Пухкав козунак!

Пухкав козунак!

Рецепта за пухкав козунак

Кулич

Кулич

Рецепта за великденски обреден хляб - кулич.

Цветни кексчета

Цветни кексчета

Рецепта за вкусни и ефектни цветни кексчета за...

Великденски козунак с пълнеж

Великденски козунак с пълнеж

Великденски козунак с пълнеж - рецепта за...

Обувки показват на собственика си пътя към дома

Обувки показват на собственика си пътя към дома

Индийски изобретатели създадоха чифт...

Младите татковци са по-склонни към депресия

Младите татковци са по-склонни към депресия

Не само дамите които стават майки за пръв път, но...

Модератор: Rama

Мнениеот nova80 » 13 Апр 2009, 16:13

Здравейте,момичета!Имам проблем,от втория месец кървя и много се притеснявам.Ходих на лекар и ми казаха че плода се развива нормално и няма място за притеснение просто един от хормоните ми липсвал и за това сам кървяла,което за мен е пълна глупост.Пия УТРОГЕСТАН,бях 10 дена в болницата на инжекции и нищо.Кажете какво да правя? :cry: :cry: :cry:
Аватар
nova80
нов

Мнениеот Rama » 13 Апр 2009, 16:17

Сега в коя седмица си?
Консултирай се и с друг лекар.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот nova80 » 13 Апр 2009, 16:23

В началото на 3 месец съм. В болницата ме гледаха около 10 човека колко повече от това.
Аватар
nova80
нов

Мнениеот skrofla » 13 Апр 2009, 16:26

щом са ти казали да не се тревожиш, няма какво да те посъветвам, освен да се успокоиш и да си почиваш повече. аз също знам, че не е нормално... понякога лекарите много много не си дават зор... но щом 10 човека са те прегледали...
Аватар
skrofla
наш човек

Мнениеот Rama » 13 Апр 2009, 16:58

nova80 написа:В началото на 3 месец съм. В болницата ме гледаха около 10 човека колко повече от това.

Десет различни лекари или един лекар и 10 стажанти, ако става дума за университетска болница? Ако става дума за 10 лекари и всичките са на едно мнение, се успокой. Явно са прави.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Karfichka » 14 Апр 2009, 09:41

Аз пък мисля, че е по-добре да отидеш на 11-ти лекар. Не ми се струва за нормално кървене, което не се повлиява от медикаменти. И как точно я установиха липсата на хормон и за кой хормон по-точно става въпрос? Факт е, че има много жени, които кървят в ранна бременност и след това си изкарват без проблеми остатъка от бременността. Но си мисля, че от малко презастраховане, глава не боли. Успех и леко бременеене!
Аватар
Karfichka
кандидат

Мнениеот Alexa » 14 Апр 2009, 10:43

Карфичка е права! Отиди на друг лекар! В коя седмица си? Тия приказки "в началото на еди кой си месец съм", са ми адски смешни, щот пак почваме да се чудим трети лунарен или трети календарен имаш предвид. А седмиците са най-важни, не месеците!
Освен това, каквото и лечение да ти прилагат, ако не си на легло в къщи а ходиш на работа и т.н. няма да се оправят нещата. Поне по личен опит смятам, че И лежането много помага! Не седенето, а лежането! Иначе дано всичко ти е наред!
Понякога, когато губиш....не се знае какво печелиш:)))
Аватар
Alexa
наш човек

Мнениеот Mel C » 14 Апр 2009, 11:59

И аз съм твърдо ЗА посещение при друг лекар. Аз също имах кървене в 18 седмица, оказа се отлепяне на плацентата..но от тогава насам..да чукам на дърво..всичко е нормално, успокоявам се че малко остана.
Важно е да имаш доверие на лекаря си...разбира се ако го оправдава и си почивай повече.
Решението да имаш дете е спонтанно. Това значи да си решил сърцето ти вечно да се разхожда извън тялото.
Аватар
Mel C
кандидат

