Как да стимулирате метаболизма от сутринта?

Как да стимулирате метаболизма от сутринта?

Ако искате тялото ви да изгаря повече мазнини,...

Цъфтящи краища – как да се справим?

Цъфтящи краища – как да се справим?

Цъфтящите краища са кошмар за всяка коса. Те...

Цветове – есен/зима 2014-15

Цветове – есен/зима 2014-15

Кои са актуалните цветове за сезон есен/зима...

Съвети за здрави кости

Съвети за здрави кости

С напредването на възрастта все повече хора се...

Воалът на Джоли - покрит с рисунки на децата й (снимки)

Воалът на Джоли - покрит с рисунки на децата й (снимки)

Актрисата Анджелина Джоли се омъжи за Брад Пит с...

Как да събудим организма си сутрин без кафе

Как да събудим организма си сутрин без кафе

Макар че някои хора трудно могат да започнат...

Модератор: Rama

Мнениеот radi_ » 03 Юни 2009, 09:31

Здравейте на всички.Имам бяло течение но всеки път то е различно - течно и гъсто,като кисело мляко.Ходила съм на гинеколог и съм си правила цитонамска и много микробиологични изследвания,но гинеколожката ми е много неориентирана и нищо не разбира неможе да обясни от какво се е получило и едва ли не твърди че е нормално това бяло течение.Дори остава всеки път на презерватива едно голямо бяло петно и ми е адски гадно,и незнам какво да правя вече...Преди време имах бактерии,който излекувах при същата гинеколожка но тогава нямах такова бяло течение.Моля ви ако някой има същия проблем да пише.Ако някой е доволен от гинеколога си нека да ми пише аз съм от София и по възможност да е жена :oops: мойта гинеколожка е от първа АГ болница Света София и не работи със здравната каса. Благодаря предварително :( :( :(
Аватар
radi_
нов

Мнениеот Vanilli » 03 Юни 2009, 10:59

Да не си направила гъбички след бактериите?
Друга лаборатория ти трябва.
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот radi_ » 03 Юни 2009, 20:10

Vanilli написа:Да не си направила гъбички след бактериите?
Друга лаборатория ти трябва.

При гинеколожката при която съм в момента ме изпрати в нейния частен кабинет,защото в нейната лаборатория може да види какво е това бяло течение,защото тя незнае какво е дори се чудя каква гинеколожка е... Там си правих изследване за микоплазма и уреаплазма.Микоплазмата беше отрицателна,но на уреаплазмата се появи нещо и тя каза че не е нишо сериозно и ми предписа лекарства на мен и партньора ми (само с него съм имала контакт) и това бялото пак си седи,а за тези изследвания дадох 55 лв.Немога да и се доверя на тази лекарка за мене тя нищо не разбира затова ако някоя от вас е доволна от гинеколожката си нека пише :? :( :( :( Благодаря ви и на теб Vanili
Аватар
radi_
нов

Мнениеот Elina » 04 Юни 2009, 10:40

С вид на пресечено мляко изглежда картинката, когато има гъбички.
А ти нямаш ли и някакво субективно оплакване - парене, сърбеж, дискомфорт?
Аватар
Elina
наш човек

Мнениеот radi_ » 04 Юни 2009, 20:52

Elina написа:С вид на пресечено мляко изглежда картинката, когато има гъбички.
А ти нямаш ли и някакво субективно оплакване - парене, сърбеж, дискомфорт?

