Диета и фитнес от Дженифър Лопес

Диета и фитнес от Дженифър Лопес

Дженифър Лопес е една от малкото звезди, които не...

Да или Не: Модерните Биркенсток

Да или Не: Модерните Биркенсток

Понякога модните тенденции ни изправят пред...

Студен душ за здраве

Студен душ за здраве

През летните жеги може би студеният душ е...

Лимониум (Гърлица)

Лимониум (Гърлица)

Ако не сте чували за лимониум, то тогава може да...

Японките живеят най-дълго и дебелеят най-малко

Японките живеят най-дълго и дебелеят най-малко

През последните 25 години японките държат...

Най-възрастният мъж в света е на 111 години

Най-възрастният мъж в света е на 111 години

Книгата за рекорди на Гинес официално призната...

Модератор: Rama

Мнениеот nova80 » 13 Апр 2009, 16:13

Здравейте,момичета!Имам проблем,от втория месец кървя и много се притеснявам.Ходих на лекар и ми казаха че плода се развива нормално и няма място за притеснение просто един от хормоните ми липсвал и за това сам кървяла,което за мен е пълна глупост.Пия УТРОГЕСТАН,бях 10 дена в болницата на инжекции и нищо.Кажете какво да правя? :cry: :cry: :cry:
Аватар
nova80
нов

Мнениеот Rama » 13 Апр 2009, 16:17

Сега в коя седмица си?
Консултирай се и с друг лекар.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот nova80 » 13 Апр 2009, 16:23

В началото на 3 месец съм. В болницата ме гледаха около 10 човека колко повече от това.
Аватар
nova80
нов

Мнениеот skrofla » 13 Апр 2009, 16:26

щом са ти казали да не се тревожиш, няма какво да те посъветвам, освен да се успокоиш и да си почиваш повече. аз също знам, че не е нормално... понякога лекарите много много не си дават зор... но щом 10 човека са те прегледали...
Аватар
skrofla
наш човек

Мнениеот Rama » 13 Апр 2009, 16:58

nova80 написа:В началото на 3 месец съм. В болницата ме гледаха около 10 човека колко повече от това.

Десет различни лекари или един лекар и 10 стажанти, ако става дума за университетска болница? Ако става дума за 10 лекари и всичките са на едно мнение, се успокой. Явно са прави.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Karfichka » 14 Апр 2009, 09:41

Аз пък мисля, че е по-добре да отидеш на 11-ти лекар. Не ми се струва за нормално кървене, което не се повлиява от медикаменти. И как точно я установиха липсата на хормон и за кой хормон по-точно става въпрос? Факт е, че има много жени, които кървят в ранна бременност и след това си изкарват без проблеми остатъка от бременността. Но си мисля, че от малко презастраховане, глава не боли. Успех и леко бременеене!
Аватар
Karfichka
кандидат

Мнениеот Alexa » 14 Апр 2009, 10:43

Карфичка е права! Отиди на друг лекар! В коя седмица си? Тия приказки "в началото на еди кой си месец съм", са ми адски смешни, щот пак почваме да се чудим трети лунарен или трети календарен имаш предвид. А седмиците са най-важни, не месеците!
Освен това, каквото и лечение да ти прилагат, ако не си на легло в къщи а ходиш на работа и т.н. няма да се оправят нещата. Поне по личен опит смятам, че И лежането много помага! Не седенето, а лежането! Иначе дано всичко ти е наред!
Понякога, когато губиш....не се знае какво печелиш:)))
Аватар
Alexa
наш човек

Мнениеот Mel C » 14 Апр 2009, 11:59

И аз съм твърдо ЗА посещение при друг лекар. Аз също имах кървене в 18 седмица, оказа се отлепяне на плацентата..но от тогава насам..да чукам на дърво..всичко е нормално, успокоявам се че малко остана.
Важно е да имаш доверие на лекаря си...разбира се ако го оправдава и си почивай повече.
Решението да имаш дете е спонтанно. Това значи да си решил сърцето ти вечно да се разхожда извън тялото.
Аватар
Mel C
кандидат

