Цветове – есен/зима 2014-15

Цветове – есен/зима 2014-15

Кои са актуалните цветове за сезон есен/зима...

Съвети за здрави кости

Съвети за здрави кости

С напредването на възрастта все повече хора се...

Любимият сладолед издава какви сме в леглото

Любимият сладолед издава какви сме в леглото

Ванилия? Или може би шоколад? А защо не ягода?...

Дом в кафяво

Дом в кафяво

Кафявият цвят често е подценяван от...

Мъж иска развод заради ненаситна съпруга

Мъж иска развод заради ненаситна съпруга

Британец поискал развод от жена си, защото не...

Обувки показват пътя чрез вибрации

Обувки показват пътя чрез вибрации

Писнало ли ви е да обикаляте улиците, опитвайки...

Модератор: Rama

Мнениеот evan » 13 Яну 2011, 13:40

Здравейте момичета,

интересува ме някой от вас има ли информация за преглед с вагинален ехограф в по-напреднала бременност? Аз съм в 23 г.с. и утре имам час при гинеколог, защото имам съмнения за киста на яйчника, но знам че той преглежда с вагинален ехограф. Дали ехографът е подходящ в по-късните етапи от бременността?
Благодаря ви предварително.
Аватар
evan
нов

Мнениеот Rama » 13 Яну 2011, 13:44

да, ехографът е безвреден във всеки етап на бременността.
не виждам какво те притеснява :roll:
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот evan » 13 Яну 2011, 13:51

И аз незнам точно какво ме притеснява честно казано, може би това че по принцип след третия месец навсякъде се преглежда с коремен. Мислех си дали това, че с коремен се вижда бебо по-добре е единствената причина той да се използва след 12 г.с. или има и нещо друго...
Аватар
evan
нов

Мнениеот Rama » 13 Яну 2011, 13:54

Какво друго?
Кажи какво наистина те притеснява.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Tonita » 13 Яну 2011, 14:05

Единственото, което мога да кажа е, че с вагинален ехограф ме гледаха само в началото на бременността - след това с коремния. :roll:
Лекарят ти си знае работата. Успех! :D
Колкото повече, толкова повече ...
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот evan » 13 Яну 2011, 14:24

Ами това, че по принцип в този период на бременността се използва коремен ехограф. Утре ще ходя на частен лекар, защото след консултация с моята акушерка вчера не останах особено доволна, поисках да ми назначи час при лекар (тъй като имам силни болки в дясната част на корема и имам съмнения, че са предизвикани от киста), но тя ме увери, че всичко е наред, че болките са нормални, че най-вероятно това са болки "на растежа", предизвикани от нарастването на плода и матката и че дори и да е киста няма да ми повляе на бременността. Затова си записах час при частен лекар, при когото ходих преди да забременея и който всъщност ми установи бременността. Но знам, че той преглеждад с вагинален ехограф и тъй като досега след 12 г.с тук са ме преглеждали само с коремен (което в общи линии беше само два пъти) се чудех дали вагиналният ехограф е добра идея в по-напреднал стадий от бременността... Това е.
Аватар
evan
нов

Мнениеот Rama » 13 Яну 2011, 14:31

Аз пак не разбирам. Какво точно те притеснява :arrow: вагиналното проникване или какво :?: :shock:
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот evan » 13 Яну 2011, 14:49

Не, вагиналното проникване не ме притеснява. Просто се чудя защо ако вагиналния ехограф е също толкова подходящ както и коремния през цялата бременност... защо тогава след определен период се използва само коремен... Това се чудя. Знам, че с коремен ехограф се вижда по-добре когато бебо порасне и пегледът е по-лесен с него и може би това е причината. Чудех се дали обаче има и нещо друго, което да обяснява използването на коремен ехограф пред вагинален (примерно вагиналният да е вреден по някакъв начин), за което аз не съм просветена. И за това питам.
Аватар
evan
нов

Мнениеот Rama » 13 Яну 2011, 15:05

Не съм специалист, но разсъжденията ми са следните :arrow: с вагиналния ехограф, можеш да огледаш лесно матката, когато е все още с малки размери и костите на малкия таз пречат, ако се използва коремен ехограф. По-късно, когато плодът наедрее, с вагиналния ехограф няма достатъчно видимост, защото имаш гледна точка само от една страна.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот momo » 13 Яну 2011, 17:40

evan написа:Не, вагиналното проникване не ме притеснява. Просто се чудя защо ако вагиналния ехограф е също толкова подходящ както и коремния през цялата бременност... защо тогава след определен период се използва само коремен... Това се чудя. Знам, че с коремен ехограф се вижда по-добре когато бебо порасне и пегледът е по-лесен с него и може би това е причината. Чудех се дали обаче има и нещо друго, което да обяснява използването на коремен ехограф пред вагинален (примерно вагиналният да е вреден по някакъв начин), за което аз не съм просветена. И за това питам.
добре бе, жена, чак се дразня като те чета! ти нали се съмняваш, че имаш киста - тоест ще ти гледат яйчниците с вагиналния ехограф! тогава къв бебо те гони и какво значение има дали вагиналия ехограф е подходящ за късни етапи от бремнността, след като проблема ти може въобще да не е свързан с нея?! :x

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот Elinel » 13 Яну 2011, 18:19

evan написа:Не, вагиналното проникване не ме притеснява. Просто се чудя защо ако вагиналния ехограф е също толкова подходящ както и коремния през цялата бременност... защо тогава след определен период се използва само коремен... Това се чудя. Знам, че с коремен ехограф се вижда по-добре когато бебо порасне и пегледът е по-лесен с него и може би това е причината. Чудех се дали обаче има и нещо друго, което да обяснява използването на коремен ехограф пред вагинален (примерно вагиналният да е вреден по някакъв начин), за което аз не съм просветена. И за това питам.

Ти виждала ли си вагинален ехограф :shock: по какъв начин точно може да е вреден ? Мен скоро ме гледа с вагинален доктора и съм много над 12 седмица. За какво питаш не разбирам, що всеки път не те бъркат с вагиналния ли? Най малкото щото не е от най приятните усещания, освен това, с коремния се виждат достатъчно подробности, като растеж, развитие, калциране на кости и т.н.Спри да се втеляваш, усложняваш си сама бременноста.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят; Руски форум: питаш нещо и теб те питат; Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп !
Аватар
Elinel
наш човек

Мнениеот evan » 14 Яну 2011, 06:52

Ок, малко грубички отговори, но поне сега ми е спокойно преди прегледа, тъй че: Благодаря за включванията...
Аватар
evan
нов

Начало  • Назад към Бременност и раждане