Време е за Хелоуин

Време е за Хелоуин

Хелоуин не е български празник, но пък носи...

Когато си правим плитка – практични съвети

Когато си правим плитка – практични съвети

Плитката е любима прическа за ежедневието и за...

Хроно диета – да се храним по график

Хроно диета – да се храним по график

Хроно диетата е хранителен режим, разработен от...

Природни средства срещу пърхот

Природни средства срещу пърхот

Често битката срещу пърхота е неравностойна....

Роби Уилямс кръсти сина си Карлтън

Роби Уилямс кръсти сина си Карлтън

Британският певец Роби Уилямс стана баща за...

Мъж остави булката си на олтара заради лош грим

Мъж остави булката си на олтара заради лош грим

Холивудската икона Одри Хепбърн е казала...

Модератори: Лилит, Roko

Мнениеот nikitaskova » 24 Юли 2007, 20:22

Zdraveite iskam da vi popitam kakvo mislite za pre4istva6tite dieti !
Edna poznata spazva 20 dni palen glad i da vi kaja samo na voda i morska sol s 4erven piper ! Gadost !
Otslabna samo s 3,5 kilograma !
Neznam no kaza 4e pak 6te go pravi mnogo i e haresalo pravi se po 4 pati godi6no !
E sega mi kajete ! Struva li si ! A ?
Аватар
nikitaskova
кандидат

Мнениеот Alexa » 25 Юли 2007, 08:35

Не, не си струва! да не говорим, колко е вредно едно такова гладуване!!! Лишава организъма от много ценни вещества, които се набавят с храната и после последиците може да за са за някои хора катастрофални, само за малък процент, наистина лечебни!
Не рискувай! Освен това, ти сега си в пубертета и едно таков анещо може д ати обърка хормоните до степен, при която после да станеш ОРГРОМНА!!! И тогава никакви диети няма да те спасят от глупавата постъпка да гладуваш!
Понякога, когато губиш....не се знае какво печелиш:)))
Аватар
Alexa
наш човек

Мнениеот Giovanna » 25 Юли 2007, 08:52

Има ли луди, които толкова се мразят :shock: ?

Черен пипер и сол?! - стомахът ще ти трябва и занапред, освен ако не си решила да спреш храната въобще.

Ако ще отслабваш, намери по- разумен начин- една корекция в храненето, може да ти осигури здраве и нормално тегло за цял живот, обаче не знам защо хората предпочитат някакви изтезания над организма си, вместо да спазват елементарни хранителни норми.
Има и други начини за изчистване на организма от токсините.
Аватар
Giovanna
кандидат

Мнениеот nikitaskova » 26 Юли 2007, 11:25

Giovanna написа:Има ли луди, които толкова се мразят :shock: ?

Черен пипер и сол?! - стомахът ще ти трябва и занапред, освен ако не си решила да спреш храната въобще.

Ако ще отслабваш, намери по- разумен начин- една корекция в храненето, може да ти осигури здраве и нормално тегло за цял живот, обаче не знам защо хората предпочитат някакви изтезания над организма си, вместо да спазват елементарни хранителни норми.

ne si prava tq ne se mrazi no ima6e problemi
Аватар
nikitaskova
кандидат

Мнениеот Bett » 26 Юли 2007, 11:30

nikitaskova написа:

Моми4е,аз на 17 бях луднала нещо и цяла година изкарах в този ад-анорексията,бях станала 37 килограма на 1,64см,как оживях не знам,а бях много зле :cry: ,така 4е внимавай това не е шега работа...
the internet, where the men are real men,
the women are real men, and the children are the FBI.
Аватар
Bett
наш човек

Мнениеот nikitaskova » 26 Юли 2007, 11:49

Bett написа:
nikitaskova написа:

Моми4е,аз на 17 бях луднала нещо и цяла година изкарах в този ад-анорексията,бях станала 37 килограма на 1,64см,как оживях не знам,а бях много зле :cry: ,така 4е внимавай това не е шега работа...

