Бадемово мляко

Бадемово мляко

Рецепта за мляко от бадеми. Бадемовото мляко се...

Бели и кафяви мазнини – какво трябва да знаем?

Бели и кафяви мазнини – какво трябва да знаем?

В тялото ни има два вида мазнини. Едните са...

Сутрешните ритуали за красота на звездите

Сутрешните ритуали за красота на звездите

Вижте как започва денят на някои от любимите ни...

Обувки – тенденции есен/зима 2014-15

Обувки – тенденции есен/зима 2014-15

Tенденциите при обувките за сезон есен/зима 2014-15...

На турнето си Кайли ще представи и стари песни

На турнето си Кайли ще представи и стари песни

По време на предстоящото си турне във...

Брад и Анджелина завели децата на боулинг в Малта

Брад и Анджелина завели децата на боулинг в Малта

Брад Пит и Анджелина Джоли завели децата си на...

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот Sevdalina » 14 Фев 2007, 13:59

НИКОГА НЕ СЪМ УСПЯВАЛА ДА ИМАМ ХУБАВ МАНИКЮР,ПОРАДИ ПРИЧИНАТА,ЧЕ НОКТИТЕ МИ СЕ ЧУПЯТ ,МНОГО СА МЕКИ И СЕ ЦЕПЯТ НА ПЛАСТОВЕ.ИЗПОЛЗВАЛА СЪМ СПЕЦИАЛЕН БАЛСАМ ЗА ЦЕЛТА(НЕ ПОМНЯ КАКВА МАРКА),НО БЕЗ РЕЗУЛТАТ.
АКО НЯКОЙ ЗНАЕ ЕФИКАСЕН НАЧИН ЗА ЗАЗДРАВЯВАНЕ НА МАНИКЮРА,МОЛЯ ДА ПИШЕ.
Аватар
Sevdalina
нов

Мнениеот Rama » 14 Фев 2007, 14:07

нещо ти липсва. или витамини, или минерали. разбери какво и ще решиш проблема.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Victoria » 14 Фев 2007, 14:32

Рама ти е дала добър съвет-и е напълно права
Но за по-бърз ефект-аз препоръчвам масло за нокти на Икаров-евтино е, изглежда като лак, откакто го ползвам вече имам нокти, здрави са, дълги и не се трошат:)
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот lisa » 14 Фев 2007, 15:26

От къде може да се купи това масло понеже и аз имам такъв проблем?
Аватар
lisa
наш човек

Мнениеот Victoria » 14 Фев 2007, 16:26

от всяка аптека-масло за нокти на Икаров-прилича на шишенце с лак, но е масълце, вътре има инструкции:)
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот lisa » 14 Фев 2007, 16:29

Благодаря за инфото:)
Аватар
lisa
наш човек

Мнениеот Bett » 14 Фев 2007, 16:30

Аз пък веднъж годишно пия Силика на таблетки,която е за косата,ноктите и кожата,ина4е може да имаш липса на вит. С и Б,купи си комбинирани витамини,някои по-силни и взимай за известно време.
Аватар
Bett
наш човек

Мнениеот Diva » 15 Фев 2007, 00:22

Bett написа:Аз пък веднъж годишно пия Силика на таблетки,която е за косата,ноктите и кожата,ина4е може да имаш липса на вит. С и Б,купи си комбинирани витамини,някои по-силни и взимай за известно време.

Bett,моля ти се дай повече инфо за Силика(витамини ли са,как се пишат точно) :)
Diva
нов

Мнениеот Bett » 15 Фев 2007, 11:35

Diva написа:
Bett написа:Аз пък веднъж годишно пия Силика на таблетки,която е за косата,ноктите и кожата,ина4е може да имаш липса на вит. С и Б,купи си комбинирани витамини,някои по-силни и взимай за известно време.

Bett,моля ти се дай повече инфо за Силика(витамини ли са,как се пишат точно) :)

Silica,не знам но мисля,4е трябва да ги има в България,виж в интернет) :)
Аватар
Bett
наш човек

Мнениеот Йоанна » 15 Фев 2007, 13:58

А аз моите си нокти и коса ги оправям със зехтин.Няма да забравя(това ми е кошмар:-)) как преди 2 години напълнях драстично от дражета Мерц,които са уж за хубава коса,кожа и нокти.На опаковката пишеше да вземам по 1-2 дражета дневно,а аз пиех по 3,за да стана изведнъж мноооого красива :-) В резултат-качих 7 кила(!!!) за 1,5 месец,а резултатът-никакъв.Тогава моя приятелка,дерматоложка ми каза,че цепенето на ноктите е в резултат на изсушаване от препарати,а на мен кожата на тялото ми е много суха и затова след душ сутрин и вечер мажа с лосиони :( луда работа.Та и при ноктите положението е подобно.Няма да ти разправям що пари съм похарчила за подхранващи терапии при маникюристки,за някакви мазила и т.н. дивотии.В крайна сметка се оказа,че мазането със зехтин сутрин и вечер за 1 месец ми оправи проблема.Ноктите ми израстнаха и сега имам красив маникюр.Пак оптвреме -навреме си ги мажа,но не всеки ден.Да речем 2 пъти седмично.За целта си имам едно малко шишенце с капкомер(останало ми от едно масло за нокти) и си капвам по една капка в основата на ноктите,размазвам добре,постоявам така.Да речем вечер докато гледаш ТВ е много удобно.След половин час изплаквам само с вода.Действа и е много по-евтино от който и да е друг метод.Опитай.
Аватар
Йоанна
наш човек