Elina,нямам никакво уплакване нито сърбеж,парене и дискомфорт.Но преди да се появят бактериите за,който говорех по горе ме болеше корема долу в ляво,и заради болката отидох на гинеколог за да ме прегледа и да разбера какво е .... но уви не сполучих на добър лекар :cry:
Аватар
radi_
нов

Мнениеот radi_ » 05 Юни 2009, 11:15

:cry:
Аватар
radi_
нов

Мнениеот Baba Yaga » 06 Юни 2009, 04:51

Здравей Ради! Разбирам те напълно, аз съм със същия проблем-имам течение/слузесто едно гадно/ , диагнозата след микробология е кандида крузеи, изпих толкова хапчета и нищо. Аз съм от провинцията и съм решила да ходя на хомеопат в София, защото тези лекарства ще ми навредят на друго, знаеш...Моят съвет е -смени гинеколога задължително! Не се отчайвай, мила ще ги махнеш гадините, знам гадно е. Ще пиша какво е станало при мен. И смени гинеколога, това, че тази не разбира не и дава основание да казва , че било нормално-глупости! Успех, мила!
Аватар
Baba Yaga
нов

Мнениеот radi_ » 06 Юни 2009, 11:21

Baba Yaga написа:Здравей Ради! Разбирам те напълно, аз съм със същия проблем-имам течение/слузесто едно гадно/ , диагнозата след микробология е кандида крузеи, изпих толкова хапчета и нищо. Аз съм от провинцията и съм решила да ходя на хомеопат в София, защото тези лекарства ще ми навредят на друго, знаеш...Моят съвет е -смени гинеколога задължително! Не се отчайвай, мила ще ги махнеш гадините, знам гадно е. Ще пиша какво е станало при мен. И смени гинеколога, това, че тази не разбира не и дава основание да казва , че било нормално-глупости! Успех, мила!

Здравей , Baba Yaga! Много ти благодаря за съвета наистина ще го сменя в момента даже съм намерила една гинеколожка и само трябва да си зема направление.Да ти кажа много мой приятелки казват,че и те имат и няма от какво да се притеснявам но за мен и приятеля ми е много гадно... ще пиша пак да ти кажа какво е станало с гинеколога но незнам кога ще е иначе ще поддържаме връзка.А какво е хомеопат :oops: чувала съм но незнам какво.Бладодаря ти още веднъж миличка
Аватар
radi_
нов

Мнениеот Miss S » 07 Юни 2009, 14:12

radi_ написа:А какво е хомеопат :oops: чувала съм но незнам какво.Бладодаря ти още веднъж миличка

Хомеопат - човек, практикуващ Хомеопатия (от гръцки όμοιος, хомиос, означаващо подобен и πάθος, патос, болест) е метод от алтернативната медицина. В основата му е използването като лекарство на силно разредена форма на вещество, причиняващо симптомите на съответната болест. Хомеопатичните лекарства са направени от минимални дози от едно единствено (като правило) вещество.
Аватар
Miss S
кандидат

Мнениеот radi_ » 08 Юни 2009, 20:26

Miss S написа:
radi_ написа:А какво е хомеопат :oops: чувала съм но незнам какво.Бладодаря ти още веднъж миличка

Хомеопат - човек, практикуващ Хомеопатия (от гръцки όμοιος, хомиос, означаващо подобен и πάθος, патос, болест) е метод от алтернативната медицина. В основата му е използването като лекарство на силно разредена форма на вещество, причиняващо симптомите на съответната болест. Хомеопатичните лекарства са направени от минимални дози от едно единствено (като правило) вещество.

Мерси,Miss S :nod: :)
Аватар
radi_
нов

Мнениеот *Escada* » 09 Юни 2009, 11:27

Ради, писах ти ЛС
Хубавите неща се случват на тези, които умеят да чакат!
Аватар
*Escada*
наш човек

Мнениеот Меги » 09 Юни 2009, 11:27

Здравейте на всички!
Относно гъбичките и лекарите едва ли ще ви кажа нещо ново. Понякога проблема с отстаняването им не зависи само от гинеколога. При мен случаят беше тип "д-р Хаос". Съветвам ви преди гинеколога да посетите уролог, да направите кръвна картина, изследване на функцията на черния дроб и още други изследвания /ако инфекцията е рецидивираща, т.е. се повтаря след известно време, въпреки нечовешките усилия/. При мен проблема идваше от захарта. Ендокринолог ме посъветва приятелски да намаля консумацията на захар, сладкиши, сокове и др, поради простия факт, че по време на анаболитните процеси захарта се разгражда до вещество, което кандидата "много обича" и я подсилва. Бих ви препоръчала моя гинеколог, наистина е много добър и още на първия преглед му казах, че до сега съм се лекувала без резултат и човека веднага ми каза, че най-вероятно липсата на резултат не се дължи на упоритостта на гъбите, а на нещата, които споменах по-горе. Пробвайте LIPIKAR SURGRAS на "LA ROCHE-POSAY", 11 лв. струва сапуна, но е много икономичен, поне 6 месеца ще си го ползвате. Успех на всички
Аватар
Меги
нов

