Фитнес тайните на Дженифър Лорънс

Фитнес тайните на Дженифър Лорънс

Дженифър Лорънс е сред върлите противници на...

5 съвета за дълготраен маникюр

5 съвета за дълготраен маникюр

Запазете перфектния си маникюр за по-дълго време...

Рецепти със сухи козунаци

Рецепти със сухи козунаци

След като премине еуфорията на Великден, винаги...

Възпитава ли наказанието?

Възпитава ли наказанието?

Много родители прибягват към наказанието като...

Алиша Кийс с Pandora в новия си клип

Алиша Кийс с Pandora в новия си клип

Алиша Кийс с Pandora в новия си клип към „It’s on again”,...

Откриха причината защо жените отказват секс

Откриха причината защо жените отказват секс

Не е изненадващо, че мъжете са по-малко склонни...

Модератор: vesal

Мнениеот кикинда » 16 Сеп 2010, 14:02

Не мога да намеря сайт, от който да сваля филмът "Тайната". Препоръчаха ми да го гледам, променял живота на човек. Искам да видя за какво чудо става на въпрос. Та молбата ми е ако някой от вас има представа от къде да го сваля да ми даде линк. Търсих го в замунда, но го нямаше. Благодаря предварително!
Аватар
кикинда
кандидат

Мнениеот vaya » 16 Сеп 2010, 14:10

В Колибката я има. :)
http://kolibka.com/2.html
When you truly believe, the dreams become reality.
Аватар
vaya
наш човек

Мнениеот Shiny » 16 Сеп 2010, 14:41

Простете за любопитството, но с две думи за какво иде реч в този филм? На каква тематика се базира? :roll:
Не е правилно да вярваме в магията. Със силната вяра се създава магия. Румпелщилцхен.
Аватар
Shiny
наш човек

Мнениеот Викторияreal » 16 Сеп 2010, 15:00

Разказва се закон на привличането-май така се казваше-ако мислиш хубави неща, ще ти се случват хубави неща, щото ги привличаш-за това ;)
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот Champagne » 16 Сеп 2010, 15:52

Аз го изтеглих точно от Zamunda. Относно тематиката - ами, по скоро е като документален филм. Да, Вики е права - основата е "Закона на привличането". Ако си налагаш да имаш "добри мисли" - добри неща ще ти се случват. И обратното.... Аз бях страшно скептична към филма, преди да го изгледам. Една мисъл, докато гледах филма, ми се загнезди в главата, обаче... Дори и да си казвам че това са глупости и евтини трикове.... (защото филма е направен прекалено по оптимистично-американски), се замислих, че аз имам жив пример пред себе си за човек, който е определено негативно настроен - към всичко. И съответно - наистина все неприятни и лоши неща се случват. Говоря за сестра си. Тя е прекрасен човек, на който се случват все "лоши неща". Стигнала съм до извода, че причината за това основно е нейната негативна нагласа към нещата и към живота като цяло. Не можете да си представите какво изпитание за вашата позитивност към живота е общуването с такъв човек! Във ВСЯКО едно нещо, тя ТЪРСИ и намира САМО негативното! Няма такъв друг феномен, вЕрвайте ми! Питам "Как си" - и съжалявам, за което, щото ми се обяснява надълго и нашироко що не е добре. И това всеки ден, всеки път, който и когато я попита. Говорим за козметика - на нея "нищо не й действа добре, все си изглежда зле". Говорим за дрехи - на нея "нищо не й стои добре, щото е дебела". Говорим за диети - "не й действа диета, нищо не действа при нея, никаква диета не помага". Говорим за билкови неща - на нея всички билки се оказва, че й действат зле! Говорим за мъже - нея все не я харесват мъжете. Говорим за работа - нейната все е най-зле платената и не перспективна. ... Накрая човек се чуди за какво да говори с нея без да се депресира. Вследствие на това - тя няма много приятели. Е, кажете ми вие искате ли да сте приятели с човек, който непрекъснато ви говори негативни неща и ви депресира? Щото тя е способна да ви депресира, уверявам ви! Само час разговор с нея и сте готови за самоубийство! Тя все е нещастна, все е неоправдана, никога не е била щастлива, винаги има за какво да се оплаква и това са й основните теми за разговор.
Аз изгледах филма "Тайната". Дадох го на сестра ми да го гледа. Смятах, че ще се замисли основно върху начина си на мислене. Тя гледала 10 минути, решила, че "този филм не е за нея" - не знам и аз как го е преценила това, но тя ми заяви, че на такива "провокации" се поддават слабите хора, пък тя, видиш ли, била силна....
Та, мисълта ми беше за филма... Определено е филм, който си заслужава да се гледа и да се замислиш над него. Но не прави чудеса. Добър е филма за човек, който е в депресия и иска и има волята да се справи с това си състояние. Казвам - добър - не "достатъчен".
Мен, определено, този филм ме накара да започна да мисля за нещата от живота си по различен начин. Не че ме научи на нещо ново- не, просто ми даде идея! Идеята да гледам на нещата позитивно - и нищо не губя от това; и да пропъждам негативните мисли и страховете с позитивизъм.
Айде, че се олях... :lol:
Някои хора преминават набързо през живота ни, други спират за миг и оставят диря в сърцата ни... после никога не можем да бъдем същите.

