Marks & Spencer колекция есен/зима 2014

Marks & Spencer колекция есен/зима 2014

Новата колекция на М&S за есен/зима 2014 прелива от...

Джесика Алба – секси или да?

Джесика Алба – секси или да?

Въпреки 33-те си години и двете си деца, Джесика...

Направи си сам стенен часовник

Направи си сам стенен часовник

Стенният часовник е практичен аксесоар в декора...

Вкусна офис диета - 2 кг. за 5 дни

Вкусна офис диета - 2 кг. за 5 дни

Предлагаме ви една вкусна офис диета, с която да...

Шоколадова баня с 9,4 милиона калории

Шоколадова баня с 9,4 милиона калории

Банята Maderno Sweet, направена изцяло от 50 кг...

Жените се смятат за по-млади, отколкото са

Жените се смятат за по-млади, отколкото са

Отминаха дните, когато жените постоянно се...

Модератор: Rama

Мнениеот Kiss » 20 Юни 2007, 19:44

Тъй като се вижда, че бъбречните заболявания са доста силно разпространени под всичките им форми, реших да пусна отново някои основни правила, които важат като цяло и за превенцията и за общите положения на този тип заболявания:

1.Да се ограничава солта и подправките - много важно условие за да не се появяват песъчинки и да не се натоварват бъбреците
2.Да се поема повече вода и течности, да се избягва газирано, да не се прекалява с алкохола и да се ограничи кафето (кафето дразни)
3. Болкоуспокояващите са единственият изход при наличие на песъчинки - при хронично страдащи винаги да се носи но -шпа и спазмалгон - приемането им в комбинация дава по - добър ефект
Неореналът също е добро решение - то е на билкова основа и облекчава изхвърлянето на песъчинките
4. При бъбречни проблеми е добре периодично да се преглеждате при СПЕЦИАЛИСТ и да си правите изследвания, защото при евентуална бъбречна инфекция, трябва сериозен антибиотик
5. Всеки един лекар би изписал болкоуспокояващо или инжекция (пак със същото) при евентуална бъбречна криза -ДРУГ ВАРИАНТ ПРОСТО НЯМА. Ако искаш билки, отиди при билкар, не при лекар
6. За билки - чай от царевична коса помага много.
7. Бирата не помагат за "болкоуспокояване", а само за изхвърлянето на песъчинките ( след приема на бирата, би трябвало още повече да заболи, тъй като болките се появяват в моментите, в които се изхвърлят песъчинките докато преминават през бъбреците и най-вече през бъбречните каналчета).
8. Не искам да звуча необнадеждаващо и черногледо, но веднъж започне ли да отделяне на песъчинки, оттърване няма (дано греша) За тези, които изхвърлят - радвайте се поне, че въобще ги изхвърляте, щото ако ги задържате, е по-лошо и операция е единственият изход
9. Трябва да се научите да спазвате специални диети, за да не се дразнят бъбреците -освен ограничаването на солта и подправките, да се избягва безалкохолни напитки, пържено, патладжаните (много дразнят), ония гадните разтворими сокчета - много химия има в тях, да се избягват също по-тежките храни като зеле, боб, леща, спанак, марули( не е нужно въобще да се отказват, а простода се приемат в по-малки количества) и т.н.
10. ПАЗИЕТЕ СИ КРЪСТА - т.е. забравете за голия кръст през зимата, пролетта и есента, носете бодита, дори лятото винаги да се носи нещо връхно и не оставайте на течение никога!!!!
11. ЛЕКАРЯТ НЕ Е ЗАПЛАХА, НЕ Е ОПАСНОСТ, НЕ Е ВРАГ И НЕ ИСКА ДА ВИ УМОРИ!!! Специалистите по бъбречни заболявания с всичките им разновидности се наричат НЕФРОЛОЗИ И ИСКАТ ДА ВИ ИЗЛЕКУВАТ!!!! Всякакви самолечения на база форуми, бабешки рецепти, непризнати медицински лица, шарлатани , хомеопати и пр. МОГАТ ДА ДОВЕДАТ ДО СЕРИОЗНИ УСЛОЖНЕНИЯ!!!
12. Ако държите все пак на билките - ПЪРВО се консултирайте със специалист, а оттам нататък той самият ще ви препоръча и някоя билка заедно с основното лечение ( при сериозни инфекции билките имат поддържаща роля, НЕ ЛЕКУВАЩА)
13. Едно друго често срещано заболяване - циститът - нелекуваният с подходящите медикаменти цистит, може да прерастне в пиелонефрит (което е по-зверско и от най-зверския цистит) - тоест бактериите от пикочния мехур и канал да се качи нагоре към бъбреците!!!!

