Боядисване на яйца с лак за нокти

Боядисване на яйца с лак за нокти

Здравейте, това са моите яйца боядисани са първо...

Захарни сладки

Захарни сладки

Моята рецепта на захарни сладки за Великден!

Спаначена баница със шунка

Спаначена баница със шунка

Спаначена баница със шунка - един специалитет и...

Великденска украса

Великденска украса

Здравейте, организатори на този хубав...

Домашните любимци помагат в намирането на истинската любов

Домашните любимци помагат в намирането на истинската любов

Любовта в интернет пламва бързо, изгаря бързо и...

Яйцето във Великденския хляб - за Господ, стопанина и домочадието

Яйцето във Великденския хляб - за Господ, стопанина и домочадието

Традицията за великденските български хлябове е...

Модератори: RamboSilek, Rama

Мнениеот Раче » 02 Окт 2007, 10:57

В момента съм само на четвъртинка ривотрил при нужда(вече всеки ден).Нещо не вярвам в това лечение!И лекарите,май,пощуряха?!
Аватар
Раче
наш човек

Мнениеот пингвин » 02 Окт 2007, 15:41

аз година и половина си пих антидепресанта- сероксат и противозачатъчните- ясмин, никой не ми е казал, че не трябва да се взимат заедно. Сега спрях противозачатъчното и си намалям сероксата на 1/2 и ще го спирам че ще се опитвам да забременявам. Не се чувствам мн. добре обаче само с половинкаама ще трая.
Аватар
пингвин
нов

Мнениеот Marmaid » 03 Окт 2007, 21:28

Комбинацията Сероксат - Ривотрил изпращала ли ви е в прегръдката на мировата скръб - пийнах вечерния Ривотрил, който е половинка (спрямо сутрешния - четвърт) и се чувствам страшно и безпричинно тъжна и смачкана. А с четвъртинката и четвърт Сероксат бях ОК сутринта. Или пък Сероксатът почва да се натрупва.... Незнам, каквото и да става, ще мине като на куче :)
Щастието е в голяма степен самоделно.
Аватар
Marmaid
наш човек

Мнениеот Раче » 10 Окт 2007, 09:39

Не искам да "богохулствам",но напоследък си задавам един въпрос.Защо след като няма начин да се измери нивото на серотонин в мозъка ни( или ако има, никой не ни го е правил това изследване),решават,че ни е малко и ни тъпчат с антидепресанти?Може би и затова" химията" не действа на всекиго.Затова се случва и на някой с години да сменят лекарствата,докато му открият подходящото лечение,ако въобще го намерят?Знам ли...,но ми се струва,че темата с лекарствата в психиятрията нещо е недоизпипана.Там някъде в лабораториите,трябва да поработят здраво още доста време...
Аватар
Раче
наш човек

Мнениеот Marmaid » 10 Окт 2007, 12:16

Е, можеше още да сме на електрошокове и заливане със студена вода........ :lol:
Аватар
Marmaid
наш човек

Мнениеот пингвин » 10 Окт 2007, 12:32

Искам да попитам някой знае ли, колко време е редно да продължи спирането на Сероксат. На мен ми намалиха дозата още от началото на септември от 1 на 1/2 таблетка и още си карам така. Лекарката смята да ме държи така до средата на ноември ,но на мен ми се струва много дълъг период. Вие какво ще кажете?
Аватар
пингвин
нов

Мнениеот Дани » 10 Окт 2007, 12:56

Пингвин, послушай лекарката. Още само месец. Няма да го усетиш как ще мине...
I am the master of my fate, I am the captain of my soul!
Аватар
Дани
приятел

Мнениеот пингвин » 10 Окт 2007, 13:22

О да, аз така че направя , просто се чудех дали е нормално толкова дълъг период.
Аватар
пингвин
нов

Мнениеот Desi9 » 10 Окт 2007, 16:43

Нормално е, заради сезона.
Аватар
Desi9
приятел

Мнениеот Раче » 16 Окт 2007, 17:58

Мислите ли,че е възможно в даден момент Ривотрила да спре да ни помага?Може ли,ако по-често ти се е налагало да вземаш транквилант,организмът ти да стане резистентен към медикамента?
Аватар
Раче
наш човек

Мнениеот Luba » 16 Окт 2007, 20:04

Раче написа:Мислите ли,че е възможно в даден момент Ривотрила да спре да ни помага?Може ли,ако по-често ти се е налагало да вземаш транквилант,организмът ти да стане резистентен към медикамента?

