Как Даутцен отслабна след бременността?

Как Даутцен отслабна след бременността?

В края на месец юли топмоделът Даутцен Крус роди...

Видове хума – лечебни свойства

Видове хума – лечебни свойства

Хумата е лечебна глина, позната под различни...

Съвети при избор на фон дьо тен

Съвети при избор на фон дьо тен

Фон дьо тенът е най-трудният за избиране...

Най-стилните рокли на Американските музикални награди

Най-стилните рокли на Американските музикални награди

В неделя се раздадоха Американските музикални...

Кафето е най-сладко в синя чаша, а най-горчиво - в бяла

Кафето е най-сладко в синя чаша, а най-горчиво - в бяла

Всеки ден по света се пият по повече от 2,25...

Раждането след 33 години удължава живота

Раждането след 33 години удължава живота

Жените, които раждат след 33-та си година, живеят...

Модератор: Rama

Мнениеот girls_aloud » 09 Ное 2007, 00:27

бях чела някъде че вагинални промивки със една определена билка помагат срещу гъбички, само че забравих коя е билката някой знае ли нещо по-въпроса?
Аватар
girls_aloud
нов

Мнениеот sladi4ka » 09 Ное 2007, 09:12

Няма спор, че в много случаи билките помагат, но все пак трябва да знеш какво ще лекуваш. Защо не отидеш на доктор да те прегледа, да ти направи нужните изследвания и тогва ще знаеш как и с какво да се лекуваш. Ама така чула си че някоя билка става за вагинална промивка...струва ми се безразсъдно...Ти си знаеш все пак де :)))
Успех !
Аватар
sladi4ka
приятел

Мнениеот Helinor » 09 Ное 2007, 09:52

Гъбичките са сериозен проблем, който в повечето случаи изисква сериозно и упорито лечение. Не рядко гъбичките трудно се повлияват и от специални антибиотици, а какво остава да се надяваш на билки. Това е сериозно заболяване и не бива да гледаш на него с лека ръка. Понякога и лекарите са безсилни да помогнат. Лечението е продължително, понякога се налага да се сменят няколко вида лекарства. Все пак е необходимо да посетиш специалист, който да те прегледа, изследва и назначи адекватното лечение. Не оставяй проблема нерешен, защото може да хронифицира.
Аватар
Helinor
наш човек

Мнениеот Seagul » 09 Ное 2007, 11:01

Аз знам коя е билката. Но първо ми кажи откъде знаеш, че имаш гъбички и с какво си ги третирала досега.
Аватар
Seagul
наш човек

Мнениеот girls_aloud » 09 Ное 2007, 20:06

преди около месец бях на гинеколог за цитонамазка и той ми каза , но аз го очаквах защото имах симптомите сърбежи и така нататък и той ми изписа : gynopevаryl вагинални таблетки и pevaryl кремче за външна употреба излекувах се и всичко беше наред само че пак правих секс без презерватив и макар че бях със приятеля ми може и пак да съм се заразила а гинеколога изрично ме предупреди да не правя секс без презерватив и че ако пак имам гъбички ще трябва за да се излекувам да взимам хапчета в продължение на шест месеца изобщо не ми се иска да се стига до там , макар че в момента нямам сърбежи или нещо такова ми се иска да се презапася и да пробвам със билки
Аватар
girls_aloud
нов

Мнениеот roxanna » 09 Ное 2007, 21:38

А не ти ли каза, че и двамата трябва да се лекувате? Трябваше и на него да му се изпишат лекарства и да се лекувате парелелно.
Аватар
roxanna
наш човек

Мнениеот girls_aloud » 10 Ное 2007, 13:44

ами предния път като се беше случило и той взимаше едни хапчета,а този път трябваше само да се маже с кремчето , но тъй като от 1 месец сме разделени аз не му казах, а това което се случи беше поредната грешка :oops: от която аз ще си патя :anger:
Аватар
girls_aloud
нов

Мнениеот Rama » 10 Ное 2007, 13:49

Според мен дори и да сте разделени е трябвало да му кажеш. Той има право да знае, че трябва да се лекува. А и нямаш право да подлагаш и други хора на неволно от негова страна заразяване.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот svetik » 10 Ное 2007, 19:42

на мен гинеколожката ми каза за едно прахче, Tantum Rosa, с което профилактично, веднъж седмично например, но не по-често, да си правя промивки. То е някакво антибактериално. Но ако си хванала вече гъбички трябва пак да се лекуват, това няма да помогне
Аватар
svetik
нов