Мнениеот Sevdalina » 15 Фев 2007, 19:17

МОМИЧЕТА,БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА СЪВЕТИТЕ,ЩЕ ГИ ИЗПРОБВАМ!ДАНО ДА СЕ СПРАВЯ С ПРОБЛЕМА СИ.
Аватар
Sevdalina
нов

Мнениеот Mila » 11 Май 2007, 17:32

Има едни заздравители и масла на Perfect, мн са добри. Можеш да използваш за заздравяване на ноктите лимонов сок - доста е полезен за тях. Също помага втриване на рициново масло - ноктите стават здрави и лъскавички. :finger: :D
Аватар
Mila
нов

Мнениеот Sevdalina » 11 Май 2007, 20:10

Къде се предлага марката Perfect-по аптеките или по специализирани магазини за козметика?
Обясни ми моля те как точно става с рициновото масло-по едно топченце за всеки нокът ли и колко често?
Благодаря!
Аватар
Sevdalina
нов

Мнениеот Mila » 11 Май 2007, 21:24

Sevdalina написа:Къде се предлага марката Perfect-по аптеките или по специализирани магазини за козметика?
Обясни ми моля те как точно става с рициновото масло-по едно топченце за всеки нокът ли и колко често?
Благодаря!

Предлага се и е разпространена в козметичните магазини. При мен лично помогна значително. А за маслото - незнам за какво топченце става въпрос :roll: .... Моето рициново масло е в малко шишенце и реших просто да експериментирам, а се оказа , че има благоприятно влияние върху ноктите ми. Капвам по малко върху всеки нокът и масажирам.А иначе колкото често си решиш :D (може да не действа при всеки, незнам, но установих, че на мен ми помага) Разбира се, нужно е постоянство. :D Успех! :D
Аватар
Mila
нов

Мнениеот nikoleta9 » 12 Май 2007, 10:45

Здравейте,аз моите нокти ги подхранвам с БАДЕМОВО МАСЛО.Преди ползвах маслото за нокти на Икаров но не съм доволна.По принцип за да има някакъв ефект определен продукт е нужно да смени цялата нокътна плочка-около 2-3 месеца.Така че имайте търпение
Аватар
nikoleta9
нов

Мнениеот daisy » 13 Май 2007, 17:05

Николета, доволна ли си от бадемовото масло?Аз го използвам за косата, но мисля да го пробвам и на ноктите ако има ефект.А могат ли да се ползват някои от другите растителни масла за ноктите? :roll:
Аватар
daisy
нов

Мнениеот Rose » 14 Май 2007, 07:50

Аз от една-две седмици всяка вечер се мажа със зехтин и мисля, че ми растат и са мааалко по-здрави. Пак си се цепят, но определено чувства, че ми ги подхранва горе-долу.
Аватар
Rose
приятел

Мнениеот Йоанна » 14 Май 2007, 09:44

Rose,продължавай.
Ще се оправят до месец.Ако имаш време и сутрин ги мажи,дори и да нямаш много време,просто капваш по една капчица и втриваш добре.После изплакни ръцете си само с вода и забърши със салфетка.Аз имам едно шишенце с капкомер,което ми е останало от някакво подхранващо масло,там си наливам зехтина.
Аватар
Йоанна
наш човек

Мнениеот nikoleta9 » 17 Май 2007, 21:45

По принцип съм доволна от бадемовото масло но работата ми е такава че с дълги нокт и не мога да се видя.Аз си взех и йод защото не е хубаво да се ползва един и същ продукт тъй като се привиква към него.Някой ползвал ли е йод-какви са впечатленията и колко време го е ползвал?
Аватар
nikoleta9
нов

Мнениеот Ая » 18 Май 2007, 17:54

Sevdalina написа:НИКОГА НЕ СЪМ УСПЯВАЛА ДА ИМАМ ХУБАВ МАНИКЮР,ПОРАДИ ПРИЧИНАТА,ЧЕ НОКТИТЕ МИ СЕ ЧУПЯТ ,МНОГО СА МЕКИ И СЕ ЦЕПЯТ НА ПЛАСТОВЕ.ИЗПОЛЗВАЛА СЪМ СПЕЦИАЛЕН БАЛСАМ ЗА ЦЕЛТА(НЕ ПОМНЯ КАКВА МАРКА),НО БЕЗ РЕЗУЛТАТ.
АКО НЯКОЙ ЗНАЕ ЕФИКАСЕН НАЧИН ЗА ЗАЗДРАВЯВАНЕ НА МАНИКЮРА,МОЛЯ ДА ПИШЕ.

