Marks & Spencer колекция есен/зима 2014

Marks & Spencer колекция есен/зима 2014

Новата колекция на М&S за есен/зима 2014 прелива от...

Джесика Алба – секси или да?

Джесика Алба – секси или да?

Въпреки 33-те си години и двете си деца, Джесика...

Направи си сам стенен часовник

Направи си сам стенен часовник

Стенният часовник е практичен аксесоар в декора...

Вкусна офис диета - 2 кг. за 5 дни

Вкусна офис диета - 2 кг. за 5 дни

Предлагаме ви една вкусна офис диета, с която да...

Риана е спряла алкохола в името на красотата

Риана е спряла алкохола в името на красотата

25-годишната певица Риана е спряла да пие алкохол,...

Вегетарианците са по-слаби физически и психически

Вегетарианците са по-слаби физически и психически

Вегетарианците са изложени на по-голям риск от...

Модератор: Rama

Мнениеот malina » 02 Сеп 2006, 23:19

Преди известно време малкият ми син (3г.) претърпя инцидент.При едно падане си разцепи много жестоко брадичката.Хирурзите,които го шиха много се стараха,но въпреки това му остана голям и грозен белег.
Някой чувал ли е за кремове и мазила,заличаващи белези?Колко струват,къде могат да се намерят и имат ли ефект?
Изображение
Аватар
malina
приятел

Мнениеот Лилит » 03 Сеп 2006, 11:30

Само за Контратубекс знам. На пресен и не много голям белег подейства.
“Here's all you have to know about men and women: women are crazy, men are stupid. And the main reason women are crazy is that men are stupid.”
George Carlin

Лилит
наш човек

Мнениеот Rama » 04 Сеп 2006, 08:24

Има и пще един крем - Мадекасол. Няма съществена разлика между него и Контрактубекс. Но трябва да си много упорита. Успех.
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Kiss » 22 Сеп 2006, 12:52

Не се притеснявай, Малина! Не мога да ти препоръчам определено мазило, консултирай се със специалист, но мога да те успокоя, че аз на възрастта на сина ти (3г) съм претърпяла инцидент - залепила съм ци цялата буза на печката, имала съм жестог белег от изгарянето (три яки реотана) и понеже на тая възраст децата растат и бързо се възстановяват такива белези - белегът ми е изчезнал само година след това. Сега няма и помен! Може би, понеже има и хирургична намеса при вас, ще остане съвсем лека чертичка, едва забележима!
Спокойно!
Ad cogitandum et agendum homo natus est.
Изображение
Аватар
Kiss
наш човек

Мнениеот AlegriA » 16 Яну 2007, 17:04

Не се притеснявай,аз като малка съм претърпяла същата злополука и то два пъти.Сега нищо не личи.Ако искаш някакво мазило все пак,ще ти препоръчам нещо,но на ЛС,за да не прозвучи като реклама.Успех!
Да победиш себе си!Това не е ли поражение?
Аватар
AlegriA
нов

Мнениеот Bett » 16 Яну 2007, 17:17

масло от гроздови семена,има на Икаров,4есто се използва за зали4аване на белези,за друго нямам идея,успех)
Аватар
Bett
наш човек

Мнениеот malina » 24 Яну 2007, 23:06

Момичета,извинявайте,че не съм се включила до сега.Току-що видях,че сте ми отговорили.Ей за това го обичам този форум-все някой ще се отзове като имаш проблем.
Благодаря ви.Приятелки сте. :wink:В момента го мажа с "Контратубекс".Ще купя и маслото на Икаров.
Изображение
Аватар
malina
приятел

Мнениеот сат » 25 Яну 2007, 10:42

Аз съм доволна от "Контратубекс", мажех на сина ми белег след варицела и наистина имаше ефект.
Аватар
сат
наш човек

