Упражнения за дишане при отказване на цигарите

Упражнения за дишане при отказване на цигарите

Упражненията за дишане в борбата за спиране на...

Гримът според цвета на кожата

Гримът според цвета на кожата

Гримът ви става още по-изразителен и хармоничен,...

Оригинални сандали за лятото

Оригинални сандали за лятото

Ако любимият ви чифт летни сандали се е износил и...

Диета за щастие на д-р Уайл

Диета за щастие на д-р Уайл

Д-р Андрю Уайл е един от най-уважаваните лекари...

Царевицата - обект на културното наследство на Коста Рика

Царевицата - обект на културното наследство на Коста Рика

Правителството на Коста Рика обяви царевицата...

Драстичен спад на руските туристи към Европа

Драстичен спад на руските туристи към Европа

Тази година има ярко очертан 20-30-процентов спад в...

Модератор: Rama

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 19 Яну 2009, 14:45

Може би ще се окажа с такъв проблем... :cry:
Много ще съм благодарна , ако някой сподели опит или е чувал нещо тази непоносимост към метал... :?
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот vvaallyyaa » 19 Яну 2009, 17:05

проблема от зъби ли идва? :roll:
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и Вселената. За второто не съм съвсем сигурeн...
Алберт Айнщайн
Аватар
vvaallyyaa
VIP

Мнениеот Дия_б » 19 Яну 2009, 17:06

Ivelin4eto_74 написа:Може би ще се окажа с такъв проблем... :cry:
Много ще съм благодарна , ако някой сподели опит или е чувал нещо тази непоносимост към метал... :?

Иве ,чувала съм ,но си нямам понятие .
От какво се получава ,има ли причина.
Аватар
Дия_б
VIP

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 19 Яну 2009, 18:04

Да проблема е от зъбите , преди три години сложих метолокерамика , мост и коронка ....Сега имам странни реакции в устата , зачервяване и парене ..Ходих на зъболекър каза ми , че всичко е в сферата на догатките , даде ми едно правено мазило с антибиотик , но няма значително подобрение...Сега ще търся къде във Варна правят изследване с апаратура ...Въобще само неприятности и се чудя , ако се наложи да ги извадя , какво ще ми сложат , като май всичко е с метална основа.... :? :cry:
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот Predo » 19 Яну 2009, 21:48

Иве, има и само керамични! :wink: Дано това ти е от полза :flower:
http://www.adentalcenter.eu/estetic6.html
Последна промяна Predo на 20 Яну 2009, 09:43, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Predo
наш човек

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 20 Яну 2009, 08:35

Предо , благодаря ти за инфото ...аз подозирах, че има и нещо такова като вариант , но сега остава да разбера и цените...Днес ще ходя за второ мнение и изследване.... :roll:
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот galq_sz » 20 Яну 2009, 10:49

Биметализъм се получава когато има разнородни метали в устата,а слюнката се явява като проводник.Ако металите са еднородни не се получава биметализъм,така че пак може да е с метал,на еднаккъв за всички зъби.Вече ака имаш алергия към самия метал,тогава трябва да са чиста керамика конструкциите.Най-често алергията към металите е от съдържащия се в тях никел,сега има и метали без никел.Трябва да се направи изследване както за биметализъм,така и за алергия към различни метали.
Аватар
galq_sz
нов

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 20 Яну 2009, 13:08

Галя , благодаря за подробния отговор, днес направих такова изследване ...Интересното е , че съм изследвана за алергия към метала , който е сложен в коронките и моста и още по непонятно ми е защо се получи така , след като е използан един и същ метал на всякъде ...Отгоре на всичко, тогава изследването показа ,че не съм алергична към него... :shock:
Сега новото изследванене показва стойност и от 140 до 177 за биментализъм...Според зъболекарката моста е задължително да смени , защото се е смъкнал на долу и въобще е калпаво изработен...
Сега ми предстоят и други изследвания , за да се изключат други възможности...
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот esster » 23 Яну 2009, 14:35

