Грешки в стила, които ни състаряват

Грешки в стила, които ни състаряват

Начина, по който се обличаме, може да ни подмлади,...

5 странни диети, които работят

5 странни диети, които работят

Всички знаем някои от най-известните диети – на...

ИГРА: Къде сте подредили снимките?

ИГРА: Къде сте подредили снимките?

Къде сте подредили снимките в дома си - на...

Перфектност във всеки детайл на дома

Перфектност във всеки детайл на дома

За модерния човек, който е погълнат от...

Забраняват плуването с делфини на Хавайските острови

Забраняват плуването с делфини на Хавайските острови

Американските федерални служби се опитват да...

Климатикът набива отровни газове в колите при задръствания

Климатикът набива отровни газове в колите при задръствания

Затворените прозорци и включеният климатик...

Модератор: Rama

Мнениеот Snejka_ak » 11 Апр 2009, 13:18

След вродени ставни заболявания в една по-късна възраст, между 35 и 40 г., понякога и по-рано се появават болки в ставите. Това се дължи на износване на ставния хрущял. Ползвате ли и какво при тези проблеми. Какво ви помага? Бих искала да споделиме опит при тези здравословни проблеми.
Аватар
Snejka_ak
нов

Мнениеот тони33 » 11 Апр 2009, 13:32

здравей хиалуроновата киселина помага тя има овлажняващи и смазващи ставите свойства
Аватар
тони33
кандидат

Мнениеот Pure Sin » 11 Апр 2009, 13:50

Mайка ми пие прахчета "Биона" - много добра добавка - чист глюкозамин на прах.
Аватар
Pure Sin
кандидат

Мнениеот тони33 » 11 Апр 2009, 14:03

Майка ми има коксартроза гонартроза и остеопороза взима алое с хиалоронова киселина и се чувства много добре няма да пиша на коя фирма да не се прави реклама
Аватар
тони33
кандидат

Мнениеот Snejka_ak » 11 Апр 2009, 14:19

Препоръчителната дневна доза е глюкозамин сулфат
(1500 мг), хондроитин сулфат (1200 мг), плюс
750 мг МСМ и 250 мг Витамин С, по възможност и хиалуронова киселина
Аватар
Snejka_ak
нов

Мнениеот Pure Sin » 11 Апр 2009, 15:06

Snejka_ak написа:Препоръчителната дневна доза е глюкозамин сулфат
(1500 мг), хондроитин сулфат (1200 мг), плюс
750 мг МСМ и 250 мг Витамин С, по възможност и хиалуронова киселина

Тази хиалуронова киселина под каква форма се прилага? И какво преставлява въобще? Скъпа ли е?
Защото на мен ми е позната само като козметичен продукт и сега разбиам че се прилага и при ставни проблеми :shock:
Аватар
Pure Sin
кандидат

Мнениеот Snejka_ak » 11 Апр 2009, 15:26

Организмът произвежда специален протеин, наречен хиалуронова киселина, който смазва и омекотява ставите и мускулите. С напредване на възрастта се произвежда все по-малко ХК. Това води до недостиг в естествената лубрикация на ставите и до изсушаване и загрубяване на кожата.
Тази хранителна добавка предлага уникална форма на хиалуронова киселина с ниско молекулярно тегло. Доскоро добавянето на тази ценна киселина в организма ставаше единствено чрез инжектиране, защото храносмилателната система не може да я усвои в естественото и състояние. Благодарение на новия процес Injuv®, сега ХК може да се приема и орално. Съдържа също масло от джинджифил и куркума, за да създаде една от най-мощните хранителни добавки на пазара за хидратиране на ставите и кожата. От векове в Китай тези две билки се използват за подобряване действието на ставите при възрастните хора. Маслото от корена на куркума е богато на калий и желязо, а клинични изследвания доказват благотворното му влияние върху ставите.
Цената и е 41 лв за един месец за дистрибутори
Аватар
Snejka_ak
нов

Мнениеот тони33 » 12 Апр 2009, 08:45

Имат невероятен успех също и МСМгела също
Аватар
тони33
кандидат

Мнениеот rtrtrt » 08 Фев 2010, 11:41

Ето линк към Флексибилити на AquaSource
rtrtrt
нов

Мнениеот gynecomastia » 03 Апр 2016, 17:27

Този продукт е ефективен, еквивалент е на Анимал Флекс, но е ДОСТА по-евтин - http://goo.gl/zw9QmA . Разгледайте съдържанието, няма къде да намерите такава пълна комбинация от доказано работещите съставки при болките в ставите. Съдържа - хондротин, хиалуронова киселина , магнезиев сулфат, глюкозамин, МСМ (MSM), хидролизиран колаген, екстракт от билката Бозвелия (силно противовъзпалително), витамин Ц, Манган и др.
Гинекомастия - - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди (гинекомастия)!
gynecomastia
нов

Мнениеот milenn » 03 Апр 2016, 21:49

+1 за хиалоронова киселина - наистина помага.
Лошото е, че май трябва да се пие постоянно....
Аватар
milenn
кандидат

Мнениеот danidana » 05 Апр 2016, 11:39

аз ползвам гел Levasan,мажа си колената, усещам, че болката намалява :D
Аватар
danidana
нов