Мнениеот sladi4ka » 12 Ное 2007, 11:36

Да ти кажа честно аз се обърках в твоите проблеми. Неискам да те съдя и да съм груба, ама четох и другата ти тема и...нещо не се връзва.
Излекувай се, направи си всички тестове и от тук нататък внимавай, с тези неща шега небива .
Успех ти желая :)))
Аватар
sladi4ka
приятел

Мнениеот Bett » 12 Ное 2007, 13:45

Rama написа:Според мен дори и да сте разделени е трябвало да му кажеш. Той има право да знае, че трябва да се лекува. А и нямаш право да подлагаш и други хора на неволно от негова страна заразяване.

гъбите не са полово заболяване и не се предават 4рез акт,освен ако нейната влагалищна среда е дисбалансирана(или имунната защита е намалена) и няма достатъ4но пробитоици да подтискат растежа на кандидата,но ако това е така и без полов акт ще се размножат гъбите...така 4е освен ако няма външни признаци и изострени оплаквания мъжа,няма никакъв смисъл да му се прилага ле4ение за кандида.
Колкото до билките,аз ли4но ползвам профилакти4но няколко капки във вана,масло от 4аено дърво (tea tree oil),то е силно антисепти4но и антебактериално.
the internet, where the men are real men,
the women are real men, and the children are the FBI.
Аватар
Bett
наш човек

Мнениеот Rama » 12 Ное 2007, 14:01

Най-често срещаните заболявания на влагалището са възпалителните. Почти всяка втора жена, обръщаща се за консултация към гинеколог, е с възпаление на влагалището (колпит). Едно от най-честите видове възпаления на влагалищната лигавица е микотичният (гъбичков) колпит. Причинява се от гъбички, с най-чест представител Candida albicans.
По принцип гъбичките са нормални обитатели в стомашно-чревния тракт, кожата, лигавицата на влагалището, устната кухина. Под влияние на различни външни и вътрешни фактори те могат да станат болестотворни.

Предразполагащи фактори за развитие на гъбично възпаление
Предразполагащи фактори за развитието на гъбично възпаление са: бременност, употреба на широкоспектърни антибиотици, кортикостероиди, имуносупресори, цитостатици, тежки изтощаващи заболявания; хипо- и авитаминози, болести на обмяната (диабет и др.), ползване на бельо от синтетични материали.

Пътища за инфектиране
Има 2 основни пътя за инфектиране:

1. Автогенно нахлуване на гъби по съседство (т.нар. ректо-вагинална контаминация) от ануса.
2. Екзогенно-сексуално-трансмисивна инфекция - при носителство у сексуалния партньор.

Когато защитните механизми на организма функционират добре, дори и да навлезат във влагалището, кандидите биват унищожавани и не възниква заболяване. При определени условия, които наричаме предразполагащи фактори, безсимптомното носителство се превръща в активна инфекция. Най-важните фактори за това са унищожаването на нормалната вагинална флора, която има защитни функции, и потискането на локалния и общия имунитет.

Форми на гъбична инфекция
Има четири основни форми на кандидомикоза.

1. Безсимптомно носителство.
2. Остра форма - с бурно изразена симптоматика.
3. Хронична форма - протича атипично, с по-леко изразена симптоматика.
4. Хронично-рецидивираща

Когато има 3 или повече епизода от гъбично възпаление, се говори за хронично-рецидивиращи форми на вулво-вагинална кандидоза. Това най-често се дължи на реинфекция от гастро-интестиналния резервоар; в резултат от увеличената устойчивост на Candida albicans; на понижените защитни сили.

Най-чести оплаквания
# сърбеж
# парене при уриниране
# засилено вагинално течение
Въпреки че е налице течение, възможно е да има и оплакване от сухота във влагалището.
# сексуален дискомфорт - неприятен, болезнен сексуален контакт
# при гинекологичния преглед се установява силно зачервена оточна влагалищна лигавица, покрита с бели налепи, които се отстраняват лесно.
Обикновено оплакванията се засилват около менструация - преди или след, както и след полов контакт.