molq te pi6i mi az ne znam ni6to za anoreksiqta
Аватар
nikitaskova
кандидат

Мнениеот nikitaskova » 26 Юли 2007, 11:54

nikitaskova написа:
Bett написа:
nikitaskova написа:

molq te pi6i mi az ne znam ni6to za anoreksiqta

6te sam ti istinski blogodqrna
Аватар
nikitaskova
кандидат

Мнениеот barbie123 » 26 Юли 2007, 12:09

Анорексията е заболяване, което се развива на психическа основа. То е типично предимно за младите жени и много често е резултат от налаганите в медиите представи за идеалната жена. Болестта се изразява в спад на телесното тегло под нормата за съответната фигура.
В напреднал стадий на болестта, някои от страдащите от анорексия губят много от телесната си маса. Организмът не се снабдява с необходимите вещества, поради което намалява имунитета му. Наблюдава се отпадналост, депресия, косопад, заболявания на вътрешните органи и др.Повечето страдащи от тази болест са млади момичета на възраст от около 15-17 години. Появяват се комплекси на психическа основа и непрекъснато чувство за глад на физическа. След всяко приемане на храна заболелите чувстват ситост и я изхвърлят.След време организмът отказва да приема храна. Всичко изядено се повръща. Много от изходите са с фатален край - смърт.
Докато болните от анорексия започват да боледуват, приятелите и познатите им ги хвалят колко добре изглеждат и те затвърждават теорията си, че са на прав път и наистина всички ги харесват повече, откакто са се променили. В процеса на диетата анорексиците се чувстват силни и тревожността, която ги е угнетявала преди започването на диетата вече я няма. Всъщност посредством приемането или отказа на храната те контролират тревожността и диетата ги кара да се чувстват по-добре. По-късно това усещане изчезва, но пък се засилват натрапчивите и повтарящите се мисли с едно и също съдържание, които определят ежедневието им.
Ако болният от анорексия не преодолее успешно кризата, е възможно анорексията да се хронифицира. Тук трябва да е ясно, че не става въпрос за грип, който ще се повтаря, а за начин на мислене и поведение, начин на реагиране на проблемна ситуация, които ще се активизират наново. Това налага доста дълго лечение, което в началото е по-интензивно, а по-късно се редуцира и постепенно изчезва. Родителите и близките на пациенти с диагностицирана анорексия трябва да бъдат сигурни, че лечението няма да бъде доброволно, независимо от това какво ви убеждава болният - посещенията при психотерапевта и диетата трябва да се контролират много строго. Съществуват и други форми на лечение, които се прилагат в клиники в много страни (в България имаше една, но тя вече не функционира), които са в рамките на 1 месец рядко повече, където болният от анорексия е между други като него и лечението протича комплексно през целия ден.

Изображение (alt+p)
Само часовете, в които умът е погълнат от красотата, са времето, в което сме истински живи
Аватар
barbie123
приятел

Мнениеот Bett » 26 Юли 2007, 12:25

:thumbsup: barbie123
Мила авторке,а ти 4ети внимателно и внимавай,това не е майтап работа и е ад :(
Аватар
Bett
наш човек

