Кухня според зодията

Кухня според зодията

Всеки зодиакален знак има характерен вкус и ясно...

Съветите за здравословен живот на Хайди Клум

Съветите за здравословен живот на Хайди Клум

Какви са тайните на секси фигурата на Хайди Клум?...

Зелен чай – универсално средство за красота

Зелен чай – универсално средство за красота

Зеленият чай е един от природните дарове, които...

Панкреатит – възпаление на  задстомашната жлеза

Панкреатит – възпаление на задстомашната жлеза

Под действието на различни фактори се нарушава...

Три нюанса червило, които всяка жена трябва да има

Три нюанса червило, които всяка жена трябва да има

Трудно е да устоите на всички тенденции в...

Кирстен Дънст обвинява Епъл за изтеклите голи снимки

Кирстен Дънст обвинява Епъл за изтеклите голи снимки

Актрисата Кирстен Дънст яростно критикува...

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот Tani4kY » 15 Дек 2007, 19:42

Здравейте!Бих искала да попитам какви билкови отвари действат добре за измиване на коса?Коя билка за какво подпомага и още други съвети относно билките за подръжка на косата.Благодаря предварително! :)
Последна промяна Tani4kY на 17 Дек 2007, 20:26, променена общо 1 път
'A lie can be halfway around the world before the truth gets its boots on'
Аватар
Tani4kY
приятел

Мнениеот amanda » 16 Дек 2007, 22:53

Билките като цяло действат втвърдяващо на косата.Тоест косата е малко по-твърда и изглежда по-плътна.най подходящи билки за изплакване на косата са лайка,мащеркажълт кантарйон.може да втриващ и отвара от коприва мв корените.Съжалявам но не помня точна рецепта за копривата.Май се накисваше в 1литър вода и лъжица спирт 40 дни на тъмно и после се мажеш.Ама не помня точно.Успех!
Аватар
amanda
нов

Мнениеот mistress » 16 Дек 2007, 23:05

:shock: :shock: :shock: Що за заглавие на тема :?: Изображение

А що се отнася до билките - зависи от типа коса, цнета коса и прочие. Дай повече инфо, за да могат да ти бъдат дадени полезни отговори.
HELPING UGLY GUYS HAVE SEX SINCE 1903.
106 years of great motorcycles. Harley-Davidson.
Аватар
mistress
наш човек

Мнениеот deteto » 17 Дек 2007, 03:39

Съгласна съм с Mistress
много е важнокакъв тип е косата ти и каква е цалта ти!!!
А това,че билките втърдяват косата не е вярно!Действат си много добре,но трябва да е подходящата!

п.с.Може да направим темичка по въпроса!Готина идея!!!!Ако някой има рецептички ще е много интересно!
Аватар
deteto
приятел

Мнениеот Victoria » 17 Дек 2007, 09:38

За моята къдрева твърда, нормална към суха коса аз използвам отвара от коприва-запарвам две шипки в една чаена чаша вода, чакам да изстине и пльоскам на косата прецедената отвара, разнасям с фрикции на чистичка коса, не се изплаква
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот .:::Believe in Me:::. » 17 Дек 2007, 11:34

Сега ще ви кажа една МАСКА ЗА ГЪСТА КОСА, която лично аз не съм пробвала:
100 гр. листа от латинка;
100 гр. листа от чимшир;
100 гр. коприва

Всичко се стрива и се накисва в 1/2 л. спирт, водка или ракия. Трябва да стои 15-16 дни на тъмно и хладно място. После се прецежда. Маже се един път в седмицата и се измива с яйце.

Това нещо съм си го записала от някой форум и трябва да взема да го направя, защото имам нужда от по-гъста косица. Някой ако иска може да пробва и да сподели впечатленията си, не мисля, че има нещо вредно в тази маска, ще се радвам, ако някой я хареса :D
Изображение
Изображение
* * *
Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения...Б. Ръсел
Аватар
.:::Believe in Me:::.
наш човек

Мнениеот Victoria » 17 Дек 2007, 11:58

тази маска е по-скоро за мазна или нормална към мазна коса....
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот Tani4kY » 17 Дек 2007, 20:12

Sorry за заглавието,обърках се без да искам и незнам как да го поправя и дали има изобщо начин!Въпроса ми по принцип е общ,ако знаете за някои билки за какво служат и за какъв тип коса и по какъв начин се ползват.Аз ползвам по принцип коприва,като знам че подпомага за заздравяването на косата,липата също ми харесва,но като,че ли малко изсушава косата.Просто реших да се поинтересувам вие какво ползвате.Да ми светне малко :idea: :)
Аватар
Tani4kY
приятел

Мнениеот mistress » 17 Дек 2007, 20:16

[quote="Tani4kY"]Sorry за заглавието,обърках се без да искам и незнам как да го поправя и дали има изобщо начин![quote]