Научих, че хората, които най-много обичаме, биват отнети от нас твърде рано.
Аватар
Champagne
наш човек

Мнениеот кикинда » 16 Сеп 2010, 17:30

Благодаря много! Намерих филма. Един приятел каза, че му е трябвало дни, за да догледа филма до край, каза че е много труден за осмисляне, надявам се да си струва ;)
Аватар
кикинда
кандидат

Мнениеот Hris » 16 Сеп 2010, 19:07

кикинда написа:Благодаря много! Намерих филма. Един приятел каза, че му е трябвало дни, за да догледа филма до край, каза че е много труден за осмисляне, надявам се да си струва ;)

Хм, аз пък така и не го догледах. Общо взето първите 10-15 мин ми бяха достатъчни, за да схвана за какво иде реч, след тях ми дойде малко в повечко. А че е трудно за осмисляне - какво пък има да му мислиш толкова?
Аватар
Hris
наш човек

Мнениеот Tonita » 17 Сеп 2010, 12:36

Hris написа:
кикинда написа:Благодаря много! Намерих филма. Един приятел каза, че му е трябвало дни, за да догледа филма до край, каза че е много труден за осмисляне, надявам се да си струва ;)

Хм, аз пък така и не го догледах. Общо взето първите 10-15 мин ми бяха достатъчни, за да схвана за какво иде реч, след тях ми дойде малко в повечко. А че е трудно за осмисляне - какво пък има да му мислиш толкова?
точно
Колкото повече, толкова повече ...
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот rosanegra » 17 Сеп 2010, 21:34

Желая ти успех :D На мен много ми помогнса :D :D
Когато животът ти поднесе лимони - направи си лимонада! /Уейн К. Дайър/
Аватар
rosanegra
приятел

Мнениеот men » 17 Сеп 2010, 21:39

На мене пък ми се видя голяма боза, няколко пъти се опитах да го гледам защото четох много суперлативи, но колкото пъти си го пусках, ме налягаше зверско отегчение :roll:
Грижата за излишното често се съчетава със загуба на необходимото.
Аватар
men
наш човек

Мнениеот MariaAntoaneta » 18 Сеп 2010, 09:19

Хареса ми, имаше идея и смисъл, но чак да ми промени живота......
Аватар
MariaAntoaneta
нов

Мнениеот deni_4ka88 » 19 Сеп 2010, 15:05

А как се казва на английски,точното му наименование как е,защото аз намерих 2 "Тайната" които не отговарят на описаното от вас.
Аватар
deni_4ka88
кандидат

Мнениеот vaya » 19 Сеп 2010, 15:14

deni_4ka88 написа:А как се казва на английски,точното му наименование как е,защото аз намерих 2 "Тайната" които не отговарят на описаното от вас.

The Secret от 2006-та г.
When you truly believe, the dreams become reality.
Аватар
vaya
наш човек

Мнениеот милисента » 19 Сеп 2010, 19:32

Имам и филма и книгата,филма малко "досажда"с безкрайните повторения,аз лично предпочитам и препоръчвам книгата.Тайната е в състояние да промени нечий живот,само,ако човекът,който се запознава с нея пожелае
Аватар
милисента
вътрешен човек

Мнениеот petetetoto » 12 Окт 2010, 13:39

Гледала съм филма! Препоръчвам ви да прочетете книгата на Джон Кехоу " Подсъзнанието може всичко ". Общо взето става въпрос за едно и също нещо, но мистър Джон го е обяснил по-доста по елементарен начин. И все пак не знам дали сте разбрали, че за да се промени нещо в досегашния ви живот, трябва да си промените мисленето. Който си е скептично настроен, няма да постигне нищо. Тайната е в постоянството. Трябва много настоятелно, по няколко пъти на ден да си мислиш и да си представяш това, което искаш да ти се случи. А не веднъж да си кажа искам нова кола и да очаквам веднага да ми я докарат пред вратата.Нещата не се случват веднага,а са проекция на бъдещето. Мисля днес за нов апартамент, за да го имам за в бъдеще: след месец, два, година, или две. Беше даден един много хубав пример със слон ( за тези, които са гледали филма). Ако нещата се случват на секундата и аз си помисля за слон в момента, какво ще се случи ако веднага по средата на хола ми се появи слон. Прочете "Подсъзнанието може всичко" ако не друго поне ще ви зареди със супер много положителна енергия! :thumbsup:
Аватар
petetetoto
нов

