Диетата на Мира – минус 7 кг. с кисело мляко

Диетата на Мира – минус 7 кг. с кисело мляко

Вижте как успях да сваля 7 килограма за 1 месец с...

Мъдреците - да ги махнем или не?

Мъдреците - да ги махнем или не?

Мъдреци - независимо от красивото име, те ни...

Най-добрите реклами на Victoria's Secret

Най-добрите реклами на Victoria's Secret

Victoria's Secret е една от най-популярните марки за...

Кейт Мидълтън  – бременността й отива

Кейт Мидълтън – бременността й отива

Кейт Мидълтън направи първата си публична поява...

Жените вече ще имат  "личен треньор" за оргазми

Жените вече ще имат "личен треньор" за оргазми

Жените често ходят на пилатес, йога или фитнес,...

Щастлив ли си се познава по... кучето

Щастлив ли си се познава по... кучето

Най-щастливите собственици във Великобритания...

Модератор: Rama

Мнениеот t77 » 13 Яну 2011, 15:49

Здравейте! Исках да попитам дали някой се е подлагал на тази терапия и дали сте доволни. Това е вид масаж чрез който се извършват намествания. Това е терапия която се използва от много малко невролози. Мануалната терапия е свързана и с кинезотерапията, така че предполагам и кинезотерапевт може да проведе мануалната терапия. Моля за мнения и препоръки, ще съм ви благодарна!

П.С. Имам прищипан нерв между два диска вече от около 10 месеца, но не съм предприемала нищо. Казват, че само тази мануална терапия помагала за целта.
Аватар
t77
нов

Мнениеот Vanilli » 13 Яну 2011, 15:51

Аз. Но я правеше един доктор от МВР болница, който приема в частния си кабинет в Банкя. Има една "клиника" в центъра, работи след 2 часа.
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот t77 » 13 Яну 2011, 16:09

Vanilli написа:Аз. Но я правеше един доктор от МВР болница, който приема в частния си кабинет в Банкя. Има една "клиника" в центъра, работи след 2 часа.

По колко се взима обикновено на сеанс? Казаха ми 18 лв. на сеанс, което е извън направлението.
Ванили, колко сеанса ти бяха нужни според доктора? Колко време се е минало от последния сеанс? Сега как се чувстваш? Има ли необходимост в по-късен етап да се повтори тази терапия?
Аватар
t77
нов

Мнениеот Vanilli » 13 Яну 2011, 16:20

Мисля, че взима по 20 лв. Аз ходих само веднъж преди 2 години, защото ме болеше гърба. Чак защипан нерв не съм имала - т.е. историите ни са различни и не мога да предвидя на тебе какво ще ти приложи.

Сега съм добре, може би защото всяка седмица си вземам дозата масаж на гърба. При мене проблемът тръгва от факта, че седя на стол по 10 часа на ден. Т.е. докато не се премахне причината за проблема, не можем да очакваме чудеса от докторите или кинезитерапевтите. Затова съм избрала вариант със седмична профилактика.

Иначе знам и един кинезитерапевт, който работи само травми. Той взима по 50 лв. на час. Една позната с изкривен гръбнак ходи при него, защото проблемът е сериозен.
You can be good with a little effort. You can be really good with a little more effort. But you can't be great - at anything - unless you put in an incredible amount of focused effort.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот t77 » 14 Яну 2011, 18:14

А някой да знае дали след така нареченото 'наместване' има известен дискомфорт. Тук не говоря просто за масаж, а необходимост от наместване. Някой минавал ли е по този път? Ще съм благодарна за отговорите ви.
Аватар
t77
нов

Мнениеот Vanilli » 14 Яну 2011, 21:43

Нали за такова наместване говорех горе - чак костите ти пращят. :lol: Дискомфортът след наместването не е по-голям от ореди това.
За да не стигам до намествания на кокали, ходя на профилактични масажи.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот дид_и » 14 Яну 2011, 21:49

Аз съм ходила. Даже често ми се налага.
След наместване понякога болката се засилва, тъй като притока на кръв се засилва след освобождаване на нерва. Ефекта поне при мен е добър. Ако се лекуваш само с хапчета и мазила ефекта е временен.
When the World says GIVE UP, Hope whispers TRY ONE MORE TIME.
Аватар
дид_и
наш човек

