Как Даутцен отслабна след бременността?

Как Даутцен отслабна след бременността?

В края на месец юли топмоделът Даутцен Крус роди...

Видове хума – лечебни свойства

Видове хума – лечебни свойства

Хумата е лечебна глина, позната под различни...

Съвети при избор на фон дьо тен

Съвети при избор на фон дьо тен

Фон дьо тенът е най-трудният за избиране...

Най-стилните рокли на Американските музикални награди

Най-стилните рокли на Американските музикални награди

В неделя се раздадоха Американските музикални...

Кафето е най-сладко в синя чаша, а най-горчиво - в бяла

Кафето е най-сладко в синя чаша, а най-горчиво - в бяла

Всеки ден по света се пият по повече от 2,25...

Раждането след 33 години удължава живота

Раждането след 33 години удължава живота

Жените, които раждат след 33-та си година, живеят...

Модератор: Rama

Мнениеот well,who...now? » 15 Апр 2008, 06:54

Понеже не намерих подобна темичка,пиша за повече инфо :roll: Утре ми предстои това изследване, а нито невроложката нито в ренгенологията ми обясниха как ще протече.Моя приятелка от Бургас ми каза,че ако ми слагат контрасното вещество ме задържат поне 24ч. в болницата,а подобно нещо не ми казаха...Все пак ми е за пръв път и много се притеснявам :? Знам,че във форума няма лекари,но може някой да е правил това изследване и просто да ме каже две три думи :wink: Благодаря Ви :!:
Аватар
well,who...now?
приятел

Мнениеот zenata » 15 Апр 2008, 08:12

добро утро. на мен лично не са ми правили, но щяха, та поразпитах /даже съм пуснала тук подобна тема/.
тъ интифата е, че те пъхат в една тръба, изследването май е м/у 20 и 45 мин /тва мн грубо, де/, пускат ти свеж въздух, музика /щото има бучене/, има и паник бутон. ако имаш клаустрофобия /кат мен/ те упояват. аз затова се отказах :? за контрастното не знам, но е странно да те държат 24 часа, щото при другите изследвания с контрастни в-ва няма такива работи. иначе знам, че за деца не се препоръчват, както и за лица, имащи астма и т.н.
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот well,who...now? » 15 Апр 2008, 08:16

Интересно,че аз имам астма но никой не ме е предупредил или пък най-малкото питал :roll:
Аватар
well,who...now?
приятел

Мнениеот zenata » 15 Апр 2008, 08:18

well,who...now? написа:Интересно,че аз имам астма но никой не ме е предупредил или пък най-малкото питал :roll:

значи вероятно ще е без контрастно. поразтърси се в нета - има инфо :!: точно за тия в-ва. успех. ако мога да помогна с друго свиркай :wink:
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот well,who...now? » 15 Апр 2008, 08:45

Ами много рових в нета,но нищо не открих-кога слагат контрасно и кога -не :( Само ми казаха да си приготвя 175 лв в случай че лекаря прицени за веществото и това беше...Но приятелката ми каза че с контраста се виждало най-добре дали има някакъв проблем :?
Аватар
well,who...now?
приятел

Мнениеот данеста » 15 Апр 2008, 08:56

Здравейте и от мен. Включвам се в темата за да помогна до колкото мога.
Миналата година правиха на сина ми /9 годишен/ ЯМР в болница Лозенец. Видях само как го вкараха в тръбата, след което излязох от стаята. Процедурата траеше около 20мин./ най дългите в живота ми/. Детето ми каза , че вътре било много шумно и имало бутонче ако му стане лошо да го натисне. Относно контрастното вещество, преди да влеземе в кабинета аз попитах дали ще му слагат, защото бях чула че се слага, но доктора каза "ще прецениме по време на изследването". Каза също, че ако се наложи да му слагат ,трябва да си платиме 55лв. Но така и не му сложиха. Не се притеснявай и успех.
Аватар
данеста
нов

Мнениеот well,who...now? » 15 Апр 2008, 09:02

Благодаря ти,но зависи за какво е било нужно изследването на детето :roll: Моето е малко сложно...Нарушено равновесие от години,което за съжаление не е установено до ден днешен от какво е :( А и 55лв са нищо,на мен в прав текс направо казаха да приготвя 175лв :anger: За мен са си пари и то не малко..
Аватар
well,who...now?
приятел