Мнениеот radi_ » 17 Юни 2009, 13:04

Много ви благодаря за съветите,Меги само не разбрах при кой гинеколог си ти.Аз още не съм ходила на гинеколог,защото нямам никакво време и трябва да ми дойде.Ще кажа какво е станало след като ида на гинеколог,една приятелка ми препоръча един и мисля да ида при него дано този път да има успех твърди че бил добър ще кажа какво е станало после. :roll:
Аватар
radi_
нов

Мнениеот radi_ » 19 Юни 2009, 10:46

Здравейте отново момичета :( Днес ходих при личната за да си взема направление и и казах всичко,че не съм доволна от сегашната ми гинеколожка и че една приятелка ме съветва да ида при нейната,защото е внимателна и разбира.Личната веднага почна да ми казва,че преценката ми е грешна,че неможе да е учила 6 години и да незнае нищо,че е нормално да имам бяло течение всяка жена го имала.И така не ми даде дразня се защото исках при друга.Незнам вече наистина ще трябва явно да си остана при мойта ..... :( :( :(
Аватар
radi_
нов

Мнениеот Black Mimsss » 19 Юни 2009, 11:35

radi_ написа:Здравейте отново момичета :( Днес ходих при личната за да си взема направление и и казах всичко,че не съм доволна от сегашната ми гинеколожка и че една приятелка ме съветва да ида при нейната,защото е внимателна и разбира.Личната веднага почна да ми казва,че преценката ми е грешна,че неможе да е учила 6 години и да незнае нищо,че е нормално да имам бяло течение всяка жена го имала.И така не ми даде дразня се защото исках при друга.Незнам вече наистина ще трябва явно да си остана при мойта ..... :( :( :(

Е, защо не отидеш при частен гинеколог? Аз с направление съм ходила през живота си два пъти и двата са ме прегледали отгоре отгоре. :roll: Дори и бременността си карах на частно при моята гинеколожка.
Изображение
Аватар
Black Mimsss
наш човек

Мнениеот radi_ » 23 Юни 2009, 19:43

Здравейте отново дойде ми и не съм ходила на гинеколог но забелязах,че на срамната ми устна долъ в дясно вътре се е появила пъпчица.Четох по нета,че се е случвало и на други и не било опасно.Случвало ли ви се е на вас мисля като ми свърши да ида на гинеколог най накрая и да видя какво става....... :( :( :( :(
Аватар
radi_
нов

Мнениеот Bett » 24 Юни 2009, 00:28

radi_ написа:Здравейте отново момичета :( Днес ходих при личната за да си взема направление и и казах всичко,че не съм доволна от сегашната ми гинеколожка и че една приятелка ме съветва да ида при нейната,защото е внимателна и разбира.Личната веднага почна да ми казва,че преценката ми е грешна,че неможе да е учила 6 години и да незнае нищо,че е нормално да имам бяло течение всяка жена го имала.И така не ми даде дразня се защото исках при друга.Незнам вече наистина ще трябва явно да си остана при мойта ..... :( :( :(

Казала ти го е,защото е НОРМАЛНО,а ти ходи при 100 лекарки и давай пари и лекарства и накрая сама си доведи проблеми като си объркаш баланса на влагалищната флора,кога ще се научите да слушате тия които са учили за това,какво ви казват :idea:
напълно нормално е да има течение,защото жлезите във влагалището и таза произвеждат малко количество течност която минава през вагиналните стени като обира "стари" клетки,като по същото време лубрикира и пази влагалището от разни микроорганизми и инфекции.Нормалното течение няма гадна миризма,на развалено,и по принцип няма никакъв мирис,нормалното течение е безцветно или млечно бяло когато изсъхне върху бельото.
the internet, where the men are real men,
the women are real men, and the children are the FBI.
Аватар
Bett
наш човек

