Оригинални сандали за лятото

Оригинални сандали за лятото

Ако любимият ви чифт летни сандали се е износил и...

Диета за щастие на д-р Уайл

Диета за щастие на д-р Уайл

Д-р Андрю Уайл е един от най-уважаваните лекари...

Адениум – пустинна роза

Адениум – пустинна роза

Адениум е екзотично и нежно цвете, с което...

Във форма по време на почивка - 7 идеи

Във форма по време на почивка - 7 идеи

Дойде сезонът на отпуските и ваканциите. Колкото...

Жизел Бюндхен без грим за Соня Рикел

Жизел Бюндхен без грим за Соня Рикел

След екстравагантната фотосесия за...

Google е изпълнил половината молби за премахване на връзки

Google е изпълнил половината молби за премахване на връзки

Най-голямата търсачка в света "Google" е изпълнила...

Модератор: Rama

Мнениеот емето » 07 Фев 2008, 11:21

ЗДРАВЕЙТЕ, АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ КАЖЕ НЕЩО ПОВЕЧЕ ЗА КОЛИТ С РАЗСТРОЙСТВО, ИЛИ ИМА ТАКЪВ ДА СПОДЕЛИ С МЕН, ЩЕ СЪМ МУ БЕЗКРАЙНО БЛАГОДАРНА. СЪЩИЯ МЕ МЪЧИ ОТ ГОДИНИ ОТ МНОГО ХРАНИ ПОЛУЧАВАМ РАЗСТРОЙСТВО И КОГАТО СЪМ ПРИТЕСНЕНА.НЕ СМЕЯ ДА ЯМ ЗЕЛЕНЧУЦИ И САЛАТИ , БОБОВИ РАСТЕНИЯ .ЯМ ПОВЕЧЕ ВЪГЛЕХИДРАТИ И ОТ ТАЯ ЦЯЛАТА РАБОТА СЪМ С НАДНОРМЕНО ТЕГЛО. МНОГО БИХ ИЗКАЛА ПРЕЗ ДЕНЯ ДА ХАПНА НЯКАКВА САЛАТА ИЛИ ПЛОДОВЕ , НО МЕ Е СТРАХ, ЧЕ НЯМА ДА МОГА ДА СЕ ПРИБЕРА ОТ РАБОТАТА ДО ВКЪЩИ. ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ ТОЛКОВА ГОДИНИ ВЕЧЕ МЕ ВЛУДЯВА.
Аватар
емето
нов

Мнениеот djidjito_ » 07 Фев 2008, 12:25

имах колит и може би още имам но да не го усещам,нали казват че се лекува само оперативно.моя беше придружен със запек и ужасни киселини.всичко мина благодарение на една лечебна диета,но на теб не ти е препорачвам защото ти сама каза че имаш разтроиство.консултирай се най-добре с личния лекар
Аватар
djidjito_
приятел

Мнениеот Krista bg » 07 Фев 2008, 12:58

Лекарите какво казват по въпроса? Причините за колит са доста разнообразни. Консултирала ли си се с гастроентеролог? Правили ли са ти колоноскопия? Не е нормално постоянно да живееш с колит. Имаш ли го, той ще се обостря понякога, но като постоянно състояние....?
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот емето » 07 Фев 2008, 13:24

От много работа нямам време за доктори . Вярно е, че това е оправдание. Искаха да вляза в болница за цялостни изследвания .Признавам си, че се изплаших .но трябва сериозно да обърна внимание на здравето си. Благодаря за отделените минути.
Аватар
емето
нов

Мнениеот кики » 07 Фев 2008, 15:14

е иди на гастро задължително, не позволявай да те мъчи този проблем, все ще намерш време. а и от личен опит диетата наистина помага, но най - добре лекарят ще ти я изготви.
Аватар
кики
наш човек

Мнениеот Nikiiit » 12 Фев 2008, 15:48

По този въпрос мога да говоря с часове :( за съжаление. Изпитах го това чудо на свой гръб. То и още се боря с него де, но поне се нучих да го овладявам. Та:
от работа и училище нямам много време да се храня правилно и редовно, понякога цял ден стоя гладна, после се наяждам вечер и готово - пак боли гадината. За това каквото и да ми струва - сутрин закуска (някое плодче - бананче, портокал, мюсли) . На обед хапвам малко китайски ориз, че ресторанта е до работа, вечер нещо леко и по възможност варено или печено ( голяма страст са ми сега печените чушки в буркан :lol: ) Сега - боб, грах, царевица, леща, пъжено, - напълно съм ги забравила. Чесъл и лук - само след термична обработка и в много малки количества. А и никакъв жълтък от яйца. Ама аз и не го обичам. Друго, което открих - всички продукти със "Е" незнам си какво в съдържанието си ми дразнят стомаха, и всякакви консерванти, нитрати и подобни - та само домашно гледани и приготвени храни. Колкото и да мразя да готвя се принудих да го правя. Домати и краставици - само от градината на баба и то старателно обелени. Пак съм доста ограничена в храната, но сега съм по доволна. Имаше един период, в който можех да си позволя да ям само "Гречка/Елда" - това е много разпространена храна в Русия, а тук я има само в големите супермаркети на щанда за диабетици. Когато съм в криза пак си преминавам на нея. Много е полезна и много лесно се свалят килограми от нея, че е и богата на желязо. Хапвам си и варени картовки с масълце :rolleyes: и така при криза за пет, шест дена се възстановявам. А да.. щях да забравя - нещо много важно. В аптеките продават едно нещо наречено "ХУСК" - семена от жиловлек, голяма гадост ( и то като гречката) обаче е страшно. Разтваря се във вода и се пие сутрин и вечер ако си по зле и само сутрин, ако си в добро състояние. Пия си го вече 7, 8 месеца и не съм имала дори една криза, а доста често си омазвах диетите. Регулира се напълно и посещението на тоалетната и стомаха ми е като по часовник, без болки и разстройства. Нищо, че ми идва да повърна всеки път като го пия, ама аз съм си доста лигава в това отношение. А да - кафе - максимум едно сутрин и то мнооого слабичко, алкохол - никакъв. Иначе съм обиколила сума ти лекари и те всички ми казваха да пия - Еспумизан, Дуспаталин, Мезим форте - незнам, тия неща може и да имат някакъв ефект, но не и върху колита ми :D . Това горното дето го написах е резултат от собствените ми открития в три годишната борба з колита. Е без ограничения няма да стане, но пък - ограничавам и без това по принцип вредни неща. Само за боба ми е мъчно....
Аватар
Nikiiit
кандидат

Мнениеот ВЕСЕЛУШКА » 14 Мар 2008, 14:59

Искам да ви попитам от колита надувате ли се нечовешки?
Аз страдам от колит и съм ужасно подута / сякаш съм в петия месец/.Болките някакси мога да изтърпя, но това надуване ще ме подлуди!Каквото и да облека съм ужасна!
Пия дуспаталин, ентеросан и нищо.Нищо не ми помага вече ще се побъркам!
Произхода и обстоятелствата
може да са повлияли на това кои сме,но не са отговорни за това кои ще станем!
Аватар
ВЕСЕЛУШКА
кандидат

Мнениеот anjela_k » 06 Авг 2011, 14:46

Пробвай със следната рецепта при мен имаше резултат. 1 килограм лимони се измиват, престъргва се кората им и се смилат на месомелачка. Разбъркват се с 500 г мед и 20 г глицерин. Приема се 3 пъти дневно по 1 супена лъжица преди хранене.
Аватар
anjela_k
кандидат

Начало  • Назад към Здравословни проблеми