Мнениеот nikitaskova » 26 Юли 2007, 12:31

barbie123 написа:Анорексията е заболяване, което се развива на психическа основа. То е типично предимно за младите жени и много често е резултат от налаганите в медиите представи за идеалната жена. Болестта се изразява в спад на телесното тегло под нормата за съответната фигура.
В напреднал стадий на болестта, някои от страдащите от анорексия губят много от телесната си маса. Организмът не се снабдява с необходимите вещества, поради което намалява имунитета му. Наблюдава се отпадналост, депресия, косопад, заболявания на вътрешните органи и др.Повечето страдащи от тази болест са млади момичета на възраст от около 15-17 години. Появяват се комплекси на психическа основа и непрекъснато чувство за глад на физическа. След всяко приемане на храна заболелите чувстват ситост и я изхвърлят.След време организмът отказва да приема храна. Всичко изядено се повръща. Много от изходите са с фатален край - смърт.
Докато болните от анорексия започват да боледуват, приятелите и познатите им ги хвалят колко добре изглеждат и те затвърждават теорията си, че са на прав път и наистина всички ги харесват повече, откакто са се променили. В процеса на диетата анорексиците се чувстват силни и тревожността, която ги е угнетявала преди започването на диетата вече я няма. Всъщност посредством приемането или отказа на храната те контролират тревожността и диетата ги кара да се чувстват по-добре. По-късно това усещане изчезва, но пък се засилват натрапчивите и повтарящите се мисли с едно и също съдържание, които определят ежедневието им.
Ако болният от анорексия не преодолее успешно кризата, е възможно анорексията да се хронифицира. Тук трябва да е ясно, че не става въпрос за грип, който ще се повтаря, а за начин на мислене и поведение, начин на реагиране на проблемна ситуация, които ще се активизират наново. Това налага доста дълго лечение, което в началото е по-интензивно, а по-късно се редуцира и постепенно изчезва. Родителите и близките на пациенти с диагностицирана анорексия трябва да бъдат сигурни, че лечението няма да бъде доброволно, независимо от това какво ви убеждава болният - посещенията при психотерапевта и диетата трябва да се контролират много строго. Съществуват и други форми на лечение, които се прилагат в клиники в много страни (в България имаше една, но тя вече не функционира), които са в рамките на 1 месец рядко повече, където болният от анорексия е между други като него и лечението протича комплексно през целия ден.

Изображение (alt+p)

krai na dietite
Аватар
nikitaskova
кандидат

Мнениеот nikitaskova » 26 Юли 2007, 20:10

mnogo se nadqvam da se napravi ne6too za tezi momi4enca za koito jivota moje da bade bezdna
e kak mislite vie
Аватар
nikitaskova
кандидат

Мнениеот barbie123 » 26 Юли 2007, 22:38

Всичко е на психическа основа.Това е много страшна болест,единствено болният може да си помогне като осъзнае до какъв край може да се стигне-фатален.И всичко това се случва заради манията да изглеждаме като Кейт Мос.Аз лично имам приятелка,която е болна от анорексия.Беше си много добре преди да се разболее-53кг при ръст 167см,но се вманиачи и тръгна на фитнес,ама свали само 2кг и започна диета като постепенно намаляще количеството храна...и така за около една година стана 31кг,ходещ скелет.Когато я видях не вярвах на очите си.Сподели ми,че приятелят й я е оставил,тръгнала по доктори и на психолог,но не си пиела хапчетата,било я страх да не стане пак дебела.Седанахме да пием кафе и тя изкара от чантата си една бисквитка и каза "Това ми е яденето за деня!".Сподели още как понякога вечер ставала тайно,за да се натъпче,но свитият й стомах не помагал и повръщала,или пък измъчвана от чувството за вина правела същото.Най-тъжното е,че тя осъзнаваше всичко това,но този натрапчив страх от напълняване я задушаваше и възпрепядстваше оздравяването й.Каза ми,че била на море и хората по плажа се кръстили след нея и дори се смееше споделяйки го.Когато я попитах дали се харесва,отговори категорично"ДА".
Разбираш ли,Ники,това е много страшна болест,започва да капе косата,след време и зъбите дори,кожата повяхва,ноктите са чупливи,органите де факто се самоизяждат и понякога се стига до смърт.И всичко заради манията да сме слаби и красиви,да ама тези момичета заприличват на....нямам думи.Така че наистина внимавай и не прекалявай с тъпите драстични диети,защото диета не означава глад,а начин на живот,здравословен!!!!!
Само часовете, в които умът е погълнат от красотата, са времето, в което сме истински живи
Аватар
barbie123
приятел

Мнениеот Giovanna » 27 Юли 2007, 08:54

.

