Защо пълнеем през зимата?

Защо пълнеем през зимата?

За мнозина е обичайно да натрупат някой и друг...

5 коледни декорации, без които домът не може

5 коледни декорации, без които домът не може

Дори да не сте от най-големите почитатели на...

Тайните за красота на Миранда Кер

Тайните за красота на Миранда Кер

Миранда Кер е сред най-успелите и богати...

Най-стилните рокли на Кейт Мидълтън през 2014 г.

Най-стилните рокли на Кейт Мидълтън през 2014 г.

От елегантните рокли на Jenny Packham до ежедневни...

Многото подаръци са вредни за децата

Многото подаръци са вредни за децата

Учените съветват родителите да не отрупват...

Отхвърлиха Брад Пит като съдебен заседател

Отхвърлиха Брад Пит като съдебен заседател

Брад Пит беше отхвърлен като съдебен заседател,...

Модератори: Rama, vesal

Мнениеот reality » 13 Мар 2009, 14:24

Няма да споря...не ми се е налагало да се интересувам от това кога съм в овулация и кога - не. :wink:
Аватар
reality
приятел

Мнениеот momo » 13 Мар 2009, 15:47

reality написа:Няма да споря...:
умно решение...
reality написа:не ми се е налагало да се интересувам от това кога съм в овулация и кога - не. :wink:
похвално... само да не цъфнеш с някой "умен" въпрос и ти, по някое време... :wink:

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот Bridge » 13 Мар 2009, 15:50

Jozepha написа:
insantiable написа:искам да попитам дали е голяма вероятността да се забременее последния ден от цикъла?

По принчип вероятността е малка, но аз съм жив пример за това,че гаранции няма - забременях точто тогава, в последния ден от цикъла.

Тогава може да е бил акта, оплождането вероятно е било някой и друг ден след това.
Аватар
Bridge
наш човек

Мнениеот momo » 13 Мар 2009, 15:58

Bridge написа:
Jozepha написа:
insantiable написа:искам да попитам дали е голяма вероятността да се забременее последния ден от цикъла?

По принчип вероятността е малка, но аз съм жив пример за това,че гаранции няма - забременях точто тогава, в последния ден от цикъла.

Тогава може да е бил акта, оплождането вероятно е било някой и друг ден след това.
не "може би", а със сигурност...

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот reality » 13 Мар 2009, 16:01

momo написа:
умно решение...
reality написа:не ми се е налагало да се интересувам от това кога съм в овулация и кога - не. :wink:
похвално... само да не цъфнеш с някой "умен" въпрос и ти, по някое време... :wink:

При положение, че се пазя и нямам желание да забременявам, няма защо да се интересувам толкова живо от това.
А умно решение от твоя страна ще бъде, да спреш да се заяждаш с всеки срещнат във форума, който е решил да изкаже мнение, различно от твоето :wink:
Аватар
reality
приятел

Мнениеот momo » 13 Мар 2009, 16:07

reality написа:
momo написа:
умно решение...

При положение, че се пазя и нямам желание да забременявам, няма защо да се интересувам толкова живо от това.
А умно решение от твоя страна ще бъде, да спреш да се заяждаш с всеки срещнат във форума, който е решил да изкаже мнение, различно от твоето :wink:
ако си забелязала, не се заяждам с всеки срещнат... имам си система за филтрация.... :wink:
ииии, понякога стават гафове, не е зле да си осведомена.... а след като пък не си осведомена по тоя въпрос и ми обяви, че не те и интересува, е редно да не се обаждаш по тоя въпрос!!!! не мислиш ли?! :wink:

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот nel13 » 13 Мар 2009, 21:50

здравейте, ползвали ли сте тестове за овулация :?:
Аватар
nel13
нов

Мнениеот winter » 26 Мар 2009, 19:09

Здравейте! Прочетох внимателно цялата тема, но не намерих отговор на моя проблем, така че ще ви опиша накратко ситуацията и ще ви помоля за мнения.
Преди няколко вечери правихме секс с приятеля ми, той свърши в презерватива, изхвърли го и заспахме след това, но той не беше станал да се измие. На другата сутрин обаче пак започнахме, този път без презерватив - беше в мен само за около 5 мин., когато се сетихме и го изритах в банята но все пак......
Чувала съм, че изложени на въздух за повече време сперматозоидите умирали и затова не се бях паникьосала много. До днес, когато получих зацапване :? Само че при мен случая е малко по-особен - и миналия месец пак имах само зацапване, но не ми идваше и накрая гинеколога ми даде Дуфастон, за да ми дойде и ми каза, че ако и следващия път пак имам проблеми с цикъла, ще започна противозачатъчни. Та сега би следвало да му се обадя веднага и да му кажа за зацапването, но предвид това че има вероятност да съм бременна бих отишла при друг гинеколог. Но сега наистина не знам какво да правя - за тест е много рано - от въпросния акт са минали едва 5 дни, а и вгнездяването прочетох, че става някъде поне след седмица. :? А това, за което най-много се чудя и моля ви, не ми се смейте, защото наистина не знам е дали след толкова кратък период е възможно гинеколог да установи дали съм бременна?
Аватар
winter
нов

Мнениеот Denimira » 01 Апр 2009, 17:54

Не знам как точно да те успокоя,но първо-не мисля,че засъхналите сперматозоиди по члена на приятеля ти са били кой знае каква опасност в тези 5мин.Второ-ако пък случайно си забременяла е много вероятно зацапването да е било от вгнездяването(при всички е различно) и трето-единственният начин в момента гинеколога ти да разбере за наличието на бременност,е да му споделиш съмненията си и той да ти пусне кръвен тест иначе незнам да има такива снаиперисти :shock: ,че да видят нещо,което почти го няма.
Та общо взето мен ако ме питаш,отиди на лекар,сподели му всичко и той ще прецени дали има вероятност да си бременна или не и ако няма ще ти наложи лечение за цикъла ти.
Аватар
Denimira
нов

Мнениеот muckaaaaa » 04 Апр 2009, 23:26

Здравейте ! Ще бъда кратка и директнаа , въпроса ми е , мога ли да забременея акоо правя секс 3-4 денаа преди месечния ми цикъл ?
Аватар
muckaaaaa
нов

Мнениеот vvaallyyaa » 04 Апр 2009, 23:34

muckaaaaa написа:Здравейте_! Ще бъда кратка и директнаа , въпроса ми е , мога ли да забременея акоо правя секс 3-4 денаа преди месечния ми цикъл ?

Ако си беше направила труда, поне веднъж да прочетеш това, което си написала :arrow: и грешките щяха да са по-малко, а и момичетата ти казаха да прескочиш до близкия денонощен магазин :arrow: презервативи, колкото искаш :evil:
А, да! за ППБ да си чувала? :roll:
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и Вселената. За второто не съм съвсем сигурeн...
Алберт Айнщайн
Аватар
vvaallyyaa
VIP

Мнениеот Vanilli » 05 Апр 2009, 00:13

muckaaaaa написа:Здравейте ! Ще бъда кратка и директнаа , въпроса ми е , мога ли да забременея акоо правя секс 3-4 денаа преди месечния ми цикъл ?
Опитай и после ще ни кажеш резултата.
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот Predo » 05 Апр 2009, 00:27

Vanilli написа:
muckaaaaa написа:Здравейте ! Ще бъда кратка и директнаа , въпроса ми е , мога ли да забременея акоо правя секс 3-4 денаа преди месечния ми цикъл ?
Опитай и после ще ни кажеш резултата.

Май вече е късно. :roll:
Изображение
Аватар
Predo
наш човек

Мнениеот Frosty woman » 05 Апр 2009, 01:59

Предо,много ме кефи и хипнотизира тая бягаща светлинка под подписа ти! :lol: Сорри,ама не можах да се стърпя... :oops:
"И това ще мине."- Буда
Аватар
Frosty woman
наш човек

Мнениеот Sminduh » 13 Апр 2009, 09:24

Като чета какво пишите...изумена съм.Ние в училище съвсем различни неща сме учили, които нямат нищо общо с това което чета тука(за забременяване) :shock: :shock: :shock:
Аватар
Sminduh
нов

Мнениеот Black Mimsss » 13 Апр 2009, 09:34

И какво по-точно ви учат в училището за тези неща?
Изображение
Аватар
Black Mimsss
наш човек

Мнениеот Sminduh » 13 Апр 2009, 09:42

След първия ден на менструацията до 14-тия нямало вероятност да се забременее,следващите 14 дни можело да се забременее.Тази теория е придружена с подробно обяснение от учителката и картинки в учебника.
Аватар
Sminduh
нов

Мнениеот Black Mimsss » 13 Апр 2009, 09:50

Sminduh написа:След първия ден на менструацията до 14-тия нямало вероятност да се забременее,следващите 14 дни можело да се забременее.Тази теория е придружена с подробно обяснение от учителката и картинки в учебника.

Така...А учителката ти дава ли си сметка, че всеки организъм е различен, така и всеки цикъл. Колко жени могат да кажат, че цикълът им е точно 28 дни,а? :wink: Ами ако е 30 дни, какво става с 14-я ден? :wink: :roll:
Изображение
Аватар
Black Mimsss
наш човек

Мнениеот Shiny » 13 Апр 2009, 09:53

Black Mimsss написа:
Sminduh написа:След първия ден на менструацията до 14-тия нямало вероятност да се забременее,следващите 14 дни можело да се забременее.Тази теория е придружена с подробно обяснение от учителката и картинки в учебника.

Така...А учителката ти дава ли си сметка, че всеки организъм е различен, така и всеки цикъл. Колко жени могат да кажат, че цикълът им е точно 28 дни,а? :wink: Ами ако е 30 дни, какво става с 14-я ден? :wink: :roll:

Дам...или пък както е със снаха ми,нейният цикъл е 35-36 дни :?
Не е правилно да вярваме в магията. Със силната вяра се създава магия. Румпелщилцхен.
Аватар
Shiny
наш човек

Мнениеот Sminduh » 13 Апр 2009, 09:56

Незнам, но било почти невъзможно да се забременее тези 14 дни след първия ден на менструацията. Даже, ако не се лъжа, в учебника имаше няколко рисунки(картинки) на матка през месеца, какви са етапите...
Аватар
Sminduh
нов

Мнениеот Black Mimsss » 13 Апр 2009, 10:04

Shiny написа:
Black Mimsss написа:

Дам...или пък както е със снаха ми,нейният цикъл е 35-36 дни :?

Мда, снаха ти с 35-36, някой с по 21-25, абе направо да се чуди човек къде отива този 14-ти ден. :D
Мацка, само ще ти кажа, че преди да родя, цикълът ми беше на 30-32 дни. Забременях точно след свършването на цикъла,който е 7 дни. Ти как го разбираш това?
Изображение
Аватар
Black Mimsss
наш човек

Мнениеот Rama » 13 Апр 2009, 10:08

А има случаи, когато двата яйчника овулират по различно време и затова продължителността на цикъла е различна. При мен един път е 27 дни, след това 25, после пак 27, после пак 25 и т.н.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Sminduh » 13 Апр 2009, 10:18

[/quote]
Мда, снаха ти с 35-36, някой с по 21-25, абе направо да се чуди човек къде отива този 14-ти ден. :D
Мацка, само ще ти кажа, че преди да родя, цикълът ми беше на 30-32 дни. Забременях точно след свършването на цикъла,който е 7 дни. Ти как го разбираш това?[/quote]

Аз нищо не твърдя! Само казах,че много се учудих на това което прочетох тука, при положение, че съм учила съвсем друго. :roll: :roll: :roll:
Аватар
Sminduh
нов

Мнениеот Black Mimsss » 13 Апр 2009, 10:21

Sminduh написа:

Мацка, само ще ти кажа, че преди да родя, цикълът ми беше на 30-32 дни. Забременях точно след свършването на цикъла,който е 7 дни. Ти как го разбираш това?[/quote]

Аз нищо не твърдя! Само казах,че много се учудих на това което прочетох тука, при положение, че съм учила съвсем друго. :roll: :roll: :roll:[/quote]
Случаи всякакви! Важното е, всеки да мисли с главата си, да не разчита на късмета, а да се предпазва от нежелана бременност и болести, има достатъчно средства за това!
Изображение
Аватар
Black Mimsss
наш човек

Мнениеот skrofla » 13 Апр 2009, 10:29

извода е, че като правите секс, не трябва да се чувствате застраховани, че е преди 14тия ден, и да не се пазите само след него. даже трябва по принцип да се пазите с презервативи, защото има далеч по страшни неща, които могат да се хванат, освен бременността! :idea:
Аватар
skrofla
наш човек

ПредишнаСледваща

Начало  • Назад към Интимно