Най-стилните рокли на Американските музикални награди

Най-стилните рокли на Американските музикални награди

В неделя се раздадоха Американските музикални...

Познай марката, спечели книга!

Познай марката, спечели книга!

Читателите на Rozali имат възможност да спечелят...

Съвети за отслабване за заети хора

Съвети за отслабване за заети хора

Искате да отслабнете, но никога не намирате...

Избор на палто според фигурата

Избор на палто според фигурата

В студените дни търсим спасение в топлата...

Спете голи за здрав сън

Спете голи за здрав сън

Дейвид Камерън призна, че спи с пижама, Мерилин...

Нов метод ще се бори с проблемите на мъжете в леглото

Нов метод ще се бори с проблемите на мъжете в леглото

Британски лекари в Университетската болница на...

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот kaktus4e » 17 Авг 2007, 11:57

Здравейте, имам молба към вас. Ако някой знае хубава домашна маска за лице с мед и нещо друго, която да възстановява кожата и да може да се ползва по-често, много ще се радвам да сподели тайната рецепта :D Няма значение какви са другите съставки, но държа на меда, ако може да е за по-млада кожа. Предварително благодаря на отзовалите се съмишленици.
Честно казано цапа ми се и затова искам да е домашна :oops: :rolleyes:
Аватар
kaktus4e
нов

Мнениеот Tonita » 17 Авг 2007, 12:00

Мед и жълтък + зехтин - за подхранване.
После белтък и лимонов сок - против черни точки и за стягане.
Колкото повече, толкова повече ...
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот kaktus4e » 17 Авг 2007, 12:48

Благодаря, Tonita. Отивам да забърквам в казана :D
Аватар
kaktus4e
нов

Мнениеот Tonita » 17 Авг 2007, 12:50

Вместо зехтин, можеш да си изтискаш 1 хапче Геритамин или течен вит.А.
Колкото повече, толкова повече ...
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот yagodka » 17 Авг 2007, 21:32

Египетска маска за подхранване и почистване
Смесват се равни количества мед, сол и сода бикарбонат. Оставя се да действа 15 мин, след това се мие с хладка вода и се намазва крем на леко влажна кожа.

Лучено-медена маска
Една глава лук са настъргва на ренде в марля и се изцежда. Към сока се добавя една лъжица мед. Нанася се с памучен тампон на лицето и се стои около 20мин. Измива се с хладка вода. Тази маска дава страхотни резултати, но трябва да се прилага внимателно, защото може да се появи раздразнение. Хубаво е предварително да се направи тест с лучения сок за алергична реакция.

Когато бях по-млада и по-свободна :lol: и се грижех само за себе си, задължително я правех веднъж седмично.
Аватар
yagodka
нов

Мнениеот Viv » 17 Авг 2007, 21:53

Та и аз

yagodka написа:
Когато бях по-млада и по-свободна :lol: .

си правех мед+хума до състояние рядка кашица, която нанасяш и стоиш докато позасъхне, (5-10 мин) после измиваш добре.
Само се пазиш от мухите де :lol: :lol:
За да се случват нещата - пишете...
Аватар
Viv
наш човек

Мнениеот Ая » 18 Авг 2007, 13:04

Ако кожата ти е суха,бих ти препоръчала само зехтин от маслини.Затопляш го леко,да е поносимо за кожата.Почистваш си лицето предварително с розова вода и после нежно с масажни движения втриваш зехтина по лицето си...често меда и яйцето дават алергични реакции.Не се случва със всеки но има и такива случаи.Ако и косата ти е суха и често третирана маската със зехтина ще ти я направи блестяща,ако спазваш тази процедура всяка седмица.Всичко това ти казвам от личен опит,изпробван във времето.
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!
Аватар
Ая
кандидат

Мнениеот kaktus4e » 18 Авг 2007, 16:09

Ще има да експериментирам с маските, накрая ще кажа коя е най-подходяща за кожата ми. :D
Относно това дали е суха или не - не е, по-скоро от нормална към смесена :roll: И аз не съм много сигурна , всеки сезон различно. :wink:
Аватар
kaktus4e
нов

Мнениеот baby_face » 18 Авг 2007, 21:02

Ето и една маска от мен :
Необходими продукти : 10 г бадемови трици , 20 мл отвара от лайка , 1 ч.л. брашно , 1/2 ч.л. мед

Съставките се смесват до образуването на еднородна маса . Още топла , маската се нанася върху лицето . След 30 мин. се отстранява , като се изплаква последователно с топла и студена вода .
Аватар
baby_face
кандидат

Мнениеот kaktus4e » 19 Авг 2007, 14:39

Tonita, пробвах маската с мед, жълтък и зехтин :D Никак не е лоша, като почне да засъхва чувстваш едно леко стягане на кожата - приятно стягане :!: Още веднъж благодаря
А за останалите маски и тях ще пробвам, но по-нататък за д не си тормозя лицето и да заприличам на :evil:
Аватар
kaktus4e
нов

Мнениеот tigri » 05 Сеп 2007, 13:28

Аз съм също със нормална към смесена кожа.
Щом е смесена кожата ти, бих ти препоръчала:
-мед и хума, но от бялата, смесваш и мажеш - за почистване и подхранване
-мед и гроздов сок - за освежаване
-мед и овесени ядки смляни- нещо като пилинг за кожата и освежаващо действа, аз си правя поне два пъти седмично тези маски и съм доволна от действието им.
Аватар
tigri
кандидат