Който има още информация за видовете бъбречни проблеми, моля да допълва списъка със съвети!

От модератора: моля по темата да пишат само тези, които имат какво да допълнят по същество - други рецепти, други важни детайли и съображения, които човекът с бъбречни проблеми е важно да знае. Запитвания по индивдуални случаи ще се отделят като нови теми, а оплаквания ще се трият без обяснения.
Ad cogitandum et agendum homo natus est.
Изображение
Аватар
Kiss
наш човек

Мнениеот Kiss » 24 Ное 2007, 21:59

Добавям малко билкови рецепти за бъбреци.

При наличие на пясък в бъбреците трябва да се дава сурово пресован зехтин, смесен с мед и сок от лимон, по 1 скупена лъжица три пъти дневно.

ОРЕХОВО БРАШНО И МЕД
Един килограм пресен цветен мед, събран през пролетта, се оставя да ври заедно с буркана на водна баня, докато стане течен. После в меда се изсипва половин килограм орехово брашно, разбърква се добре и се оставя да престои един ден. Лечението продължава шест месеца, като се консумира по една супена лъжица от сместа два пъти дневно сутрин и вечер преди ядене. Постига се пълно оздравяване.

БЯЛ ТАМЯН
Всяка сутрин се пие по едно зърно бял тамян на гладно. Лечебният курс по този начин продължава 7 дни.

КОРИ И СЕМКИ ОТ ДИНЯ
Рецепта за болни бъбреци - пиелити, пиелонефрити, задържане на урина, камъни, температура и трескави състояния.
Вземат се две супени лъжици изсушени кори и семки от диня и се варят 10 минути в половин литър вода. Сместа се прецежда и се взема на 2-3 порции с подсладител.

СОК ОТ ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО
Три пъти дневно около 20 минути преди ядене се изпива една чаена чаша сок от червено салатно цвекло. Сокът трябва да е прясно изцеден. Той се приема в зависимост от големината и от състава на камъните. Ако са по-малки, те просто ще бъдат изхвърлени само за няколко дни. Ако са по-големи, продължителността на лечението се увеличава. Задължително е да се следи кръвното налягане на болния. Ако то се повиши, приеманата доза от червен сок трябва да се намали наполовина.

ПЯСЪК И КАМЪНИ В БЪБРЕЦИТЕ
Настоящата рецепта изчиства неорганичните вещества, пикочната киселина и останалите неусвоени и елиминирани продукти от разпадането на мастните продукти.

НАЧИН НА ПРИЛОЖЕНИЕ: В продължение на една седмица всеки ден се пие от 3 до 12 пъти по 1/2 чаша гореща вода със сока от един лимон без захар в съчетание с 10, 12 до 15 мл 3-4 пъти дневно сок от морков и същото количество сок от червено цвекло и краставици. Започва се с по-малки дози и постепенно се увеличават, докато се стигне до 500 мл.

В следващите дни настъпват пристъпи със силни болки. Това продължава 10-15 минути. В края на седмицата кризите приключват. Пречистването е завършило. Добре е да се следи урината за пясък и за камъни. Докато продължава лечението, да не се консумират тежки храни.

Десет стръка петопръстник се варят в 600 мл вода 2-3 минути. Прецежда се и се пие три пъти дневно половин час преди хранене.