РАЧЕ, пия го тоя ривотрил вече втора година без прекъсване, имало e дни когато съм добре да го забравям, но при мен действа или по-скоро съм твърде внушаем тип/май второто/. Но си кретам с него и не смятам да си го спирам голяма бъзла съм :cry:
Дано съм помогнала с този си пост :?
Който придобива разум, обича душата си.
Пр.19:8
Аватар
Luba
нов

Мнениеот rigel » 16 Окт 2007, 20:47

Раче написа:Мислите ли,че е възможно в даден момент Ривотрила да спре да ни помага?Може ли,ако по-често ти се е налагало да вземаш транквилант,организмът ти да стане резистентен към медикамента?

Макар и много ,много рядко това е възможно,но тогава може да се премине на друг препарат от семейството на бензодиазепините - има ги много и постоянно се синтезират нови препарати от тази група.По-вероятната опасност е да се повиши толеранса към Ривотрила,т.е. за да ти подейства ще трябва да се поеме по-голяма доза,но и това се случва сравнително рядко с този медикамент.Много по-лошо е,ако се употребява алкохол едновременно с Ривотрил-тогава може да се получи каскадна реакция,или едното да потенцира действието на другото или обратното.Стигало се е до подтискане на центъра на дишането и тогава човек минава от другата страна на тревата. :?
Аватар
rigel
нов

Мнениеот Marmaid » 17 Окт 2007, 12:08

Аз пак да си питам - някой на Сероксат може ли да ми отговори - по някое време престава ли да ти се спи зверски или това е през цялото лечение? Че на мен целта ми е да ходя на работа, а не да спя на работното място. :lol: Ама спане ви казвааам- като след приспивателно, мозъкът ми хърка просто.
Аватар
Marmaid
наш човек

Мнениеот julia » 17 Окт 2007, 13:52

пингвин написа:аз година и половина си пих антидепресанта- сероксат и противозачатъчните- ясмин, никой не ми е казал, че не трябва да се взимат заедно. Сега спрях противозачатъчното и си намалям сероксата на 1/2 и ще го спирам че ще се опитвам да забременявам. Не се чувствам мн. добре обаче само с половинкаама ще трая.

Ама как траеш аз след 2-ия ден съм ужас,вие ми се свят, едно ми е гадно на очите,абе неприятно е?Опитвах се много пъти да го спирам,но така и не успях.
Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.
Аватар
julia
нов

Мнениеот julia » 17 Окт 2007, 13:55

Аз се чувствам нормално със Сероксата.Не ми се спи,само понякога като се прибера на обяд към 14.00ч. ми се придремва и си спинкам.
Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.
Аватар
julia
нов

Мнениеот Marmaid » 17 Окт 2007, 14:23

А в първите седмици спеше ли ти се повече? Или аз пак съм каръкът.
Аватар
Marmaid
наш човек

Мнениеот Дани » 17 Окт 2007, 16:23

Мармейд, ще отмине като свикнеш с лекарството.
По принцип антидепресантите повишават енергичността.
А дали не ти се спи от Ривотрила? Нали той би трябвало да успокоява...
I am the master of my fate, I am the captain of my soul!
Аватар
Дани
приятел

Мнениеот Marmaid » 17 Окт 2007, 16:49

Ами надали - едно, че пия някакви четвъртинки от него и второ, че взе да ми се спи като ми увеличиха дозата Сероксат. А утре трябва да я дигна още, та не знам - сигурно ще замязам на спящата красавица, но ако някой ме целуне ще изпъшкам и ще се обърна на другата страна.
Аватар
Marmaid
наш човек