Мнениеот Alexa » 14 Апр 2009, 12:45

:roll: Мел, в коя седмица си? спомням си, че имаше недостиг на магнезий в по-ранен стадий. Ти взе ли си болничен тогава или си ходеше на работа? :roll: Питам щото не помня точно какво стана
Аватар
Alexa
наш човек

Мнениеот Mel C » 14 Апр 2009, 14:40

Alexa написа::roll: Мел, в коя седмица си? спомням си, че имаше недостиг на магнезий в по-ранен стадий. Ти взе ли си болничен тогава или си ходеше на работа? :roll: Питам щото не помня точно какво стана

След този случай веднага излязох в болничен, магнезия и хапчета за задържане все още пия, макар че се чувствам добре. В 35 седмица съм и доки каза че ще спра хаповете 2 седмици преди термина, само че бебка расте голяма и сега ми определя по ранен термин ( с около седмица), но аз си броя седмиците по моите сметки. И момата си е решила да стои седнала...и се моля до края да се обърне, че не ми се иска да ме режат.
Решението да имаш дете е спонтанно. Това значи да си решил сърцето ти вечно да се разхожда извън тялото.
Аватар
Mel C
кандидат

Мнениеот Alexa » 14 Апр 2009, 14:56

ООо, на мен категорично ми е забранено да спирам Магнерота :!: а съм в болнични от 6-та седмица :roll: Така, че не се бой и си пий магнезиевия препарат, който са ти изписали и повечко си лежи. Аз съм с постоянни контракции при 3 пъти по две хапчета Магнерот на денонощие (на 8 часа), та какво остава да ги спра :shock: . Иначе аптекарките всеки път ме гледат странно като си го купувам, защото разбирайки в кой месец съм, веднага започват безкрайна тирада, че се пиело само до 8-ми месец :shock: . Ами може и така да е, ама аз осмаче не искам да раждам пу пу :roll: , а и мойто бебе върви доста едро, така че всеки мисли, че нося близнаци :lol:
Не знам дали ще ми кажат, да го спирам, днес ще питам доктора, че вечета сме на преглед, тъкмо ще ми каже колко тежи малкият мъж :twisted: . А да, аз съм 33-та седмица сега.
Аватар
Alexa
наш човек

Мнениеот Mel C » 14 Апр 2009, 15:33

Alexa написа:ООо, на мен категорично ми е забранено да спирам Магнерота :!: а съм в болнични от 6-та седмица :roll: Така, че не се бой и си пий магнезиевия препарат, който са ти изписали и повечко си лежи. Аз съм с постоянни контракции при 3 пъти по две хапчета Магнерот на денонощие (на 8 часа), та какво остава да ги спра :shock: . Иначе аптекарките всеки път ме гледат странно като си го купувам, защото разбирайки в кой месец съм, веднага започват безкрайна тирада, че се пиело само до 8-ми месец :shock: . Ами може и така да е, ама аз осмаче не искам да раждам пу пу :roll: , а и мойто бебе върви доста едро, така че всеки мисли, че нося близнаци :lol:
Не знам дали ще ми кажат, да го спирам, днес ще питам доктора, че вечета сме на преглед, тъкмо ще ми каже колко тежи малкият мъж :twisted: . А да, аз съм 33-та седмица сега.