:arrow: За заглавието :arrow: edit :arrow: заглавие :arrow: пишеш новото :arrow: и всичко е наред :wink:
HELPING UGLY GUYS HAVE SEX SINCE 1903.
106 years of great motorcycles. Harley-Davidson.
Аватар
mistress
наш човек

Мнениеот Tani4kY » 17 Дек 2007, 20:27

mistress много ти благодаря! :D
Аватар
Tani4kY
приятел

Мнениеот pilence2 » 19 Дек 2007, 15:00

ам когато бях дете моята баба ми правеше маска от мас и 1 яйце косата ми беше гъста и хубава ако не ви е гнус можете да пробвате така няма странични ефекти
Аватар
pilence2
нов

Мнениеот kleopatra_sv » 17 Яну 2008, 16:19

Мия я с отвара от зелен чай.Макар, че е скъп 100гр /китайски ,независимо какъв, но не черен / е 8-9 лева.Но имам сравнително ,хубава и здрава, нецъфтяща и добре поддържана коса.
Между другото и е с по- бърз растеж и се налага по често да оформям прическата си.
Аватар
kleopatra_sv
кандидат

Мнениеот san4eto » 18 Яну 2008, 13:57

лайката е за руса коса,черен чай и мента( в силен концентрат)са за мазната коса.копривата мисля че е подходящя по скоро за силно подхранване на всякаква увредена коса.но за билките се иска наистина постоянство-т.е. ако искаш резултати изобщо не спирай да ги използваш.можеш да сменяш билките или да си правиш смесена отвара.ореховите листа,чимширът са също много подхранващи.а жълтият кантарион мисля че не е добре да се използва лятото.това е от мен дано съм помогнала на някой
Аватар
san4eto
кандидат

Мнениеот sisi07 » 10 Фев 2008, 18:52

отвара от розмарин е за кафява коса.придава блясък.
Аватар
sisi07
нов

Мнениеот djidjito_ » 10 Фев 2008, 18:57

за тъмна коса е хубаво косата да се полива с черен чай без да се отмива.също отвара от лайка друго не се сещам
Аватар
djidjito_
приятел

Мнениеот deteto » 27 Фев 2008, 03:16

Момичета,
макар и след дълго малко по-малко успях да направя една темичка за билките и косата!
Надявам се да ви хареса и да съм била полезна! :wink:

Косата и билките

Билковите отвари и рецепти указват голямо въздействие ,върху проблемите ни с косата и нейния здрав и красив вид.Най-добри резултати се постигат при правилно и продължително приложение е съчетание с приемането на витамини от групите А, РР, С, Е.

Лайката е билката с най-широко приложение и въздействие върху различните типове коси.Използва се за:хидратация,подхранване,успокоение при раздразнен скалп,изсветляване(силен екстракт и продължително изплакване) и блясък.
Най-голям е броят на билките с действие върху укрепването и подхранването косъма на косата,както и сезонния косопад.Такива са:чемшир, чесън, бял равнец, хрян,репей,коприва,розмарин,бял бор,латинка и др.

А ето и няколко билкови рецепти приложими върху различните типове коса и справянето с някои от проблемите и.

КОСОПАД:

1.Подходяща при сезонен косопад,за здравина,укрепване,блясък на косата

Мед-1с.л.;алое(сок)-1с.л.;чесън(сок)-1ч.л.
Смесват се като сместа се слага в хладилник.Непосредсвено преди употреба към готовата смес се прибавя един жълтък.Нанася се главно върху корените на косата.Завива се с наелон и кърпа за 20мин.(естествено може и по-вече).Измива се косата от сместа и се намазва с още един жълтък.

За блясък:последното изплакване може да се направи с отвара от градински чай или лайка.

2.Подходяща при кръгово оплешивяване и хормонален косопад-приема се вътрешно!!!!

дилянка(корени);хвощ(стръкове);камшик(стръкове);лавандула(цветове)-смесват се равни части
2 с.л. от сместа се варят 10мин. в половин литър вода.Пие се по една винена чаша 3-4 пъти на ден.

3.Подходяща при себорейно оплешивяване и помощно лечение на себорея

а)Репей-приема се вътрешно като билкова отвара;репей+репейно масло-прилага се външно(нанася се като обикновена маска за коса).

б)латинка(листа);латинка(цветове);коприва(листа);чемшир(листа)-приготва се смес от по 100 гр
Накисват се в 500мл спирт (90 градуса).След 15 дни течността се прецежда и се правят фрикции на главата(всеки ден).

МАЗНА КОСА:

4.Дъбови кори
Прави се отвара от 3с.л. в 1л вода.Врат 15 мин. и като изстине отварата се изплаква косата.Ползва се и вместо измиване.По този начин хем се отстранява излишъка от себум, хем се разреждат измиванията на косата.

5.1/2 ч.л.гел от алое;1 с.л. лимонов сок
Смесва се с шампоана за коса,който използвате.

6.ВЪЗПАЛЕН СКАЛП(СЪРБЕЖ ПРИЧИНЕН ОТ ПЪРХУТ):

лайка;чемерика
Правят се отвари от билките и косата се изплаква с тях.

