Боядисване на яйца с лак за нокти

Боядисване на яйца с лак за нокти

Здравейте, това са моите яйца боядисани са първо...

Захарни сладки

Захарни сладки

Моята рецепта на захарни сладки за Великден!

Спаначена баница със шунка

Спаначена баница със шунка

Спаначена баница със шунка - един специалитет и...

Великденска украса

Великденска украса

Здравейте, организатори на този хубав...

Домашните любимци помагат в намирането на истинската любов

Домашните любимци помагат в намирането на истинската любов

Любовта в интернет пламва бързо, изгаря бързо и...

Яйцето във Великденския хляб - за Господ, стопанина и домочадието

Яйцето във Великденския хляб - за Господ, стопанина и домочадието

Традицията за великденските български хлябове е...

Модератор: Rama

Мнениеот bubu_79 » 10 Яну 2010, 14:28

здравейте,моя приятелка има много тежка мигрена при изнервяне получава много тежко главо болие и припада,някои знае ли някак ви билки който магат да и облекчат болките :pray: ходила е много лекари и са и изписвали много лекарства но ништо не помага благодаря ви предвари телно
ЖИВОТЪТ Е ПРЕКРАСЕН
Аватар
bubu_79
нов

Мнениеот Krista bg » 10 Яну 2010, 14:41

Моя приятелка се обърна с този си проблем към хомеопат. Казва, че е доволна. Нейните пристъпи бяха ужасни - виждала съм ги лично.
Това е много неприятно състояние. Никакво ли лекарство не и помага? :roll: Онези там с кофеина? :roll:
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот happypond » 10 Яну 2010, 15:41

Твоята приятелка трябва да отиде първо на невролог, за да уточни дали действително страда от мигрена или от друг вид главоболие. Не може с лека ръка сама да се диагностицира с мигрена. За да избере подходящата билка й трябва правилна диагноза и причината за нея.

Що се отнася до хомеопатията, лично аз съм силно скептична към тази псевдо-наука.
Аватар
happypond
кандидат

Мнениеот Krista bg » 10 Яну 2010, 22:08

О, да, разбира се, първо при невролог! Но аз си помислих, че е диагностицирана вече...
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот happypond » 11 Яну 2010, 09:41

Има една много хубава книга, която съм си купила. Казва се "Какво Вашият лекар може да не ви е казал за мигрената", не знам дали може да се намери все още по книжарниците, защото е издадена през 2005 г. В нея се говори много за билката моминска вратига (Tanacetum Parthenium) като се казва, че действа много добре при мигрена и то в съчетание с рибофлавин (витамин Б 2) и магнезий. Дневна доза магнезий: 300-400 мг; дневна доза рибофлавин: 400 мг.; дневна доза моминска вратига: 100 грама. Да се вземат на два приема дневно.
Аватар
happypond
кандидат

Мнениеот dora2011 » 30 Ное 2011, 00:53

Здравейте,
прост и ефективен начин за лечение на мигрена
http://mountheal.com/blog/?p=1153
Аватар
dora2011
нов

Мнениеот krasii » 01 Дек 2011, 20:31

Аз принципно не страдам от главоболие,дори когато се е случвало да препия.Но два пъти ми се случи такова главоболие,денонощно в продължаващо по десет дни,което не минаваше с никакви медикаменти.Беше ужасно,непоносимо,постоянно си мерих кръвното все си мислех,че го вдигам.Първото ми главоболие го получих,когато инцидентно и за първи път ме оставиха да работя в магазина (магазин-хранителни стоки,в който си работеше само и единствено свекърва ми и нямах допир с него)но и се наложи и ме оставиха аз да работя,няма цени на никоя стока,незнам как тегли кантара(не е дигитален) нищо.Ужас!И след като свекъра ми почина и тогава пак получих същото главоболие осъзнах,че всичко е от стрес и притеснение.Нищо не ми помагаше докато не попаднах на "АЦЕФЕИН" вълшебни са.Но задължително,когато нямате обяснение за главоболието потърсете лекарска адекватна помощ,защото главоболието може да е свързано с всичко и е много опасно.Аз дори взех да си мисля,че имам тумор в главата,какво ли не си помислих.Не е шега работа!
Аватар
krasii
наш човек

