Колко често трябва да мием косата си?

Колко често трябва да мием косата си?

Колко често миете косата си? И вие ли сте в...

За стройна фигура седете до прозореца в ресторанта

За стройна фигура седете до прозореца в ресторанта

Ако сте на диета, следващия път, когато хапвате...

8 правила при възпитанието на детето

8 правила при възпитанието на детето

Възпитанието на детето оказва влияние на целия...

Грана Падано – Царят на сирената

Грана Падано – Царят на сирената

Опитвали ли сте Грана Падано? Мнозина определят...

"Карибски пирати" - 5 ще се снима в Австралия

"Карибски пирати" - 5 ще се снима в Австралия

Петият епизод от сагата "Карибски пирати" ще се...

Елтън Джон - почетен гост на гала вечеря на HRC

Елтън Джон - почетен гост на гала вечеря на HRC

Елтън Джон и неговият партньор Дейвид Фърниш ще...

Модератор: Rama

Мнениеот daniela84 » 02 Ное 2011, 11:53

Циститът представлява възпалително заболяване на пикочния мехур . То е доста разпространено, и е по-често у жените. За възникване на цистита благоприятстват много фактори: охлаждане на организма, задържането на урина в пикочния мехур, запек, преумора и други.

Острият цистит се проявява с болки в долната част на корема, които се усилват при натиск. Болният има чести позиви за уриниране, парене и болки при уриниране. Болките са силни, особено към края на уринирането. Урината е в малки количества, мътна, дори кървава. Понякога болният има температура, която може да се повиши значително, и втрисане. При спазми на мускула, който затваря мехура, болките стават нетърпими.
При хроничния цистит болките са по-слаби, непостоянни. При изостряне оплакванията се засилват.

Здравейте мацки, времето застудя и циститът пак започна да с обажда :( Остър или хроничен е вашият и как се лекувате?!? Ще се радвам да споделите мнения....
Аватар
daniela84
нов

Мнениеот vesal » 02 Ное 2011, 12:08

daniela84 написа:
Здравейте мацки, времето застудя и циститът пак започна да с обажда :( Остър или хроничен е вашият и как се лекувате?!? Ще се радвам да споделите мнения....

Ти връзка с централния имаш ли, мацко ( ебати скапаното обръщение)
Това да не е ишиас, лумбаго или ревматизъм, та да се обажда!
Имам, защото не давам!
Аватар
vesal
VIP

Мнениеот Shiny » 02 Ное 2011, 12:09

Не е правилно да вярваме в магията. Със силната вяра се създава магия. Румпелщилцхен.
Аватар
Shiny
наш човек

Мнениеот Krista bg » 03 Ное 2011, 10:19

Аз пък не мога да разбера, как някои хора, намират за съвсем в реда на нещата да страдат от време на време от цистит. :shock: Какво ще рече "обажда се"? В този смисъл, забележката на Весал е напълно уместна. Циститът не е нещо неизлечимо, има си причина за появяването му, бориш се с него на момента и забравяш. Имала съм цистит преди "сто години" веднъж, взела съм мерки (които включват посещение при лекар) и толкоз. Ама с това масово самолечение, не се учудвам, че част от младите, приемат цистита за нещо като грип, който всяка зима ги посещава. :shock:
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот Rama » 03 Ное 2011, 10:24

А и с тази мания да се ходи с гол кръст.....
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот daniela84 » 03 Ное 2011, 13:52

vesal написа:
daniela84 написа:

леле леле, в тоя форум само да сбъркаш някоя дума и ти се нахвърлят като акули, то човек да го е страх да напише нещо!!!Исках да отворя тема, която да е полезна за жени с този проблем (като мен), но уви, явно е по-важно каква дума съм написал, като обръщение, а не каква е темата.
vesal ти явно съвсем си се бъгнала с тоя форум и само и само да направиш още някое коментарче за бройка и да се направиш на интересна се заяждаш с хората :!:
Явно аз съм с хроничен цистит, защото се проявява (обажда), (заболява) почти винаги, когато застудее или ми е надухало на кръста.
Тъй като вече разпознавам симптомите безпогрешно, не мога да търча всеки път на доктор, лекувам се сама с бабини илачи или други лекарства.
Дето се вика - Извинете че попитах!!!!
Аватар
daniela84
нов