Бившата манекенка от парижката модна къща "Елит" Бояна (26 г.) вече 13-а година страда от анорексия. По време на неколкочасовия ни разговор тя припада няколко пъти. Повръща кръв. Унася се. Единствено главата й е запазила красивите си черти. Прекрасното преди десетина години тяло в момента представлява скелет, облечен в кожа. Когато екипът на ШОУ влиза в дома й, тя точно е започнала да се съвзема след поредно губене на съзнание. Но се е гримирала доколкото може, старателно, в продължение на поне час преди това. Мадлен Алгафари, нейната психотерапевтка, й е забранила да се появява пред хора, без да си сложи грим. Бояна се олюлява, докато, подкрепяна от майка си, влиза в чистичкия хол. Най-красивият период на Бояна, този от Франция, непрекъснато се преплита в нейната изповед. Учила е в колеж във Франция. Било когато й е лошо, било когато е гневна, нервна или плачеща, Бояна превключва на френски.

- Кога започнаха проблемите с анорексията при вас?
- Чувствах се добре до 13-годишната си възраст, но страдах най-вече от липсата на истинския ми баща. Както всичко прекрасно ми вървеше, макар че не обичах да се храня, но пет месеца нищо не ядох - карах само на половин лимон на ден. Тогава бях 176 см, а тежах 48 кг, което всъщност беше прекрасно. Просто храната не ми беше нужна. Пък и още от съвсем малка възраст, бях на 3 г., баща ми... Той всъщност не ми е баща - той ме е направил, за да се ожени за майка ми и да вземе софийско жителство - ни биеше, заключваше ме в стаята, не ми даваше да ям... Това са ми спомени от 2 - 3-годишната ми възраст. После във Франция разбрах, че това се е трупало в съзнанието ми и сигурно така се е стигнало до тази анорексия.
- Майка ви не усети ли, че слабеете на болестна основа?
- Първия месец аз се криех. Понеже бях в колежа, тя като ме попита яла ли съм, отговарях: "Да." В началото си във форма, организмът има сила. Отслабваш, но по малко и можеш да вършиш страшно много неща. Обаче колкото повече гладувах, толкова повече отслабвах. Майка ми виждаше, нищо обаче не можеше да направи. Дори и в болницата нищо не можеха да направят. В смисъл, никой не можеше да ме накара да ям - всичко повръщах. После ме включиха на системи и така.
- Оттогава досега...
- Тогава се оправих. Във Франция бях в болница, на вливания, защото просто не можех да се движа. После в България - първо ходих на терапия при д-р Бояджиева, която от болна ме направи още по-болна. Казваше ми, че ще умра... После сама реших, че ще се оправя, и се оправих. Пак не бях напълно добре, но станах 49 кг. Отново се върнах в Париж и станах фотомодел в известната агенция "Елит", след което се върнах едно лято в България. Бях на 16 години. Върнахме се с майка ми - ходихме на Дюни. Беше много готино - плажче, туй-онуй. После - в София. Една вечер (разплаква се)... минавам през подлеза на НДК да се прибера. Беше тъмно, а аз - с поличка... И ми се случи един много гаден, най-гадният момент в живота ми... Много, много гаден - изнасили ме някакъв... мъж... С нож беше... Имах разкъсвания... Две седмици аз не можех нищо да кажа. Не знам как съм се прибрала с такси. Бях психически много зле. Исках да умра. Анорексията отново започна. Явно така съм искала да се самоубия. Една година сънувах кошмари. Слава Богу, че не ме беше заразил със СПИН - изследваха ме във Франция. Но психически бях много зле - спрях да уча...
В разговора се включва майката
Д-р Ковачева: - В 8 часа вечерта е било - дори не и толкова късно. В подлеза на НДК, там на "Фритьоф Нансен" и булевард "България". В подлеза тогава било тъмно, неосветен, нямаше тогава тези будчици, и там я изнасилват... После полицията го търси - не го намериха.
- От агенцията не ви ли помогнаха?
Бояна: - Не, защото тогава ние вече бяхме с Жан-Жак, а аз във Франция нямах осигуровки. Плащаха се някакви пари обаче. Не става - то като имаш вече анорексия и плюс това, като дойде тази трагедия, а и няколко месеца по-късно почина Жан-Жак и всичко ми се струпа.
- А кой е Жан-Жак?
- Той е моят баща, истинският ми баща, в смисъл, който ме обичаше. Той не е този, който ме е направил, а този, който се запозна с майка ми и истински ме обичаше. Жан-Жак искаше да ме осинови, но получи мозъчен удар и почина в ръцете ми. И това напълно ме разруши. Аз покрай него само разбрах, че мога да бъда обичано дете, че не съм аз виновна, че биологичният ми баща не ме е обичал. Защото бях много обичана от майка ми, но липсата на баща... Всички около мене имаха бащи, семейство. Аз никога не съм имала семейство и роднини. Не знам защо ми завиждаха - аз спортувах, учех, не знам - голяма завист има. Все още съще-ствува тази завист - дори, че съм болна, ми завиждат.