Мнениеот данеста » 15 Апр 2008, 09:17

Съмненията бяха за епилепсия, но слава Богу казаха, че няма данни за такова заболяване.
Аватар
данеста
нов

Мнениеот Krista bg » 15 Апр 2008, 09:32

well,who...now? написа:Благодаря ти,но зависи за какво е било нужно изследването на детето :roll: Моето е малко сложно...Нарушено равновесие от години,което за съжаление не е установено до ден днешен от какво е :( А и 55лв са нищо,на мен в прав текс направо казаха да приготвя 175лв :anger: За мен са си пари и то не малко..

Такааам, 55лв., 175лв.......много са, вярно, но това което ще ти правят, ....ЯМР е изследване, което дава най-пълна информация за състоянието.
Освен това, не забравяй, че всеки случай е различен, ако на малкия пациент са му гледали едно, на теб може би ще гледат друго. Освен това, той е на 9г.!, т.е., количеството контраст, което е използвано при него е било значително по-малко. Най-после за цената има значение какъв точно контраст ще ползват, на кой производител.
175лв. никак не са малко, но.......ти не беше ли същата, дето преди време беше писала, че някъде са ти искали 1700лв. за това изследване?
Скъпоструващи консумативи НЕ СЕ покриват от здравната каса и пациентите си ги доплащат - така е в нашата държава на абсурдите.
И накрая - всеки случай е специфичен и подробностите около него - също....
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот well,who...now? » 15 Апр 2008, 09:42

Да, Криста права си...Но не на мен са искали 1700лв,аз тепърва ще ходя на това изследване.Но за здравето пари ще давам :!:
Аватар
well,who...now?
приятел

Мнениеот Krista bg » 15 Апр 2008, 09:54

well,who...now? написа:Да, Криста права си...Но не на мен са искали 1700лв,аз тепърва ще ходя на това изследване.Но за здравето пари ще давам :!:

Съжалявам, че ти се налага, да, пари за здравето не бива да се пестят.
Мен също ужасно ме е яд когато давам пари за такива неща, но ако държа на здравето си - лишавам се от друго. В моменто моето семейство отделя по 250лв. всеки месец за скъпоструващи лекарства, които здравната каса не поема, а те са жизненоважни. Факт.
За онези 1700лв......да, бяха ти казвали, че толкова може би ще струва контраста....Справка: темата "Невролог", обсъждана в този раздел преди време....
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот well,who...now? » 15 Апр 2008, 10:26

Значи да уточня,преди време търсих невролог във ВМА,който да ми даде направление за резонанса.В същото време моя позната която имаше сходните проблеми като моите и беше на ЯМР във ВМА са й поискали тази сума за контрастното вещество(поне така ми каза) и аз затова написах така,за да не влизам в подробности-кой на кого и как или не как...И последствие послушах съвета ти и отидох при д-р Кръстева в Токуда :wink: Е,одобриха ме и утре ми е часа :wink: Но не ми дадоха някаква информация как протича всичко това и затова отворих темата...Напрамир за астмата незнаех :roll: Но както и да е,благодаря ви :flower:
Аватар
well,who...now?
приятел

Мнениеот Natali87 » 15 Апр 2008, 15:50

Предимства на ЯМР:
Разделителна способност по-висока от тази при радионуклидната диагностика.
Доста информативен при изследване на меки тъкани в костна опаковка.
Изследване на всички анатомични органи.
Безвреден метод.