Мнениеот Deninda » 12 Окт 2010, 14:05

"Тайната" има и втора част ("The secret") и аз не бях впечатлена кой знае колко, подобни филми са "Великата тайна на водата", "Разговори с Бога" ("Conversations with god")- лично на мен ми харесаха повече. Всички тях ги има в Замунда-та. Иначе интересен филм е и "Zeitgeist" - "Духът на времето", но той не е толкова за взаимопомощ, колкото да ни отвори очите за това, което се случва със света и нас... Иначе и аз съм чела книгата "Подсъзнанието може всичко", но някакси не се справям с визуализирането :) Вкъщи почти всички са се запалили по тези идеи, при брат ми има вече и резултати :wink:
Аватар
Deninda
приятел

Мнениеот frea » 13 Окт 2010, 12:03

Тайната е в нас. Всички филми и книги нашумели напоследък са само методи , целящи да покрият жаждата ни за отключване на тайната. Няма добри и лоши, но трябва да намерим своя начин.
Но че има Тайна, че има скрит потенциал, съвсем простичък в своето естество и достижим в това няма съмнение.
Аз вярвам, че всичко е възможно и това го прави възможно.
Филма тайната ми хареса, за мен е направен хубаво, просто не ми казаха нищо ново, аз вече бях достигнала до своята тайна. Но все някъде някой филм или книга или някоя прочетена реплика я е отключило, защото беше дълбоко заключена за мен дълго време.
Тук мога да споделя едно по-различно място за вечните истини и тайни, на който му е интересно: http://www.utro.bg/secret/?p=939
Пожелавам на всеки да открие своята Тайна
Аватар
frea
нов

Мнениеот (: Deska :) » 31 Май 2011, 23:40

frea написа:Тайната е в нас. Всички филми и книги нашумели напоследък са само методи , целящи да покрият жаждата ни за отключване на тайната. Няма добри и лоши, но трябва да намерим своя начин.
Но че има Тайна, че има скрит потенциал, съвсем простичък в своето естество и достижим в това няма съмнение.
Аз вярвам, че всичко е възможно и това го прави възможно.
Филма тайната ми хареса, за мен е направен хубаво, просто не ми казаха нищо ново, аз вече бях достигнала до своята тайна. Но все някъде някой филм или книга или някоя прочетена реплика я е отключило, защото беше дълбоко заключена за мен дълго време.
Тук мога да споделя едно по-различно място за вечните истини и тайни, на който му е интересно: http://www.utro.bg/secret/?p=939
Пожелавам на всеки да открие своята Тайна

Напълно съм съгласна с теб frea :thumbsup:

Първата книга, която прочетох на тази тематика беше "Спонтанно удовлетворяване на желанията" на Дийпак Чопра. Много хубава книга, но малко сложно е описано всичко там. След това гледах и филма "Тайната", стори ми се малко разводнен, но все пак нещата, за които се говори в него са напълно реални. Колкото повече се съсредоточаваме върху хубавите неща от живота, толкова по-хубав ще е самият той. Джон Кехоу описва много добре как да направим това в "Подсъзнанието може всичко". Най-много обаче ми подейства филмът "Великата тайна на водата". Фактът,че като сме гневни и негативни тровим собствения си организъм, който е изграден от един доста солиден процент вода, с лошите си мисли и чувства ме потресе. На всеки от нас се е случвало да се ядоса и кахъри за нещо дребно, а не бива, трябва да гледаме по-глобално на нещата и да не се гневим за дреболии :wink:

Има страшно много хубави и стойностни книги и филми на тема позитивното мислене, човек просто трябва да открие това, която наистина му въздейства и го кара да преосмисли целия си начин да мислене и да се опита да го подобри. Малко се поолях, ама темата ми е много интересна :oops: :D
Аватар
(: Deska :)
нов

Мнениеот krisi_kris » 04 Фев 2012, 16:43

Страхотен филм,наистина малко труден за разбиране,но пък много интересен и наистина променя мирогледа
Който не го е гледал-много е изтървал,заслужава си
Една позната ми каза,че има подобен на него като разбера как се казва ще ви споделя тук :)
Аватар
krisi_kris
нов

Мнениеот DevilWish » 20 Фев 2012, 18:55

Аз съм 4ела книгата и ли4но моето мнение е, 4е това е то4но като цигара (мисли6, 4е те успокоява, но е само в главата ти), та така и с тази книга. Който лесно вярва в това се и 4увства 6тастлив, но.. ина4е си е просто книга като всяка друга.
Аватар
DevilWish
нов

Начало  • Назад към Женски работи