Мнениеот jasmina81 » 17 Окт 2007, 21:27

Аз съм вече повече от трета седмица на серопрам и съм така ,направо не мога да се понасям постоянно ми се спи .Пък трябваше вече да го вдигна на едно ама утре вече съм решила и ще го увелича. Дори взех да се плаша от многото сън, да му се не види и на страховете ми, нямат край :x :x :x И да се оплача депресията ми се увеличи доста станала съм като пън. :roll: Лежа и гледам само филми. Няма и признак да се подобрявам и да ставам по-бодра и тонизирана. Пък нали го почнах зада се оправя и да почна час по-скоро работа. Дали ще има ефект и кога вече не издържам :cry: Някой да е имал такива симптоми и кога му е подейства серопрама ?
Аватар
jasmina81
кандидат

Мнениеот Marmaid » 18 Окт 2007, 10:03

Оле, аз съм същата, никакъв тонус, къщата ми неоправена, малкото си енергия влагам да нахраня и облека сина, даже други го разхождат. Спи ми се, смотано ми е, а и аз трябва да вдигам дозата - е тогава сигурно въобще няма да се събуждам. Гадост!
Аватар
Marmaid
наш човек

Мнениеот Раче » 18 Окт 2007, 10:12

И аз в началото като пиех Сероксат само спях,бях изпаднала в някаква летаргия.Дори казвах на Пси,че от нейният антидепресант ме хвана депресия!След около два месеца нещата си дойдоха на място.Така,че не се притеснявайте,дайте си време и всичко ще бъде о.к.Хайде,приятно нанкане и да не ви пука!
Аватар
Раче
наш човек

Мнениеот Marmaid » 18 Окт 2007, 10:14

Чул те Господ, раче, макар два месеца да са ми много - ами ако ме извикат на работа по-рано.... ще ме изгонят заради заспиване на работното място.
Аватар
Marmaid
наш човек

Мнениеот Nina Dimitrova » 19 Окт 2007, 12:14

Zdraveite.Skoro ne sym pisala vyv foruma.Pyrvo iskam da se izvinq che ne pisha na kirilica,no neshto mi se razvali programata :) Iskam da popitam pri spirane na Seroxat,ima li oplakvaniq?Az pih na den po 20mg s 0.25 xanax.No reshih da spra lekarstvata i sega se chuvstvam dosta zle.iskam da znam dali se dylji na spiraneto.dori da e taka az ne smqtam da prodyljavam da piq kakvito i da bilo lekarstva,no vse pak se interisuvam :P
Nina Dimitrova
нов

Мнениеот Sofia » 19 Окт 2007, 13:14

Nina Dimitrova написа: .........No reshih da spra lekarstvata i sega se chuvstvam dosta zle.iskam da znam dali se dylji na spiraneto.dori da e taka az ne smqtam da prodyljavam da piq kakvito i da bilo lekarstva,no vse pak se interisuvam :P

Нина, здравей, "нашите" лекарства НИКОГА не се спират рязко, отведнъж. Трябва постепенно да се намаляват и най-накрая да се спрат. Ти не се ли консултираш в пси за спирането им :shock: Не бива сама да го правиш :!: :!: :!: Може да има много неприятни последици за теб. Отиди при пси да ти направи схема за спирането. Задължително! Най-вероятно се чувстваш зле точно защото си ги спряла отведнъж (поне аз така разбирам от написаното).
Аватар
Sofia
вътрешен човек

Мнениеот vaya » 19 Окт 2007, 14:18

последиците от рязкото спиране са един малък кошмар ... всъщност огромен кошмар, който не може да се сравнява с изживяното преди това - това е лошата новина. добрата е че се преживява и с времето би трябвало да мине :)
When you truly believe, the dreams become reality.
Аватар
vaya
наш човек

ПредишнаСледваща

Начало  • Назад към Паническо разстройство