Мнениеот kokona_mona » 07 Сеп 2007, 15:56

:lol: Невероятно но факт!Най-обикновена яйчена майонеза от магазина.Намазва се лицето за около 20 мин.,после се измива с топла вода и се подсушава с мека кърпа.В майонезата има всичко необходимо за кожата.Маската е за суха кожа.Аз я правя веднъж седмично и съм много доволна :!: :P
Изображение
Аватар
kokona_mona
кандидат

Мнениеот алабала » 08 Сеп 2007, 11:12

Ето още една идея:
лимонов сок, мед и пъпеш/банан/диня (което имате)
Смесват се сока, меда и плода (стига да не е динята), намазват се и се измива след 30 минути. Ако имате диня, то след като измиете маската, намажете с динята лицето и деколтето си, като не е задържително да я измивате скоро, оставете да действа (стига да не се налага да излизате). Резултата е страхотен!
Ако искате да заличите петна от пъпки или просто да освежите кожата си:намажете лицето си и деколтето си с грозде и оставете известно време да действа.
Ако искате да скриете тъмните петна под очите, сложете суров картоф или лед, пликче студен чай!
Можете да изплаквате сутрин и вечер лицето си с чай от лайка, липа и мащерка.
Аватар
алабала
нов

Мнениеот Seagul » 10 Сеп 2007, 14:15

Момичета,
снощи експериментирах с жълтък + бадемово масло + мед (и малко лимон) и мога да кажа, че е доста добра маска и за лице, и за коса :).
Аватар
Seagul
наш човек

Мнениеот kali_na » 17 Окт 2007, 17:56

Ще споделя с вас една страхотна /пилинг/ маска с мед. Аз си мажа цялото тяло, но може и само на лицето, като се приготви в по-малко количество. Смесват се кафява захар, мед и яйце, докато стане на гъста каша. Най-удобно е в една купичка да се смеси и директно в банята! Ефектът е зашеметяващ - кожата е мека и гладка , а и ухае приятно. :D
Аватар
kali_na
нов

Мнениеот kaktus4e » 29 Дек 2007, 06:44

Ей, нямаше ме за малко и вие сте се развихрили откъм рецепти :D Тази с кафята захар ми грабна погледа, но първо ще пробвам върху част от тялото, а тогава лицето :wink: ГолЕмо благодаря за помощта откъм цапането :lol:
Аватар
kaktus4e
нов

Мнениеот only_EcLiPsE » 02 Яну 2008, 12:56

Ето и една от мен- 1жълтък и една лъжица мед се смесват и към тях се добавят затоплени 1ч.л. зехтин и 2-3 капки житамин А и С.Маската е 10 минутна!

П.П Внимаваите да не се пресече!!! :lol:
Аватар
only_EcLiPsE
нов

Мнениеот naddeto:) » 02 Яну 2008, 14:58

kokona_mona написа::lol: Невероятно но факт!Най-обикновена яйчена майонеза от магазина.Намазва се лицето за около 20 мин.,после се измива с топла вода и се подсушава с мека кърпа.В майонезата има всичко необходимо за кожата.Маската е за суха кожа.Аз я правя веднъж седмично и съм много доволна :!: :P

Вероятно на теория е така..Но повечето от майонезите по пазара са пълни с консерватни, стабилизатори и всякакви други, не особено натурални, съставки, които има за цел да удължават срока на годност. Такъв съвет би бил подходящ ако си забъркаш майонезата сам. Иначе тези от магазините за ядене не стават, да не говорим за мазане..
Аватар
naddeto:)
вътрешен човек

Мнениеот Kiss » 06 Яну 2008, 10:28

Мед + жълтък + една с.л. изцедено кисело мляко
Ad cogitandum et agendum homo natus est.
Изображение
Аватар
Kiss
наш човек

Мнениеот men » 06 Яну 2008, 12:02

Kiss написа:Мед + жълтък + една с.л. изцедено кисело мляко

+ зехтин+ някаква ампула+аналгин хинин(ма то вече май няма такъв), абе общо взето в тази маска слагам всичкко, което ми хрумне и което имам вкъщи.
Грижата за излишното често се съчетава със загуба на необходимото.
Аватар
men
наш човек

Мнениеот naddeto:) » 06 Яну 2008, 15:19

Ябълков тоник: освежава
1 обелена ябълка, 1ч.л. мед, 2 капки етерично масло(по избор, най-добре лимон или друг цитрус.) Ябълката на ситно и меда се заливат с вряла вода за 20тина мин. Прецежда се и тогава етеричното масло. Използва се като обикновен тоник.

Балсам за коса: придава блясък
2яйца+сока от един лимон+2ч.л. мед. Всичко се пасира добре после на главицата за 15-20мин.
Аватар
naddeto:)
вътрешен човек

Мнениеот stanka1979 » 17 Яну 2008, 19:54

Tonita пробвах твоята маска с белтък и лимонов сок но започна едно щипене по лицето.Искам да те питам това нормално ли е или нещо не ми понася. :?
И нещо друго искам да питам когато се направят маските остатъка им може ли да се използва и на другия ден или се изхвърля.Не съм наясно и да попитам :oops: Благодаря ви предварително.
Аватар
stanka1979
нов

Мнениеот sweet_escape76 » 18 Яну 2008, 22:55

маската която аз зная е с меди и лимонов сок.нанася се с памуче и стоиш с нея 20-ина минутки,докато я усетиш че започва да стяга :lol: .Моята кожа не понася тази маска и след това лицето ми е зле.така че мога да кажа че е силна маска ,трябва да се прави не повече от веднъж седмично и аз лично не я препоръчвам на хора със чувствителна кожа :lol:
Аватар
sweet_escape76
наш човек

Начало  • Назад към Козметика и парфюмерия