Мнениеот Shiny » 03 Ное 2011, 13:54

daniela84 написа:
vesal написа:
daniela84 написа:

леле леле, в тоя форум само да сбъркаш някоя дума и ти се нахвърлят като акули, то човек да го е страх да напише нещо!!!Исках да отворя тема, която да е полезна за жени с този проблем (като мен), но уви, явно е по-важно каква дума съм написал, като обръщение, а не каква е темата.
vesal ти явно съвсем си се бъгнала с тоя форум и само и само да направиш още някое коментарче за бройка и да се направиш на интересна се заяждаш с хората :!:
Явно аз съм с хроничен цистит, защото се проявява (обажда), (заболява) почти винаги, когато застудее или ми е надухало на кръста.
Тъй като вече разпознавам симптомите безпогрешно, не мога да търча всеки път на доктор, лекувам се сама с бабини илачи или други лекарства.
Дето се вика - Извинете че попитах!!!!

Айде ся спести си анализите, че като гледам, не ти е надухало само на кръста. :haha:
Не е правилно да вярваме в магията. Със силната вяра се създава магия. Румпелщилцхен.
Аватар
Shiny
наш човек

Мнениеот Krista bg » 03 Ное 2011, 14:38

daniela84 написа:Явно аз съм с хроничен цистит, защото се проявява (обажда), (заболява) почти винаги, когато застудее или ми е надухало на кръста.

А замисляла ли си се защо страдаш от хорничен цистит? Отговорът е: защото никога не си го лекувала качествено. Свикнала си си с него. И сега - "Уринал", мечо грозде и бла- бла....помощни средства. Ами... успех с бабините илачи, тялото си е твое, все пак. По-лошото е, че не си единствената с това мислене - нещо, тревички, нещо туй - онуй, то ще мине, не`къФ цистит. Имай предвид, обаче, че компенсаторните механизми на тялото не са неизчерпаеми.
:arrow:
Как се диагностицира циститът?

По принцип може сами да го разпознаете, ако вече сте страдали от него, защото симптомите му са лесно разпознаваеми. За да отхвърлите вероятност за друго заболяване обаче, е добре да посетите лекар. След изследване на урината, става ясно дали има повишаване на определени бактерии и се поставя диагнозата.

:arrow:
Какви са причините за заболяване от цистит?

Причините да се разболеете от цистит може да са разнообразни – настинка, замърсена околна среда, заразяване след медицински манипулации или полов акт. Често до цистит водят гинекологичните и бъбречните заболявания, както и приема на някои медикаменти.

Циститът може да е вторичен – следствие на друго заболяване. В тези случаи е необходимо да се отстрани първоизточника и тогава да се излекува цистита.

Та, какво викаш за причините? :roll:

Офф:
Значи, хора, честно ви казвам, нивото на здравната ни култура като общество, взе сериозно да ме стряска.:evil:
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот momo » 03 Ное 2011, 15:48

Krista bg написа:............
криста, може ли въпрос на тази тема....?
възможно ли е при изследване на стерилна урина, посявката да показва, че няма разтеж на бактерии, а при обикновено изследване на същата урина, в седимента да се откриват "1-2 левкоцита на поле, бактерии"? :roll: и какво означава това? ако в урината има бактерии, защо това не се вижда на микробиологичното изследване?
и по принцип, нормално ли е в урината да има каквито и да било бактерии?

