Време е за Хелоуин

Време е за Хелоуин

Хелоуин не е български празник, но пък носи...

Когато си правим плитка – практични съвети

Когато си правим плитка – практични съвети

Плитката е любима прическа за ежедневието и за...

Хроно диета – да се храним по график

Хроно диета – да се храним по график

Хроно диетата е хранителен режим, разработен от...

Природни средства срещу пърхот

Природни средства срещу пърхот

Често битката срещу пърхота е неравностойна....

Идеалната температура за любовта е...

Идеалната температура за любовта е...

По традиция, когато температурите паднат...

Туристите в Турция отново на рекордно ниво

Туристите в Турция отново на рекордно ниво

Приходите от туризъм в Турция са се увеличили с...

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот idevil » 11 Фев 2007, 21:55

значи така искам да попитам с каква боя трябва да се боядисам ,за да се задържи повече от 1 седмица на главата ми,защото всички много модели боя се отмиват и ефтини и скъпи ..вечи незнам какво да правя....боядисвам де черевно след 5.6 дни съм рижава :?
Each teardrop from your eyes
makes something inside me die
Each of these days that draws us part
takes a piece from my heart
Аватар
idevil
приятел

Мнениеот obichashta » 11 Фев 2007, 22:15

Рижава си най-вероятно, защото основата ти е светла. Имаше една боя на лонда (вулкано), която е само в червените тонове и имаше много добро покритие, независимо от основата. Скъпа е, но си струва. Боядисването се прави на мръсна коса(имам предвид, че боята хваща по-хубаво, когато косата не е пресно измита. Най-добре се боядисай в деня, в който си решила да я миеш.). Предполагам знаеш, че не трябва да се боядисваш, когато си в мензис, защото пак не хваща добре боята, заради хормоните.

А най-добре ще е да се посъветваш с фризьор. :)
Аватар
obichashta
наш човек

Мнениеот idevil » 11 Фев 2007, 22:18

да да знам го това за самото боядисване ще опитас с тази лонда въпреки че с лонда,но не от тази серия съм се боядисвала а основата ми е кестенява нее много светла
Each teardrop from your eyes
makes something inside me die
Each of these days that draws us part
takes a piece from my heart
Аватар
idevil
приятел

Мнениеот stranna » 11 Фев 2007, 22:43

Колкото и невероятно да звучи на някого има хора,чиито коси просто не ловят боя,или не всеки път. :shock:

Просто аз съм от тях.Примерно първият път цветът е хванал,но при следващо боядисване - нищо като подобно.Или цветът излиза коренно различен от този на опаковката.Или пък държи от ден до пладне.И не зависи нито от марката,нито от цената,просто косата ми е такава.

Има една къна на "Арома"мисля,че беше със хубав огнено червен цвят,и държи доста,само че косата губи обем.
Аватар
stranna
наш човек

Мнениеот Rama » 12 Фев 2007, 09:06

Отдавна не съм се боядисвала, но когато го правех, бях най-доволна от боите на Eugene Perma. Лошото на тези бои е, че не се продават в търговската мрежа. Само в някои от най-скъпите салони работят с тази марка. Продуктите им са само професионални и се произвеждат само във Франция.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот fea » 12 Фев 2007, 09:07

Когато бях червена имах същия проблем затова си бях купила и тониращ шампоан, знам, че галимацията става по-голяма ама така поддържах яркоста на цвета.
Изображение
Аватар
fea
наш човек

Мнениеот men » 12 Фев 2007, 10:02

Rama написа:Отдавна не съм се боядисвала, но когато го правех, бях най-доволна от боите на Eugene Perma. Лошото на тези бои е, че не се продават в търговската мрежа. Само в някои от най-скъпите салони работят с тази марка. Продуктите им са само професионални и се произвеждат само във Франция.

За съжаление Перма много си развалиха продуктите, вече изобщо не са онези бои, които бяха.
По темата - преди години също исках да съм червена и боята се измиваше непрекъснато, та падаше едно боядисване през 2 дни -голямо чудо, така и не можах да бъда червена, мисля че това е от структурата на косъма и няма да можеш да постигнеш онова, което искаш.
Грижата за излишното често се съчетава със загуба на необходимото.
Аватар
men
наш човек

Мнениеот Rama » 12 Фев 2007, 10:06

мен, съжалявам да чуя, че са развалили продуктите си. Явно не съм сгрешила, когато реших да не се боядисвам повече.

