7 навика, които ви пречат да отслабнете

7 навика, които ви пречат да отслабнете

Понякога колкото и да се опитвате, колкото и да...

7 тайни за здраве от лятото

7 тайни за здраве от лятото

Всеки сезон крие както опасности за здравето,...

Направи си сам ефектен топ за лятото

Направи си сам ефектен топ за лятото

Ако от предишен летен сезон са ви останали...

Идеи за декор с рапани

Идеи за декор с рапани

Рапаните винаги навяват спомени за морето,...

Юлияна Дончева роди момче

Юлияна Дончева роди момче

Юлияна Дончева стана майка за втори път.

Даутцен Крус роди второ дете

Даутцен Крус роди второ дете

Супермоделът Даутцен Крус роди второ дете....

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот Tiara » 15 Май 2007, 13:23

Здравейте. Преди няколко дена си купих 2 различни антицелулитни продукта и започнах редовно да си правя масажи с тях, с единия сутрин, с другия вечер. Обаче вчера прочетох, че има голямо значение как се прави антицелулитния масаж, защото ако не се правел правилно, ефекта можел да бъде и лош. Затова кажете какво знаете по въпроса. В много сайтове се рових, но никъде не е точно описано какви са движенията, в каква посока и колко време.
Аватар
Tiara
нов

Мнениеот Ая » 18 Май 2007, 18:07

Tiara написа:Здравейте. Преди няколко дена си купих 2 различни антицелулитни продукта и започнах редовно да си правя масажи с тях, с единия сутрин, с другия вечер. Обаче вчера прочетох, че има голямо значение как се прави антицелулитния масаж, защото ако не се правел правилно, ефекта можел да бъде и лош. Затова кажете какво знаете по въпроса. В много сайтове се рових, но никъде не е точно описано какви са движенията, в каква посока и колко време.

Всички сме били свидетели на онази грозна подкожна мазнина, която, ако стиснем между пръстите си, заприличва на портокалова кора. Да, за целулита говоря :)

Един от най-известните и ефективни методи за борба с целулита е ръчният масаж, т.нар. антицелулитен масаж. Неговата цел е премахване на подкожния слой мазнини. Методът има козметичен ефект.

Широко застъпеното схващане, че масажът трябва да е болезнен, е неправилно. Ако е направен по този начин, дори е вреден, защото тъканите се травмират и често се пукат кръвоносни съдове. Да не говорим за синините, които остават на повърхността на кожата, свидетели за травмираното място.

Правилно изпълнен, ръчният масаж изисква щадяща стимулация на биоенергетичните зони, съчетана с техники от лимфодренажния масаж (поглаждане и изтласкване нагоре към лимфните възли), за да се стимулира лимфо- и кръвообращението. Новодошлата кръв подпомага изгарянето на мазнините, разнася свежи хранителни съставки и осигурява разнасяне на лимфните задържания.

Както е известно основната причина за целулита е задържането на течности и застой на лимфа.

За по-добър ефект се препоръчва комбинирането на масажа със специални масла, които разграждат мазнините и стимулират кръвообращението. Времетраенето на масажа зависи от възрастта и телесното тегло на жената. Ако е млада с добра обмяна на веществата, с тегло около 50-60кг, тогава 15 масажа са достатъчни, за да има дълготраен ефект. Но, ако жената е в зряла възраст, с нарушена обмяна на веществата, подложена на стрес, с нарушен хормонален баланс и тежи над 60-70кг, тогава са необходими минимум 20-25 масажа, за да има осезаемо намаляване на обиколката. Процедурите трябва да се правят всеки ден или през ден.

Ето рецепта за домашно направено етерично масло за масаж:
В празно шише от 50мл капнете 20 капки грейпфрут, 10 капки хвойна, 7 капки кипарис или вместо него-10 капки розмарин. Дръж на студено и тъмно и използвай в рамките на 3 седмици. Ако кожата е суха, може да добавиш малко масло от авокадо, пшеничен зародиш, известни със защитните и регенириращи свойства.

Служебно: точка 8 от правилата на форума - 8. Ако препечатваш текстове от някъде - слагай линк към оригинала.
Спазвай правилата!
Следващи препечатки без позоваване на източника ще се цензурират.
Този постинг също, ако не бъде упоменат източникът.
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!
Аватар
Ая
кандидат

Мнениеот Aleksa » 19 Май 2007, 10:26

Ая написа:Aleksa..
Прочети и други мои мнения където е визиран автора
Дори бих казала,че по добре ми са известни правилата на форумите и от теб самата.

Гледам,гледам :shock: пак не виждам визиран източника : http://www.liniastandart.com
Аз знам правилата!Ти също ги знаеш! Ама има основна разлика между теб и мен-аз ги спазвам,а ти не. Аз изразявам мнение по определен проблем,а не копирам статии -ти точно обратното.Което пък ме подсеща за "добрият ти" образователен ценз :lol: :lol: :lol:
Аватар
Aleksa
наш човек

Мнениеот Tiara » 21 Май 2007, 15:38

Ая, аз като написах, че съм търсила информация в много сайтове не излъгах - това, което ти си написала като мнение съм го срещала в още точно 3 сайта, какъв въобще беше смисъла да го пишеш, аз исках нещо ново да прочета... :angry: Aleksa много хубаво ти го е казала...
Аватар
Tiara
нов