Мнениеот t77 » 15 Яну 2011, 13:35

Вчера най-случайно реших да посетя лекаря, който си бях нацелила да отида от около година, но все не набирах кураж. Отидох заради баща си понеже има силни болки, но му споменах и за моя проблем и той веднага искаше да ме прегледа. Прати ме на скенер веднага, лекаря който се занивава с изследването ми каза, че съм преди дископатия в лека форма. Според него мануалната терапия много помага при такъв вид заболявания в слаба форма. Както и вие споменавате започнаха да пращят дискове или не знам какво там, притискаше ми силно и средната част на гръбначния стълб, толкова силно беше. Само да спомена, че лекаря е невролог-мануален терапевт от много години. Та, преди да се подложа на тази терапия не съм имала болки освен когато ходя много часове или когато стоя дълго права. Като почувствах неудобство сядах някъде и си почивах докато се почувствам добре и си продължавах. Исках да си отщипя нерва и да се чувствам отново комфортно. Та, това, което ме притесни и въпроса, който последва тук беше дали е нормално след терапията да имам леки болки и дискомфорт там където е правил тази терапия. Днес дори пак го усещам този дискомфорт, предполагам това усещане отшумява, нали?! Може би се плаша понеже нямам доверие на друг човек, а и никога не съм я пробвала терапията. :roll: Дано дисконфорта си отиде и отново да се чувствам добре. :) Благодаря ви за подкрепата момичета, безценна е за мен :kiss:
Аватар
t77
нов

Мнениеот Vanilli » 15 Яну 2011, 21:30

Ще си отиде дискоМфорта. Все пак се отдай на почивка около седмица и гледай да не натоварваш гърба.
Аватар
Vanilli
VIP

Мнениеот Millena » 15 Яну 2011, 21:51

Аз вчера бях на такъв масаж, беше ми за първи път, защото бях предубедена, ама днес съжалявам, че не съм отишла по-рано.
Отдавна съм с дископатия и досега все ме лекуват с инжекции, но с последните пет1 болката не само, че не отшумя, ами стана все по-пареща. Масажът ми беше 40 мин. при лекар - кинезетерапевт и съм много доволна. Снощи спах непробудно, от много време не ми се беше случвало.
На всичкото отгоре, и вратът ми се беше схванал, та масажът беше по целият ми гръб, от шията до таза. В моя град това удоволстивие струва 8 лв. съвсем поносимо е и смятам и другата седмица да отида.
Лекарят ми каза, че това променливо време и най-вече мъглите провокират тези заболявания и затова все повече хора се оплакват.
В България има много добри хора, просто не ги дават по телевизията. - Теди Москов
Аватар
Millena
наш човек

Мнениеот t77 » 16 Яну 2011, 16:45

Не знам толкова съм се изплашила понеже сега след терапията се чувствам, като болна и се чудя дали е нормално това и дали напълно ще отмине. :( Както споменах в предните си постове не съм чувствала болка когато съм си вкъщи или се разхождам по-малко часове, а само при продължително ходене. Сега нон-стоп чувствам дискомфорт още след първата терапия. Последната ми беше в петък и си мислех, че до събота вечерта трябва да е поотшумяло това усещане, много съм уплашена. Невролага смята още веднъж да приложи тази терапия в понеделник. :( При мен терапията се състои в притискане силно на определана част на гръбначния стълб няколко пъти след което ми масажира гърба с едно като пръчка и на него колелца. После преминава към краката, като ме кара да легна настрани и ми свива единия крак, после хваща свития и го обръща на другата страна и започва да опъва докато започне да щтрака. Усещането е неприятно, но като се налага го понасям. Притеснявам се дали дискомфорта от терапиите ще отмине, направо съм се паникьосала. :\ Почнах да се чудя дали изобщо трябваше да ходя и т. н. :( Извинявам се, ако звуча досадно, но ми се искаше да споделя.
Аватар
t77
нов

Мнениеот дид_и » 16 Яну 2011, 17:18

t77 написа:После преминава към краката, като ме кара да легна настрани и ми свива единия крак, после хваща свития и го обръща на другата страна и започва да опъва докато започне да щрака.

