Днес е световният ден на пастата

Днес е световният ден на пастата

Световният ден на пастата се чества всяка година...

5 задължителни връхни дрехи за есента

5 задължителни връхни дрехи за есента

Винаги трябва да сме готови за капризите на...

Биодиета – 4 килограма за 1 месец

Биодиета – 4 килограма за 1 месец

Има начин да отслабнете, без да гладувате. Трябва...

Хартиени лампи за арт декор

Хартиени лампи за арт декор

Хартиените лампи са все по-често срещани в...

Вече не се прави секс на първата брачна нощ

Вече не се прави секс на първата брачна нощ

Младоженците вече не правят секс по време на...

Започна подготовката за полет до Марс на хавайски вулкан

Започна подготовката за полет до Марс на хавайски вулкан

Проект на НАСА, чиято цел е да се установи с какви...

Модератор: Rama

Мнениеот nestastnata » 07 Мар 2010, 16:57

здравйте имам проблем с дишането не ми достига достатъчно въздух трудно дишам но не е чак толкова сериозно искам да попитам има ли лекарства които да ми помогнат да дишам по свободно нещо безобидно но първо да доуточня момиче съм на 28г и нямам проблеми със сърцето или белия дроб или други и също не пуша правила съм много изследвания и съм здрава ще го обсъдя с личната лекарка но първо питам тука ако някой може да ми помогне
Аватар
nestastnata
кандидат

Мнениеот Фая » 07 Мар 2010, 17:50

Няма как да узнаеш дали сърцето и белия ти дроб функционират правилно, освен с лекарски преглед. Освен това изобщо не е задължително причината да е непременно в тях. Може да е наистина нещо маловажно, но може и да има истински проблем. Чисто и просто трябва да те види лекар.
П.П. Моето скромно мнение е, че независимо какво ще ти каже или предпише джипито, трябва да те види още един лекар. Не искам да подценявам знанията на т.нар. "лични" лекари, но нека не забравяме, че здравната система успешно ги превърна в писари, които дават (съответно не дават) направления.
Аватар
Фая
кандидат

Мнениеот nestastnata » 07 Мар 2010, 20:18

благодаря фая много пъти са ме преглеждали и наистина и други специалисти не само личня защото й нямам доверие и наистина нямам сериозен проблем но просто тежко дишам и тъй като джипито не ми изписва нищо затова питам тук във форума
Аватар
nestastnata
кандидат

Мнениеот mimi6_9 » 07 Мар 2010, 21:06

Изследвала ли си се за анемия? Често първата проява при анемия е точно чувството,че не ти стига въздуха.Друго ,за което се сещам на прима виста е проблем с щитовидната жлеза.Третото е реакция на организма при стрес или някаква неврогенна история.
Аватар
mimi6_9
кандидат

Мнениеот nestastnata » 08 Мар 2010, 10:02

честит празник имам проблем с щитовидната пия лекарства а за анемия хемоглобина ми излиза добре и също пия лекарства и за нерви но пак си имам този проблем с дишането имам проблеми и със стомаха и за него пия лекарства но нямаам ефект както и да е благодаря за отговорите много
Аватар
nestastnata
кандидат

Мнениеот Фая » 08 Мар 2010, 14:41

Какви кръвни изследвания са ти пускани? Ходила ли си при хематолог? Правили ли са ти проба на Манту? Каква е рентгеновата находка (не допускам да не са те снимали)? Консултация с психиатър имаш ли? Някои от тези проблеми са психосоматични.
Аватар
Фая
кандидат

Мнениеот nestastnata » 08 Мар 2010, 15:10

Фая при хематолог не съм ходила а личната ми пуска изследване кръвни обикновенна пкк и хемоглобина излиза в норма а рентгеновата снимка на белия дроб пише че всичко е добре а на психиатър отивам и пия антидепресанти в общи линии е това и също имам и герб и пия омепразол но от нищо не се влияе това дишане а джипито не обръща никакво внимание а тука нямаме голям избор че да я сменя
Аватар
nestastnata
кандидат

Мнениеот Фая » 08 Мар 2010, 16:02

Явно нещата не са направени докрай. Липсва достатъчно инфо. Преди всичко са ти нужни пълни кръвни изследвания. Имам предвид биохимия и всичко, не просто хемоглобин, еритроцити и хематокрит. Мини през хематолога и тогава може да се мисли пак.
Аватар
Фая
кандидат

Мнениеот Bridge » 08 Мар 2010, 16:11

На мен ми се струва, че е на нервна почва, но направи си изспедванията все пак.
Аватар
Bridge
наш човек

Мнениеот Фая » 08 Мар 2010, 18:46

Пълните изследвания са нужни точно затова - за да се изключи соматично заболяване. Защото действително ,данните, които авторката съобщава, сочат "нервна почва" :)
Аватар
Фая
кандидат

Мнениеот nestastnata » 09 Мар 2010, 11:33

фая мисля че си права но аз пия антидепресанти досега не би ли трябвало да ми подейства и също да ви попитам нещо пример ако излиза хемоглобина нормален има ли възможност пак да имам анемия защото по принцип имам всичките симптоми които са описани за анемия благодаря ви много че отделяте време да ми отговаряте
Аватар
nestastnata
кандидат

Мнениеот Rama » 09 Мар 2010, 11:37

Ако не греша, възможно е хемоглобина да е в норма, а желязото да е ниско. :roll:
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Фая » 09 Мар 2010, 15:44