===
Листа мечо грозде, царевична коса (свила), плодове от синя хвойна, троскот, корени гръмотрън, корени магданоз.

===

По една супена лъжица от тези билки се смесват. Две супени лъжици от сместа се попарват в 600 мл вода. Пие се 3 пъти дневно преди хранене по 100мл.

ВЪЗПАЛЕНИ БЪБРЕЦИ И ПИКОЧНИ КАНАЛИ
Разбъркват се по една супена лъжица земни ябълки (цингули), цикория, коса от царевица, мечо грозде, хмел, пчелник, бял равнец, жълт кантарион, корени от брош и гръмотрън (предварително накиснати във вода). Вземат се две супени лъжици от сместа и се варят в 600 мл вода в продължение на 5 минути. Пие се по 100 мл три пъти дневно половин час преди хранене.

===

Три китки магданоз се варят в литър и половина вода, докато остане наполовина. Пие се три пъти дневно по 100 мл половин час преди хранене.

===

Разбъркват се равни части мечо грозде, коса от царевица, черешови дръжки, полски хвощ, листа от лешник и пъпешово семе. От цялата смес се вземат две супени лъжици и се кипват в 600 мл вода. Охладената и прецедена отвара се пие по 100 г три пъти дневно половин час преди хранене.
Ad cogitandum et agendum homo natus est.
Изображение
Аватар
Kiss
наш човек

Мнениеот sara g. » 21 Мар 2008, 11:56

Какво представляват бъбреците?
Те регулират нивото на кръвното ни налягане и участват в произвеждането на витамин D. Основната им функция е да изхвърлят отровните отпадъци от тялото и да запазват всички ценни съставки и белтъци в кръвта.
Бъбреците са два органа с формата на грамадни бобени зърна, които се намират в задната част на коремната кухина от двете страни на гръбначния стълб. Често се случва левият да бъде разположен с 2,5 см по-високо от десния. Дълги са от 10 до 12,5 см, широки са около 5 см и при възрастните хора тежат от 100 до 150 г. Бъбреците имат наситено червен цвят, който се дължи на усиленото кръвообращение в тях. Дори само един от двата (ако е в добро състояние) е достатъчен, за да може организмът да функционира нормално.
Каква е функцията им?
Бъбреците служат като филтър - елиминират непотребните вещества, пренасяни от кръвта. Те произвеждат хормон, наречен ренин, който регулира кръвното налягане, а също така преработва витамин й и уравновесява съдържанието на минералните соли.
Кои са признаците за лошото им функциониране?
Ако ръцете, краката или зоната под очите ви се подуват, това говори, че изхвърлянето на вредните веществата е нарушено. Забележите ли аномалия при уриниране, като например наличие на кръв или тъмни петна, трябва незабавно да се консултирате с лекар. Ще се нуждаете от помощта му и ако ставате често да уринирате през нощта, изпитвате трудности при отделяне на урината или постоянно парене, както и при загуба на апетит и рязко отслабване.
Как да установим наличието на инфекция?
Характерно за бъбречните заболявания е отсъствието на симптоми. Затова от изключително значение е да мерите често кръвното си налягане. Бъдете особено внимателни, ако то е високо - това може да увеличи риска от поява или усложняване на скрита до този момент болест. Ако страдате от диабет, трябва всяка година да следите нивото на албумина си.
Винаги ли се изпитва болка при бъбречно заболяване?
Единствено при камък в бъбреците болката е осезаема. Камъните се образуват поради това, че се нарушава киселинно-алкалната среда в органа. В зависимост от това се делят на 2 вида (фосфатни и оксилатни), като калциевите са по-често срещани (В около 80% от случаите). Малките калциеви камъни се придвижват в пикочните канали и предизвикват остри болки. Големите могат да достигнат размерите на яйце и да блокират изцяло системата или да увредят сериозно бъбреците.
Предпазва ли пиенето на вода?
Ако вече сте имали малки камъни, пиенето на вода (около 2 литра на ден) ще ви предпази от образуването на нови. Според американски изследвания приемането на кафе, чай, бира или вино (разбира се, в ограничени количества) също действа като превантивна мярка. Избягвайте обаче сока от грейпфрут.
Трябва ли да внимаваме с храната?
Препоръчително е да се намали консумацията на животински белтъчини, на всякакъв вид месо, както и употребата на сол. Не изключвайте изцяло от менюто си калция, тъй като костната ви система се нуждае от него. Избягвайте богати на оксилати храни като спанак, целина, копър, смокини и фъстъци.
Как да предпазим бъбреците?
■ Редовно изследвайте кръвната си глюкоза.
■ Контролирайте кръвното си налягане, особено ако то по принцип е високо.
Аватар
sara g.
кандидат