Мнениеот Bett » 24 Юни 2009, 00:35

Меги написа:Здравейте на всички!
Относно гъбичките и лекарите едва ли ще ви кажа нещо ново. Понякога проблема с отстаняването им не зависи само от гинеколога. При мен случаят беше тип "д-р Хаос". Съветвам ви преди гинеколога да посетите уролог, да направите кръвна картина, изследване на функцията на черния дроб и още други изследвания /ако инфекцията е рецидивираща, т.е. се повтаря след известно време, въпреки нечовешките усилия/. При мен проблема идваше от захарта. Ендокринолог ме посъветва приятелски да намаля консумацията на захар, сладкиши, сокове и др, поради простия факт, че по време на анаболитните процеси захарта се разгражда до вещество, което кандидата "много обича" и я подсилва. Бих ви препоръчала моя гинеколог, наистина е много добър и още на първия преглед му казах, че до сега съм се лекувала без резултат и човека веднага ми каза, че най-вероятно липсата на резултат не се дължи на упоритостта на гъбите, а на нещата, които споменах по-горе. Пробвайте LIPIKAR SURGRAS на "LA ROCHE-POSAY", 11 лв. струва сапуна, но е много икономичен, поне 6 месеца ще си го ползвате. Успех на всички

Няма никаква мистика около кандидата,има едно чудо наречено петри диск,взимаш секрет,правиш посявка,инкубация и след това четеш броя на кандидата,ако има растеж над нормалния брой,понеже кандидата е част от вагиналната флора,значи има кандидоза :idea:
Никакъв Д-р ХаУУУУУУс не трябва,оттам вече може да има различни причини за растежа,като при теб приема на захар,която пък е основната храна на гъбите,при хора по-чуствителни към покачване на захарта,при прием на такава може да рецидивират гъбичките.
Аватар
Bett
наш човек

Мнениеот radi_ » 25 Юни 2009, 08:40

Bett написа:

Казала ти го е,защото е НОРМАЛНО,а ти ходи при 100 лекарки и давай пари и лекарства и накрая сама си доведи проблеми като си объркаш баланса на влагалищната флора,кога ще се научите да слушате тия които са учили за това,какво ви казват :idea:
напълно нормално е да има течение,защото жлезите във влагалището и таза произвеждат малко количество течност която минава през вагиналните стени като обира "стари" клетки,като по същото време лубрикира и пази влагалището от разни микроорганизми и инфекции.Нормалното течение няма гадна миризма,на развалено,и по принцип няма никакъв мирис,нормалното течение е безцветно или млечно бяло когато изсъхне върху бельото.

Благодаря ти Bett,така вече съм спокойна че е нормално :wink: :roll:
Аватар
radi_
нов

Мнениеот mariqivanova799 » 28 Юни 2009, 14:33

Miss S написа:

аз съм против хомеопатията,доста време пробвах да се лекувам с нея при положение,че имах сериозни оплаквания и състоянието ми се влоши,не рискувайте
Изображение
Аватар
mariqivanova799
наш човек