Мнениеот Alexa » 14 Апр 2009, 12:45

:roll: Мел, в коя седмица си? спомням си, че имаше недостиг на магнезий в по-ранен стадий. Ти взе ли си болничен тогава или си ходеше на работа? :roll: Питам щото не помня точно какво стана
Аватар
Alexa
наш човек

Мнениеот Mel C » 14 Апр 2009, 14:40

Alexa написа::roll: Мел, в коя седмица си? спомням си, че имаше недостиг на магнезий в по-ранен стадий. Ти взе ли си болничен тогава или си ходеше на работа? :roll: Питам щото не помня точно какво стана

След този случай веднага излязох в болничен, магнезия и хапчета за задържане все още пия, макар че се чувствам добре. В 35 седмица съм и доки каза че ще спра хаповете 2 седмици преди термина, само че бебка расте голяма и сега ми определя по ранен термин ( с около седмица), но аз си броя седмиците по моите сметки. И момата си е решила да стои седнала...и се моля до края да се обърне, че не ми се иска да ме режат.
Решението да имаш дете е спонтанно. Това значи да си решил сърцето ти вечно да се разхожда извън тялото.
Аватар
Mel C
кандидат

Мнениеот Alexa » 14 Апр 2009, 14:56

ООо, на мен категорично ми е забранено да спирам Магнерота :!: а съм в болнични от 6-та седмица :roll: Така, че не се бой и си пий магнезиевия препарат, който са ти изписали и повечко си лежи. Аз съм с постоянни контракции при 3 пъти по две хапчета Магнерот на денонощие (на 8 часа), та какво остава да ги спра :shock: . Иначе аптекарките всеки път ме гледат странно като си го купувам, защото разбирайки в кой месец съм, веднага започват безкрайна тирада, че се пиело само до 8-ми месец :shock: . Ами може и така да е, ама аз осмаче не искам да раждам пу пу :roll: , а и мойто бебе върви доста едро, така че всеки мисли, че нося близнаци :lol:
Не знам дали ще ми кажат, да го спирам, днес ще питам доктора, че вечета сме на преглед, тъкмо ще ми каже колко тежи малкият мъж :twisted: . А да, аз съм 33-та седмица сега.
Аватар
Alexa
наш човек

Мнениеот Mel C » 14 Апр 2009, 15:33

Alexa написа:ООо, на мен категорично ми е забранено да спирам Магнерота :!: а съм в болнични от 6-та седмица :roll: Така, че не се бой и си пий магнезиевия препарат, който са ти изписали и повечко си лежи. Аз съм с постоянни контракции при 3 пъти по две хапчета Магнерот на денонощие (на 8 часа), та какво остава да ги спра :shock: . Иначе аптекарките всеки път ме гледат странно като си го купувам, защото разбирайки в кой месец съм, веднага започват безкрайна тирада, че се пиело само до 8-ми месец :shock: . Ами може и така да е, ама аз осмаче не искам да раждам пу пу :roll: , а и мойто бебе върви доста едро, така че всеки мисли, че нося близнаци :lol:
Не знам дали ще ми кажат, да го спирам, днес ще питам доктора, че вечета сме на преглед, тъкмо ще ми каже колко тежи малкият мъж :twisted: . А да, аз съм 33-та седмица сега.

