Еко съвети от Жизел Бюндхен

Еко съвети от Жизел Бюндхен

Бразилският супермодел Жизел Бюндхен споделя...

Микроблейдинг – да изпишем веждите

Микроблейдинг – да изпишем веждите

Научете повече за процедурата микроблейдинг –...

Сподели и спечели: Любим плажен спорт

Сподели и спечели: Любим плажен спорт

Това, че ще ходите на море изобщо не означава, че...

Скъпоценни масла за коса като на холивудска звезда

Скъпоценни масла за коса като на холивудска звезда

Красивата коса е жизнена и еластична, гладка и...

Къде са най-високите мъже и жени?

Къде са най-високите мъже и жени?

Според публикувано в списание eLife изследване...

Звезди даряват дънките си за нуждаещи се бежанци

Звезди даряват дънките си за нуждаещи се бежанци

Редица холивудски знаменитости се включиха в...

Модератор: Rama

Мнениеот Snejka_ak » 11 Апр 2009, 13:18

След вродени ставни заболявания в една по-късна възраст, между 35 и 40 г., понякога и по-рано се появават болки в ставите. Това се дължи на износване на ставния хрущял. Ползвате ли и какво при тези проблеми. Какво ви помага? Бих искала да споделиме опит при тези здравословни проблеми.
Аватар
Snejka_ak
нов

Мнениеот тони33 » 11 Апр 2009, 13:32

здравей хиалуроновата киселина помага тя има овлажняващи и смазващи ставите свойства
Аватар
тони33
кандидат

Мнениеот Pure Sin » 11 Апр 2009, 13:50

Mайка ми пие прахчета "Биона" - много добра добавка - чист глюкозамин на прах.
Аватар
Pure Sin
кандидат

Мнениеот тони33 » 11 Апр 2009, 14:03

Майка ми има коксартроза гонартроза и остеопороза взима алое с хиалоронова киселина и се чувства много добре няма да пиша на коя фирма да не се прави реклама
Аватар
тони33
кандидат

Мнениеот Snejka_ak » 11 Апр 2009, 14:19

Препоръчителната дневна доза е глюкозамин сулфат
(1500 мг), хондроитин сулфат (1200 мг), плюс
750 мг МСМ и 250 мг Витамин С, по възможност и хиалуронова киселина
Аватар
Snejka_ak
нов

Мнениеот Pure Sin » 11 Апр 2009, 15:06

Snejka_ak написа:Препоръчителната дневна доза е глюкозамин сулфат
(1500 мг), хондроитин сулфат (1200 мг), плюс
750 мг МСМ и 250 мг Витамин С, по възможност и хиалуронова киселина

Тази хиалуронова киселина под каква форма се прилага? И какво преставлява въобще? Скъпа ли е?
Защото на мен ми е позната само като козметичен продукт и сега разбиам че се прилага и при ставни проблеми :shock:
Аватар
Pure Sin
кандидат

Мнениеот Snejka_ak » 11 Апр 2009, 15:26

Организмът произвежда специален протеин, наречен хиалуронова киселина, който смазва и омекотява ставите и мускулите. С напредване на възрастта се произвежда все по-малко ХК. Това води до недостиг в естествената лубрикация на ставите и до изсушаване и загрубяване на кожата.
Тази хранителна добавка предлага уникална форма на хиалуронова киселина с ниско молекулярно тегло. Доскоро добавянето на тази ценна киселина в организма ставаше единствено чрез инжектиране, защото храносмилателната система не може да я усвои в естественото и състояние. Благодарение на новия процес Injuv®, сега ХК може да се приема и орално. Съдържа също масло от джинджифил и куркума, за да създаде една от най-мощните хранителни добавки на пазара за хидратиране на ставите и кожата. От векове в Китай тези две билки се използват за подобряване действието на ставите при възрастните хора. Маслото от корена на куркума е богато на калий и желязо, а клинични изследвания доказват благотворното му влияние върху ставите.
Цената и е 41 лв за един месец за дистрибутори
Аватар
Snejka_ak
нов

Мнениеот тони33 » 12 Апр 2009, 08:45

Имат невероятен успех също и МСМгела също
Аватар
тони33
кандидат

Мнениеот rtrtrt » 08 Фев 2010, 11:41

Ето линк към Флексибилити на AquaSource
rtrtrt
нов

Мнениеот gynecomastia » 03 Апр 2016, 17:27

Този продукт е ефективен, еквивалент е на Анимал Флекс, но е ДОСТА по-евтин - http://goo.gl/zw9QmA . Разгледайте съдържанието, няма къде да намерите такава пълна комбинация от доказано работещите съставки при болките в ставите. Съдържа - хондротин, хиалуронова киселина , магнезиев сулфат, глюкозамин, МСМ (MSM), хидролизиран колаген, екстракт от билката Бозвелия (силно противовъзпалително), витамин Ц, Манган и др.
Гинекомастия - - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди (гинекомастия)!
gynecomastia
нов

Мнениеот milenn » 03 Апр 2016, 21:49

+1 за хиалоронова киселина - наистина помага.
Лошото е, че май трябва да се пие постоянно....
Аватар
milenn
кандидат