Всъщност, освен желязодефицитна, анемията бива и други видове. Също и някои антидепресанти могат да предизвикат цял куп допълнителни проблеми, включително с кръвотворните органи. Това имам предвид като пиша, че трябват възможно най-пълни кръвни и после може да се обсъжда каквото и да било. Не знам защо хуманните лекари си мислят, че като пуснат два-три хематологични показателя и още толкова биохимични, това е достатъчно. Ами за кварталната врачка може и да е, но за лекар няма как да бъде. Нещата са прости. Няма информация - няма диагноза.
Аватар
Фая
кандидат

Мнениеот deli » 22 Мар 2010, 14:43

Има много видове анемия. аз например имам таласемия- това е анемия, при която желязото ми е в норми, но други показатели в хемоглобина са ниски. От години наред имам проблеми с дишането, преди много се плашех, но вече свикнах. Това е типично за анемия, но и за разклатена нервна система.

Когато тръгна да се задушавам винаги взимам валидол, много ми помага. Ако не си пробвала, пробвай. Успех!
Аватар
deli
кандидат

Мнениеот nestastnata » 26 Мар 2010, 16:13

deli мног ти благодаря за информацията но можеш ли да кажеш нещо повече за тази таласемия кое точно се изследва и как се диагностира
Аватар
nestastnata
кандидат

Мнениеот lolinchi » 19 Апр 2010, 00:26

zdraveite na vsichki. Iskam da se izvinq che ne pisha na kirilica, no zasega polzvam internet ot mobilniq si telefone. Na 21g.sym,bremenna v 4ti mesec. Ot okolo 3g.imam problemi s dishaneto,no ot okolo 2 sedmici vseki den imam tozi problem,noshtem na nqkolko pyti se sybudih ot zadushave,sled koeto zapochah da useshtam tejest v gyrdite i syrcebiene. Dnes obache se poqviha i drugi priznaci-'razmazvane'na pogleda i shum v ushite.Molq ako nqkoi razpoznava tezi simptomi da me posyvetva,blagodarq Vi !!!
Аватар
lolinchi
нов

Мнениеот nestastnata » 19 Апр 2010, 06:15

Досега консултирала ли си се с леекар защото както го описваш може да е от много неща но както си и бременна моя съвет е бягай на лекар и успех
Аватар
nestastnata
кандидат

Мнениеот lolinchi » 19 Апр 2010, 10:55

Zdraveite otnovo!Predi 3g.,kogato zapyrvi pyt mi se sluchi tova po speshnost hodih v bolnicata,kydeto mi biha injekciq,sled koeto lichniq lekar mi dade napravleni za izsledvane na shtitovidna jleza i kryv,no vsichko beshe v normite.predi godina pak mi biha po speshnost injekciq,mnogo e nelepo ot moq strana,no neznaq tochno kakva.No togava bqh pod vliqnie na stres zatova i ne posetih lekar.No vie ste prava trqbva otnovo da otida na pregled,nai-veche zaridi malkoto choveche,koeto nosq v sebe si.
Аватар
lolinchi
нов

Мнениеот nestastnata » 19 Апр 2010, 14:32

Пожелавам ви да оздравеет и да родите едно здраво и сладко бебе и пишете как е минало при лекар
Аватар
nestastnata
кандидат

Мнениеот Kr1s1to » 29 Апр 2010, 08:38

Скъпа,а изследвали ли са те дали нямаш астма
Аватар
Kr1s1to
нов

Мнениеот nestastnata » 29 Апр 2010, 10:41

Не не са ме изследвали за астма питах джипито но тя все ми казва не моге да е астма защото нямала съм други симптоми ами е било от нерви та и аз вече незнам то си имам и едно трудно преглъщане и тоя задух и то като спа само за секунди оставам без въздух което много ме плаши но за съжаление нищо не се променя и така си продължавам.... :(
Аватар
nestastnata
кандидат

Мнениеот hydra » 29 Апр 2010, 11:07

Настасия, ако не греша ти имаш ПР?
Ако е така, може би трябва да потърсиш специалист психолог?!
"Животът е трагедия за тези, които чувстват, и комедия за тези, които мислят."
Аватар
hydra
наш човек

Мнениеот nestastnata » 29 Апр 2010, 14:45

Да имам ПР посещавам психиатър а за психолог не съм посещавала мен едно нещо ме кара да се замисля че когато симптомите ги имаш на нервна почва то значи си физически здрав тоест симптомите ги усещащ наистино но не си болен знам че ме разбирате а защо тоя спазъм в гърлото излиза че наистина го имам доктора го твърди че не пускам маркуча надолу тоест така както го усещам наистина го имам и така не мога да си го обясня поне аз от какво е
Аватар
nestastnata
кандидат

Мнениеот nestastnata » 29 Апр 2010, 14:48

Да добавя за маркуча говоря но да се изясня за гастроскопията става въпрос и тоя задух се получи от тогава откакто получих трудното преглъщане
Аватар
nestastnata
кандидат

Мнениеот вет1111 » 15 Май 2010, 09:51

Здравей, nestastnata. Мога да ти препоръчам една билкова хранителна добавка (смес от сухи билки), която по принцип е за хора с астма и дейста на дихателните пътища. Направено е специално за тая работа, но ще ти пиша на лични ако те интересува, че става няк'ва реклама вече...
Аватар
вет1111
нов

Следваща

Начало  • Назад към Здравословни проблеми