Днес е световният ден на пастата

Днес е световният ден на пастата

Световният ден на пастата се чества всяка година...

5 задължителни връхни дрехи за есента

5 задължителни връхни дрехи за есента

Винаги трябва да сме готови за капризите на...

Биодиета – 4 килограма за 1 месец

Биодиета – 4 килограма за 1 месец

Има начин да отслабнете, без да гладувате. Трябва...

Хартиени лампи за арт декор

Хартиени лампи за арт декор

Хартиените лампи са все по-често срещани в...

Вече не се прави секс на първата брачна нощ

Вече не се прави секс на първата брачна нощ

Младоженците вече не правят секс по време на...

Започна подготовката за полет до Марс на хавайски вулкан

Започна подготовката за полет до Марс на хавайски вулкан

Проект на НАСА, чиято цел е да се установи с какви...

Модератор: Rama

Мнениеот емето » 07 Фев 2008, 11:21

ЗДРАВЕЙТЕ, АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ КАЖЕ НЕЩО ПОВЕЧЕ ЗА КОЛИТ С РАЗСТРОЙСТВО, ИЛИ ИМА ТАКЪВ ДА СПОДЕЛИ С МЕН, ЩЕ СЪМ МУ БЕЗКРАЙНО БЛАГОДАРНА. СЪЩИЯ МЕ МЪЧИ ОТ ГОДИНИ ОТ МНОГО ХРАНИ ПОЛУЧАВАМ РАЗСТРОЙСТВО И КОГАТО СЪМ ПРИТЕСНЕНА.НЕ СМЕЯ ДА ЯМ ЗЕЛЕНЧУЦИ И САЛАТИ , БОБОВИ РАСТЕНИЯ .ЯМ ПОВЕЧЕ ВЪГЛЕХИДРАТИ И ОТ ТАЯ ЦЯЛАТА РАБОТА СЪМ С НАДНОРМЕНО ТЕГЛО. МНОГО БИХ ИЗКАЛА ПРЕЗ ДЕНЯ ДА ХАПНА НЯКАКВА САЛАТА ИЛИ ПЛОДОВЕ , НО МЕ Е СТРАХ, ЧЕ НЯМА ДА МОГА ДА СЕ ПРИБЕРА ОТ РАБОТАТА ДО ВКЪЩИ. ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ ТОЛКОВА ГОДИНИ ВЕЧЕ МЕ ВЛУДЯВА.
Аватар
емето
нов

Мнениеот djidjito_ » 07 Фев 2008, 12:25

имах колит и може би още имам но да не го усещам,нали казват че се лекува само оперативно.моя беше придружен със запек и ужасни киселини.всичко мина благодарение на една лечебна диета,но на теб не ти е препорачвам защото ти сама каза че имаш разтроиство.консултирай се най-добре с личния лекар
Аватар
djidjito_
приятел

Мнениеот Krista bg » 07 Фев 2008, 12:58

Лекарите какво казват по въпроса? Причините за колит са доста разнообразни. Консултирала ли си се с гастроентеролог? Правили ли са ти колоноскопия? Не е нормално постоянно да живееш с колит. Имаш ли го, той ще се обостря понякога, но като постоянно състояние....?
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот емето » 07 Фев 2008, 13:24

От много работа нямам време за доктори . Вярно е, че това е оправдание. Искаха да вляза в болница за цялостни изследвания .Признавам си, че се изплаших .но трябва сериозно да обърна внимание на здравето си. Благодаря за отделените минути.
Аватар
емето
нов

Мнениеот кики » 07 Фев 2008, 15:14

е иди на гастро задължително, не позволявай да те мъчи този проблем, все ще намерш време. а и от личен опит диетата наистина помага, но най - добре лекарят ще ти я изготви.
Аватар
кики
наш човек

Мнениеот Nikiiit » 12 Фев 2008, 15:48

По този въпрос мога да говоря с часове :( за съжаление. Изпитах го това чудо на свой гръб. То и още се боря с него де, но поне се нучих да го овладявам. Та:
от работа и училище нямам много време да се храня правилно и редовно, понякога цял ден стоя гладна, после се наяждам вечер и готово - пак боли гадината. За това каквото и да ми струва - сутрин закуска (някое плодче - бананче, портокал, мюсли) . На обед хапвам малко китайски ориз, че ресторанта е до работа, вечер нещо леко и по възможност варено или печено ( голяма страст са ми сега печените чушки в буркан :lol: ) Сега - боб, грах, царевица, леща, пъжено, - напълно съм ги забравила. Чесъл и лук - само след термична обработка и в много малки количества. А и никакъв жълтък от яйца. Ама аз и не го обичам. Друго, което открих - всички продукти със "Е" незнам си какво в съдържанието си ми дразнят стомаха, и всякакви консерванти, нитрати и подобни - та само домашно гледани и приготвени храни. Колкото и да мразя да готвя се принудих да го правя. Домати и краставици - само от градината на баба и то старателно обелени. Пак съм доста ограничена в храната, но сега съм по доволна. Имаше един период, в който можех да си позволя да ям само "Гречка/Елда" - това е много разпространена храна в Русия, а тук я има само в големите супермаркети на щанда за диабетици. Когато съм в криза пак си преминавам на нея. Много е полезна и много лесно се свалят килограми от нея, че е и богата на желязо. Хапвам си и варени картовки с масълце :rolleyes: и така при криза за пет, шест дена се възстановявам. А да.. щях да забравя - нещо много важно. В аптеките продават едно нещо наречено "ХУСК" - семена от жиловлек, голяма гадост ( и то като гречката) обаче е страшно. Разтваря се във вода и се пие сутрин и вечер ако си по зле и само сутрин, ако си в добро състояние. Пия си го вече 7, 8 месеца и не съм имала дори една криза, а доста често си омазвах диетите. Регулира се напълно и посещението на тоалетната и стомаха ми е като по часовник, без болки и разстройства. Нищо, че ми идва да повърна всеки път като го пия, ама аз съм си доста лигава в това отношение. А да - кафе - максимум едно сутрин и то мнооого слабичко, алкохол - никакъв. Иначе съм обиколила сума ти лекари и те всички ми казваха да пия - Еспумизан, Дуспаталин, Мезим форте - незнам, тия неща може и да имат някакъв ефект, но не и върху колита ми :D . Това горното дето го написах е резултат от собствените ми открития в три годишната борба з колита. Е без ограничения няма да стане, но пък - ограничавам и без това по принцип вредни неща. Само за боба ми е мъчно....
Аватар
Nikiiit
кандидат

Мнениеот ВЕСЕЛУШКА » 14 Мар 2008, 14:59

Искам да ви попитам от колита надувате ли се нечовешки?
Аз страдам от колит и съм ужасно подута / сякаш съм в петия месец/.Болките някакси мога да изтърпя, но това надуване ще ме подлуди!Каквото и да облека съм ужасна!
Пия дуспаталин, ентеросан и нищо.Нищо не ми помага вече ще се побъркам!
Произхода и обстоятелствата
може да са повлияли на това кои сме,но не са отговорни за това кои ще станем!
Аватар
ВЕСЕЛУШКА
кандидат

Мнениеот anjela_k » 06 Авг 2011, 14:46

Пробвай със следната рецепта при мен имаше резултат. 1 килограм лимони се измиват, престъргва се кората им и се смилат на месомелачка. Разбъркват се с 500 г мед и 20 г глицерин. Приема се 3 пъти дневно по 1 супена лъжица преди хранене.
Аватар
anjela_k
кандидат

Начало  • Назад към Здравословни проблеми