Мнениеот sara g. » 21 Мар 2008, 11:58

Пиенето поне на 1,5 литра вода дневно зиме и лете е застраховка за здрави бъбреци. Същите надежди могат да таят и почитателите на бирата, стига да не прекаляват с нея. Тези, които имат реални проблеми с бъбреците, най-добре да посетят уролог или хомеопат и да отделят десетина лева за лекарства. Преглед при лекар за ирисова диагностика струва 15 лв. с изписване на рецептата. Добре е час-два преди това да не пиете кафе и кола. Прегледът по клинична пътека излиза 2-2,20 лв.

За лечение се препоръчват илачи на билкова или хомеопатична основа
които се вземат само по лекарско предписание. В хомеопатията има две основни школи - френска и британска. Англичаните са много строги. По време на лечението те

забраняват на пациентите си да пушат
да пият кафе и алкохол, за да не се появят странични ефекти. Според тях дори миризмата на мента е вредна. Ако приемате хомеопатични таблетки, които се смучат, винаги изплаквайте добре устата си. В аптечната мрежа се намират 30-ина хомеопатични препарата за различни случаи на болни бъбреци. Един от тях е "Ликоподиум СН 15". Използва се за дълбочинно лечение. При бъбречни кризи се препоръчва "Спаскупрал". Това е немско хапче и може да изсмучете няколко таблетки през 10-15 минути.

Старите баби съветват при цистит, когато има
чести болезнени позиви
за ходене по малка нужда, да се пие чай от смрадлика. При всички случаи обаче е най-добре първо да се консултирате с лекар.
Аватар
sara g.
кандидат

Мнениеот excessive__f » 04 Юни 2008, 19:04

Има малко неточности в темата - основното лечение при калкулоза и бъбречна криза не е болкоуспокояващи, а спазмолитици - изброените от автора спадат към тая група. :(
Аватар
excessive__f
кандидат

Мнениеот vesiab » 01 Авг 2008, 18:37

Здравейте и от мен.Аз съм нова в този форум и страшно много ми допада.
Аз също страдам с бъбреци и най вече с десния.
Какви ли не антибиотици пих но нещата отшумяват за известно време и след това отново се започва.Дайте съвет за специалист в София или Плевен.
Аватар
vesiab
нов

Мнениеот rosi_vesko » 28 Авг 2008, 21:23

Здравейте!И аз съм нова във форума.Аз съм много доволна от Д-р Емил Андреев,той работи в 4 нефрология-Медицинска Академия.
При болки в бъбреците-СЕГА Е СЕЗОНА НА ПЪПЕШИТЕ!Събирайте семето на пъпешите и го изсушете за зимата.Отварата се приготвя като във 0,200мл.вряща вода се слага една чаена лъжичка от семето.Дърпа се от огъня и се оставя да се запари половин час.Може да се пие и топло и студено вместо вода-няма неприятен вкус.
Аватар
rosi_vesko
нов

Мнениеот Prolet_22 » 30 Дек 2008, 12:35

Чували ли сте за Урохелп? Това е нов продукт с екстракти от бяла бреза, червена боровинка и мечо грозде? Дали ще има ефект? Сестра ми е много зле с бъбреците и искам да й купя, а не знам дали помага. Чела съм за тези съставки, че са много ефективни, но ако има някой, който да го е ползвал, моля да сподели мнение!
Аватар
Prolet_22
нов