Противопоказания:
Пациенти с кардиостимулатор, невростимулатор.
Пациенти с ортопедични метални импланти, метални импланти във вътрешното ухо.
Контрастните вещества са парамагнетици и се въвеждат венозно и бързо се усвояват от околните тъкани.
Това е диагностичен метод, използва се високочестотно електромагнитно поле и е безвреден.Доста е скъп но и много информативен метод,засича на протонно ниво проблема.
Не се притеснявай няма нищо страшно, а се възползвай от възможността може да ти помогне доста.
Аватар
Natali87
нов

Мнениеот petya dikova » 10 Юли 2010, 15:13

Правила съм изследване с ЯМР на глава и резултата е в норма. Искам да попитам трябва ли след това да ми правят други изследвания на глава като ЕЕГ,Доплер и т.н. след този резултат,тъй като имам оплаквания все още?
Аватар
petya dikova
нов

Мнениеот венетка40 » 11 Юли 2010, 10:49

ЯМР е образно изследване,редно е да е назначено от лекар,който след това да интерпретира резултата и да определи лечението и дали има нужда от други доуточняващи диагностични изследвания.
Форумът няма да те изследва и лекува,тук си споделяме мнението и опита си. :)
Аватар
венетка40
наш човек

Мнениеот тони33 » 19 Сеп 2010, 22:49

здравейте аз правя ярм през 6 месеца талон за него вземам от моята невроложка чака се горе долу 20 дни досега съм правила на окръжна болница и в исул като самото изследване трае около 40 минути -поне при мен е така
Аватар
тони33
кандидат

Мнениеот MIMI » 26 Сеп 2010, 18:22

Не е ли опасно да се прави толкова често ЯМР аз досега имам 5 за 4 години горе-долу на година по едно.
Аватар
MIMI
нов

Мнениеот тони33 » 30 Сеп 2010, 09:17

ами така ми препоръчаха имам микроаденом в хипофизата и го наблюдават дали не расте :?
Аватар
тони33
кандидат

Мнениеот zenata » 30 Сеп 2010, 09:41

тони33 написа:ами така ми препоръчаха имам микроаденом в хипофизата и го наблюдават дали не расте :?

много неприятно :? как се повлиява от медикаментозното лечение?
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот тони33 » 30 Сеп 2010, 10:11

не ми препоръчват медикаментозно лечение защото са хормонални а при мен има и друг проблем пия само болкоуспокояващи защото главоболието е ужасно и ярм ако расте операция
Аватар
тони33
кандидат

Мнениеот zenata » 30 Сеп 2010, 14:46

пожелавам ти да не се стига до операция и гадът да се разкара :? предполагам, че пролактинът ти е повишен :cry:
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот тони33 » 15 Дек 2010, 19:26

Привет миналият месец ходих на ямр същото си е микроаденомче в хипофизата не е порасло-слава богу .Пролактинът ми е в норма даже малко по нисък е лекарите казаха че най вероятно аденомчето се е получило в следствие на катастрофата която ми докара тогава хематом.Та явно от там е не се е разпръснал това е положението след 6м пак .
Аватар
тони33
кандидат

Мнениеот t77 » 16 Дек 2010, 18:51

Някой има ли информация колко излиза това изследване без направление от невролог? А, ако имам направление, колко точно ви е излязло всичко общо? Благодаря ви предварително!
Аватар
t77
нов

Мнениеот Petka » 31 Дек 2010, 00:06

Мисля, че към 300 лв., поне така ми казаха по телефона, но не уточниха, ако се наложи да се ползва контрастно вещество, дали се плаща отделно. Но според мен, най-вероятно контрастното вещество се плаща отделно.
На мен ми предстои ЯМР, но още чакам направление от ЗОК, вече 2 месеца. :(
Аватар
Petka
нов

Мнениеот t77 » 31 Дек 2010, 13:50

Petka написа:Мисля, че към 300 лв., поне така ми казаха по телефона, но не уточниха, ако се наложи да се ползва контрастно вещество, дали се плаща отделно. Но според мен, най-вероятно контрастното вещество се плаща отделно.
На мен ми предстои ЯМР, но още чакам направление от ЗОК, вече 2 месеца. :(

Благодаря ти за отговора! :D Поразрових се из нета на тази тема и разбрах, че под 250 лв. няма да е това изследване. Да, контрасното вещество се заплаща отделно, но четох, че в някои случаи не се налага използването му. Четох, че при осигурените ЗОК вземат решение за отпускането на сумата за около 2 седмици. Струвами се, че 2 м. е наистина много. :roll:

П.С. Ти къде смяташ да го правиш изследването? Четох на много места, че ЯМР във Варна давал най-точна картина.
Аватар
t77
нов

Следваща

Начало  • Назад към Здравословни проблеми