СУХА КОСА:

7.Подходяща освен при суха и при чуплива коса
Репей(корени);маслиново(съотношение 1:10), рициново или бадемово масло(олио);1 жълтък.
Сместа се втрива в косата преди измиване.Може и да се наложи с кърпа,потопена предварително в гореща вода и изстискана или добре познатия ни начин с наелон поне за един час.

За блясък измитата коса се изплаква с отвара от лайка.

8.Царевично олио-1 1/2 с.л.се прибавя към балсама за коса при всяко използване.Изплаква се нормално и се прави колкото поискате.

ХИТРИНКА срещу хлора и варовика съдържащ се във водата-редовно изплакване с вода,в която се капва лимонов сок или оцет.

п.с.Не цитирам сайт,тъйкато инфото е събирано от различни места!
Аватар
deteto
приятел

Мнениеот Tani4kY » 27 Фев 2008, 13:04

Поздравления!Всичко е много добре обяснено и изключително полезно! :nod: :D
Аватар
Tani4kY
приятел

Мнениеот icy queen » 28 Фев 2008, 10:02

[quote="deteto"]

Лайката е билката с най-широко приложение и въздействие върху различните типове коси.Използва се за:хидратация,подхранване,успокоение при раздразнен скалп,изсветляване(силен екстракт и продължително изплакване) и блясък.

И аз се присъединявам към фанфарите! Много полезни съветчета! Но исках само да попитам какво точно имаш предвид под "силен екстракт" за лайката - само да накисна повече цветчета или се смесва с нещо друго (за изсветляването)? И тъй както съм почнала с въпросите, да попитам за оцета - какво е съотношението на вода:оцет при изплакването?

Благодаря ти още веднъж за инфото и темата - от цяла вечност се опитвам да намеря някаква сносна информация...
Аватар
icy queen
нов

Мнениеот Викторияreal » 28 Фев 2008, 11:06

icy queen написа: да попитам какво точно имаш предвид под "силен екстракт" за лайката - само да накисна повече цветчета или се смесва с нещо друго (за изсветляването)?

за отвара - да, с повече цветчета и по - начесто

другото е настпйка и е добре тя да се приготвя в аптека

icy queen написа: да попитам за оцета - какво е съотношението на вода:оцет при изплакването?

една чаена лъжичка оцет на около една водна чаша-това ти е достатъчно...не прекалявайте с оцета :wink:
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот deteto » 28 Фев 2008, 16:29

Викторияreal написа:
icy queen написа: да попитам какво точно имаш предвид под "силен екстракт" за лайката - само да накисна повече цветчета или се смесва с нещо друго (за изсветляването)?

за отвара - да, с повече цветчета и по - начесто

другото е настпйка и е добре тя да се приготвя в аптека

icy queen написа: да попитам за оцета - какво е съотношението на вода:оцет при изплакването?

една чаена лъжичка оцет на около една водна чаша-това ти е достатъчно...не прекалявайте с оцета :wink:

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Само да добавя......това с лимона и оцета е хубаво,но наистина трябва да са помалко....и да предупредя косата става доста твърдичка!
Аватар
deteto
приятел

Мнениеот gali » 12 Мар 2008, 10:37

Знае ли някой билка за поддържане на червен цвят?
Аватар
gali
кандидат

Мнениеот Танте » 29 Мар 2008, 11:53

от както се помня моята баба си мие косата с жълтък и след това се изплаква с оцетена вода. косата и е гъста и здрава. не ползва никакви шампоани.
Аватар
Танте
нов

Мнениеот naddeto:) » 29 Мар 2008, 12:51

gali написа:Знае ли някой билка за поддържане на червен цвят?

Чак за поддържане не знам дали става, но каркадето е с наситен червен и боядисващ пръсти цвят! + :)
Аватар
naddeto:)
вътрешен човек

Мнениеот Здравка » 29 Мар 2008, 14:40

1литър вода трябва да заври. Пускаш 1-2 шепи листа от бръшлян. Оставяш да изстине до нормална за изплакване температура / хладка е най-добре/ и ползуваш тази отвара за последно изплакване. :wink:
Аватар
Здравка
нов

Мнениеот kato_slantse » 29 Мар 2008, 18:11

Това с дъбовите кори съм го пробвала преди години и помага при мазна коса. Харесва ми и отвара от коприва като към нея се прибави малко оцет - косата става по наситена и бляскъва. А маската която унищожи пърахута ми и видимо подобри състоянието на косата ми - абе наистина косъма ми сякаш стана по дебел е - 1 л мас, 1 л газ и 1 л оцет, смесват се и стоят на главата 1-2 часа. Абе май зависи и от кожата, аз съм нямала проблеми с тази маска а съм стояла с нея по 4 часа, но ако кожата е по-чувствителна може и да изгори.
Аватар
kato_slantse
кандидат

Следваща

Начало  • Назад към Коса