Мнениеот Пеперомия » 10 Фев 2009, 15:09

Преписах рецепти за баща ми,че в момента е с бъбр.криза,а е на 84 г.Миналия месец взехме билкова отвара за моя съпруг,още същия зен изхвърли 7-8мм камък,след ден-два изхвърли още 2!А се виждаше само още 1 и той не бил готов уж за изхвърляне....Ходи и на литотрипсия,но без резултат.Чакаше го и втора,но отидохме за билкатаи за щастие,литотрипсията се отложи!Нося си в чантата изхвърлените 3 камъчета за доказателство!Но баща ми е на години и се чудим да пробваме ли и при него отварата?Трябва само камъкът да е под 1см на големина.Ако някой иска информация за билкаря,да пише!Имам адрес,тел и мога да обясня подробности,че съм свидетел!Изхвърли и много конкременти/не обичат да ги наричат "камъни"/и от жлъчката!
Аватар
Пеперомия
нов

Мнениеот пламка_86 » 10 Фев 2009, 22:26

Здравейте,чета форума на тема относно за цистит и се заинтригувах и реших да ви пиша.От 3 дена при уриниране имам леки болки и малки капки кръв.Прочетох че това са симптоми на цистит,но тъй като не съм в България, а живея в Холандия не мога да отида на лекар.Моля ви дайте ми някакъв съвет.Някои казват че УРИНАЛ е помагал.Ако започна да го пия дали ще ми помогне?Досега съм нямала никакви проблеми.Ще чакам да ми пишете и ви благодаря предварително.
Аватар
пламка_86
нов

Мнениеот Mistic » 11 Фев 2009, 13:11

пламка_86 написа:Здравейте,чета форума на тема относно за цистит и се заинтригувах и реших да ви пиша.От 3 дена при уриниране имам леки болки и малки капки кръв.Прочетох че това са симптоми на цистит,но тъй като не съм в България, а живея в Холандия не мога да отида на лекар.Моля ви дайте ми някакъв съвет.Някои казват че УРИНАЛ е помагал.Ако започна да го пия дали ще ми помогне?Досега съм нямала никакви проблеми.Ще чакам да ми пишете и ви благодаря предварително.

Защо да не можеш да отидеш на лекар?Според мен е наложително.Ами ако не е цистит?!Недей разчита във форум да ти предпишат адекватно лечение.С бъбреците шега не бива.
Аватар
Mistic
приятел

Мнениеот пламка_86 » 11 Фев 2009, 23:32

за момента не съм осигурена и за това не мога да отида на преглед,а е доста скъпичко.ходих на консултация при един лекар и ми изписа едни хапчета.След първото хапче веднага усетих малко облекчение.болката не е така силна и започнах да пия много течности.така наистина се чувствам по-добре.ще видя как ще съм след като изпия хапчетата.Но ако ми се наложи може и да се прибера за малко до българия.
Аватар
пламка_86
нов

Мнениеот PuFiNKa » 16 Фев 2009, 22:58

3дравейте,четох доста.Но от месец някъде и малко повече ме болят бъбреците,явно съм ги продухала без да се усетя на студа.Пих лекарства,седях си цяла седмица у нас и се наливах с чайове и пак ме болят....докторката ми изписа само някви лекарства и вика днес да изпиеш 2литра вода...явно и тя не разбира много....та въпроса ми е как мога да се оправя?
Аватар
PuFiNKa
нов

Мнениеот desislawa » 26 Фев 2009, 00:52

здравейте,аз се казвам десислава и съм съм на 16 годни от 2 години имам проблеми в бъбреците и съм била в 5 различни болници и исках да питам дали някой от вас може да ми каже примерно как се лекъва,какво ви помага за кризи,за по леки болки...и най-важно с какво се храните,защото навсякъде ми казват различни неща.. :( благодаря ви много предварително..! :)
Аватар
desislawa
нов