Мнениеот некаква » 21 Май 2007, 15:48

Ще ти кажа как го правя аз: първо нанасям утайка от кафе и започвам кръгообразни движения по цялото бедро докато се получи лека червенина - това под душа. Като изляза от банята нанасям антицелулитен крем пак със същите движения. Ама не мисля че спазвам точно определена посока и последователност :roll: .
А и при мен целулитът е колкото да не кажа че нямам. :rolleyes:
Изображение
Ако имаш любов, нямаш нужда от нищо друго. Ако нямаш любов, няма значение какво друго имаш!
Аватар
некаква
наш човек

Мнениеот Tiara » 21 Май 2007, 16:38

некаква написа:Ще ти кажа как го правя аз: първо нанасям утайка от кафе и започвам кръгообразни движения по цялото бедро докато се получи лека червенина - това под душа. Като изляза от банята нанасям антицелулитен крем пак със същите движения. Ама не мисля че спазвам точно определена посока и последователност :roll: .
А и при мен целулитът е колкото да не кажа че нямам. :rolleyes:

Мда, това ми се струва добър начин за масажиране. Аз някъде бях прочела, че специално за бедрата се прави така: със съответния крак се стъпва някъде на по-високо, тогава с двете ръце се хваща бедрото и от долната страна се събират средните пръсти, а от горната палците. Така трябва да се образува нещо като кръг с пръстите на ръцете и тогава се прави движение от коляното към дупето.
Аватар
Tiara
нов

Мнениеот argun » 22 Май 2007, 19:31

Моето мнение е, че в домашни условия не може да се направи кой знае колко срещу целулита.
Все пак пробвай първо да направиш пилинг на местата, които ще мажеш, а след това да нанесеш антицелулитния крем с масажни движения отдолу нагоре - от коленете към бедрата, докато попие крема.
Аватар
argun
кандидат

Мнениеот illyilly » 25 Май 2007, 08:46

Сигурно сте ползвали много антицелулитни кремове... за да действа добре кремът трябва да има загряващ ефект, той се постига чрез определени съставки в крема, а именно какаово масло и канела, кофеинът също действа добре. При масаж движенията не са кригогобразни, а са изтегляне с равномерно натискане в посока от коленете, нагоре по бедрата. Основно масажът се прави, за да попие по-добре кремът. Такива продукти има както на много известни марки, под формата на гелове, спрей, масло, крем..., но те са много скъпи :( , има ги и на разни знайни и незнайни марки като AVON, но те май нямат много ефект.
Съвсем случайно като ходих на такива масажи, видях тубата, от която масажистката сипва6е крема, в купа( явно за да не се вижда марката) :idea: И после го откри....български, много евтин, не знам дали няма да е реклама ако кажа кой е производителят!?!??! Но щом се споменават други марки, дано не е проблем

ето: ЕТ "Христина", 0888 572015

Дано го открие6, има ефект.....но мирише мнооооого неприятно! :)
Аватар
illyilly
нов

Мнениеот illyilly » 25 Май 2007, 08:54

П.С. Самият масаж трябва да се прави в продължение на 20 мин., по 10 на крак :) Първите подобрения се забелязват след 10 дни. Още по-добре е ако имаш време след масажа да затоплиш местата допълнително, и да изчакаш малко преди да се изкъпеш! Първите 10 дни, масаж всеки ден, после през ден! Успех!
Аватар
illyilly
нов

Мнениеот mistress » 26 Сеп 2007, 15:13

За да има ефект, антицелулитен масаж де прави единствено при специалист, другото е бошлаф /каквото и да значи това :D /

А относно козметиката и трайността на процедурата - козметиката в повечето случаи си я смесват те, с някакви добавки и етерични масла, а трайността при мен никога не е била под 1 час, и то при условие, че при мен целулит се появява само отзад на бедрата и то само след периоди на застояване. Освен това зависи дали става въпрос за мек или твърд - моят е от първите и изчезва окончателно след 3-4 процедури макс, но ако е от твърдия тип, са доста повече.

Надявам се да съм ти била полезна наистина. просто си запази част при добър масажист, по възможност дипломиран рехабилитатор :D
HELPING UGLY GUYS HAVE SEX SINCE 1903.
106 years of great motorcycles. Harley-Davidson.
Аватар
mistress
наш човек

Мнениеот ivetti » 26 Сеп 2007, 16:02

а мис8лите ли, че има ефект от тези масажори с шиповете, в които има възможност за поставяне на антицелулитен сапун примерно или някакъв друг подобен продукт???
Аватар
ivetti
нов

Мнениеот Bett » 26 Сеп 2007, 16:05

Нй-доброто е 4ервеното вино -орален прием :wink: гаранция франция :unibrow:
the internet, where the men are real men,
the women are real men, and the children are the FBI.
Аватар
Bett
наш човек

Мнениеот mistress » 26 Сеп 2007, 16:21

а мис8лите ли, че има ефект от тези масажори с шиповете, в които има възможност за поставяне на антицелулитен сапун примерно или някакъв друг подобен продукт???

не, никакъв ефект, най-много да си докараш някаква беля. :wink:
HELPING UGLY GUYS HAVE SEX SINCE 1903.
106 years of great motorcycles. Harley-Davidson.
Аватар
mistress
наш човек

Начало  • Назад към Козметика и парфюмерия