А този проблем само с червените цветове ли се получава? Простете невежеството ми по този въпрос?
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Victoria » 12 Фев 2007, 10:09

За червено аз пробвах Лонда Вулкан-наистина няма оттърване от това червено, но най-доволна бях от СЕРИ....
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот Seagul » 12 Фев 2007, 16:26

Аз съм тъмноруса по принцип, боя ме лови много трудно и в момента се подвизавам с червена глава, при това без да си тормозя главата с амоняк и перхидрол, благодарение на - само и единствено - един прост балсам-оцветител. Крайчетата на косата ми пък, които са руси още от едновремешното изрусяване, от тоя балсам са станали огнено червени. Може би трябва да опиташ нещо подобно - тониращ балсам при миене, за да поддържаш наситеността. Щом мойта тиква става червена без предварително боядисване и само от един балсам, навярно при теб ще има чудесен резултат.
Аватар
Seagul
наш човек

Мнениеот Тони30 » 08 Мар 2007, 11:39

Здравейте момичета ,искам да питам мога ли да се боядисам като кърмя ,моят фризьор ми каза че не било хубаво ,заради кърмата - вие как мислите?
Тони30
нов

Мнениеот Victoria » 09 Мар 2007, 11:02

По принцип не мисля, че е добре.....
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот Dacota » 09 Мар 2007, 12:48

Тони30 написа:Здравейте момичета ,искам да питам мога ли да се боядисам като кърмя ,моят фризьор ми каза че не било хубаво ,заради кърмата - вие как мислите?

Здравейте, момичета и момчета ! Аз съм чисто нова във форума, но съм "стара" почитателка на този сайт. Дълго време се колебаех дали да се регна или не, но въпросът на Тони30 ме накара да го направя най-после.
Мила Тони, не знам защо се "връзваме" на фризьорите когато ни кажат неща от този сорт. Не мисля, дори съм убедена, че кърменето ти няма нищо общо с боядисването или подстригването. Стига с тези бабини деветини. Всичко съм пробвала на собствен гръб - скъсвах се да си боядисвам и подстригвам косата и като бременна, и в цикъл, и по време на кърмене...Няма момент в който да резултатът да не е бил добър.
Обичам да обичам!
Dacota
нов

Мнениеот hyni » 06 Май 2007, 09:05

аз от 2 години се боядисвам в червено, и съм обиколила почти всички бои, в момента се боядисвам с вела и съм много доволна, но все пак всяка коса реагира различно, наистина е хубаво да се прави консултация с фризьор
Аватар
hyni
нов

Мнениеот мимито » 06 Май 2007, 09:51

hyni написа:аз от 2 години се боядисвам в червено, и съм обиколила почти всички бои, в момента се боядисвам с вела и съм много доволна, но все пак всяка коса реагира различно, наистина е хубаво да се прави консултация с фризьор

Здравей мила! Моята фризьорка също ми препоръча Wella, но ми пада бързо боята :cry: . Същото става с Palette :? Сега използвам една българска Бюти, и съм много доволна-не се измива от 2-рия път :lol: и не ми изгаря косата така, както например Крамър-а :wink:
Аватар
мимито
нов

Мнениеот zenata » 08 Май 2007, 09:16

по принцип червеният цвят се поддържа най-трудно. аз години наред бях червеноскоса, знам колко е трудно. от лични наблюдения ще посъветвам да не ползвате palette и вулкано, защото са мн агресивни, особено първата. тя е за бели коси. проблемът с червеното го реших с боядисване при фризьор с професионална боя+последващи продукри за поддържане на цвета. но пак е трудно. за сметка на това, когато реших да си сменя цвета на тъмно кафяв, непрекъснато избиват червени нюанси;-)
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот *NIKITA* » 16 Май 2007, 10:28