Имаш ли амалгамени пломби?
Аватар
esster
наш човек

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 23 Яну 2009, 14:49

Не , още преди години ги смених с бели...Днес махнаха моста и може би проблема е от него , ще видим какво ще излезе и на изследванията..
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот esster » 23 Яну 2009, 14:57

Ако имаш непоносимост към никел,може да ти направят мост от кобалт-хром.Обикновено не дава алергични реакции.Още по-добре от благородни сплави за керамика,но там цените на грам са........безмилостно жестоки.Но пък е по-добро решение от изцяло керамични конструкции,особено от гледна точка на здравина.Правят се циркониеви скелети,но и те са безбожно скъпи.А възпалението само около моста ли е,или изцяло в устната кухина?Защото ако е около моста,наистина вероятно не е направен добре.Ако е в цялата устна кухина,вече почти сигурно е от някаква непоносимост(алергия).
Аватар
esster
наш човек

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 23 Яну 2009, 15:14

След като го махна , зъболекарката каза , че венеца под моста е много възпален , а самия мост падна почти от самосебе си... :shock: :? Възпален и обложен е езика ,затова ми взеха натривка и за гъбички , така , че може за се окажа и с гъбки... :unibrow:
Временно за месец два ще сложа пластмаса ,докато се успокои всичко и се направят пак замервания , тогава ще се реши от какъв материал да е постоянния мост...
Да си чувала за хромазит , препоръчаха ми го уж... :roll:
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот esster » 23 Яну 2009, 15:26

Не ти го препоръчвам,пластмаса е.Вярно Ивоклар е по-добра от старите чешки,но всяка пластмаса инбибира,т.е поема течности.Това е причината да се оцветяват голяма част от пломбите(с малки изключения).Друг недостатък на пластмасите е,че много по-често могат да предизвикат възпалителни процеси,при контакт с лигавицата.В това отношение керамиката е в много пъти по-добра.За здравина въобще не може да се прави сравнение,порцеланът е по здрав от пластмасата.И не само,че е по здрав,ами важното е,че връзката му с металния скелет е химическа и много по сигурна,отколкото "перлите",които държат пластмасата за метала.Щом моста е паднал,значи не е бил точно изработен,бил е широк.Ако се налага,смени зъболекаря.Защото той едва ли ще даде моста на друг зъботехник да го прави(новия мост).А може и вината да е на стоматолога,ама ходи разбери.
Аватар
esster
наш човек

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 23 Яну 2009, 15:41

Да, на стария зъболекар му показах червен картон... :nod: Сега е друга уж с препоръки , но да видим... :roll:
Естер мноого благодаря за разясненията , явно си вътре в нещата.. :flower:
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот esster » 23 Яну 2009, 15:45

Моля,няма за какво,радвам се да помогна,както мога.
Аватар
esster
наш човек

Мнениеот Elina » 23 Яну 2009, 19:37

Само мостът ли ти беше с метал? Или имаш още нещо, защото, за да има биметализъм, трябват два метала :roll: .Сега, след като са ти свалили моста, направи си една пълна санация на устната лигавица - почистване на зъбен камък, подходяща паста за зъби - на пример Артродонт, нещо за жабурене - например Елудрил. Но трябва да се види и дали нямаш орална кандидоза - гъбички. А това става, като се направи микробиологично изследване и, ако има, трябва да се лекува и то.
Направи си един пластмасов мост, за да не прорастнат зъбите. Освен циркониевите зъби има и такива от чист порцелан и не са чак толкова много пари.
Аватар
Elina
наш човек

Мнениеот magarence » 23 Яну 2009, 19:43

Иве, аз също имах сходни проблеми преди години..и се наложи да сменя цялата си металокерамика с чиста керамика.
Оттогава не съм имала проблеми (вече 5-а година)
Всяко преживяване, всичко, което са ви причинили или вие сте причинили на другите, е страшно важно за развитието ви. Дори лъжите ви, жестокостта и несправедливостта към другите, дори и те са много важни. И това, което криете със срам в душата си, също е много важно, защото ви е помогнало да станете това, което сте. Всичко преживяно ви помага да станете милосърдни, цялостни и изпълнени с любов. Ако успеете да си простите и да се приемете такива, каквито сте, ще излекувате себе си, а заедно със себе си и планетата.
Помнете: Нищо не е нито хубаво, нито лошо. Ние не знаем цялата история...
"Некаква" ;)
Аватар
magarence
наш човек