Мнениеот Ice_Qween » 25 Яну 2007, 12:45

Аз знам за свиска мас...маже се като кремче на засегнатото място...само че постоянство...ако не помогне няма и да навреди!При един познат помогна при белези от операция!
Но най-добре да се консултираш с лекар-дерматолог за да ти предпише нещо...знам че се правят и накакви мазила по поръчка...моя приятелка преди година се изгори с врящо олио цялата ръка...маза се с някякво правено кремче сега и няма нищо...
Все пак питаи лекар може би има значение какъв е белега и как е получен!Действаи бързо!
Аватар
Ice_Qween
кандидат

Мнениеот Honey » 31 Мар 2007, 22:22

ами някой ще може ли да ми каже колко горе-долу е цената на тоя "Контратубекс" ;) миси предварително
Аватар
Honey
нов

Мнениеот vikiangel » 21 Авг 2007, 20:08

Не се притеснявай, като бях малка цялата бях в белези, все падах и бях с ожулени лакти, колене и т.н. Веднъж даже едва не ослепях, защото метален ръждясъл прът се заби малко под веждата ми.Бях много дива, затова. А сега няма спомен от нищо. На децата не им остават белези за цял живот. Споко.
Аватар
vikiangel
нов

Мнениеот tantra » 22 Авг 2007, 11:11

сега и аз да се включа в тая тема,значи преди 5 месеца претърпях операция на крака,вседствие катастрофа,има два разреза на крака един беше с 10 шева,а другия с 12,още не сам слагала нищо за заличаване на белезите,защото ми се беше появил някакав страшен обрив и не трябваше да го третитам с нищо,в момента особено след като ходих 2 пъти на море,белезите ми станаха на половина по-малки :)лекаря ми ми препорача да слагам "контратубекс",който,ако не се лъжа е някаде около 15 лева,и помага страшно много,защото заличава и стари белези,а дерматоложката ми предложи "мадекасол",който също бил много ефективен и цената е близка до тази на "контратубекс",според мен не трябва да се притесняваш защото той е още много малък и с течение на времето ще стават и доста по-малки пък и,ако слагате някои от тези кремчета,няма да личи нищо :lol: успех :!:
Аватар
tantra
нов

Мнениеот violetka » 25 Авг 2007, 10:14

Здравейте!При сина ми проблема е 4е като малък има6е алергия от насекоми(бълхи,комари)водихме го къде ли не,докато му открият от какво е алергията.Та изписаха му един мехлем(абрикорт)и за нула време се оправи,оба4е му остана някой и друг белег(малки бели то4ици по ръцете и гърба).Дали да не прибвам и аз с контратубекс.
Аватар
violetka
нов

Мнениеот tantra » 27 Авг 2007, 08:11

violetka написа:Здравейте!При сина ми проблема е 4е като малък има6е алергия от насекоми(бълхи,комари)водихме го къде ли не,докато му открият от какво е алергията.Та изписаха му един мехлем(абрикорт)и за нула време се оправи,оба4е му остана някой и друг белег(малки бели то4ици по ръцете и гърба).Дали да не прибвам и аз с контратубекс.

според мен ще е по-добре да се посъветваш с дерматолог за тези точки,защото по-скоро "контратъбекс"а за белези от оперативни намеси,изгаряния и прочие,но знае ли човек може и тук да помогне!!!
Аватар
tantra
нов

Мнениеот Penelopa.san » 15 Сеп 2007, 21:54

Искам да ви попитам този "Контратубекс" дали ще повлияе на стар белег преди 3 години? Дъщеря ми си сцепи главата малко над веждата и я шиха. Остана белег , не ми предписаха тогава да го мажа с нещо и ме успокоиха че с растежа на детето този белег ще влезе в косата и няма да се вижда . Обаче аз взех да се съмнявам нещо.... Та затова ако някой е лекувал стар белег с този мехлем или с нещо друго моля да ми пише. Благодаря ви предварително! :nod:
Аватар
Penelopa.san
кандидат

Мнениеот yagodka » 16 Сеп 2007, 22:43

Не знам за контратубекса, но има един крем на билкова основа Витасин. Едно от преназначенията му е заличаване на белези.
Аватар
yagodka
нов

Мнениеот Rama » 17 Сеп 2007, 08:33

Хора, не искам да се заяждам, но кремчето се казва "контраКтубекс".
Аватар
Rama
VIP