Здравейте! :) Лично моето мнение е - боите за коса,които се продават в търговската мрежа са крайно неподходящи и пълни с химикали като в повече е процента на амоняк..за по бързо хващане на цвета,но пък някой са с пъти по малко,което води до бързото измиване на боята..безамонячната боя се измива след 6-7 миенета на коса..аз лично с безамонячна си правя различни крещяшти цветове кичури..но само с професионална боя на Ейожен Перма/EugenePerma/,Ревлон /Revlon/ и Пол Мичъл / Paul Mitchell/ - като всичките са само за професионална употреба /за фризьорски салони/,а не са масова употреба,което гарантира качеството..примерно- боята купена в търговската мрежа слагате цялата тубичка която ви е предоставена,ние слагаме от тубичка по 2-3 см.изстискване,като се комбинират цветове до достигане желание от клиента.. Моя съвет е - по добре дайте малко повече пари в полза на косата си,отколкото да останете без нея..Скъпото излиза само в началото,после поддръжката е по лесна,но за цялостното поддържане на косъма зависи и от допълнителните продукти освен боята за коса - шампоан и маска..при правилна диагностика на косъма се установява дали има нужда от приемането на добавки/на хапчета/ или от други допълнителни неща при евентуални поражения..Всеки случай една проста диагностика е 10-14лв. и знаете всичко за скалпа и косъма си и как и с какво да го поддържата перфектен :) Колкото до червения пигмент в косъма,той пада и се поддържа най трудно,понякога е заложен генетично и се покрива или излиза само с подходящата комбинация тонове,като се добавя един тон по или над естествения са косъма.. Сложна и дълга тема..
Аватар
*NIKITA*
нов

Мнениеот my_love » 16 Май 2007, 19:34

Не е тайна,че червеният цвят се поддържа най-трудно...от личен опит го знам.Изисква се страшно много постоянство.По принцип ако искаш червеният цвят да се задаржи по-далго е добре да се спреш на по -тъмните тонове,по-светлите се отмиват много по-бързо.Аз лично се доверявам на фризьор и след това поддържам цвета със серията на Шварцкопф-Глискюр.[/quote]
Аватар
my_love
нов

Мнениеот Desi9 » 16 Май 2007, 22:17

Момичета, препоръчвам ви боите на "Кюн", не помня как беше на английски. С тях работят фризьорите, не са за масова продажба, поне не съм ги виждала. Но нямат мърдане!
И не трябва косата да е къносвана, обикновено след къна не държи цвят.
Аватар
Desi9
приятел

Мнениеот Seagul » 17 Май 2007, 12:22

Като ще си хвалим марки, досега не съм виждала по-ярък и наситен червен цвят от този на гръцките бои SERI. Много добре хваща, огнена е и не помътнява след колкото и да е измивания. Не мога да се изказвам за професионалните бои, защото нямам опит с тях, но като гледам резултатите от тая гръцка боя,... по-добри не съвм виждала никога.

Към червенокосите обаче имам и един въпрос - как се справяте с проблема "възглавницата ми е все едно току-що са ме заклали"....?
Аватар
Seagul
наш човек

Мнениеот Aleksa » 17 Май 2007, 12:35

Seagul написа:Като ще си хвалим марки, досега не съм виждала по-ярък и наситен червен цвят от този на гръцките бои SERI.

:thumbsup: Напълно подкрепям за Сери-то.Даже е със зехтин :wink:
Аватар
Aleksa
наш човек

Мнениеот МЕЧТА » 18 Май 2007, 08:26

От около две години се боядисвам и мога да коментирам моята боя-Гарниер/не че е моя ,де да беше/Доволна съм от нея като качество и има хубави цветове
Аватар
МЕЧТА
наш човек

Мнениеот Lora2 » 18 Май 2007, 15:54

Мечта, аз също сам на Гарниер от 4 години и също съм много доворна! Но не е червено...
Преди това бях червена и само фризьорката ми постигаше с няколко забаркани от нея професионални бои на Лонда хубав огнен цвят!
Колкото повече, толкова повече! Мечо Пух
Аватар
Lora2
наш човек

Мнениеот МЕЧТА » 18 Май 2007, 16:02

Ами за червеното,сигурно да си права.Наистина им са по-убити червените цветове.
Алтернативата ми е Loreal :lol:
Аватар
МЕЧТА
наш човек

Мнениеот Dussie » 20 Май 2007, 16:55

Имах същия проблем и тъй като пробвах всички възможни бои(дори скъпо струващи по 30 лева) накрая се отказах.......Всичко е до структора на косъма
Аватар
Dussie
нов

Следваща

Начало  • Назад към Коса