O, и аз до скоро бях на 3х2 Магнерот, но от седмица съм на Biolectra (заместител на магнерота и се равнява на 6 хапчета. т.е само по 1 ден е достатъчно и се разтваря във вода,направо ми олекна с него..че тоя магнерот все ми засядаше като го пия :D ) Иначе при мен сега започнаха леки болки...и лежа по цял ден...
Аватар
Mel C
кандидат

Мнениеот мария 86 » 18 Дек 2009, 04:39

здравейте,момичета!
бременна съм в 11 г.седмица, намирам се в Нова Зеландия (разбрах за бременността си 5 дни преди да тръгна насам в 6 седмица!) . Лекаркарката, която ме прегледа в Бургас, каза да пия само фолиева киселина, и че до март, когато се прибера лекарите тук ще направят всичко необходимо!
Трудно е обаче в чужбина да намериш твоя лекар без да изсипеш една кофа пари и с приятеля ми решихме да изчакаме и да отидем януари при местен гинеколог-150нз$.
Всичко беше нормално до вчера,когато няколко часа след като правихме секс, прокървих.Една супена лъжица светла кръв.И нищо повече.
И двамата много се изплашихме, беше през нощта, но решихме да изчакаме до сутринта.
Днес се свързахме с лекар и ходих на преглед.Прегледа ме само на видеозон-видяхме, че бебето е добре.подскача като му тупне сърцето.
Каза да не се притеснявам, че трябва повече да внимаваме със секса...
надявам се всичко занапред да е наред и пожелавам на всички успех!!
Аватар
мария 86
нов

Мнениеот *Escada* » 18 Дек 2009, 09:58

мария 86 написа:здравейте,момичета!
бременна съм в 11 г.седмица, намирам се в Нова Зеландия (разбрах за бременността си 5 дни преди да тръгна насам в 6 седмица!) . Лекаркарката, която ме прегледа в Бургас, каза да пия само фолиева киселина, и че до март, когато се прибера лекарите тук ще направят всичко необходимо!
Трудно е обаче в чужбина да намериш твоя лекар без да изсипеш една кофа пари и с приятеля ми решихме да изчакаме и да отидем януари при местен гинеколог-150нз$.
Всичко беше нормално до вчера,когато няколко часа след като правихме секс, прокървих.Една супена лъжица светла кръв.И нищо повече.
И двамата много се изплашихме, беше през нощта, но решихме да изчакаме до сутринта.
Днес се свързахме с лекар и ходих на преглед.Прегледа ме само на видеозон-видяхме, че бебето е добре.подскача като му тупне сърцето.
Каза да не се притеснявам, че трябва повече да внимаваме със секса...
надявам се всичко занапред да е наред и пожелавам на всички успех!!

Аз също бях прокървила в 11г.с., но не беше нищо сериозно. Препоръчаха ми само почивка и всичко си дойде на мястото. Ако това остане индивидуален случай, не се безпокой и си почивай повече. Със секса явно също трябва да внимавате докато не ти кажат, че всичко е ок. Успех! :wink:
Хубавите неща се случват на тези, които умеят да чакат!
Аватар
*Escada*
наш човек

Мнениеот мария 86 » 19 Дек 2009, 01:48

здравейте пак!
Благодаря за написаното!

Проблем:днес сутринта видях, че имам кафяво течение.Не много силно,но видимо. Притеснявам се и наистина не знам какво да правя!
Само лежа и не смея да мърдам от леглото!
Нямам търпение да се прибера в България и да отида при моята лекарка!
А как ще изтърпя 30 часовия полет просто не ми се мисли!
И така цяла сутрин само черни мисли!

Дайте съвет!
Аватар
мария 86
нов

Мнениеот Rama » 19 Дек 2009, 09:19

мария 86 написа:Дайте съвет!

Спешно на лекар. Обаче наистина много спешно. Иначе може и да няма за какво да ходиш при лекарката ти в Бургас.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Раче » 19 Дек 2009, 10:57

Да, че трябва да те прегледа лекар, е задължително, но когато аз лежах в болница за задържане(бях прокървила), лекарите казваха, че кафявото течение( при мен продължи десетна дни) не било опасно, а някакво остатъчно от основното . Има обаче едно голямо НО! Защо не са ти изписали хапчета или инжекции, освен препоръката за въздържание и спокойствие? Отиди отново на лекар!Успех, мила!
Аватар
Раче
наш човек

Мнениеот Loly » 19 Дек 2009, 13:01

Раче написа:Да, че трябва да те прегледа лекар, е задължително, но когато аз лежах в болница за задържане(бях прокървила), лекарите казваха, че кафявото течение( при мен продължи десетна дни) не било опасно, а някакво остатъчно от основното . Има обаче едно голямо НО! Защо не са ти изписали хапчета или инжекции, освен препоръката за въздържание и спокойствие? Отиди отново на лекар!Успех, мила!