Мнениеот Нев5 » 18 Сеп 2007, 10:10

Синът ми е на девет месеца и падна на една ламарина.Остана му белег на бузата и в момента го мажа с контрактубекс.Доктора го гледа и каза че ако съм много упорита белегът ще се заличи.Мажа го всеки ден с масаж по два пъти.В момента белегът е твърд на бутане но повърхноста му започна да се заглажда.Инъче има едно лекарство казва се DERMAFIX na LIBRA ,струва 80.00лв. но било много ефикасно но не знам дали става за стари белези.
Аватар
Нев5
наш човек

Мнениеот JennyR » 20 Фев 2011, 17:50

Изчетах мненията, но нека и аз да си питам има ли други ефикасни кремчета за следоперативни белези освен спонатия "контраКтубекс"?

Питам отново, тъй като видях, че темата е стара...
Always remember.... To hug. To love. To trust.
Аватар
JennyR
наш човек

Мнениеот Йовето » 08 Фев 2012, 22:11

Здравейте!Дъщеричката ми е на 1.11м и миналата сабота падна и се удари много лошо.Има дълбока рана между очичките и на лявата буза на свивката до устата.Отидохме в барза помощ в Бургас там залепиха раните,още на следващят ден отидохме пак на лекар но в Поморие(от който сме много доволни).Раните се отвориха на ново,и сега чакаме да зарастнат от самосебеси.Докторът каза,че ще се оправи с кремове против белези.Казаха ми на контратубекс,но някой ако има полезна информазия,моля да ми помогнете:) :) :)
Аватар
Йовето
нов

Мнениеот Nova » 27 Фев 2012, 09:37

Йовето написа:Здравейте!Дъщеричката ми е на 1.11м и миналата сабота падна и се удари много лошо.Има дълбока рана между очичките и на лявата буза на свивката до устата.Отидохме в барза помощ в Бургас там залепиха раните,още на следващят ден отидохме пак на лекар но в Поморие(от който сме много доволни).Раните се отвориха на ново,и сега чакаме да зарастнат от самосебеси.Докторът каза,че ще се оправи с кремове против белези.Казаха ми на контратубекс,но някой ако има полезна информазия,моля да ми помогнете

Ами и аз само за Контратубекс знам, то май друго за стари белези няма. Детенцето ще се оправи със сигурност, дори и да не го мажеш, просто има още много да расте ;). Вероятно, ако го мажеш, ще се оправи по-бързо.
Аватар
Nova
наш човек

Мнениеот Viv » 27 Фев 2012, 14:50

Мазахме с контратубекс и ние - малкият, като видя, че няма ефект, категорично отказва да го мажа - миришело му неприятно, освен това прави един белезникав филм(люспи), дето мен ме притесняват.
не знам. надявам се, че понеже расте интензивно, кожата ще се самовъзстанови до приемлив вид. :?
Нищо не е постоянно, освен промяната.
Аватар
Viv
наш човек

Мнениеот Tonita » 27 Фев 2012, 14:56

Контрактубекс, мила. Имаше и подобно, малко по скъпо. Но същата работа върши.
Детенцето ще ги израсте.
Колкото повече, толкова повече ...
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот Маргарита » 27 Фев 2012, 16:24

Viv написа:Мазахме с контратубекс и ние - малкият, като видя, че няма ефект, категорично отказва да го мажа - миришело му неприятно, освен това прави един белезникав филм(люспи), дето мен ме притесняват.
не знам. надявам се, че понеже расте интензивно, кожата ще се самовъзстанови до приемлив вид. :?

Вив, продължавайте да мажете - много е хубаво кремчето. Люспите са нормални - махаш ги и толкова (едно време майка ми си слагаше такива маски на лицето). Ако има грапавини, те изчезват за около месец. В никакъв случай не спирайте мазането :!: Два белега от операция съм разкарала с него и една рана от натъртване, която според хирурга се равнявала на силно изгаряне.
Една тубичка е достатъчна - стига за около три месеца.
Аватар
Маргарита
VIP

Начало  • Назад към Проблеми с малките дяволчета