Ноктите на ръцете обикновено растат с 1,9 до 4,4 мм на месец. По-бърз растеж се наблюдава при бременност и горещ климат, но той може също да сигнализира и за болест – псориазис, хипертиреоидизъм и др. Забавеният растеж пък е вследствие на остра инфекция при непълноценно хранене, хипотиреоидизъм, недостатъчна двигателна активност и лоша кръвна циркулация.
Малките бели полукръгчета в основата на ноктите са сигурно доказателство за състоянието на нашето здраве. Когато всичко е наред, те са видими, добре очертани и показват идеално работещо сърце и кръвна циркулация. Много развитите са белег на високо кръвно налягане, ако са едва забелязващи се – кръвното налягане е по-ниско.
Твърдостта на ноктите също е добър барометър на здравето. Много меките и нежни са белег на голяма отпадналост, свръхнатовареност, стрес или… на дълго пране без ръкавици! Много твърдите са израз на преумора, голяма нервност или смущения в кръвообращението.
Нормално цветът на ноктите трябва да е прозрачен, розов и с блясък Ако е червен – това е резултат на сърдечно-съдови проблеми. Много блед и без блясък – има изтощаване на кръвта, изразено чрез цялостна липса на енергия в организма. Жълт цвят означава хепатитни смущения или по-вероятно прекомерна консумация на цигари (никотинът ги оцветява). В повечето случаи пожълтелите или матови нокти са ранен признак на хроничен бронхит, синузит и хипотиреоидизъм. Но трябва да се има предвид, че и лечението с антибиотици би могло да промени временно цвета на ноктите.
Надлъжните браздички по ноктите са указание за хронични възпаления като ревматизъм и т. н. или инфекции в стомашно-чревния тракт. Колкото по-дълбоки са браздичките, толкова по-продължителен е проблемът. Изчезват при отстраняване на заболяването. Напречните браздички са белег на телесни наранявания (операции) или душевни кризи. Изчезват след преодоляването на кризата.
Петната по ноктите. Точковидните вдлъбнатинки по ноктите могат да бъдат гъбични огнища. Но често те са указание за кожни болести вследствие бъбречни и функционални нарушения.
Чупливи нокти. Ако са меки и чупливи, това показва нарушения в обмяната на костните вещества (на минералните вещества).
Цепещи се нокти. Части от ноктите се отделят плоскостно и падат. Ако се изключат външни влияния (примерно химикали), може да се дължи на различни кожни болести или на гъбични заболявания по ноктите или тялото.
Бели петна по ноктите. Често признак на недостиг на калций, но и на хормонални нарушения (примерно яйчници, матка, щитовидна жлеза).
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!
Аватар
Ая
кандидат

Мнениеот Dussie » 18 Май 2007, 22:41

Имах чупещи се нокти,но с търпение и упорство ги направих супер твърди.Значи .........лесно е.Постоянно трябва да има лак на ноктите и често пилене.Това е.Ефекта е убииствен!Успех!
Аватар
Dussie
нов

Мнениеот Aleksa » 19 Май 2007, 10:36

Ая написа:Aleksa..
Прочети и други мои мнения където е визиран автора
Дори бих казала,че по добре ми са известни правилата на форумите и от теб самата.

Ая,пак не виждам мила източника.. www.sc-maxima.com/forum айде последно и другия път можеш да преразкажеш това,което си чела.По-интелигентна ще изглеждаш ,от колкото с плагиатството :wink:
Последна промяна Aleksa на 19 Май 2007, 17:15, променена общо 1 път
Аватар
Aleksa
наш човек

Мнениеот Mila » 19 Май 2007, 13:55

nikoleta9 написа:Здравейте,аз моите нокти ги подхранвам с БАДЕМОВО МАСЛO

Да, и аз съм опитвала. Определено има благоприядстващо въздействие.
Аватар
Mila
нов

Мнениеот [InDusTriAliZed] » 23 Юни 2007, 11:53

Аз лично пробвах със зехтина...едва трета седмица,а ноктите ми са по-твърди и здрави от всякога!Пробвайте,наистина помага и е по-достъпно от всички останали масла,кремове и подобни.
Try to find out what makes you tick ..
As I lie down ..
Sore and sick ..
Do you like that?
Do you like that?
Аватар
[InDusTriAliZed]
нов

Мнениеот baby_face » 23 Юни 2007, 16:43

Аз ще пробвам . Надявам се че наистина помага защото моите нокти са много чупливи .
Аватар
baby_face
кандидат

Следваща

Начало  • Назад към Хубава жена