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот милисента » 03 Ное 2011, 16:14

daniela84 ,предполагам,че и сама знаеш,но цистита може да ти "доведе" и много по сериозни проблеми,да не говорим колко е неприятно само по себе си това състояние.(аз само съм чувала за това)Моят съвет е да не се примиряваш с "хроничното положение" на нещата.Поискай сериозно лечение и съвети от гинеколога си,и ..........пази си кръста момиче :)
Аватар
милисента
вътрешен човек

Мнениеот Krista bg » 03 Ное 2011, 17:25

momo написа:
Krista bg написа:............
криста, може ли въпрос на тази тема....?
възможно ли е при изследване на стерилна урина, посявката да показва, че няма разтеж на бактерии, а при обикновено изследване на същата урина, в седимента да се откриват "1-2 левкоцита на поле, бактерии"? :roll: и какво означава това? ако в урината има бактерии, защо това не се вижда на микробиологичното изследване?
и по принцип, нормално ли е в урината да има каквито и да било бактерии?

На прима виста ти отговарям, че нормално в седимента може да се открият 1-2 левкоцита ( допускат се до 4-5, но не повече - в противен случай, се мисли за инфекция) и това да се вземе за нормално, но наличието на бактерии е изключено. Казано по друг начин, ако микробиологията е чиста, а в същата урина при обикновено изследване се откриват бактерии, най-вероятно пробата е замърсена допълнително и е препоръчително да се повтори. Хм...хронологията би трябвало да е обратна, обаче. Значи: изследва се обикновена урина и при наличието на бактерии, левкоцити, еритроцити в седимента, се изследва стерилна урина. Ако тя е О.К., няма място за притеснение, все пак, това е по-обстойното изследване относно микроорганизмите в урината.
Често седимента съдържа епителни клетки, кристали, възможно, малко левкоцити и това се счита за нормално. Но бактериите, белтъка, еритроцитите са си сигнал за инфекция, както и да го погледнеш.
Един ни разправяше, че урината на здравия човек е една от най-чистите течности в тялото. Т.е. изключва наличието на бактерии. :? Но нека и докторките кажат...може инфото ми да не е съвсем пълно.
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот momo » 03 Ное 2011, 17:42

Krista bg написа:[. Хм...хронологията би трябвало да е обратна, обаче. Значи: изследва се обикновена урина и при наличието на бактерии, левкоцити, еритроцити в седимента, се изследва стерилна урина.
значи, в случая няма хронолгия, защото двете изследвания са направени на една и съща проба... мен това ме притесни... :roll: и обърка....
по принцип и аз така знам, че в урината не би трябвало да има никакви бактерии! но как е възможна тая ситуация - дадох чашкаата с урината и казах да направят и двата вида изследвания...
освен да съм замърсила пробата, като съм я взимала... :roll: става въпрос за сина ми, изми си пишока, дръпна кожата назад, изпика малко встрани, после в чашката.... :roll: обаче пишока не беше подсушен, освен да е капала вода въре....? :roll: но пък микробиологията не показва разтеж.... освен това, с изключение на тия 1-2 левкоцита и бактериите, нама никакви други притеснителни резултати - всичко друго е отрицателно! няма белтък, няма нищо... :roll: тоест, не би трябвало да има възпаление, а и детето няма оплаквания...
ти какво ще ми препоръчаш в тая ситуация?

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот Krista bg » 03 Ное 2011, 18:34

Мисля, че нямаш повод за притеснение, щом мъника няма клиника, стерилната урина е чиста, останалите компоненти са в норма.... Ама, чакай да видим дали съм те разбрала правилно: вземаш стерилната урина в стерилно контейнерче и искаш от нея да ти изработят и обикновена? :roll: Или в отделна чашка (химически чиста) даваш да изследват обикновена? :roll:
Все едно....ако не е проблем - изследвай му още една обикновена урина и това е. Почти съм сигурна, че в първия случай пробата се е замърсила някак...Не съм съвсем сигурна, но мисля, че от значение е и дали са я изработили навреме. Примерно ако е престояла повечко, бактерии може да се появят и от въздуха, така да се каже. :idea:
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот momo » 03 Ное 2011, 18:49

Krista bg написа:Ама, чакай да видим дали съм те разбрала правилно: вземаш стерилната урина в стерилно контейнерче и искаш от нея да ти изработят и обикновена?
точно така.
много ти благодаря за отговора!

