13 Юли 2006, 12:17
Местоположение:
София

Мнениеот flora3054 » 10 Сеп 2009, 14:03

Прави се Заявление от майката която посочва че това е бащата на детето, а бащата заявява че той е баща на детето. Този докумен се зверява при нотaриус, след което се отова в ГРАО-то в съответната община където е родено детето и се издава акт за раждане въз основа на стария. Нали разбирате , че в случаят за припознаването са нужни майката да заяви кой е бащата и самият баща/независимо кой е/ да се подпише , че той дава името си.Иначе се води дело за доказване напащинство и предявяване на претенций към детето.

lili78 нали осъзнаваш че ако сегашният съпруг и майката решат могат да припознаят детето и тогава истинският баща ще тряба да заведе дело, което означават и много разходи./Добре че в моят случай истинският баща никога не се появи/
Rama Благодаря че цитираш Семейният кодекс.Не знаех например, че при пълнолетие детето може да се откаже от името си.
Аватар
flora3054
наш човек
 
Мнения: 1466
Регистриран на:
12 Яну 2009, 19:40
Местоположение:
друг град


Начало  • Назад към Проблеми с малките дяволчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта