Как да стимулирате метаболизма от сутринта?

Как да стимулирате метаболизма от сутринта?

Ако искате тялото ви да изгаря повече мазнини,...

Цъфтящи краища – как да се справим?

Цъфтящи краища – как да се справим?

Цъфтящите краища са кошмар за всяка коса. Те...

Цветове – есен/зима 2014-15

Цветове – есен/зима 2014-15

Кои са актуалните цветове за сезон есен/зима...

Съвети за здрави кости

Съвети за здрави кости

С напредването на възрастта все повече хора се...

Три нюанса червило, които всяка жена трябва да има

Три нюанса червило, които всяка жена трябва да има

Трудно е да устоите на всички тенденции в...

Кирстен Дънст обвинява Епъл за изтеклите голи снимки

Кирстен Дънст обвинява Епъл за изтеклите голи снимки

Актрисата Кирстен Дънст яростно критикува...

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот happypond » 22 Фев 2010, 11:11

orchid_7 написа:Аз съм с кафяви очи и ми отива, но най-вече в шоколадено и лилаво, изпъкват ми очичките :) Лошото е, че нещо не мога да се справя много добре сама, добре, че е съквартирантката, златна :lol:

Сигурна ли си, че кафявите ти очи изпъкват с шоколадов грим? По-скоро се сливат двата кафяви нюанса. Кафявите очи изпъкват най-много със сини сенки. :)
Аватар
happypond
кандидат

Мнениеот SilkyShine » 22 Фев 2010, 18:11

който се притеснява от очна линия, спокойно може да използва молив, с него също може да се прави доста тънка линия :)

Става много добре, ако молив поставяте от средата към външния край на окото, като рязката граница се скрива със сенките (този начин не е препоръчителен, ако имате раздалечени очи). Когато се използват два цвята сенки е много лесно да се размие границата. Винаги поставям молив и на долния клепач, но винаги извън окото! а също и сенки :) С кафяви очи съм, отиват ми както сиво-черни сенки, така и кафяви, розово-лилави, дори и тъмно сини и зелени :) Според мен е много важно гримът, освен да отива на индивидуалните ни особености, да е съчетан и с тоалета, особено горната част :)
Аватар
SilkyShine
нов

Мнениеот blinki » 25 Фев 2010, 13:48

Аз изобщо не разбрах как се прави това с грима-къде са тези ъгли?
Аватар
blinki
нов

Мнениеот gaieneta » 18 Юни 2010, 12:23

Здравейте,момичета :)

Мойто мнение е,че ако не умееш да се гримираш много добре,поне недей да се правиш на палячо. В основата на грима е техниката,а тя се усвоява с много практика и то в къщи,не изнасяйте навън неуспешните си опити,защото ефектът е обратен. Погрозявате се още повече и закривате естественета си красота.
В момента на пазара има две книги на една от най-известните гримьорки в Щатите Bobby Brown. Книгите се казват Bobby Brown Make up Manual и Bobby Brown Beauty,в които тя дава страхотни съвети за грима за начинаещи до професионалисти. Начини на гримиране според тип на лицето,цвят на кожа,поводи,различни техники,палитри и разбира се описание на всички видове четки,които са най-задължителните инструменти в изкуството на грима. Аз не се занимавам професионално с грим,но обожавам да се гримирам. Книгите съм си ги купувала извън България,но съм сигурна,че ги има,трябва само да ги потърсите в някоя голяма книжарница,препоръчително в София. Написани са на достъпен език,стъпка по стъпка Bobby Brown обяснява за табутата в грима до това,какъв минимален грим всяка уважаваща се дама трябва да носи всеки ден. Техники и съвети за дами,които,обичат да се гримират много и за тези,които обичат лекия и изчистен грим. Книгите са уникални и всяка уважаваща се дама трябва да ги има на гримьорсктата си масичка. Успех на всички ,които обичат да се гримират и да се поддържат красиви :)
Аватар
gaieneta
нов

Мнениеот gaieneta » 18 Юни 2010, 12:27

Книгите изглеждат ето така :
http://ecx.images-amazon.com/images/I/5 ... SS500_.jpg
http://www.beautyfool.net/wp-content/up ... -book1.jpg

Това е инвестиция за цял живот,само да имате желание да се упражнявате и да се самоосъвършенствате :wink: :)
Аватар
gaieneta
нов

Мнениеот Natti » 08 Юли 2010, 23:53

Аз лично го правя простичко- нанасям по-светлите сенки от вътре, а във външното ъгълче слагам по-тъмният нюанс... същото загатвам и отдолу :)
Изображение
Аватар
Natti
нов

Мнениеот Фокси » 18 Юли 2010, 09:37

Natti написа:Аз лично го правя простичко- нанасям по-светлите сенки от вътре, а във външното ъгълче слагам по-тъмният нюанс... същото загатвам и отдолу :)

Да , и аз го правя по съкратената процедура - малко кафяв молив по горния външен контур на окото и кафеви сенки на клепача-най интензивно във външния ъгъл с равномерно преливане към останалата част.Завършвам с кафява спирала.И тази 2-минутна технология ползвам вече 15 години.( Очите ми са зелени)
Последна промяна Фокси на 13 Ное 2010, 16:40, променена общо 1 път
Аватар
Фокси
приятел

Мнениеот momo » 18 Юли 2010, 22:54

gaieneta написа:...........какъв минимален грим всяка уважаваща се дама трябва да носи всеки ден.
.....................и всяка уважаваща се дама трябва да ги има на гримьорсктата си масичка.
аре сиктир с тия глупости....

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот Vanilli » 18 Юли 2010, 23:14

Момо, тъкмо се зачудих дали не си станала фенка на опушените очи. :lol:
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот momo » 18 Юли 2010, 23:21

Vanilli написа:Момо, тъкмо се зачудих дали не си станала фенка на опушените очи. :lol:
:lol:

не ми отива на мене опушен грим... :lol:

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот Vanilli » 18 Юли 2010, 23:29

А аз дори не знам какво ми отива вече. Отдавна не се самоуважавам. :lol:
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот momo » 18 Юли 2010, 23:41

Vanilli написа:А аз дори не знам какво ми отива вече. Отдавна не се самоуважавам. :lol:
:haha: и ти ли....? не тъ йе срам.... :lol:

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот Жени799 » 19 Юли 2010, 00:24

esster написа:Най-добре с нещо дето пуши силно - димка например,със сълзотворен газ да бъде е добре.
:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbsup: и аз това си помислих :unibrow: :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
Жени799
наш човек

Мнениеот narniaa » 27 Фев 2011, 14:55

И аз много харесвам опушения грим, но не знам как да го правя. Тук има много полезни съвети, ще ги изпробвам :)
Аватар
narniaa
кандидат

Мнениеот ruth_b » 14 Мар 2011, 21:31

Аз търся гримьор за сватба. Ако някой може да помогне да пише.Не исках да пускам нова тема и затова реших тук да попитам.
Аватар
ruth_b
нов

Предишна

Начало  • Назад към Хубава жена