Мнениеот esster » 23 Яну 2009, 19:48

Ох,днеска нещо ми беше избягало от главата-всъщност по- точно се нарича състоянието патогалванизъм(по-точно е от биметализъм,защото в някои усти има повече от два вида метал).А проблемът при изцяло керамичните мостове е,че при повечето системи може да се правят мостове до три зъба.Използват се предимно за единични корони,най вече фронтални.
Аватар
esster
наш човек

Мнениеот tedunco » 23 Яну 2009, 19:48

magarence написа:Иве, аз също имах сходни проблеми преди години..и се наложи да сменя цялата си металокерамика с чиста керамика.
Оттогава не съм имала проблеми (вече 5-а година)

Това удоволствие не е ли много скъпо?
Аватар
tedunco
наш човек

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 23 Яну 2009, 19:52

Елина мерси , че се включи..сетих се за теб , когато изниква проблема...
Всичко , което казваш вече го правя , изследването за гъбички ще излеза в понеделник , но по мнение на докторката моста е направил белята , по-скоро това , че е изключително некачествен като изпълнение...Иначе имам още две коронки от металокерамика , с тях няма проблем , главното е че всичко в устата ми е от един и същ метал.
Тогава преди три години , се подложих и на тест за поносимост към метала , който предстоеше да сложат ...Успокоително е ,че най-добрия дентален алерголог във Варна се занимава с мен... :roll:
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 23 Яну 2009, 19:56

:shock: Лелеее Магаренце , сигурно си наринала ужасно много пари...Няма лошо и аз бих го направила веднага стига да ги имах.... :?
Естер , за чистата керамика ми казаха същото ..никави мостове с повече от три зъба... :roll:
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот tedunco » 23 Яну 2009, 19:59

Ivelin4eto_74 написа::shock: Лелеее Магаренце , сигурно си наринала ужасно много пари...Няма лошо и аз бих го направила веднага стига да ги имах.... :?
Естер , за чистата керамика ми казаха същото ..никави мостове с повече от три зъба... :roll:

Всъщност, знам, че е скъпо, но едно предупреждение от мен относно чистата керамика. Знам че ръбът на коронката трябва да се обработи добре и понякога има опасност от отдръпване на венеца - просто си намери много добър в поставянето на тези коронки!
Успех с лечението1
Аватар
tedunco
наш човек

Мнениеот magarence » 23 Яну 2009, 20:03

Колкото толкова - струва си и не съжалявам..
Но при мен не са на мостове - всеки зъб е сам за себе си..
Всяко преживяване, всичко, което са ви причинили или вие сте причинили на другите, е страшно важно за развитието ви. Дори лъжите ви, жестокостта и несправедливостта към другите, дори и те са много важни. И това, което криете със срам в душата си, също е много важно, защото ви е помогнало да станете това, което сте. Всичко преживяно ви помага да станете милосърдни, цялостни и изпълнени с любов. Ако успеете да си простите и да се приемете такива, каквито сте, ще излекувате себе си, а заедно със себе си и планетата.
Помнете: Нищо не е нито хубаво, нито лошо. Ние не знаем цялата история...
"Некаква" ;)
Аватар
magarence
наш човек

Мнениеот esster » 23 Яну 2009, 20:05

Да бе,така е,аз нали това работя.Личното ми мнение,ако трябва да правя на себе си зъби,ще си ги направя металокерамични.При изпипана работа от страна и на стоматолога ,и на зъботехника,мисля че е най-здраво.И естествено,не на последно място-става и красиво,при добро изпиляване и кадърен зъботехник.Металокерамиката си е все още най-разпространа и предпочитана,в цял свят,не само в Европа.Дори напоследък и праговото изпиляване се отрича,защото много намалява здравината на носещите зъби(когато става дума за мостове,предимно).
Аватар
esster
наш човек

Начало  • Назад към Здравословни проблеми