Мнениеот JennyR » 23 Мар 2009, 20:55

Здрасти desislawa,
едно от първите неща е да си направиш пълни изследвание (кръв и урина) и да се обърнеш към нефролог. Ако си го направила трябва да следиш креатинина си. Той е много важен за функцията на бъбреците.
За храната мога да ти споделя от личен опит:
Пия вода ... много. (Всички са го споделили тук)
Избягвам пърженото.
Ограничила съм бананите и ягодите. (Те натоварват бъбреците)
Солта съм я намалила.
и не на последно място
Не прави разни диетите, без да си говорила със специалист...(най-вече на Дюкан, защото тя натоварва бъбреците-самите сладурки от форума на Розали са го споделяли)
Желая ти успех и горе главата. :wink:
Always remember.... To hug. To love. To trust.
Аватар
JennyR
наш човек

Мнениеот gabata » 04 Май 2009, 16:46

Страшно много си напатих последните 3 месеца от прословутата Дюканова диета.Нямах проблеми с бъбреците,но изведнъж започнах да уринирам на 30мин по много,без болка или парене и знаех,че не е цистит,защото и преди съм имала,нали всяка жена има в един или друг момент.Но проблема е,че в същото време приемах Ясмин,заради поликистозните ми яйчници,и преди 2 години го пих и се чувствах чудесно,но когато го започнах пак през януари започнаха тези процеси и аз си мислех,че е изцяло заради диетата,но тя просто много ми е намалила имунитета,за 2 месеца се разболях 1 път от грип и 2 простуди,а не съм боледувала от 2 години,а и е позволила на Ясмина да подейства така.Изобщо не съм си дала сметка,че може да е алергична реакция от Ясмина,докторите си мислят,че това е най-безвредното Хапче,но това е пълна пропаганда,спрях го преди 3 седмици и алергичната реакция не е съвсем отшумяла,но съм спокойна,защото бъбреците ми не са засегнати.На български няма нищо в интернет за хора,които имат подобна реакция,но на английски има страшно много,даже маи в Щатите са го забранили вече.Затова вече няма да пия противозачатъчни,ще се доверя на традиционната медицина и тва е!!!!!!!Поликистоза или не,няма да се тъпча със синтетични хормони.
Аватар
gabata
нов

Мнениеот JennyR » 04 Май 2009, 17:22

gabata написа:Страшно много си напатих последните 3 месеца от прословутата Дюканова диета.Нямах проблеми с бъбреците,но изведнъж започнах да уринирам на 30мин по много,без болка или парене и знаех,че не е цистит,защото и преди съм имала,нали всяка жена има в един или друг момент.Но проблема е,че в същото време приемах Ясмин,заради поликистозните ми яйчници,и преди 2 години го пих и се чувствах чудесно,но когато го започнах пак през януари започнаха тези процеси и аз си мислех,че е изцяло заради диетата,но тя просто много ми е намалила имунитета,за 2 месеца се разболях 1 път от грип и 2 простуди,а не съм боледувала от 2 години,а и е позволила на Ясмина да подейства така.Изобщо не съм си дала сметка,че може да е алергична реакция от Ясмина,докторите си мислят,че това е най-безвредното Хапче,но това е пълна пропаганда,спрях го преди 3 седмици и алергичната реакция не е съвсем отшумяла,но съм спокойна,защото бъбреците ми не са засегнати.На български няма нищо в интернет за хора,които имат подобна реакция,но на английски има страшно много,даже маи в Щатите са го забранили вече.Затова вече няма да пия противозачатъчни,ще се доверя на традиционната медицина и тва е!!!!!!!Поликистоза или не,няма да се тъпча със синтетични хормони.

