Оралният секс трябва да е желан и от жената

Оралният секс трябва да е желан и от жената

Не всички мъже си приличат при "френската любов",...

5 задължителни връхни дрехи за есента

5 задължителни връхни дрехи за есента

Винаги трябва да сме готови за капризите на...

Биодиета – 4 килограма за 1 месец

Биодиета – 4 килограма за 1 месец

Има начин да отслабнете, без да гладувате. Трябва...

Хартиени лампи за арт декор

Хартиени лампи за арт декор

Хартиените лампи са все по-често срещани в...

Кокосовото масло унищожава ракови клетки

Кокосовото масло унищожава ракови клетки

Лауринската киселина, съдържаща се в кокосово...

Австралийски лекари трансплантираха "мъртви"сърца

Австралийски лекари трансплантираха "мъртви"сърца

Австралийски хирурзи съобщиха, че са използвали...

Модератор: Rama

Мнениеот evan » 13 Яну 2011, 13:40

Здравейте момичета,

интересува ме някой от вас има ли информация за преглед с вагинален ехограф в по-напреднала бременност? Аз съм в 23 г.с. и утре имам час при гинеколог, защото имам съмнения за киста на яйчника, но знам че той преглежда с вагинален ехограф. Дали ехографът е подходящ в по-късните етапи от бременността?
Благодаря ви предварително.
Аватар
evan
нов

Мнениеот Rama » 13 Яну 2011, 13:44

да, ехографът е безвреден във всеки етап на бременността.
не виждам какво те притеснява :roll:
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот evan » 13 Яну 2011, 13:51

И аз незнам точно какво ме притеснява честно казано, може би това че по принцип след третия месец навсякъде се преглежда с коремен. Мислех си дали това, че с коремен се вижда бебо по-добре е единствената причина той да се използва след 12 г.с. или има и нещо друго...
Аватар
evan
нов

Мнениеот Rama » 13 Яну 2011, 13:54

Какво друго?
Кажи какво наистина те притеснява.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Tonita » 13 Яну 2011, 14:05

Единственото, което мога да кажа е, че с вагинален ехограф ме гледаха само в началото на бременността - след това с коремния. :roll:
Лекарят ти си знае работата. Успех! :D
Колкото повече, толкова повече ...
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот evan » 13 Яну 2011, 14:24

Ами това, че по принцип в този период на бременността се използва коремен ехограф. Утре ще ходя на частен лекар, защото след консултация с моята акушерка вчера не останах особено доволна, поисках да ми назначи час при лекар (тъй като имам силни болки в дясната част на корема и имам съмнения, че са предизвикани от киста), но тя ме увери, че всичко е наред, че болките са нормални, че най-вероятно това са болки "на растежа", предизвикани от нарастването на плода и матката и че дори и да е киста няма да ми повляе на бременността. Затова си записах час при частен лекар, при когото ходих преди да забременея и който всъщност ми установи бременността. Но знам, че той преглеждад с вагинален ехограф и тъй като досега след 12 г.с тук са ме преглеждали само с коремен (което в общи линии беше само два пъти) се чудех дали вагиналният ехограф е добра идея в по-напреднал стадий от бременността... Това е.
Аватар
evan
нов

Мнениеот Rama » 13 Яну 2011, 14:31

Аз пак не разбирам. Какво точно те притеснява :arrow: вагиналното проникване или какво :?: :shock:
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот evan » 13 Яну 2011, 14:49

Не, вагиналното проникване не ме притеснява. Просто се чудя защо ако вагиналния ехограф е също толкова подходящ както и коремния през цялата бременност... защо тогава след определен период се използва само коремен... Това се чудя. Знам, че с коремен ехограф се вижда по-добре когато бебо порасне и пегледът е по-лесен с него и може би това е причината. Чудех се дали обаче има и нещо друго, което да обяснява използването на коремен ехограф пред вагинален (примерно вагиналният да е вреден по някакъв начин), за което аз не съм просветена. И за това питам.
Аватар
evan
нов

Мнениеот Rama » 13 Яну 2011, 15:05

Не съм специалист, но разсъжденията ми са следните :arrow: с вагиналния ехограф, можеш да огледаш лесно матката, когато е все още с малки размери и костите на малкия таз пречат, ако се използва коремен ехограф. По-късно, когато плодът наедрее, с вагиналния ехограф няма достатъчно видимост, защото имаш гледна точка само от една страна.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот momo » 13 Яну 2011, 17:40

evan написа:Не, вагиналното проникване не ме притеснява. Просто се чудя защо ако вагиналния ехограф е също толкова подходящ както и коремния през цялата бременност... защо тогава след определен период се използва само коремен... Това се чудя. Знам, че с коремен ехограф се вижда по-добре когато бебо порасне и пегледът е по-лесен с него и може би това е причината. Чудех се дали обаче има и нещо друго, което да обяснява използването на коремен ехограф пред вагинален (примерно вагиналният да е вреден по някакъв начин), за което аз не съм просветена. И за това питам.
добре бе, жена, чак се дразня като те чета! ти нали се съмняваш, че имаш киста - тоест ще ти гледат яйчниците с вагиналния ехограф! тогава къв бебо те гони и какво значение има дали вагиналия ехограф е подходящ за късни етапи от бремнността, след като проблема ти може въобще да не е свързан с нея?! :x

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот Elinel » 13 Яну 2011, 18:19

evan написа:Не, вагиналното проникване не ме притеснява. Просто се чудя защо ако вагиналния ехограф е също толкова подходящ както и коремния през цялата бременност... защо тогава след определен период се използва само коремен... Това се чудя. Знам, че с коремен ехограф се вижда по-добре когато бебо порасне и пегледът е по-лесен с него и може би това е причината. Чудех се дали обаче има и нещо друго, което да обяснява използването на коремен ехограф пред вагинален (примерно вагиналният да е вреден по някакъв начин), за което аз не съм просветена. И за това питам.

Ти виждала ли си вагинален ехограф :shock: по какъв начин точно може да е вреден ? Мен скоро ме гледа с вагинален доктора и съм много над 12 седмица. За какво питаш не разбирам, що всеки път не те бъркат с вагиналния ли? Най малкото щото не е от най приятните усещания, освен това, с коремния се виждат достатъчно подробности, като растеж, развитие, калциране на кости и т.н.Спри да се втеляваш, усложняваш си сама бременноста.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят; Руски форум: питаш нещо и теб те питат; Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп !
Аватар
Elinel
наш човек

Мнениеот evan » 14 Яну 2011, 06:52

Ок, малко грубички отговори, но поне сега ми е спокойно преди прегледа, тъй че: Благодаря за включванията...
Аватар
evan
нов

Начало  • Назад към Бременност и раждане