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот Tonita » 03 Ное 2011, 19:05

momo написа:
Krista bg написа:[. Хм...хронологията би трябвало да е обратна, обаче. Значи: изследва се обикновена урина и при наличието на бактерии, левкоцити, еритроцити в седимента, се изследва стерилна урина.
значи, в случая няма хронолгия, защото двете изследвания са направени на една и съща проба... мен това ме притесни... :roll: и обърка....
по принцип и аз така знам, че в урината не би трябвало да има никакви бактерии! но как е възможна тая ситуация - дадох чашкаата с урината и казах да направят и двата вида изследвания...
освен да съм замърсила пробата, като съм я взимала... :roll: става въпрос за сина ми, изми си пишока, дръпна кожата назад, изпика малко встрани, после в чашката.... :roll: обаче пишока не беше подсушен, освен да е капала вода въре....? :roll: но пък микробиологията не показва разтеж.... освен това, с изключение на тия 1-2 левкоцита и бактериите, нама никакви други притеснителни резултати - всичко друго е отрицателно! няма белтък, няма нищо... :roll: тоест, не би трябвало да има възпаление, а и детето няма оплаквания...
ти какво ще ми препоръчаш в тая ситуация?
Момо,опитайте пак да вземете урина и в друга лаборатория.
Значи: измиваш пишока идеално, оголваш, миеш. След това минавам оголената пишка с памуче риванол. Пускате няколко капки урина навън и чак тогава директно в стерилното контейнерче.

Сестра ми беше откачила след неправилно взета урина на малката. В болница щяха да я вкарват чак. А е нямало нищо.
При момченцата е малко по-лесно.
Колкото повече, толкова повече ...
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот momo » 03 Ное 2011, 19:13

Tonita написа:[] Момо,опитайте пак да вземете урина и в друга лаборатория.
Значи: измиваш пишока идеално, оголваш, миеш. След това минавам оголената пишка с памуче риванол. Пускате няколко капки урина навън и чак тогава директно в стерилното контейнерче.
.
значи, само това с риванола не съм го направила... :roll:
мерси за съвета!
ще ги повторя за всеки случай....

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот bogibon » 04 Ное 2011, 10:57

имам приятелка, която много трудно успя да излекува цистита си явно при нея случая беше такъв- хроничен цистит, при който всякакви фактори могат до го отключат, ще се съглася, че преди всичко като захледнее вместо да се контиме с къси блузки и якета най-важното е да пазим кръста от настиване и аз съм била в такива състояния, основно когато съм била настинала първоначално ми бяха изписали бисептол със сигурност е много познато като лекарство, обаче нещо не ми понесе вероятно от алергията ми както и да е в следващите случаи джипито ми предписа уронат в комбинация с чайове много чайове и течности за 2-3 дена се излекувах и все пак, когато се стигне до това състояние според мен винаги трябва да се обърнем към доктор, особено ако става въпрос за хроничен цистит.
Аватар
bogibon
нов

Мнениеот mirraga » 04 Ное 2011, 15:51

Krista bg написа:
Офф:
Значи, хора, честно ви казвам, нивото на здравната ни култура като общество, взе сериозно да ме стряска.:evil:

Това е доста по-сложен проблем и най-непродуктивното е да кажеш на някого, че е тъп, защото пита, а не знае. Някои са учили едно, други друго, а трети пък въобще не са си дали зор да научат каквото и да било. Но пък да обвиняваш някой, че си дава зор да си реши здравословните проблеми, пък било то и във форум е доста неуместно.

Проблемът не е само в хората, но и в училищата, в семейството и др. институции, които трябва да поемат отговорността за създаване на минимална здравословно-хигиенична култура. Друг е въпросът, че като отидеш на лекар, много малко вероятно е да попаднеш на добър специалист, който отгоре на всичко не те гледа пренебрежително. Аз съм си патила от некадърни лекари и сега имам хронично образуване на пясък в бъбреците. Седнах и изчетох всичко накрая, а и обиколих сумати болници и доктори. Имам и доста прясни впечатления от отношението на лекарите от съвсем скоро. И засъжаление промяна няма.