Казват, че с това "затварят" прешлените или нещо подобно. При емн е по същия начин, само дето наместването е еднократно и не ходя толкова дни.
Не се панирай, това повече те плаши. Ако прецениш не прави друга терапия. Но така съм чувала, че е възможно след наместване да има повече болка.
When the World says GIVE UP, Hope whispers TRY ONE MORE TIME.
Аватар
дид_и
наш човек

Мнениеот t77 » 03 Фев 2011, 17:10

...
Аватар
t77
нов

Мнениеот t77 » 13 Фев 2011, 13:53

Продължавам да имам болки в таза, а сега и по гръбначния стълб, там където ми беше правена мануалната терапия. За момент се бяха поуспокоили болките, но от петък започна отново да ме боли. Направо вече съм отчаяна и не знам какво да предприема. Чух за един кинезотерапевт, който правел масажи и бил добър в областта си, но пак ще си е експеримент и даване на пари, незнайно колко. Чета, че имало специална лечебна гимнастика при дископатии. Някой знае ли нещо по въпроса? Моля ви, който знае нещо да сподели! Преди тази мануална терапия поне болки нямах, а сега стоейки си в нас изпитвам болки.
Аватар
t77
нов

Мнениеот lina_20 » 13 Фев 2011, 16:18

Незнам дали моя случай е като твоя и дали ще ти помогне с нещо, но преди време, около година, имах разместване на първи и втори прешлен. Ужасни болки, неможех да си мърдам главата. Седях си в леглото и само плачех. След няколко дена лежане не издържах и реших, че трябва да отида на лекар. След преглед ме пратиха при един кинезитерапевт. Ходила съм някъде около 15 пъти. Всеки път ме болеше ужасно много. Човека си ми казваше- не се притеснявай поплачи си. Два дена след това се чувствах като пребита, после се пооправяше малко, отпускаше ме и след следващия сеанс пак така.. В последствие обаче нещата се оправиха. Всеки път ме отпускаше и болката престана да се връща. Просто се изисква постоянство. Надявам се да съм ти помогнала някак или поуспокоила. Успех :flower:
Не спирам да живея,защо да спра да обичам..
Аватар
lina_20
приятел

Мнениеот t77 » 14 Фев 2011, 13:07

Лина, благодаря ти за милите и окуражаващи думи. За това сме хората да си помагаме и съчувстваме един на друг. Майка ми поразпитала и разбрала, че хората са доволни от мануалната терапия на същия доктор при който ходих. Всички ги е боляло след тази процедура, но са се оправили. Аз се бях притеснила понеже бях говорила с лекара и той сякаш не беше наясно дали е нормално да ме боли толкова след процедурите му. Някак си не предизвика в мен увереност, че е наясно с тази процедура, възстановяване и т.н. дано все пак тази процедура да даде нужния резултат. Радвам се, че при теб всичко се е оправило. Пращам ти целувки и усмивки. Благодаря ти за подкрепата!!!
lina_20 написа:Незнам дали моя случай е като твоя и дали ще ти помогне с нещо, но преди време, около година, имах разместване на първи и втори прешлен. Ужасни болки, неможех да си мърдам главата. Седях си в леглото и само плачех. След няколко дена лежане не издържах и реших, че трябва да отида на лекар. След преглед ме пратиха при един кинезитерапевт. Ходила съм някъде около 15 пъти. Всеки път ме болеше ужасно много. Човека си ми казваше- не се притеснявай поплачи си. Два дена след това се чувствах като пребита, после се пооправяше малко, отпускаше ме и след следващия сеанс пак така.. В последствие обаче нещата се оправиха. Всеки път ме отпускаше и болката престана да се връща. Просто се изисква постоянство. Надявам се да съм ти помогнала някак или поуспокоила. Успех :flower:
Аватар
t77
нов

Мнениеот silvileo » 18 Мар 2011, 20:47

Здравейте,прочетох за вашите страдания.Аз самата се спасих от тези неприятни болки,които ти ограничават движенията и усмивката.
Бях на масаж при една физиотерапевтка,която ми предложи и сложи някакви лепенки на местото на болката.Много ме изуми идеята една проста лепенка да ми помогне, но ефекта беше уникален.
Аватар
silvileo
нов

Мнениеот mi6o_azaro » 19 Мар 2011, 17:37

Хей,знам за какво говориш. Аз също съм пробвал тези лепенки и са страхотни.Стават за всякакви ставни проблеми,аз се родих с тях.Невероятни са.Казват се кинезиолоджи тейпове,но пак се консултирайте с физиотерапевт.Аз се научих и сам си ги слагам.
mi6o_azaro
нов

Мнениеот Реджина » 21 Мар 2011, 20:22

Да не дава Господ да ми се случи(аз съм кинезитерапевт и не се наемам да правя подобни манипулации на гръбначен стълб)-аз не бих се подложила на мануална терапия,макар че от доста време ме боли таза и знам,че имам блокаж.
Аватар
Реджина
кандидат

Мнениеот mi6o_azaro » 27 Мар 2011, 10:35

Реджина написа:Да не дава Господ да ми се случи(аз съм кинезитерапевт и не се наемам да правя подобни манипулации на гръбначен стълб)-аз не бих се подложила на мануална терапия,макар че от доста време ме боли таза и знам,че имам блокаж.