- Кой ви завижда?
- Не ми се говори, това са ужасни хора. Един прекрасен ден ми се обади Боряна Бонева от "Шоуто на Слави" и ме покани да участвам. Аз казах: "Не, никога", дори защото ме беше страх и от Слави Трифонов. Вярно е, че преди това бях участвала в "Море от любов", тъй като майка ми беше писала едно писмо до Наталия Симеонова. От "Шоуто на Слави" ми дадоха и силата да се върна към себе си, към живота, защото след моето заболяване ние с майка ми останахме на нула. Майка ми прекъсна работата си в "Пирогов", за да се грижи за мен. Аз едвам-едвам завърших колежа, но не можех да работя. И те ми помогнаха. Вече година и половина, откакто бях в "Шоуто" - бяха ми казали, че ще ми оправят зъбите, имах грануломи, но това не стана. Сега нямам 14 зъба.
След участието си в "Шоуто на Слави" се разболях от много тежка бронхопневмония. Фактически (разплаква се - б.а.) при зъболекарите едвам ходех, те много често ми отменяха записания час. Все още съм без никакви зъби почти - затова не си отварям устата. Зъболекарите, с които от "Шоуто" ни бяха свързали, ни поискаха 2500 лв., за да ми довършат лечението. А от "Шоуто" ни казаха, че са им платили за всичко, но те ни казаха, че парите били свършили.
- Доколкото знам, в Лугано има една много успешна клиника, в която се лекуват анорексии и булимии. Как се провежда вашето лечение тук, в България?
- За Лугано няма проблеми. Стига някой да има добро сърце и да ми даде 27 000 евро - готова съм, ще замина. Заявявам го най-отговорно.
- 27 000 евро за колко време?
- За 4 месеца. Толкова е курсът, а самолетният билет е отделно.
- А в България как се лекувате? На какво лечение сте подложена?
- Ами на никакво лечение. Ходя при Мадлен Алгафари от време на време, но тя иска да замина в Лугано. Тука няма никакво лечение. Ако някой мисли, че има лечение тука (обръща се към майка си д-р Ася Ковачева)... Как се казваше тази болница тука, дето щяха да ме убият?
Д-р Ковачева: - Бившата болница за чуждестранни граждани...
Бояна: - Може ли да ми сложат 20% глюкоза без инсулин? Еми, sorry... След това разбрах, че Слави Трифонов и той щял да умре там, защото някаква болест са му измислили...
Аз щях да умра, защото сърцето започва да бие много силно и умираш. Колкото пъти съм ходила - единствено в "Пирогов" са били страхотни колегите на майка ми. Но те не могат да ми помогнат. Била съм там за по седмица, колкото на системи... и след тая една седмица си малко по-добре. После - същата работа. В България, заявявам го, няма лечение за болни от анорексия (минава на френски).
Бояна: - В момента съм на края на силите си, до смъртта съм. Не знам колко дни ми остават. Болните от анорексия не стават такива от диети. Те страдат от един психологически проблем и трябва да не допускат да пропадат като мене. Трябва да се консултират, ако не са в напреднала фаза като мен. Но никой не може да им каже, не правете анорксия и булимия. Трябва да потърсят помощ. А не, като почукат на някоя врата, да се каже: "Ааа, анорексия - тя не яде. Е, какво толкова - ще прояде." Това са ми го казвали тук, у нас, 1500 пъти.
Само Мадлен Алгафари страшно много ми е помогнала. Тя не взима от мен 100 лв. или колкото там взима на час, но всичко е сведено до парите. Тя иска да ходя при нея с такси, да си взимам определените лекарства, да се виждам с хора...
Д-р Ковачева: - От това повръщане калият й е на нулата. Със сърцето има проблеми, много тежко увреден й е целият храносмилателен апарат - с язви на стомаха, които кървят, дефицит на желязо, черният дроб е увреден, тежък ентероколит, тя не може да отиде до тоалетната буквално... Трябва й специална операция заради червата, чийто изход не е много сигурен, но тя трябва да заякне. С тежък пиелонефрит е - бъбреците са смъкнати, десният бъбрек е с хидронефроза. Остеопорозата дори е най-малкото зло...
Докато майка й говори, Бояна плаче, а накрая започва да крещи нещо на френски срещу нея и припада. Като се свестява малко, отново продължава да плаче - не иска да звучи така, все едно се оплакват, обвинява майка си, че е казала за нея неща, които тя не би искала да се знаят.

