Кристиан Лубутен с луксозен лак за нокти за 675 долара

Кристиан Лубутен с луксозен лак за нокти за 675 долара

Най-новото предложение на френския дизайнер на...

Когато тренираме в дъжда - 7 съвета

Когато тренираме в дъжда - 7 съвета

Ако обичат да тренирате навън или да бягате в...

Стилът на Тейлър Суифт

Стилът на Тейлър Суифт

Тейлър Суифт е сред най-популярните млади звезди...

Съвети, когато избирате кухненска мивка

Съвети, когато избирате кухненска мивка

Когато дойде време да сменяте кухненското...

Благодарим за безвкусната храна, Мишел!

Благодарим за безвкусната храна, Мишел!

Американчета "благодариха"на Мишел Обама за...

Жените с широки бедра по-активни в секса

Жените с широки бедра по-активни в секса

Учените открили как физиката на жените може да...

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот happypond » 22 Фев 2010, 11:11

orchid_7 написа:Аз съм с кафяви очи и ми отива, но най-вече в шоколадено и лилаво, изпъкват ми очичките :) Лошото е, че нещо не мога да се справя много добре сама, добре, че е съквартирантката, златна :lol:

Сигурна ли си, че кафявите ти очи изпъкват с шоколадов грим? По-скоро се сливат двата кафяви нюанса. Кафявите очи изпъкват най-много със сини сенки. :)
Аватар
happypond
кандидат

Мнениеот SilkyShine » 22 Фев 2010, 18:11

който се притеснява от очна линия, спокойно може да използва молив, с него също може да се прави доста тънка линия :)

Става много добре, ако молив поставяте от средата към външния край на окото, като рязката граница се скрива със сенките (този начин не е препоръчителен, ако имате раздалечени очи). Когато се използват два цвята сенки е много лесно да се размие границата. Винаги поставям молив и на долния клепач, но винаги извън окото! а също и сенки :) С кафяви очи съм, отиват ми както сиво-черни сенки, така и кафяви, розово-лилави, дори и тъмно сини и зелени :) Според мен е много важно гримът, освен да отива на индивидуалните ни особености, да е съчетан и с тоалета, особено горната част :)
Аватар
SilkyShine
нов

Мнениеот blinki » 25 Фев 2010, 13:48

Аз изобщо не разбрах как се прави това с грима-къде са тези ъгли?
Аватар
blinki
нов

Мнениеот gaieneta » 18 Юни 2010, 12:23

Здравейте,момичета :)

Мойто мнение е,че ако не умееш да се гримираш много добре,поне недей да се правиш на палячо. В основата на грима е техниката,а тя се усвоява с много практика и то в къщи,не изнасяйте навън неуспешните си опити,защото ефектът е обратен. Погрозявате се още повече и закривате естественета си красота.
В момента на пазара има две книги на една от най-известните гримьорки в Щатите Bobby Brown. Книгите се казват Bobby Brown Make up Manual и Bobby Brown Beauty,в които тя дава страхотни съвети за грима за начинаещи до професионалисти. Начини на гримиране според тип на лицето,цвят на кожа,поводи,различни техники,палитри и разбира се описание на всички видове четки,които са най-задължителните инструменти в изкуството на грима. Аз не се занимавам професионално с грим,но обожавам да се гримирам. Книгите съм си ги купувала извън България,но съм сигурна,че ги има,трябва само да ги потърсите в някоя голяма книжарница,препоръчително в София. Написани са на достъпен език,стъпка по стъпка Bobby Brown обяснява за табутата в грима до това,какъв минимален грим всяка уважаваща се дама трябва да носи всеки ден. Техники и съвети за дами,които,обичат да се гримират много и за тези,които обичат лекия и изчистен грим. Книгите са уникални и всяка уважаваща се дама трябва да ги има на гримьорсктата си масичка. Успех на всички ,които обичат да се гримират и да се поддържат красиви :)
Аватар
gaieneta
нов

Мнениеот gaieneta » 18 Юни 2010, 12:27

Книгите изглеждат ето така :
http://ecx.images-amazon.com/images/I/5 ... SS500_.jpg
http://www.beautyfool.net/wp-content/up ... -book1.jpg

Това е инвестиция за цял живот,само да имате желание да се упражнявате и да се самоосъвършенствате :wink: :)
Аватар
gaieneta
нов

Мнениеот Natti » 08 Юли 2010, 23:53

Аз лично го правя простичко- нанасям по-светлите сенки от вътре, а във външното ъгълче слагам по-тъмният нюанс... същото загатвам и отдолу :)
Изображение
Аватар
Natti
нов

Мнениеот Фокси » 18 Юли 2010, 09:37

Natti написа:Аз лично го правя простичко- нанасям по-светлите сенки от вътре, а във външното ъгълче слагам по-тъмният нюанс... същото загатвам и отдолу :)

Да , и аз го правя по съкратената процедура - малко кафяв молив по горния външен контур на окото и кафеви сенки на клепача-най интензивно във външния ъгъл с равномерно преливане към останалата част.Завършвам с кафява спирала.И тази 2-минутна технология ползвам вече 15 години.( Очите ми са зелени)
Последна промяна Фокси на 13 Ное 2010, 16:40, променена общо 1 път
Аватар
Фокси
приятел

Мнениеот momo » 18 Юли 2010, 22:54

gaieneta написа:...........какъв минимален грим всяка уважаваща се дама трябва да носи всеки ден.
.....................и всяка уважаваща се дама трябва да ги има на гримьорсктата си масичка.
аре сиктир с тия глупости....

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот Vanilli » 18 Юли 2010, 23:14

Момо, тъкмо се зачудих дали не си станала фенка на опушените очи. :lol:
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот momo » 18 Юли 2010, 23:21

Vanilli написа:Момо, тъкмо се зачудих дали не си станала фенка на опушените очи. :lol:
:lol:

не ми отива на мене опушен грим... :lol:

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот Vanilli » 18 Юли 2010, 23:29

А аз дори не знам какво ми отива вече. Отдавна не се самоуважавам. :lol:
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот momo » 18 Юли 2010, 23:41

Vanilli написа:А аз дори не знам какво ми отива вече. Отдавна не се самоуважавам. :lol:
:haha: и ти ли....? не тъ йе срам.... :lol:

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот Жени799 » 19 Юли 2010, 00:24

esster написа:Най-добре с нещо дето пуши силно - димка например,със сълзотворен газ да бъде е добре.
:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbsup: и аз това си помислих :unibrow: :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
Жени799
наш човек

Мнениеот narniaa » 27 Фев 2011, 14:55

И аз много харесвам опушения грим, но не знам как да го правя. Тук има много полезни съвети, ще ги изпробвам :)
Аватар
narniaa
кандидат

Мнениеот ruth_b » 14 Мар 2011, 21:31

Аз търся гримьор за сватба. Ако някой може да помогне да пише.Не исках да пускам нова тема и затова реших тук да попитам.
Аватар
ruth_b
нов

Предишна

Начало  • Назад към Хубава жена