O, и аз до скоро бях на 3х2 Магнерот, но от седмица съм на Biolectra (заместител на магнерота и се равнява на 6 хапчета. т.е само по 1 ден е достатъчно и се разтваря във вода,направо ми олекна с него..че тоя магнерот все ми засядаше като го пия :D ) Иначе при мен сега започнаха леки болки...и лежа по цял ден...
Аватар
Mel C
кандидат

Мнениеот мария 86 » 18 Дек 2009, 04:39

здравейте,момичета!
бременна съм в 11 г.седмица, намирам се в Нова Зеландия (разбрах за бременността си 5 дни преди да тръгна насам в 6 седмица!) . Лекаркарката, която ме прегледа в Бургас, каза да пия само фолиева киселина, и че до март, когато се прибера лекарите тук ще направят всичко необходимо!
Трудно е обаче в чужбина да намериш твоя лекар без да изсипеш една кофа пари и с приятеля ми решихме да изчакаме и да отидем януари при местен гинеколог-150нз$.
Всичко беше нормално до вчера,когато няколко часа след като правихме секс, прокървих.Една супена лъжица светла кръв.И нищо повече.
И двамата много се изплашихме, беше през нощта, но решихме да изчакаме до сутринта.
Днес се свързахме с лекар и ходих на преглед.Прегледа ме само на видеозон-видяхме, че бебето е добре.подскача като му тупне сърцето.
Каза да не се притеснявам, че трябва повече да внимаваме със секса...
надявам се всичко занапред да е наред и пожелавам на всички успех!!
Аватар
мария 86
нов

Мнениеот *Escada* » 18 Дек 2009, 09:58

мария 86 написа:здравейте,момичета!
бременна съм в 11 г.седмица, намирам се в Нова Зеландия (разбрах за бременността си 5 дни преди да тръгна насам в 6 седмица!) . Лекаркарката, която ме прегледа в Бургас, каза да пия само фолиева киселина, и че до март, когато се прибера лекарите тук ще направят всичко необходимо!
Трудно е обаче в чужбина да намериш твоя лекар без да изсипеш една кофа пари и с приятеля ми решихме да изчакаме и да отидем януари при местен гинеколог-150нз$.
Всичко беше нормално до вчера,когато няколко часа след като правихме секс, прокървих.Една супена лъжица светла кръв.И нищо повече.
И двамата много се изплашихме, беше през нощта, но решихме да изчакаме до сутринта.
Днес се свързахме с лекар и ходих на преглед.Прегледа ме само на видеозон-видяхме, че бебето е добре.подскача като му тупне сърцето.
Каза да не се притеснявам, че трябва повече да внимаваме със секса...
надявам се всичко занапред да е наред и пожелавам на всички успех!!

Аз също бях прокървила в 11г.с., но не беше нищо сериозно. Препоръчаха ми само почивка и всичко си дойде на мястото. Ако това остане индивидуален случай, не се безпокой и си почивай повече. Със секса явно също трябва да внимавате докато не ти кажат, че всичко е ок. Успех! :wink:
Хубавите неща се случват на тези, които умеят да чакат!
Аватар
*Escada*
наш човек

Мнениеот мария 86 » 19 Дек 2009, 01:48

здравейте пак!
Благодаря за написаното!

Проблем:днес сутринта видях, че имам кафяво течение.Не много силно,но видимо. Притеснявам се и наистина не знам какво да правя!
Само лежа и не смея да мърдам от леглото!
Нямам търпение да се прибера в България и да отида при моята лекарка!
А как ще изтърпя 30 часовия полет просто не ми се мисли!
И така цяла сутрин само черни мисли!

Дайте съвет!
Аватар
мария 86
нов

Мнениеот Rama » 19 Дек 2009, 09:19

мария 86 написа:Дайте съвет!

Спешно на лекар. Обаче наистина много спешно. Иначе може и да няма за какво да ходиш при лекарката ти в Бургас.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Раче » 19 Дек 2009, 10:57

Да, че трябва да те прегледа лекар, е задължително, но когато аз лежах в болница за задържане(бях прокървила), лекарите казваха, че кафявото течение( при мен продължи десетна дни) не било опасно, а някакво остатъчно от основното . Има обаче едно голямо НО! Защо не са ти изписали хапчета или инжекции, освен препоръката за въздържание и спокойствие? Отиди отново на лекар!Успех, мила!
Аватар
Раче
наш човек

Мнениеот Loly » 19 Дек 2009, 13:01

Раче написа:Да, че трябва да те прегледа лекар, е задължително, но когато аз лежах в болница за задържане(бях прокървила), лекарите казваха, че кафявото течение( при мен продължи десетна дни) не било опасно, а някакво остатъчно от основното . Има обаче едно голямо НО! Защо не са ти изписали хапчета или инжекции, освен препоръката за въздържание и спокойствие? Отиди отново на лекар!Успех, мила!