И понеже темата е за цистита - поещението на доктор е задължително, а и има си режим, който трябва да се спазва по време на лечението и след това.
Старата поговорка лесно се забравя, но още по-лесно се припомня.
Аватар
mirraga
нов

Мнениеот Krista bg » 04 Ное 2011, 18:41

mirraga написа:
Krista bg написа:
Офф:

Това е доста по-сложен проблем и най-непродуктивното е да кажеш на някого, че е тъп, защото пита, а не знае. Някои са учили едно, други друго, а трети пък въобще не са си дали зор да научат каквото и да било. Но пък да обвиняваш някой, че си дава зор да си реши здравословните проблеми, пък било то и във форум е доста неуместно.

Неуместно е да си решаваш здравословните проблеми във форум. :wink: В частност, този форум (здравния), е преди всичко за подкрепа и обща информация, а не какво на мен са ми предписали или казали, примерно и в случая - с какво си лекувам цистита. Мога да те уверя, че един значителен процент от хората тук, се надяват точно на такива съвети, пренебрегвайки посещение при лекар, най-вече с оправданието :"нямам време за лекар". Другия лайтмотив е: "Ми, лекарите са некадърници, няма смисъл..."
Виж...нямам намерение да се впускам в полемики и спорове на тази тема, защото да, подкрепям, че проблема е сложен, но във века на информацията един млад човек да пита ето това, например:
lorra написа:Здравейте. Гинеколожката ми предиписа промивки с дамски душ.
Купих си най-обикновен душ с форма на круша. Искам да ви попитам веднъж изпомпана, течността връща ли се обратно в съда? Вкарва ли се въздух в половите пътища, това не крие ли опасност от газова емболия?
, ами, извинявай!
Кой какво е учил не е толкова важно, за да се знаят елементарни неща, отнасящи се до човешкото тяло. Който иска да знае, ще намери начин да се информира. Останалото си е мързел и няма оправдание. Съжалявам, ако звуча крайно. 8)
ПП. В случая, авторката на темата си решава проблема с бабини илачи и не виждам да търси друго решение. Това, относно "обвинението", но да не издребняваме. :)
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот принцеса Леа » 08 Ное 2011, 17:12

Леле, колко враждебност в този форум... Наистина човек да не смее да попита нещо, а пък недай си боже да изкаже мнение... Абе хора от къде тая агресия у вас? Вместо да изписвате цели фермани, за да се нахвърляте като акули върху момичето, можехте с 2 изречения да й обясните, че е добре да отиде на лекар или ако вече е ходила, да направи втора консултация при друг
Аватар
принцеса Леа
нов

Мнениеот Krista bg » 09 Ное 2011, 19:01

принцеса Леа написа:Леле, колко враждебност в този форум... Наистина човек да не смее да попита нещо, а пък недай си боже да изкаже мнение... Абе хора от къде тая агресия у вас? Вместо да изписвате цели фермани, за да се нахвърляте като акули върху момичето, можехте с 2 изречения да й обясните, че е добре да отиде на лекар или ако вече е ходила, да направи втора консултация при друг

:lol:... Е, да....и последния да затвори вратата, разбира се. :lol:
Пардон: четвъртия липсва, но в близките дни, очаквам и той да се изкаже, колко агресия и враждебност има в този форум. :lol:
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот сирмето » 23 Дек 2011, 15:59

Най-напред здравейте всички!!!Аз съм вашата леля!И сега към Даниела:Скъпа Даниела за лекуване на цистита поне за мен най-ефикасно е листа от "мечо грозде".Можеш да си го купиш от аптеката.Как се приготвя:Когато ври 1 л.вода се прибавят с 3-те пръста взети листа,снема се веднага от огъня и се похлупва.Пие се 2,3 пъти на ден на гладно по 1кафена чаша.Да бъде без подсладител!Внимавай да не прекаляваш,защото е токсично! :D
Аватар
сирмето
нов

Начало  • Назад към Здравословни проблеми