Мнениеот danidana » 05 Апр 2016, 11:39

аз ползвам гел Levasan,мажа си колената, усещам, че болката намалява :D
Аватар
danidana
нов

Мнениеот anibodi » 21 Апр 2016, 11:00

Здравейте, направо си казвам болежката - напоследък ме тормозят краката, болят и не ми дават спокойствие нито денем, нито нощем. В неделя се разглеждах обстойно, не виждам разширени вени по краката си. Чувала съм за вътрешни вени, ама не ми се вярва да е такова. Краката ми са някак си трудно подвижни, като че и са станали тежки от само себе си, трудно е да се разтъпча. Около кокалчетата и ставите боли повече, затова и опитвах с компреси, със зелеви листа, по бабешки. Не знам дали зелето е за такива болки и дали въобще помага или са бабини деветини, на мен не ми помогна! Не мога да пия аспирини и аналгини, имам чувствителен стомах, избягвам хапчета от години. Мазах и с ракия-не помага, а и доста мирише, колегите ще помислят че съм се пропила, а и не е евтино. Търся решение!
Danidana,има ли го по аптеките ?
anibodi
нов

Мнениеот Renee » 26 Апр 2016, 12:38

danidana написа:аз ползвам гел Levasan,мажа си колената, усещам, че болката намалява :D

Здравейте страдащи от болки в краката,
искам да обсъдя нещо: от 4 години ме мъчат едни тъпи болки, имам чувството че се местят нагоре-надолу, ту са в бедрата и мускулите-ту под колената. Нямам видими разширени вени, макар да подозирам че и от това може да е, от заседнал живот-такава ми е работата, може да има застой на кръвта. Когато ме боли в мускулите и ставите- мажа с Волтарен или лепя Опокан. Май не помага особено.
Dandana, този Levasan, това нещо ново ли е? То сега науката се развива бързо. Дано е добър, но и не искам да рискувам ей така. Може би сте чели нещо или да сте чували от познати в чужбина???
Аватар
Renee
нов

Мнениеот freelancer_bg » 07 Юни 2016, 15:32

Преди да пристъпите към по-сериозни мерки опитайте с хранителни добавки. Малко хора знаят, но на пазара има продукти, които да в пъти по-добри от рекламираните по телвизията продукти. Ето един такъвдействително действащ и доста евтин прдукт Разгледайте съдържанието, няма къде да намерите такава пълна комбинация от доказано работещите съставки при болките в ставите. Съдържа – хондротин, хиалуронова киселина , магнезиев сулфат, глюкозамин, МСМ (MSM), хидролизиран колаген, екстракт от билката Бозвелия (силно противовъзпалително), витамин Ц, Манган и др. Ако не вярвате потърсете информация в интернет за дейстивето на съставките!!! В БГ подобни продукти са на тройна цена. Този който съм ви линканл го изпращат от САЩ , а доставката е само 4$ при това пристига за около 2 седмици. Многократно съм поръчвал! Дори при първа поръчка ви правят 5$ отстъпка. Дано да съм ви бил полезен.
freelancer_bg
нов

Мнениеот Lollita » 20 Юни 2016, 11:14

Здравейте, аз също имам проблем със ставите и най вече го усещам когато спортувам, при натоварване . Преди известно време реших, че трябва да започна да вземам някаква хранителна добавка, която да намали и облекчи малко болките и неприятното чувство по време и след тренировка. Реших да заложа на чист билков екстракт и така се спрях на http://bulgaricus.bg/bg/vitamini-minera ... results=11 , взех по голямата разфасовка, но има и от 60 капсули. Честно да си призная ползвам екстракта от куркума от около седмица и усещам облекчение.
Lollita
нов

Мнениеот Sewitko » 14 Юли 2016, 15:46

съпругът ми имаше ужасни болки в краката, непрекъснаото е взимал болкоуспокояващи таблетки, които помагаха, но само временно.Започна да взима flexa plus, добавка за ставни проблеми, и -да не чува дяволът - болката мина.
Аватар
Sewitko
нов

Мнениеот Mimitoto » 18 Юли 2016, 17:00

ами ползвам споменатия по-горе гел левасан, помага ми , но това е по скоро временно решение, затова ме заинтригува тая добавка флекса плюс. Може ли да пишеш нещо повече за нея, колко време я е ползвал съпругът ти?
Прдварително благодаря. :D
Аватар
Mimitoto
нов

Мнениеот naticveti » 25 Юли 2016, 18:04

Sewitko написа:съпругът ми имаше ужасни болки в краката, непрекъснаото е взимал болкоуспокояващи таблетки, които помагаха, но само временно.Започна да взима flexa plus, добавка за ставни проблеми, и -да не чува дяволът - болката мина.

Здравейте всички, преди няколко години имаше заледяване през зимата и паднах лошо.оттогава ми остана болката в рамото,лоша работа-боли и стърже особено при развала на времето. Мазах с ракия, ползвах я и вътрешно но не помогна. Сега уж e лато, а пак си боли, вечер и даже сутрин. Търся лек...Севитко, мислиш ли че това средство ще ми помогне?
Аватар
naticveti
нов

Начало  • Назад към Здравословни проблеми