Мнениеот anibodi » 21 Апр 2016, 11:00

Здравейте, направо си казвам болежката - напоследък ме тормозят краката, болят и не ми дават спокойствие нито денем, нито нощем. В неделя се разглеждах обстойно, не виждам разширени вени по краката си. Чувала съм за вътрешни вени, ама не ми се вярва да е такова. Краката ми са някак си трудно подвижни, като че и са станали тежки от само себе си, трудно е да се разтъпча. Около кокалчетата и ставите боли повече, затова и опитвах с компреси, със зелеви листа, по бабешки. Не знам дали зелето е за такива болки и дали въобще помага или са бабини деветини, на мен не ми помогна! Не мога да пия аспирини и аналгини, имам чувствителен стомах, избягвам хапчета от години. Мазах и с ракия-не помага, а и доста мирише, колегите ще помислят че съм се пропила, а и не е евтино. Търся решение!
Danidana,има ли го по аптеките ?
anibodi
нов

Мнениеот Renee » 26 Апр 2016, 12:38

danidana написа:аз ползвам гел Levasan,мажа си колената, усещам, че болката намалява :D

Здравейте страдащи от болки в краката,
искам да обсъдя нещо: от 4 години ме мъчат едни тъпи болки, имам чувството че се местят нагоре-надолу, ту са в бедрата и мускулите-ту под колената. Нямам видими разширени вени, макар да подозирам че и от това може да е, от заседнал живот-такава ми е работата, може да има застой на кръвта. Когато ме боли в мускулите и ставите- мажа с Волтарен или лепя Опокан. Май не помага особено.
Dandana, този Levasan, това нещо ново ли е? То сега науката се развива бързо. Дано е добър, но и не искам да рискувам ей така. Може би сте чели нещо или да сте чували от познати в чужбина???
Аватар
Renee
нов

Мнениеот freelancer_bg » 07 Юни 2016, 15:32

Преди да пристъпите към по-сериозни мерки опитайте с хранителни добавки. Малко хора знаят, но на пазара има продукти, които да в пъти по-добри от рекламираните по телвизията продукти. Ето един такъвдействително действащ и доста евтин прдукт Разгледайте съдържанието, няма къде да намерите такава пълна комбинация от доказано работещите съставки при болките в ставите. Съдържа – хондротин, хиалуронова киселина , магнезиев сулфат, глюкозамин, МСМ (MSM), хидролизиран колаген, екстракт от билката Бозвелия (силно противовъзпалително), витамин Ц, Манган и др. Ако не вярвате потърсете информация в интернет за дейстивето на съставките!!! В БГ подобни продукти са на тройна цена. Този който съм ви линканл го изпращат от САЩ , а доставката е само 4$ при това пристига за около 2 седмици. Многократно съм поръчвал! Дори при първа поръчка ви правят 5$ отстъпка. Дано да съм ви бил полезен.
freelancer_bg
нов

Мнениеот Lollita » 20 Юни 2016, 11:14

Здравейте, аз също имам проблем със ставите и най вече го усещам когато спортувам, при натоварване . Преди известно време реших, че трябва да започна да вземам някаква хранителна добавка, която да намали и облекчи малко болките и неприятното чувство по време и след тренировка. Реших да заложа на чист билков екстракт и така се спрях на http://bulgaricus.bg/bg/vitamini-minera ... results=11 , взех по голямата разфасовка, но има и от 60 капсули. Честно да си призная ползвам екстракта от куркума от около седмица и усещам облекчение.
Lollita
нов

Мнениеот Sewitko » 14 Юли 2016, 15:46

съпругът ми имаше ужасни болки в краката, непрекъснаото е взимал болкоуспокояващи таблетки, които помагаха, но само временно.Започна да взима flexa plus, добавка за ставни проблеми, и -да не чува дяволът - болката мина.
Аватар
Sewitko
нов

Мнениеот Mimitoto » 18 Юли 2016, 17:00

ами ползвам споменатия по-горе гел левасан, помага ми , но това е по скоро временно решение, затова ме заинтригува тая добавка флекса плюс. Може ли да пишеш нещо повече за нея, колко време я е ползвал съпругът ти?
Прдварително благодаря. :D
Аватар
Mimitoto
нов

Мнениеот naticveti » 25 Юли 2016, 18:04

Sewitko написа:съпругът ми имаше ужасни болки в краката, непрекъснаото е взимал болкоуспокояващи таблетки, които помагаха, но само временно.Започна да взима flexa plus, добавка за ставни проблеми, и -да не чува дяволът - болката мина.

Здравейте всички, преди няколко години имаше заледяване през зимата и паднах лошо.оттогава ми остана болката в рамото,лоша работа-боли и стърже особено при развала на времето. Мазах с ракия, ползвах я и вътрешно но не помогна. Сега уж e лато, а пак си боли, вечер и даже сутрин. Търся лек...Севитко, мислиш ли че това средство ще ми помогне?
Аватар
naticveti
нов

Мнениеот Mimitoto » 09 Авг 2016, 18:12

и аз чакам отговора... тоя флекса плюс има ли го в аптеките??
Аватар
Mimitoto
нов

Мнениеот naticveti » 11 Авг 2016, 16:30

не знам дали я има по аптеките но я видях в интернета, обаче като влязох да си поръчам ми се показаха различни цени-само да питам-защо е така? значи различни разфасофки ли има???
Аватар
naticveti
нов

Мнениеот Mimitoto » 19 Авг 2016, 15:14

аз като вписах флекса плюс в търсачката нищо не ми намери???
Аватар
Mimitoto
нов

Мнениеот anibodi » 22 Авг 2016, 16:18

нямам представа дали я продават по аптеките, но я има в интернет, често виждам реклами,и аз все още се чудя дали да го пробвам :shock:
anibodi
нов

Начало  • Назад към Здравословни проблеми