Диагноза
Тя се определя въз основа на гинекологичен преглед и микроскопски микробиологичен анализ на влагалищно съдържимо.
Оплакванията са много характерни, но това не означава, че трябва да се пренебрегват и определени изследвания - изготвяне на нативен препарат - директна микроскопия; оцветен с метиленово синьо препарат; в определени случаи се прибягва до културелно изследване - посявка върху специални хранителни среди. За диагнозата допринася и наличието на кандидозен баланит у партньора.
Около 70% от жените, имащи оплаквания, са с положителни микроскопски находки. Кандидозата може да съществува само като възпаление (зачервени, влагалищни стени) без изтичане на секрет, или като съчетание на възпаление и вагинално течение.

Лечение
Лечението е различно в зависимост от състоянието на конкретната жена. Преценката зависи от оплакванията, клиничното изследване и лабораторните резултати.
Съществуват много и различни антимикотични средства, много и различни подходи за лечение на вагинална кандидоза. В зависимост от конкретния случай лечението е продължително, краткотрайно, еднократно или комбинирано.
Важно условие за постигане на добър ефект от лечението е да бъде лекуван и сексуалният партньор, което най-често става чрез намазване с антимикотични кремове, а ако е необходимо и с таблетки през устата.
При вагинална кандидоза най-често се използват вагинални таблетки, като продължителността на курса на лечение и видът антимикотик се определя от лекуващия лекар. При хроничните форми се включват и антимикотични средства през устата за системно лечение на чревната кандидоза, с което се осъществява профилактика на автогенната реинфекция. В тези случаи се съчетават вагинални таблетки и системно лечение. Вече съществуват и препарати за дълготрайна профилактика на рецидивите на вагиналната кандидоза, което става чрез прием на таблетки през устата всеки месец след менструация за период от 5-6 месеца, но само по лекарско предписание. Друга възможност при тежки неповлияващи се случаи е имуностимулацията, която цели да увеличи защитните сили на организма. Освен най-често срещаният подвид на Кандида - Кандида албиканс, в някои резистентни случаи при културелно изследване се доказват т. нар. non candida albicans видове, които са устойчиви на стандартното лечение. В тези случаи трябва да бъде приложено лечение с конкретни препарати.

Бременност и влагалищни гъбички
По мнението на много автори вагиналните култури за кандида са положителни в 1/3 от всички бременни жени. Това представлява приблизително 2 пъти по-висока честота в сравнение с небременни жени.
Особено важен белег е изразено по-честата поява на вагинална кандидоза през последните седмици на бременността. Добре се знае, че при развиваща се гъбична инфекция плодът може да бъде заразен, което става основно в хода на раждането. Този риск трябва да бъде избегнат или сведен до минимум. Ето защо се акцентира върху еднократното лечение на вагиналната кандидоза преди раждане.
Особено важно е да се проследяват за вагинални колпити бременни жени 3-4 седмици преди очакваната за раждане дата и да се назначи подходящо антимикотично лечение, ако се прецени, че това е необходимо.

Д-р Милка Йонкова,
акушер-гинеколог

http://www.worldnn.com/serv/Document?Ac ... 1420148380
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Bett » 12 Ное 2007, 14:12

Rama написа:
Пътища за инфектиране
Има 2 основни пътя за инфектиране:

1. Автогенно нахлуване на гъби по съседство (т.нар. ректо-вагинална контаминация) от ануса.
2. Екзогенно-сексуално-трансмисивна инфекция - при носителство у сексуалния партньор.

http://www.worldnn.com/serv/Document?Ac ... 1420148380

Рама,кнадида албиканс обитава междубедрието,ръцете,краката,влагалището...това е една от бактериите на вл. флора,пробиотиците демек лактус асидофилус и бифидум поддържат тази флора да е в баланс с pH 3,5-4;4,2

Vaginal yeast infections are caused by a fungus called Candida albicans. Yeast are tiny organisms that normally live in small numbers on the skin and inside the vagina. The acidic environment of the vagina helps keep yeast from growing. If the vagina becomes less acidic, too many yeast can grow and cause a vaginal infection.
The acidic balance of the vagina can be changed by your period (menstruation), pregnancy, diabetes, some antibiotics, birth control pills and steroids. Moisture and irritation of the vagina also seem to encourage yeast to grow.

Does my sexual partner need to be treated?
Although it is RARE, you can transmit a yeast infection to your partner through sexual intercourse.IF your partner begins to develop symptoms of a yeast infection, talk to a doctor about treatment options.
the internet, where the men are real men,
the women are real men, and the children are the FBI.
Аватар
Bett
наш човек

Начало  • Назад към Здравословни проблеми