...тази диета на Д-Р Дюкан е вредна за бъбреците...аз имам проблеми от малка с бъбреците...като прочетох за диетата ми стана ясно, че не е за мен :cry:
Моят съвет е да си направиш пълни изследвания - кръв и урина - ниво на креатинин и белтък...Не подценявай бъбреците - те са един от най-важните органи в човешкото тяло.
Здраве ти желая :wink:
Always remember.... To hug. To love. To trust.
Аватар
JennyR
наш човек

Мнениеот gabata » 04 Май 2009, 17:35

Направих си ги изследванията,всичко е в норма,но последиците от алергичната реакция не са отшумели...
Аватар
gabata
нов

Мнениеот Герчо » 14 Авг 2009, 11:03

здравейте!
Искам да попитам някой от вас, който е имал проблеми с бъбреците да ми опише точните симпотми.
Досега не съм имала проблеми с бъбреците, но от известно време имам странни болки, но не мога да кажа че ме болят бъбреците.
Не съм сигурна а са ми казвали че самата болка е объркваща ако не я познаваш. Понякога си мисля че ме боли кръста или мускулите. Моля някой да ми разясни. Благодаря!
Аватар
Герчо
нов

Мнениеот Бибс » 17 Авг 2009, 18:01

Има ли хора във форума,които са с един бъбрек?
Надявам се да няма шокирани от въпроса ми,търся мнения на хора с този проблем.
Изображение
Toва е виртуалния ни домашен любимец.Ако имате желание 'порадвайте'му се :)
Аватар
Бибс
приятел

Мнениеот excessive__f » 04 Сеп 2009, 20:15

:D
Не е нужно да изпиеш цялото море, за да се убедиш, че е солено.
http://web-hound.com/pile/port.php?i=402
Аватар
excessive__f
кандидат

Мнениеот Бибс » 08 Сеп 2009, 11:33

Що се смееш,мило?Надявам се не злорадстваш.
Търся инфо за мой близък,на когото искам да помогна.Лекарите са дали своето становище,но съвсем различно е да поговориш с хора с такъв проблем.
Изображение
Аватар
Бибс
приятел

Мнениеот excessive__f » 10 Сеп 2009, 09:46

Бибс написа:Що се смееш,мило?Надявам се не злорадстваш.
Търся инфо за мой близък,на когото искам да помогна.Лекарите са дали своето становище,но съвсем различно е да поговориш с хора с такъв проблем.

Тц, тц, не знам що за изрод би злорадствал над човек с такъв сериозен здравословен проблем. :(
Наблюдавала съм хора и с един бъбрек, и въобще без бъбрек... Второто е страшно...
Ако останалият бъбрек е здрав, проблемът се свежда до това да се пази. Видях, че много е писано по темата, няма смисъл и аз да повтарям същото.
Диета, редовни прегледи при нефролог или уролог (зависи от диагнозата за премахването му).
Бъбреците са жизненоважни органи и трябва да се пазят. Добре, че са два... :(
Не е нужно да изпиеш цялото море, за да се убедиш, че е солено.
http://web-hound.com/pile/port.php?i=402
Аватар
excessive__f
кандидат

Мнениеот Бибс » 10 Сеп 2009, 15:21

О,съжалявам ако съм те засегнала,но това :D може да означава много неща,пред вид предишните ни спорове.
Иначе ти благодаря за инфото,наясно сме с това,но ми се щеше да поговоря и с хора,живеещи с един бъбрек.Прегледите и изследванията при нефролог са редовни.По-скоро от психологична гледна точка се интересувам.искам да помогна на мой близък с този проблем,а е много трудно да намеря точния подход и да му дам кураж.
Изображение
Аватар
Бибс
приятел

Мнениеот coolbgcat » 04 Окт 2009, 20:42

Бибс написа:О,съжалявам ако съм те засегнала,но това :D може да означава много неща,пред вид предишните ни спорове.
Иначе ти благодаря за инфото,наясно сме с това,но ми се щеше да поговоря и с хора,живеещи с един бъбрек.Прегледите и изследванията при нефролог са редовни.По-скоро от психологична гледна точка се интересувам.искам да помогна на мой близък с този проблем,а е много трудно да намеря точния подход и да му дам кураж.

Здравей Бибс, аз съм с един бъбрек.
Аватар
coolbgcat
нов

Следваща

Начало  • Назад към Здравословни проблеми