Мнениеот Peruna » 02 Дек 2011, 07:29

Мигрената не се лекува, някак трябва да се намери начин за облекчаване и разреждане на пристъпите и да се свикне да живееш с нея.
Трябва да се види на какво се дължи главоболието - най-често стеснен кръвоносен съд, шипове, високо или ниско кръвно налягане, провокира се и от заболявания на жлъчния мехур. Често има комбинация от фактори.
Мигрената се провокира от някои храни, най-често споменаваните са натурален шоколад, бяло вино, сирене, газирани напитки, тежки подправки. При всеки е индивидуално.
Кафето на едни действа успокояващо, на други обратното (особено ако има високо кръвно).
Пушенето и задимени помещения провокират мигрена.
Безсънието също води до пристъпи на мигрена.
Печенето на плажа без сянка над главата, изобщо стоенето на слънце обикновено води до главоболие.
Много добре мигрената се повлиява от създаване на някакъв режим с достатъчно сън, разходки на въздух, ако може след работа или в обедната почивка по малко. Събота и неделя да се използват максимално. В почивните дни, колкото е възможно да има почивка на спокойствие.
Хората с мигрена обикновено предпочитат не много осветени места, добре е работното място да не е до прозорец.
При някои хора, обаче, студа провокира мигрена.
По принцип помещението да е с умерена температура, а ако навън е много студено или много топло, да не се стои дълго време.
По добре късно, отколкото никога.
Аватар
Peruna
приятел

Мнениеот koni68 » 10 Дек 2011, 20:41

както правилно си написала мигрената не се лекува. В началната фаза може да се помогне и с масажи против мигрена. Това са вид лечебни масажи ефикасни в този случай - болката се успокоява и в някои от възможните причини са много ефикасни - просто отнемат болката.
Аватар
koni68
кандидат

Мнениеот сирмето » 22 Дек 2011, 18:43

Вижте момичета,мигрената както и всички болести са провокирани от токсините които се намират в основата на нашите клетки!!!Ако сме пълни-ние не сме дебели!!!Ние сме подути!Това подуване пречи на клетките да функционират правилно.Не бива да ядем бяла захар,сол,бяло брашно.Ами да ползуваме мед,кафява захар и сол-само за вкус!Хлябът да бъде от цялото зърно!Да се храним с пресни плодове и зеленчуци,като се варят само зеленчуците,които не могат да се ядат сурови!Но нека не забравяме какво казва Лидия Ковачева:Токсините могат да се елиминират с начина на хранене,но предварително да се провеждат нейните диети.Много е полезно да знаем какво е писано в нейната книга"Целебният глад."Тази книга трябва да се чете задълбочено от всяка от нас,защото сме майки и съпруги и искаме да имаме здрави семейства.Затова момичета и ти скъпа SONY-прочетете книгата и 10-те случая,които е описала Лидия.На всички Вас пожелавам Здраве и Дълголетие! :)
Аватар
сирмето
нов

Мнениеот Peruna » 22 Дек 2011, 20:27

koni68 написа:както правилно си написала мигрената не се лекува. В началната фаза може да се помогне и с масажи против мигрена. Това са вид лечебни масажи ефикасни в този случай - болката се успокоява и в някои от възможните причини са много ефикасни - просто отнемат болката.

Масажите определено са добри при мигрена, особено провокирана от шипове.

------------------

Относно поста на сирмето и разните гладолечения - глада провокира мигрената, но който иска да се лови на разни въдици и да си гладува.
По добре късно, отколкото никога.
Аватар
Peruna
приятел

Мнениеот koni68 » 22 Дек 2011, 23:02

Права си особено добър е ефекта при мигрена провокирана от шипове на врата, но и при други причини дава ефект. За съжаление не при всички.
Аватар
koni68
кандидат

Мнениеот сирмето » 23 Дек 2011, 19:04

Перуна,ама ти да не мислиш че аз постя?Не скъпа,не!От време на време когато усетя,че имам нужда не от отслабване обаче от прочистване минавам на плод и чай с мед.Това го виждам по моя език скъпа,ако е побелял,значи имам прекалено много бактерии.И тогава правя прочистване.Ако знаете момичета каква е лекотата след 3-я ден...не мога да го опиша...Не се описва с думи,трябва да се пробва!Аз да ви кажа,че имам стомашни проблеми с киселини и качване в гърлото на мазното от храна,брррр...много неприятно,тежест и гадене и т.н...Откакто почнах да си правя разтоварващи дни,се научих да приемам и сурова храна,а също така и да не преяждам.Не се храня също и много често.Трябва да се храним само когато се отделят стомашни сокове!Те се отделят 2,3 пъти на ден.Как да познаем?Много лесно-когато изпитваме много силен глад.През другото време се пие вода-тя прочиства!Ама ние не живеем за да ядем-само ядем за да живеем момичета!Еййй...Тия неща могат да се прочетат,защото ни са припомнени от Лидия Ковачева в "Целебния глад".Слава Богу,че я прочетах.Ако искате нещо да питате и аз го примерно знам-добре!Бъдете Здрави! :D
Аватар
сирмето
нов

Мнениеот anjela_k » 26 Дек 2011, 10:46

Може да пробва и с магнитолечение, но нека преди това се посъветва с лекар. http://lekuva.net/17971/lechenie-na-mig ... gniti.html
Аватар
anjela_k
кандидат

Начало  • Назад към Здравословни проблеми