Едно интервю на Ели СТАТКОВА
www.bulpress.net/index.php?p=view&r%5Bid%5D=1697
Аватар
Giovanna
кандидат

Мнениеот Aleksa » 27 Юли 2007, 09:11

Giovanna-СТРАХОТНО ИНТЕРВЮ
Барби-хубава информация...
Сега ще ви споделя и аз нещичко
Моя приятелка на 13 или 14 /вече не помня/ също се разболя от анорексия /по-късно премина в булимия/.
В тази възраст се качват много килограми и момичетата съзряват - превръщат в жени-това стряска.Започва едно лудо желание да си останеш такава,каквато си.Гладуваш непрестанно.
Всъщност,моята приятелка обвиняваше за болестта си майка си и баща си."Те постоянно работят.Не забелязват промяната в мен,искам толкова да отслабна,че да изчезна" Вече е на 28... все още се лекува и има пристъпи на булимия /тъчеш се до припадък ,после отиваш и хоп-драйфаш всичко/.Оценките и се понициха,опада и косата,лицето и беше сиво-жълто,очите изцъклени,а тялото...пълен скелет.Наложи се да я вкарат в полница и да я "захранват със системи".
Аватар
Aleksa
наш човек

Мнениеот nikitaskova » 27 Юли 2007, 18:25

blagodarq na bett ,барби123 , и на последното интервю написано от giovanna.
Момичета казвам ви нямам право да спазвам диети не само заради анорексията а и заради моето семейство !
БЛАГОДАРЯ ВИ
OPPS 6TQH DA ZABRAVQ ALEKSA
E NEKA DA BLAGODQRQ NA SEBE SI BLAGODARENIE NA TAZI TEMA NAU4IH TOLKOVA MNOGO ZA ANOREKSIQTA
Аватар
nikitaskova
кандидат

Мнениеот Bett » 27 Юли 2007, 18:44

nikitaskova написа:blagodarq na bett ,барби123 , и на последното интервю написано от giovanna.
Момичета казвам ви нямам право да спазвам диети не само заради анорексията а и заради моето семейство !
БЛАГОДАРЯ ВИ
E NEKA DA BLAGODQRQ NA SEBE SI BLAGODARENIE NA TAZI TEMA NAU4IH TOLKOVA MNOGO ZA ANOREKSIQTA

:kiss: радвам се,4е ти помогнахме мило момиче :1: !
Аватар
Bett
наш човек

Мнениеот nikitaskova » 28 Юли 2007, 15:55

Bett написа:
nikitaskova написа:blagodarq na bett ,барби123 , и на последното интервю написано от giovanna.
БЛАГОДАРЯ ВИ

:kiss: радвам се,4е ти помогнахме мило момиче :1: !

a az vi blagodarq
Аватар
nikitaskova
кандидат

Начало  • Назад към Да смъкнем килцата!