Писала е, че не е в БГ в момента. Има места, където не дават инжекции, хапчета и т.н. преди да се навършат 3 месеца.
И аз кървях, целият втори месец. Спокойствие/до колкото е възможно/, лежане и късмет. Избягвай и да се завираш да четеш страхотии в някви форуми. На мен, освен паника, по никакъв начин не ми помогнаха. Пожелавам ти всичко да е наред с теб и бебето. :flower:
Изображение
Ignorancia Suprema
Аватар
Loly
наш човек

Мнениеот мария 86 » 20 Дек 2009, 10:19

Благодаря от сърце на всички за съпричастността!
Още не съм била на лекар.Тук ме успокояват,че всичко ще е наред да не се тревожа.Аз предимно лежа.Отмина това кафявото,днес не е имало.Надявам се всичко да отшуми.Тук в Нова Зеландия жените въобще не ходят на гинеколог, докато са бременни.Имат си по един личен лекар и една акушерка и това е...
в началото на януари, в бг :))
Успех на всички!
Аватар
мария 86
нов

Мнениеот Tonita » 20 Дек 2009, 10:33

Хич не слушай този и онзи, а отиди на лекар :idea:
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот Rama » 21 Дек 2009, 09:10

мария 86 написа:Благодаря от сърце на всички за съпричастността!
Още не съм била на лекар.Тук ме успокояват,че всичко ще е наред да не се тревожа.Аз предимно лежа.Отмина това кафявото,днес не е имало.Надявам се всичко да отшуми.Тук в Нова Зеландия жените въобще не ходят на гинеколог, докато са бременни.Имат си по един личен лекар и една акушерка и това е...
в началото на януари, в бг :))
Успех на всички!

Що не се свържеш по телефона с доктора си в БГ, за да ти каже дали е безопасно да пътуваш точно сега?
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот nova80 » 23 Дек 2009, 17:27

Според мен не трябва да се притесняваш,защото вече всяка втора бременна кърви по време на бременноста включително и аз бях много притеснена както сигурно си прочела.Кървих 2 месеца бях в болница 10 дена но и там неможаха да ми помогнат и в началото на 3 месец само си спря.И вече си имам едно прекрасно бебче което се роди в началото на 8 месец без никой да разбере причината за преждевременното ми раждане но това няма никакво значение на фона на прекрасния втори син който ми се роди.Пожелавам ти леко бременеене скъпа,всичко ще е на ред.
Аватар
nova80
нов

Мнениеот Vanilli » 23 Дек 2009, 18:25

nova80 написа:прекрасния втори син
Честит да ти е! :flower:
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот nova80 » 28 Дек 2009, 09:52

Благодаря ти,Vanili!!! :kiss:
Аватар
nova80
нов

Мнениеот pate_pate » 11 Яну 2010, 18:56

Здравейте! Иска ми се и аз да ви разкажа за моите преживявания. В 7гс ми се случи това, което притеснява и тормози много от вас - кървене. Отидох веднага на преглед - хематом някакъв, който трябва да изчезне, ако всичко се развие нормално по думите на докт. Лежах 5 дни в болницата и сега съм си в къщи от 4 дни. Кървенето спря от 3 дни - в края на седмицата ще ходя на преглед. Някой имал ли е подобен проблем?
Изображение
Аватар
pate_pate
нов

Следваща

Начало  • Назад към Бременност и раждане