Писала е, че не е в БГ в момента. Има места, където не дават инжекции, хапчета и т.н. преди да се навършат 3 месеца.
И аз кървях, целият втори месец. Спокойствие/до колкото е възможно/, лежане и късмет. Избягвай и да се завираш да четеш страхотии в някви форуми. На мен, освен паника, по никакъв начин не ми помогнаха. Пожелавам ти всичко да е наред с теб и бебето. :flower:
Изображение
Ignorancia Suprema
Аватар
Loly
наш човек

Мнениеот мария 86 » 20 Дек 2009, 10:19

Благодаря от сърце на всички за съпричастността!
Още не съм била на лекар.Тук ме успокояват,че всичко ще е наред да не се тревожа.Аз предимно лежа.Отмина това кафявото,днес не е имало.Надявам се всичко да отшуми.Тук в Нова Зеландия жените въобще не ходят на гинеколог, докато са бременни.Имат си по един личен лекар и една акушерка и това е...
в началото на януари, в бг :))
Успех на всички!
Аватар
мария 86
нов

Мнениеот Tonita » 20 Дек 2009, 10:33

Хич не слушай този и онзи, а отиди на лекар :idea:
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот Rama » 21 Дек 2009, 09:10

мария 86 написа:Благодаря от сърце на всички за съпричастността!
Още не съм била на лекар.Тук ме успокояват,че всичко ще е наред да не се тревожа.Аз предимно лежа.Отмина това кафявото,днес не е имало.Надявам се всичко да отшуми.Тук в Нова Зеландия жените въобще не ходят на гинеколог, докато са бременни.Имат си по един личен лекар и една акушерка и това е...
в началото на януари, в бг :))
Успех на всички!

Що не се свържеш по телефона с доктора си в БГ, за да ти каже дали е безопасно да пътуваш точно сега?
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот nova80 » 23 Дек 2009, 17:27

Според мен не трябва да се притесняваш,защото вече всяка втора бременна кърви по време на бременноста включително и аз бях много притеснена както сигурно си прочела.Кървих 2 месеца бях в болница 10 дена но и там неможаха да ми помогнат и в началото на 3 месец само си спря.И вече си имам едно прекрасно бебче което се роди в началото на 8 месец без никой да разбере причината за преждевременното ми раждане но това няма никакво значение на фона на прекрасния втори син който ми се роди.Пожелавам ти леко бременеене скъпа,всичко ще е на ред.
Аватар
nova80
нов

Мнениеот Vanilli » 23 Дек 2009, 18:25

nova80 написа:прекрасния втори син
Честит да ти е! :flower:
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот nova80 » 28 Дек 2009, 09:52

Благодаря ти,Vanili!!! :kiss:
Аватар
nova80
нов

Мнениеот pate_pate » 11 Яну 2010, 18:56

Здравейте! Иска ми се и аз да ви разкажа за моите преживявания. В 7гс ми се случи това, което притеснява и тормози много от вас - кървене. Отидох веднага на преглед - хематом някакъв, който трябва да изчезне, ако всичко се развие нормално по думите на докт. Лежах 5 дни в болницата и сега съм си в къщи от 4 дни. Кървенето спря от 3 дни - в края на седмицата ще ходя на преглед. Някой имал ли е подобен проблем?
Изображение
Аватар
pate_pate
нов

Следваща

Начало  • Назад към Бременност и раждане