Здравейте,щом сте кинезиотерапевт предполагам че сте запознати с кинезио лентите.Има един много добър сайт в който накратко е описано всичко за тях.Аз ги ползвам и съм много доволен.
www.bg.kinesiology-tape.biz
mi6o_azaro
нов

Мнениеот Kotan » 29 Юни 2011, 21:17

Привет! От повече от 20 години използвам мануална терапия и различни видове масажи и методи за отблокирване и релакс на гръбнака и най-вече на шийни прешлени както в България, така и по света, тъй като работата ми бе свързана с пътуване.
В София, най-доброто (в смисъл на терапевт, извършващ мануална терапия), на което съм попадала е Павел Дунин, поляк, който говори български, в зала София (0896733045).
След 10 манипулации вече мога да движа нормално врата си. Сега от време на време ходя, за "поддръжка".
Напълно съм съгласна с мненията, че за подобен род '' болежки'' си трябва специалист.
Моя приятелка имаше силни болки в кръста, в следствие на стари травми и едвам се движеше. След 2 манипулации придружени с масаж отново може да се движи нормално.
Аватар
Kotan
нов

Мнениеот beksss » 26 Окт 2011, 17:29

Здравейте относно за мануалната терапия има един терапевт-масажист в гр.Казанлък и съм много доволен ходил съм два пъти имах болки в гърба и кръста и ми помогна незнам как го направи но след 3 дни болките отшумяха имам номера даже има и сайт за инфо. http://bolkata.com
beksss
нов

Мнениеот beksss » 02 Ное 2011, 13:15

здравеите Аз съм се подлагал на Мануана терапия и съм много доволен,който има възможност нека да дойде в гр.Казанлък в хотел казанлък там се намира моя човек терапевт с две думи забравих болката в гърба. телефона може да до вземете от сайте му.трябва да си запишете час. http://bolkata.com
[bolkata.com][/url]
beksss
нов

Мнениеот koni68 » 04 Ное 2011, 08:03

Аз още се страхувам да отида на тази мануална терапия макар че моя приятелка е много доволна. Ходи при един кинезитерапевт близо до Съдебната палата и сега само ме убеждава и аз да отида, ама още не смея. То ясно е и че не ме е стегнало още както беше тя, ама дано не се случи.
Аватар
koni68
кандидат

Мнениеот migunbg » 14 Фев 2012, 11:40

ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО НА АВТОРИТЕТНА КОМПАНИЯ-ЛИДЕР В СВЕТОВЕН МАЩАБ В ОПРЕДЕЛЕН СЕГМЕНТ НА РЕХАБИЛИТАЦИОННОТО ОБОРУДВАНЕ
ПРЕДЛАГА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА СТАРТИРАНЕ НА СОБСТВЕНА ДЕЙНОСТ ЗА РЕХАБИЛИТАТОРИ, ФИЗИОТЕРАПЕВТИ И НЕВРОЛОЗИ. ПРЕДЛОЖЕНИЕТО Е ПРЕДНАЗНАЧЕНО И ЗА ДЕЙСТВАЩИ РЕХАБИЛИТАЦИОННИ ЦЕНТРОВЕ И/ИЛИ ЦЕНТРОВЕ ЗА ФИЗИКАЛНА МЕДИЦИНА, КАКТО И ИЗОБЩО ЗА СПЕЦИАЛИЗИРАНИ И НЕСПЕЦИАЛИЗИРАНИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТРОВЕ ЗА РАЗШИРЯВАНЕ И ОПТИМИЗИРАНЕ НА ДЕЙНОСТТА ИМ.

Моля, запитванията и заявки за интерес да отправяте на електронна поща: dilar11@yahoo.com , migunbg@gmail.com
migunbg
нов

Начало  • Назад към Здравословни проблеми