Мнениеот Nadz » 26 Юли 2009, 23:37

Iskam i az da razkaja za moq opit. Ot 2-3 godini imam silno bqlo techenie kato presecheno kiselo mlqko, parvo napravih mikrobiologia za koeto parvo mi kazaha, che imam trihomoni, posle gabichki, a na kraq bakterialna vaginoza, koqto ne moje da se opravi po nikakav nachin osven s vaksina ot chujbina. I tochno kogato iskah da si q poracham, si napravih DNK izsledvane v laboratoriq Genika za gornite 3 neshta, i rezultata beshe OTRICATELEN i za trite! Lekarqt mi kaza, che shtom DNK testa ne pokazva nishto, znachi nqmam nishto, i che techenieto e napalno NORMALNO, oshte poveche poneje imam obarnata matka, i che tam se sabira sekreciqta i se presicha predi da izteche. I kaza, che ako imam bolki nisko dolu, tova e ot kontrakciqta na matkata, kogato se sviva.
Taka che, ot lichen opit vi kazvam, ako nqmate zeleno techenie(trihomoni), gabichki(parene ,sarbej)ne se pritesnqvaite, narpavete si DNK izsledvane i ako vsichko e Ok, znachi ste napalno zdravi i tova e napalno normalno za vas.

Пиши на КИРИЛИЦА!
Следващи постове на шльокавица ще се трият без предупреждение!
Аватар
Nadz
нов

Мнениеот Bett » 26 Юли 2009, 23:51

Nadz написа:Iskam i az da razkaja za moq opit. Ot 2-3 godini imam silno bqlo techenie kato presecheno kiselo mlqko, parvo napravih mikrobiologia za koeto parvo mi kazaha, che imam trihomoni, posle gabichki, a na kraq bakterialna vaginoza, koqto ne moje da se opravi po nikakav nachin osven s vaksina ot chujbina. I tochno kogato iskah da si q poracham, si napravih DNK izsledvane v laboratoriq Genika za gornite 3 neshta, i rezultata beshe OTRICATELEN i za trite! Lekarqt mi kaza, che shtom DNK testa ne pokazva nishto, znachi nqmam nishto, i che techenieto e napalno NORMALNO, oshte poveche poneje imam obarnata matka, i che tam se sabira sekreciqta i se presicha predi da izteche. I kaza, che ako imam bolki nisko dolu, tova e ot kontrakciqta na matkata, kogato se sviva.
Taka che, ot lichen opit vi kazvam, ako nqmate zeleno techenie(trihomoni), gabichki(parene ,sarbej)ne se pritesnqvaite, narpavete si DNK izsledvane i ako vsichko e Ok, znachi ste napalno zdravi i tova e napalno normalno za vas.

това са абсолютни глупости!каква ваксина от чужбина за бактериална вагоноза!!!?лекува се и още как и то много лесно,с антибиотик-флажил,продават го във всяка аптека и всеки доктор дава рецепта ако имаш такава диагноза,колкото до посявката,ако показва висок брой на дадена бактерия,значи има инфекция,кой ще тръгне да си прави днк тест за гъбички или трихомони,няма никаква логика,що за коментар и с каква цел е написаното от теб,не мога да си обесня :roll: :roll: :roll:
Аватар
Bett
наш човек

Мнениеот ^ceci^ » 27 Юли 2009, 08:45

и аз не те разбирам и какво общо има "обърната" матка?????????????????какви са тези измишлиотини?
Аватар
^ceci^
наш човек

Мнениеот синя перуника » 27 Юли 2009, 15:57

Никаква.Обърнатата матка няма нищо общо с течението.
Аватар
синя перуника
нов

Мнениеот Nadz » 28 Юли 2009, 13:00

Написано е Bett, съвсем очевидно за да ви кажа как 3 различни лекари с 3 различни микробиологии ми дадоха 3 различни диагнози. Да не говорим как 2 пъти ми показа бакт. вагиноза, която за няколко месеца антибиотици не можат да оправя! Мисълта ми е че не можете винаги да сте сигурни в тези посявки, или по–точно в лекарите. И е съвсем очевидно, че съм ги нямала тези неща, щом за година и половина антибиотици не се оправих! А що се отнася до обърнатата матка, лекаря (който ми се стори мн по компетентен от др идиоти) ми каза, че просто секрецията от жлезите се събира там, и като не може да изтича нормално, се пресича един вид и затова течението ми е като кисело мляко.
Това в моя опит, като се чудите защо не можете да се оправите(както бях една година, моя приятел само ми казваше че е станало хронично!), просто си направете др изследвания!!
Аватар
Nadz
нов

Следваща

Начало  • Назад към Здравословни проблеми